خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 29 از 63 نخستنخست ... 1928293039 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 421 به 435 از 935
    1. Top | #421
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      ببخشید شما از بین منابع زیر کدوم رو پیشنهاد میدید؟
      چند کنکور خیلی سبز - کنکوریوم مهرماه - دور دنیای گاج - مجموعه سوالات کنکور قلمچی

2. Top | #422
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط granger نمایش پست ها
      سلام
      ببخشید شما از بین منابع زیر کدوم رو پیشنهاد میدید؟
      چند کنکور خیلی سبز - کنکوریوم مهرماه - دور دنیای گاج - مجموعه سوالات کنکور قلمچی

سلام

من کتاب دوردنیای گاج جلد عمومی رو برای زدن کنکورای عمومی سایر رشته ها کار میکردم
      برای سه روز یکبار هم از چندکنکور خیلی سبز استفاده کردم
      اگه برگردم باز همینا رو میگیرم

سوالات جامع آزمونای آزمایشی رو هم کارکردم

3. Top | #423
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام
      من توی زیست پایه مشکل دارم ولی تو زیست دوازدهم نه من برای زیست دوازده فقط خیلی سبز تک جلدی و پینوکیوی ماز رو کار کردم بین ۶۰-۸۰ میزنم ولی زیست پایه از ۷۰ بالاتر نمیره با اینکه واسش هم میکرو خوندم هم پینوکیو
      خودم علتش رو بیشتر هم به دلیل بلد نبودن نکات شکل ها هست یعنی شکلا توی ذهنم نمی مونن از طرفیم نمیشه که کل نکات شکل ها رو حفظ کرد لطفا بگین من باید چکار کنم؟
      من تا الان حدودای ۶-۷ ساعت مطالعه داشتم و بیشتر اختصاصی خوندم و عمومی خیلی کم خوندم و میانگینمم ۶۱۰۰ هست و توی ادبیات ضعیفم همه قسمتاش هم قرابت هم آرایه حتی بعضی بیتا رو نمیدونم چجوری خونده میشن یا خیلی از لغات تو ادبیات واسم نا آشناست اصلا نمیدونم از کجاش شروع کنم
      زبانم بد نیس و تکنیکای ریدینگ رو بلدم و معمولا ۵۰-۶۰ میزنم ولی توی تستای وکب تیپای سختش گیر میکنم تستم میزنم ولی بازم تک و توک پیدا میشن که نتونم بزنم گرامرم پارسال یکم خوندم ولی یادم رفته
      عربیم تو تستای ترجمه کندم بلدم بزنم ولی خیلی شک میکنم و نمیتونم سریع رد گزینه کنم
      بعدش من تو آزمون اختصاصیا فیزیک و شیمی بیشتر سوالات رو بلدم ولی اصلا نمیرسم بزنم و درصدم اندازه ای که بلد هستم نیست
      تو این مدت باقیمونده تا کنکور چه منبعی رو واسه قوی تر شدن توی ریاضی پیشنهاد میکنین که جمع و جور باشه؟ درصدام حول ۴۰-۷۰ هست بیشتر مشکلم ریاضی پایس
      واسه مدیریت استرس سر آزمون چکار کنم؟
      من کنکور ۹۹ به حدی استرس گرفته بودم که حتی گزینه ها رو جابه جا زدم
      خیلی از این یه مورد می ترسم الانم که همه آزمونا غیر حضوریه بعد کنکور حضوریه
      و اینکه با وضعیت من میشه به رتبه زیر هزار کشوری امید داشت ؟(منطقی جواب بدین)
      ببخشید زیاد شد

4. Top | #424
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      فایل صوتی اول تاپیک رو حتما گوش کنید

5. Top | #425
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pretty_Lover نمایش پست ها
      سلام
      من توی زیست پایه مشکل دارم ولی تو زیست دوازدهم نه من برای زیست دوازده فقط خیلی سبز تک جلدی و پینوکیوی ماز رو کار کردم بین ۶۰-۸۰ میزنم ولی زیست پایه از ۷۰ بالاتر نمیره با اینکه واسش هم میکرو خوندم هم پینوکیو
      خودم علتش رو بیشتر هم به دلیل بلد نبودن نکات شکل ها هست یعنی شکلا توی ذهنم نمی مونن از طرفیم نمیشه که کل نکات شکل ها رو حفظ کرد لطفا بگین من باید چکار کنم؟
      من تا الان حدودای ۶-۷ ساعت مطالعه داشتم و بیشتر اختصاصی خوندم و عمومی خیلی کم خوندم و میانگینمم ۶۱۰۰ هست و توی ادبیات ضعیفم همه قسمتاش هم قرابت هم آرایه حتی بعضی بیتا رو نمیدونم چجوری خونده میشن یا خیلی از لغات تو ادبیات واسم نا آشناست اصلا نمیدونم از کجاش شروع کنم
      زبانم بد نیس و تکنیکای ریدینگ رو بلدم و معمولا ۵۰-۶۰ میزنم ولی توی تستای وکب تیپای سختش گیر میکنم تستم میزنم ولی بازم تک و توک پیدا میشن که نتونم بزنم گرامرم پارسال یکم خوندم ولی یادم رفته
      عربیم تو تستای ترجمه کندم بلدم بزنم ولی خیلی شک میکنم و نمیتونم سریع رد گزینه کنم
      بعدش من تو آزمون اختصاصیا فیزیک و شیمی بیشتر سوالات رو بلدم ولی اصلا نمیرسم بزنم و درصدم اندازه ای که بلد هستم نیست
      تو این مدت باقیمونده تا کنکور چه منبعی رو واسه قوی تر شدن توی ریاضی پیشنهاد میکنین که جمع و جور باشه؟ درصدام حول ۴۰-۷۰ هست بیشتر مشکلم ریاضی پایس
      واسه مدیریت استرس سر آزمون چکار کنم؟
      من کنکور ۹۹ به حدی استرس گرفته بودم که حتی گزینه ها رو جابه جا زدم
      خیلی از این یه مورد می ترسم الانم که همه آزمونا غیر حضوریه بعد کنکور حضوریه
      و اینکه با وضعیت من میشه به رتبه زیر هزار کشوری امید داشت ؟(منطقی جواب بدین)
      ببخشید زیاد شد

سلام

برای زیست مهم ترین نکته داشتن دور مرور بالا هست.... سعی کن زیست رو توی برنامه هرروزت داشته باشی و با مرور زیاد و رفع اشکال حتمن وضعیت پایه ات هم رفته رفته بهتر میشه
      باهاش موافقم ... نکات شکل ها خیلی زیاد و متنوع هست ، اما نیاز نیست همه ی نکات رو حفظ کنی... اولین چیزی که برای شکل ها مهمه ، این هست که بتونیم مفاهیم متن رو به شکل ها ارتباط بدیم و یسری برداشت های اولیه رو بلد باشیم. با مرور زیاد شکل ها و تست بیشتر کارکردن قدرت تحلیل بالاتر میره و برای تصمیم گیری و پاسخ دهی به اغلب تست ها کافیه.
      من یه زمان شکل های مهم رو پرینت گرفته بودم و چسبونده بودم روی دیوار اتاقم و هرروز مرورشون میکردم
      حاشیه نویسی نکات و برداشت های مهم کنار شکل ها هم میتونه توی یادآوری و یادگیری تاثیرگذار باشه
      اگه خیلی توی یادآوری شکل ها مشکل داری ، توی تایم زیست خوندن یک باکس کوتاه مخصوص دوره کردن تصاویر کتاب درنظر بگیر.

حتمن بازه ی ساعت مطالعه روزانه ات رو بیشتر کن ... خوندن عمومی ها رو جدی بگیر ، عمومی ها رو هرروز داخل برنامه داشته باش و مستمر بخونشون نه اینکه برای عمومی ها یک روز جدا درنظر بگیری... داخل برنامه روزانه ات مابین اختصاصی ها عمومی قرار بده
      برای بخش های مهارت محور مثل قرابت معنایی باید باکس شبانه داشته باشی ، هرشب چندتا تست قرابت کارکن... همین کار باعث میشه نحوه درست خوندن بیت ها دستت بیاد اگر هم منبعی برای درست خوندن بیت ها میخوای ، کتاب قرابت معنایی نشر دریافت درمورد چجوری خوندن بیت ها نوشته اما یکم حجمش زیاده.... مستمر تست زدن برای قرابت مهم ترین عامله
      آرایه رو اول باید یادبگیری ، اغلب تست های آرایه رو میشه با استفاده از یک سری تکنیک که داخل کتاب های موضوعی نوشته شده ، سریعتر جواب داد.... برای آرایه اول نیاز داری خوب یادبگیری بعدش تکنیک های جواب دادن رو تمرین کنی و درمرحله آخر تست های متنوع کارکنی
      زبان مهم ترین عامل بالا بودن دامنه لغات هست ، سعی کن مرور لغات رو داخل برنامه ات داشته باشی.... برای گرامرها اگه مشکل یادگیری نداری تست های استاندارد کارکن و یه مرور ساده انجام بده... اینکه میگی یادت رفته یعنی نحوه چینش برنامه هفتگی و تنوع درسی توی برنامه روزانه رو اصلن رعایت نمیکنی ... بازم میگم عمومی ها رو نگه ندار برای ماه های آخر ، باید داخل برنامه روزانه ات حداقل روزی دو درس عمومی قرار بدی

اینکه میگی توی تست ترجمه عربی کندم مهم ترین عاملش کم تست زدنه ، برای اون هم بهترین راه این هست که هرروز یه تعداد تست ترجمه کار و تحلیل کنی تا هم نکات برات مستمر مرور بشه و کم کم سرعت رد گزینه و تصمیم گیری بالا تر بره... تست تکراری هم کارکن و اشتباهات قبلت رو مرور کن

اینکه میگی توی آزمون شیمی و فیزیک رو بلدی اما نمیرسی جواب بدی ، دلیلش ضعف در مهارت آزمون دادن و بخصوص مدیریت زمان سرجلسه هست ... دراین مورد قبلن گفتم اما اگه خواستی بگو تا درمورد مهارت آزمون دادن و نکات مهمش یه تاپیک جدید بزنم

ببین بحث انتخاب منبع و کتاب ، چون من از سطح شما و وضعیتتون اطلاع ندارم نمیتونم راهنمایی کنم و همچنین نسبت به بعضی کتاب های بازار و چاپ جدیدشون بی خبرم .... درمورد انتخاب منبع از بچه های مطلع خبر بگیر ، فکر کنم کاربر paxton بتونه کمکت کنه

مدیرت زمان ، مدیریت احساسات ، بی دقتی همه شون زیرمجموعه مهارت آزمون دادنه ، درموردش توی صفحه اول توضیحاتی دادم باز اگه خواستی بگو تا در یک تاپیک کامل تر توضیحاتی رو بنویسم

ببینید ، شما یا هرشخص دیگه قراره برایند افکار و تلاش خودش رو در کنکور به نمایش بذاره.... اگه میخوای نتیجه ات بهتر باشه پس بیشتر و درست تر تلاش کن ، اگه میخوای نتیجه ات بهتر باشه پس عزت نفس و خودباوریت رو بیشتر کن.... زمان اصلی کنکور همین نیم سال دومه ، اگه با کیفیت و کمیت خوبی پیش بری و پازل ها رو درست بچینی مطمعنن نتیجه اش رو خواهی دید

درمورد غیرحضوری بودن هم نترس ، این وضعیت فقط برای تو نیست... همه شرایطشون به همین صورته ، با زدن آزمون های شبیه سازی شده میتونی مهارت های آزمون دادن رو تمرین کنی.

6. Top | #426
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها

سلام

من کتاب دوردنیای گاج جلد عمومی رو برای زدن کنکورای عمومی سایر رشته ها کار میکردم

میشه درمورد چند کنکور خیلی سبز توضیحاتی رو بدی

7. Top | #427
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط indomitable نمایش پست ها

میشه درمورد چند کنکور خیلی سبز توضیحاتی رو بدی
      شاید نظرم سلیقه محور باشه
      من برای ۹۸ کنکوریوم گرفته بودم و برای ۹۹ چندکنکور خیلی سبز
      بعنوان مقایسه
      پاسخنامه تشریحی خیلی سبز بهتر از کنکوریوم بود
      سوالات جایگزین شده برای نظام جدید خیلی سبز به کنکور نزدیک تر بود
      اشکالات خیلی سبز نسبت به کنکوریوم کمتر بود

البته من چاپ جدیدشون رو ندیدم و نظرم براساس تجربه سال گذشته بود

8. Top | #428
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شاید نظرم سلیقه محور باشه
      من برای ۹۸ کنکوریوم گرفته بودم و برای ۹۹ چندکنکور خیلی سبز
      بعنوان مقایسه
      پاسخنامه تشریحی خیلی سبز بهتر از کنکوریوم بود
      سوالات جایگزین شده برای نظام جدید خیلی سبز به کنکور نزدیک تر بود
      اشکالات خیلی سبز نسبت به کنکوریوم کمتر بود

البته من چاپ جدیدشون رو ندیدم و نظرم براساس تجربه سال گذشته بود
      خیلی ممنون زیرو!
      پس من برا جمع بندی چند کنکور خیلی سبز رو میگیرم.
      به نظرت ایرادی نداره از الان دوردنیا در چهار ساعت برای عمومیارو بگیرم و کار کنم؟ چند کنکور خیلی سبز هم بگیرم بمونه برا جمع بندی.(امکانش هست نزدیک کنکور ویرایش بزنن یا بگیرمشون؟)

9. Top | #429
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

خیلی ممنون زیرو!
      به نظرت ایرادی نداره از الان دوردنیا در چهار ساعت برای عمومیارو بگیرم و کار کنم؟ چند کنکور خیلی سبز هم بگیرم بمونه برا جمع بندی.(امکانش هست نزدیک کنکور ویرایش بزنن یا بگیرمشون؟)
      بازم قبل خرید یک نگاه به نمونه صفحات بنداز و خودت هم یک برسی انجام بده

اگه بیشتر عمومی ها رو خوندی و الآن دغدغه ی اصلیت برای عمومی ها تمرین زمان بندی و تحلیل عملکردت هست ، میتونی اواخر اسفند دوردنیای عمومی رو استارت بزنی و مهارت کنترل زمان رو براساسش تمرین کنی ... فقط حواست باشه عمومی های سایر رشته ها رو بزن تا رشته ی خودت بمونه برای دوران سه روز یکبار و جمع بندی

عجله ای برای گرفتن کتاب چندکنکور نیست ، نمیخواد ازالآن بخری ... هرچقدر بیشتر دور خودت رو شلوغ کنی بیشتر ذهنت مشوش و درگیر میشه .... عجله نکن ، کار ها رو درزمان خودش درست انجام بده

موفق باشی

10. Top | #430
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

اگه بیشتر عمومی ها رو خوندی و الآن دغدغه ی اصلیت برای عمومی ها تمرین زمان بندی و تحلیل عملکردت هست ، میتونی اواخر اسفند دوردنیای عمومی رو استارت بزنی و مهارت کنترل زمان رو براساسش تمرین کنی ... فقط حواست باشه عمومی های سایر رشته ها رو بزن تا رشته ی خودت بمونه برای دوران سه روز یکبار و جمع بندی

عجله ای برای گرفتن کتاب چندکنکور نیست ، نمیخواد ازالآن بخری ... هرچقدر بیشتر دور خودت رو شلوغ کنی بیشتر ذهنت مشوش و درگیر میشه .... عجله نکن ، کار ها رو درزمان خودش درست انجام بده

موفق باشی
      عمومی ها اره تقریبا تمومه.دهم یازدهم خوندم.دوازدهم مونده فقط.
      فکر کنم باید یه تمرین هم بکنم برای جواب ندادن برخی تستا(انگار یه چیزی ادمو قلقلک میده اینو شک دارم بزنم!)
      پس اون کتاب دوردنیا رو میخرم.
      مرسی از راهنماییت.

11. Top | #431
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

خیلی ممنون زیرو!
      ویرایش جدید چندکنکور اومده

12. Top | #432
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها

ویرایش جدید چندکنکور اومده
      اره میدونم گفتم شاید نزدیک کنکور دوباره ویرایش بزنن قیمت بره بالا(بدهکاریم بیشتر بشه)

13. Top | #433
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

اره میدونم گفتم شاید نزدیک کنکور دوباره ویرایش بزنن قیمت بره بالا(بدهکاریم بیشتر بشه)
      نه دیگه چیو ویرایش کنن مخصوص 1400اومده دیگه .

14. Top | #434
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

سلام

سلام
      خوبین ؟
      واسه شیمی کدوم فصل ها رو بخونم بهتره ؟
      همش رو نمیتونم

خیلی ممنونم

15. Top | #435
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

موفق باشی
      سلام مجدد.
      تا اینجا توی فیزیک و حسابان پیشروی قابل قبولی نپاشتم و خیلی ضعف دارم توشون.میخوام برای هردو خیلی سبز جامع بگیرم فشرده کار کنم.به نظرت خوبن این دوتا؟
      در مورد تک پایه خریدن هم هزینش خیلی میشه.

صفحه 29 از 63 نخستنخست ... 1928293039 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 59 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 59 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن