خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 42 از 63 نخستنخست ... 3241424352 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 616 به 630 از 935
    1. Top | #616
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Calvert نمایش پست ها
      سلام. زیرو واسه عمومی هر شب یدونه آزمون کنکوری بزنم خوبه یا یه شب درمیون؟ واسه مرور و زمانبندی میخوام. چ آزمونی بزنم براش؟ 99 هارو زدم دوباره بزنم؟ بجز 99 چی خوبه؟ نظام قدیما رو زدم قبلا دیه نمیزنم. (چن کنکور جلد عمومی‌ش 5 تا تالیفی داره بزنم کنارش یا 98 یا شایدم ازمونا آزمایشی ، کدوم بهتره؟)
      زیست روزانه یه جامع کنار خوندن حدود یه ساعت نیم کتاب خوبه یا زیاده؟ زیستم در حد 70 80 کنکوری مث 99 هست میخوام مطمئن شم ازش
      شیمی این روزا چطور تایم بندیش کنم برا مطالعه هر روز؟ (هر چارتا 99 رو چلو خورده ای زدم بعضی تستا مفاهیم‌ش نکاتش بلد نبودم یا مسائل دو جوابه و سخت کلا تایم نمیموند بزنم)
      سلام....اگه تحلیل کردنت زمان بره ، یه روز درمیون ، درغیراینصورت هرروز کارکن (ولی اگه هرروز باعث شد کیفیت کارت پایین بیاد یه روز درمیونش کن)

اولویت رو بده به چندکنکور و 98 بعدش به آزمونای آزمایشی.........99 هارم هفته آخر باز مرور کن و یه نگاه بنداز
      زیست رو یه روز درمیون کن ، یه روز تمرکزت روی تست و آزمون جامع و تحلیل باشه ، یه روزم تمرکز روی مرور و رفع اشکال (البته صرفا پیشنهاده ، باز خودت هرمدل بازدهی بیشتری داشتی همون طور پیش برو)
      نمیدونم حجم مطالعه و سهم مطالعه هرروزت چه شکلیه ، ولی شیمی و زیست رو تقریبا هرروز داشته باش ، شیمی با توجه به سطحت میانگین بین 2 تا 3 ساعت رو براش بذار ( البته با توجه به حجم مطالعه ات خودت میتونی یکم حتی بیشترشم بکنی) ، بخشای حفظی تر که حس میکنی نیاز به مرور دارن رو حدود یه ساعتی برای مرورشون بذار مستمر ، بقیه تایم رو هم تست مسائل و مرور مبحثی یا رفع اشکال انجام بده
      پستای صفحه های قبلی درمورد استراتژی های آزمون و یسری راهکار برای سیو کردن زمان بیشتر صحبت شد.....داخل آزمونای شبیه سازیه جامع تمرین کن

2. Top | #617
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام فرصت نشده ازت تشکر کنم بخاطر این تایپیک فوقالعاده
      ینی هر وقت انگیزم کم میشه میام این تایپیکو میخونم .....باید یه جزوه ازین تایپیک بنویسم : )))))
      دمت گرم ایشالا همیشه موفق باشی

3. Top | #618
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط __MoHaMaDRezA نمایش پست ها
      سلام فرصت نشده ازت تشکر کنم بخاطر این تایپیک فوقالعاده
      ینی هر وقت انگیزم کم میشه میام این تایپیکو میخونم .....باید یه جزوه ازین تایپیک بنویسم : )))))
      دمت گرم ایشالا همیشه موفق باشی
      سلام

ممنون بابت انرژی مثبت و لطفت

هرچند عمر تاپیک هنوز به یکسال هم نرسیده ولی سیر تغییراتش زیاد بوده ، اوایل قالبش خیلی شخصی سازی شده بود ، رفته رفته یسری مطالب حذف شدن (اغلب بخشای سرگذشته شخصی) ، یسری ها اضافه شدن (مطالب مفیدتر فقط براساس تجربه ی شخصی)
      از بعد اعلام نتایج کنکور که این تاپیک رو قرار دادم تا همین ماه گذشته ، چندین بار پیغام خصوصی هایی دریافت کردم و با افرادی آشنا شدم که داستان و سرگذشت های عجیبی رو پشت سرگذاشته بودن ، باعث افتخارمه که خوندن این تاپیک حسه مثبتی بهشون تزریق کرده بود ، یسری ها بودن که زمین خورده بودن ، یسری هاشون ضربان زندگی رو متوقف کرده بودن .... میومدن و دردودل میکردن ، از اهدافشون میگفتن ، از نتونستن هاشون .از انرژی و سوختی که دریافت کرده بودن برای ساختن آینده شون.
      من ب شخصه ، از هم صحبت شدن با خیلی هاتون کلی انگیزه و انرژی گرفتم

امیدورام این تاپیک هم تونسته باشه به این 61 هزار نفری که تاحالا مطالعه اش کردن ، کمکی کرده باشه

4. Top | #619
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      هیچ وقت برای تغییر دیر نیست
      اگه به هدف و رسیدن بهش ایمان داشته باشی و بخاطرش خودت و ریتم زندگیت رو عوض کنی و به این مسیر تا آخرش متعهد بمونی ، قطعا یک روز بدستش میاری
      خیلی ممنون بله درسته

5. Top | #620
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان من تا الان خیلی جسته گریخته خوندم جمع بندی هم نکردم بنظرتون چه کنم

6. Top | #621
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      توی این دفتر ها که عکسش رو قرار دادید چه چیز هایی مینوشتید که این همه شده؟؟؟؟؟؟ (مثلا برای زیست چه چیزایی مینوشتید؟)

7. Top | #622
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SHEKAR09 نمایش پست ها
      دوستان من تا الان خیلی جسته گریخته خوندم جمع بندی هم نکردم بنظرتون چه کنم
      توی تایم باقی مونده نمیشه نقاط ضعف رو درست کرد یا رفت سراغ یادگیری مبحثی از سطح صفر
      کاری که باید بکنی مرور و افزایش تسلط روی مباحث دیگه ای هست که وضعت توشون بهتره یا قبلا خوندیشون
      همون چیزایی که تاحالا خوندی رو مرور و تثبیت کن ، این باعث میشه حداقل بتونی حدود چیزی که خوندی رو جواب بدی
      برای امسال بهترین کاری که میشه کرد همینه ، اگه همون چیزایی که خوندی رو جمع بندی نکنی دیگه عملا نقطه ی اتکایی نخواهی داشت

دیگه تایم یادگیری و پرکردن نقاظ ضعف تموم شده ، الان تایمه تثبیت داشته هاست نه اضافه کردنه نداشته ها ، هوش هیجانی و استراتژی آزمونت رو هم شدیدا باید روش کار بشه

8. Top | #623
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام

اول اینکه ، درصدات خوبن و پتانسیل پیشرفت و پایدار شدن رو دارن فقط لازمه این مدت باقی مونده رو هم مستمر مرورهات رو انجام بدی و برنامه ات رو منسجم پیش ببری
      اصلا خودت رو با شخصه دیگه مقایسه نکن.......هرشخص فقط باید تمام زورش رو بزنه تا بهترین خودش رو ببره سرجلسه ی کنکور و بیشترین بازدهیش رو پیاده کنه......
      ( راستی من رتبه ام 373 شد نه هزار )

طبق تجربه بهت میگم (چون خودم توی هردوتا کنکورم ازش ضربه خوردم) که مهم ترین چیزی که توی ماه پایانی بهت کمک میکنه خودباوری و برقرار کردنه یه آرامش درونیه ، پس این مقایسه کردنا و خودتخریبی ها رو بریز دور....هر جایگاهی که هستی فقط باید تمام تلاشت رو بکنی برای بهتر شدنه خودت نه برای جلو زدن از کسی

رتبه های پارسالت هم رتبه های لبه مرزی خوبی هستن ، ایشالا امسال به هدفت میرسی
      ماه آخر کار جادویی و عجیبی لازم نیست...فقط خودباوری ، آرامش درونی ، حفظ استمرار ، مرور و تست زنی مناسب و تمام

باز اگه مشکل یا مشورتی بصورت جزئی داشتی بیان کن (مثلا توی استراتژی آزمون و مدیریت آزمون هات یا توی بحث مرور درس خاصی )

اي وااااي
      ٣٠٠ ك خيلي خوبه
      پس چرا من قاطي كرده بودم
      شرمنده بخدا😭😭😭
      بعد اقا من امروز ٩٨ داخلو زدم
      ميشه جايي پيام بدم نظرتو بپرسم؟
      ممنونت ميشم☁️🌻

9. Top | #624
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sayeh1998 نمایش پست ها
      بعد اقا من امروز ٩٨ داخلو زدم
      ميشه جايي پيام بدم نظرتو بپرسم؟
      ممنونت ميشم☁️������
      سلام

داخل پیام خصوصی بفرستید

10. Top | #625
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadami نمایش پست ها
      توی این دفتر ها که عکسش رو قرار دادید چه چیز هایی مینوشتید که این همه شده؟؟؟؟؟؟ (مثلا برای زیست چه چیزایی مینوشتید؟)
      برداشت ها و تحلیل های مهم _ اشتباهات متداوله شخصی _ نکات پرتکرار و چالش های شخصی _ ایستگاه های نظم بندی شده ی مرور و رفع اشکال_ فلش بک های مرور سریع و ....

ویرایش توسط Zero_Horizon : 30 خرداد 1400 در ساعت 01:03

11. Top | #626
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirmtn نمایش پست ها
      سلام وقتتون بخیر ببخشید من سال اولمه از خرداد پارسال شروع کردم ترازام اولش خوب بود تا 6700 هم رفتم اما بعد افت کردم و الان رسیدم به میانگین 5900 طی سال و 5700 جمعبندی با رتبه 3800 منطقه3 تو جامع آخر.به سه رشته که امیدی ندارم و فکرهم نمیکنم اما به نظرشما تو این ده روز با کارکردن کنکورا و سوالای کانون و تورق و سریع و مرور نشاندار میتونم خودمو به 3000 منطقه3 برسونم یا بمونم برای سال بعد؟ممنون میشم راهنماییم کنید
      سلام

اول اینکه پیام خصوصی رو چک کن

درمورد سوالت که پرسیدی با توجه به وضعیتت میشه یا نه ، من کنکور اولم 98 بود و میانگین ترازم هم اون موقع حدودای 5600 میشد ، با همین حدود تراز رتبه ی کنکورم توی 98 حدود 3400 منطقه سه شد....پس از این بابت این رو باور کن که چیز شدنی ای هست که هیچ ، تازه این امکان هم وجود داره که اگه دوران جمع بندیه خوبی رو گذرونده باشی نتیجه بهتر از چیزی که انتظارش رو داری بگیری
      به هیچ عنوان ناامید نشو و خودت رو باور داشته باش و تا آخرین لحظه تلاش کن و بجنگ
      الان اصلا به فکر موندن برای سال بعد نباش چون باعث میشه قبل از اینکه بری سرجلسه شکست رو قبول کنی ! .... محکم تا آخرش وایسا .... الان زمان تصمیم گیری برای موندن برای سال بعد نیست ، الان فقط باید متمرکز بشی روی لحظه ی حال و تمام انرژیه مثبتت رو پاش بذاری قطعا پشیمون نخواهی شد

موفق باشی

12. Top | #627
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      مهم ترین کارهایی که این مدت باقی مونده باید انجام بشه :

_داشتن ریتم و آرامشه خواب (درطول ورزش سبک وملایم داشته باشید + گوشی و کامپیوتر و اینجور چیزا رو به حداقل برسونید )
      _دور بودن از فضاها و افرادی که فرکانس منفی یا استرس زا هستن + دور بودن از فضاهای کنکوری و آدمای کنکوری (مثل همین سایت و سایتای مشابه )

_تمرکز وافزایشه مرورهای سطحی و کمتر کردن عمیق خوانی (دیگه نباید مطلبی به قصد یادگیری خونده بشه ، باید هدف از خوندن مرور و بالاآوردن سطح یادآوری و افزایش تسلط باشه)
      _کمتر کردن آزمون زدن ( بهتره حدود چهار روز آخر دیگه آزمونی نزنید )
      _نگاه انداختن به خلاصه نویسی ها

13. Top | #628
      rz1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      مهم ترین کارهایی که این مدت باقی مونده باید انجام بشه :

_داشتن ریتم و آرامشه خواب (درطول ورزش سبک وملایم داشته باشید + گوشی و کامپیوتر و اینجور چیزا رو به حداقل برسونید )
      _دور بودن از فضاها و افرادی که فرکانس منفی یا استرس زا هستن + دور بودن از فضاهای کنکوری و آدمای کنکوری (مثل همین سایت و سایتای مشابه )

_تمرکز وافزایشه مرورهای سطحی و کمتر کردن عمیق خوانی (دیگه نباید مطلبی به قصد یادگیری خونده بشه ، باید هدف از خوندن مرور و بالاآوردن سطح یادآوری و افزایش تسلط باشه)
      _کمتر کردن آزمون زدن ( بهتره حدود چهار روز آخر دیگه آزمونی نزنید )
      _نگاه انداختن به خلاصه نویسی ها

درود بر دکتر زیرو
      یچیزی راجب خواب ک خیلی عجیبه برام!! من یه سه چهار روزه خوابم شده سه چهار ساعت یعنی باور کنین شب که میبینم خوابم نمیبره بلند میشم زیست یا ریاضی میخونم اینطور نیست که بگم خودمو مجبور میکنما!!اصلا...ولی خیلیم سرحالم!!ظهر هم نیم ساعت میخوابمهمین فقط...
      یکم نگرانم کرده البته...! راهکاری شما سراغ نداری؟
      و اینکه مشاور بنده اومده 99 خارج و 98 خارج و گذاشته برا شنبه و دوشنبه منم خیلیییییی استرسی و دسپاچم و میترسیدم نرسم خلاصه ها و نکاتی ک خیلیییی نوشتمو مرور کنم!!سر خود اومدم امرو 99 خارجو زدم! همیشه بهم میگه خیلی لجبازی و پررو و تاکید بسیار داره که پنجشبه گاجو بدم اما جمعه قلمچیم هست
      یکم مردد بودم ب حرفش گوش بدم یا ندم...نظر شما چیست در این باب؟

باتشکر از پاسخگویی شما
      زندگی ی مجموعه ی منظم از بی نظمی هاست

ی مجموعه ی معقول از بی عقلی ها

له شده ، زیرِ پایِ عرفِ اجتماع

خوب ولی اشتباه

14. Top | #629
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rz1 نمایش پست ها

درود بر دکتر زیرو
      یچیزی راجب خواب ک خیلی عجیبه برام!! من یه سه چهار روزه خوابم شده سه چهار ساعت یعنی باور کنین شب که میبینم خوابم نمیبره بلند میشم زیست یا ریاضی میخونم اینطور نیست که بگم خودمو مجبور میکنما!!اصلا...ولی خیلیم سرحالم!!ظهر هم نیم ساعت میخوابمهمین فقط...
      یکم نگرانم کرده البته...! راهکاری شما سراغ نداری؟
      و اینکه مشاور بنده اومده 99 خارج و 98 خارج و گذاشته برا شنبه و دوشنبه منم خیلیییییی استرسی و دسپاچم و میترسیدم نرسم خلاصه ها و نکاتی ک خیلیییی نوشتمو مرور کنم!!سر خود اومدم امرو 99 خارجو زدم! همیشه بهم میگه خیلی لجبازی و پررو و تاکید بسیار داره که پنجشبه گاجو بدم اما جمعه قلمچیم هست
      یکم مردد بودم ب حرفش گوش بدم یا ندم...نظر شما چیست در این باب؟

باتشکر از پاسخگویی شما
      سلام

راجع به خواب ، با توجه به اینکه الان یکم استرس و هیجان بالا رفته بخاطر رسیدن کنکور ، یکم بخاطر همین موضوع بدن آدم هورمونا و محرکای عصبیش بالا پایین میشه و ممکنه خواب رو بهم بزنه یا حتی آدمو درطول شب بیشتر هشیار و آماده نگه داره

یسری توصیه های همیشگی هست که خب معمولا فقط گفته میشه ولی رعایت و عمل نمیشه بهش ، مهم تریناش همون کنار گذاشتن (یا به حداقل رسوندنش ، مخصوصا از عصر به بعد و شب ها ) فضای مجازی توی این مدت باقی مونده و همچنین یه تایم ورزش ملایم و سبک روزانه هست
      دلیل این دوتا توصیه چیه ؟ کنار گذاشتن گوشی یا کامپیوتر بخاطر اینکه اینجور ابزارها خودشون مختل کننده ی ریتم خواب و زندگی بشرن ، مثلا اگه هم یکم خسته باشی همین که بیای یه چرخی بزنی توی فضای مجازی ، درگیر شدنه مستمر چشم برای چندین دقیقه (یا ساعت ! ) از یه طرف و همچنین درگیر شدن فکر و دریافت انرژی های منفی یا استرس و فشار بیشتر از طرف دیگه میتونن ناخودآگاه تاثیر زیادی بذارن چه توی عادتای جسمی مثل خواب چه توی وضعیت آرامش روانی
      قضیه ورزش هم که بخاطر تخلیه شدن انرژی های جمع شده و آروم تر شدنه ذهنه ، من خودم حتی بعضی وقتا یه مدل فریاد بی صدا میزدم تا انرژیم تخلیه بشه ! یا یسری کارای دیگه ....

تغذیه ات رو هم حواست بهش باشه ، چیزایی مثل فست فود و غذاهای زیادی چرب و نوشابه و قهوه و اینجور چیزا رو به حداقل و صفر برسون ، سعی کن یه پیاده روی کوتاه داشته باشی ، خواب درطول روز رو سعی کن نخوابی یا خیلی خیلی کمش کنی ، شام رو سبک بخور و شامت رو حدود چهار ساعت قبل خواب بخور نه آخر شب ، شب یه دوش ده دیقه یه ربعه بگیر و بعدش یه نوشیدنی یا جوشونده ی آرامش بخش بخور.

مشاورت رو بی خیال.... کلا هفته ی آخر آزمون زدن سمه ، چون اگه اونجوری که انتظار داری نزنی یه فشار عصبی و انرژی منفی میاد سراغ آدم یا اصن اگه خیلی خوب بزنی یه غرور کاذب و توهم میاد که ممکنه روز کنکور بدجوری آسیب زا بشه
      هفته ی آخر بیشتر بچسب روی مرورکردن و سراغ سنجش خودت ازطریق آزمون نرو ، نهایت کاری که میشه کرد اینکه اگه وقت شد تحلیلای آزمون هارو مرور کنی

درمورد اینکه هم پنجشنبه و هم جمعه آزمون شرکت کنی ، دوتاش رو نده ، فقط یکی رو شرکت کن (من باشم میگم هیچکدوم رو شرکت نکن ! چون آخرین آزمونا خیلی روی وضعیت روانی آدم تاثیر میذارن و یه مدل گماره ، خودمم پارسال آخرین آزمون قبل کنکور رو شرکت نکردم و فقط سوالاش رو نگاه انداختم ) و اگه خواستی اون یکی رو که شرکت نکردی بصورت تک درس سوالاش رو برسی کن ( فقط سوالاش رو چک کن نه اینکه بشینی تست بزنی تعداد صحیح غلط هات یا درصدت رو دربیاری)

به خودت و زحمتایی که کشیدی باور داشته باش ، قطعا نتیجه اش رو به بهترین شکل دریافت میکنی

ویرایش توسط Zero_Horizon : 01 تیر 1400 در ساعت 22:13

15. Top | #630
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام اقای زیر او
      اقا یه پیام تو خصوصی به من میدی کار مهم دارم ولی هرچی دنبال گزینه پیام خصوصی گشتم نبود
      خیعلی مردی

صفحه 42 از 63 نخستنخست ... 3241424352 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن