خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 17 از 63 نخستنخست ... 716171827 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 241 به 255 از 935
    1. Top | #241
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      لطفا خصوصیت رو چک کن . ممنون

2. Top | #242
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام زیرو بنظر شما منی که آزمون نمیدم و الان پشت کنکوری ام پایه به پایه بخونم یا طبق برنامه راهبردی آزمون ها؟ قلمچی یا گزینه دو

3. Top | #243
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      لطفا منو راهنمایی کنید
      من تست زیاد حل میکنم ولی متاسفانه کسی رو ندارم که تست های مشکل دار رو برام رفع اشکال کنه . شما برای این مشکل چیکار می‌کنید ؟

4. Top | #244
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Yasaman717 نمایش پست ها
      سلام زیرو بنظر شما منی که آزمون نمیدم و الان پشت کنکوری ام پایه به پایه بخونم یا طبق برنامه راهبردی آزمون ها؟ قلمچی یا گزینه دو
      سلام

اگه برای خودت برنامه شخصی قابل اطمینانی نداری طبق برنامه یکی از آزمونا جلو برو و هردوهفته هم سوالاتش رو دانلود کن و از خودت آزمون بگیر
      گزینه دو فاصله آزمون هاش بیشتره....باید خودت بودجه بندی هردوتاشون رو نگاه کنی و ببینی با کدوم راحت تری
      با برنامه شخصی جلو رفتن ریسک بزرگیه و برای موفقیت نیاز به اراده قوی و خودشناسی زیادی داره همچنین باید اهداف کوتاه مدت وبلند مدت دقیق مشخص بشن تا طی مسیر سردرگمی ها کمتر بشه

5. Top | #245
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط melodii نمایش پست ها
      لطفا منو راهنمایی کنید
      من تست زیاد حل میکنم ولی متاسفانه کسی رو ندارم که تست های مشکل دار رو برام رفع اشکال کنه . شما برای این مشکل چیکار می‌کنید ؟
      من وقتی به تست هایی که برام غیرقابل حل بود برخورد میکردم اول اگه مشکلم توی درک و فهم مبحث مربوط به تست بود اون مبحث رو با دقت بیشتری برسی میکردم و میخوندم (ازطریق درسنامه یا کتاب درسی یا جست وجو فیلم ها)

ولی اگه مشکلم با یه تیپ سوال تستی بود اون سوال رو یکبار برای خودم توی دفتر یادداشت میکردم (بعضی اوقات موقع نوشتن صورت سوال درک بهتری ازش به دست میاوردم) بعداز نوشتن صورت سوال سعی میکردم هرچی که ازش میفهمم رو توی پاسخ بنویسم ...یه جورایی آنالیز میکردمش و تیپ تست های مشابه اون سوال روهم پیدا میکردم و چندتاش رو کنار همون سوال به همون روش یادداشت میکردم....با سروکله زدن و مرورشون بالاخره راه حل رو درک میکردم و روند پاسخگویی هایی رو که برام مفهوم میشد یادداشت میکردم....با این حال بعضی اوقات ترجیح میدادم اگه توی آزمون ها یا کنکور به اون تیپ سوال برخورد کردم یا ازش بگذرم یا در الویت آخر قرارش بدم (مثل سوالات بهینه سازی و بعضی سوالات هندسه ) ولی این آنالیز کردن سوال خیلی بهم کمک میکرد و قدرت تحلیلم رو بالا میبرد ...میتونم بگم یکی از عواملی که باعث شد میانگین درصد ریاضیم از 30 به 80 برسه همین کار بود

6. Top | #246
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      گفتید بعد کنکور اولتون که شروع کردید خیلی خسته بودین و
      انگار 100 نفر بالگد از روم رد شده بودن
      من الان دقیقا تو همین حس و حالم و همین جور داره این حالتم ادامه دار میشه و مانع درس خوندنم شده
      شما چه جوری از این فضا بیرون اومدید و روحیتون حفظ کردید؟

7. Top | #247
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dream come true نمایش پست ها
      گفتید بعد کنکور اولتون که شروع کردید خیلی خسته بودین و
      انگار 100 نفر بالگد از روم رد شده بودن
      من الان دقیقا تو همین حس و حالم و همین جور داره این حالتم ادامه دار میشه و مانع درس خوندنم شده
      شما چه جوری از این فضا بیرون اومدید و روحیتون حفظ کردید؟

واقعیت اینه که خیلی از موضوعات رو نمیشه از طریق تایپ کردن کلمات توی دنیای مجازی توضیح داد یا منتقل کرد
      خیلی وقت ها با ارتباط چشم میشه هزاران حس و دلیل رو منتقل کرد
      اینجور سوال ها جواب هاش کلیشه ای میتونن باشن و اغلب قانع کننده نیستن....برای جواب باید توی دنیای حقیقی و فیس تو فیس باهاش مواجه شد

اما درحد تجربه میتونم بگم عواملی که باعث شد اون احساسات برای من کمرنگ بشه اینا بودن :

کنترل افکار و کمتر فکرکردن به گذشته
      درگیر شدن با درس و کارای روزانه
      مشخص کردن یه سری اهداف کوتاه مدت و برنامه ریزی برای رسیدن بهشون
      تلقین نکردن افکار منفی و سعی در مثبت اندیش بودن
      ورزش و آهنگ گوش دادن
      تبدیل احساس ناراحتی و خستگی به حس انتقام و انرژی بیشتر
      تمرکز روی خودم و کنارزدن حرف دیگران یا حس حسادت نسبت به بقیه
      سعی در لذت بردن از سختی کشیدن
      با آرزوی قویترشدن خوابیدن و با هدف بهترین عملکرد بیدارشدن
      تغییر نگرش نسبت به شکست خوردن
      از آینده نترسیدن و قضاوت نکردن خودم براساس گذشته
      تلاش تلاش تلاش تلاش و تلاش بیشتر

شاید بشه گفت نوشته ی این تصویر رو چندین بار به خودم تلقین کردم

فایل پیوست 94822

8. Top | #248
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      آره دقیقا امروز سعی کردم خودم با درس مشغول کنم کمتر درگیر افکار گذشته و نگرانی به آینده شم و خیلی بهتر بودم همون درس خوندنه خودش کم کم روحیه رو برمیگردونه ممنون

9. Top | #249
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      up

10. Top | #250
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این اولین بار بود که اون قسمت خاطره رو خوندم.... رفتارتون عالی بوده و باید بگم واقعا جا خوردم.... از اینکه چطور زمان بندی اشتباه بوده و حتی یه نفر هم اعتراض نکرده. مگه الکیه وقتی روی دفترچه نوشته چهر ساعت و ده دقیقه خو اگه انقدر نفهم بوده که نتونه حساب کنه چقدر میشه واقعا باید به حال مردم مون گریست
      ساقی بیا که از مدد بخت کارساز
      کامی که خواستم ز خدا شد میسرم

11. Top | #251
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

12. Top | #252
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام نمیتونم بهتون تو پی وی پیام بدم...چجوری میتونم باهاتون حرف بزنم؟
      ​اگه بالا رفتن از قله ها رو دوست نداشته باشی تا ابد در گودال زندگی خواهی ماند

13. Top | #253
      کاربر انجمن

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      واقعیت اینه که خیلی از موضوعات رو نمیشه از طریق تایپ کردن کلمات توی دنیای مجازی توضیح داد یا منتقل کرد
      خیلی وقت ها با ارتباط چشم میشه هزاران حس و دلیل رو منتقل کرد
      اینجور سوال ها جواب هاش کلیشه ای میتونن باشن و اغلب قانع کننده نیستن....برای جواب باید توی دنیای حقیقی و فیس تو فیس باهاش مواجه شد

اما درحد تجربه میتونم بگم عواملی که باعث شد اون احساسات برای من کمرنگ بشه اینا بودن :

کنترل افکار و کمتر فکرکردن به گذشته
      درگیر شدن با درس و کارای روزانه
      مشخص کردن یه سری اهداف کوتاه مدت و برنامه ریزی برای رسیدن بهشون
      تلقین نکردن افکار منفی و سعی در مثبت اندیش بودن
      ورزش و آهنگ گوش دادن
      تبدیل احساس ناراحتی و خستگی به حس انتقام و انرژی بیشتر
      تمرکز روی خودم و کنارزدن حرف دیگران یا حس حسادت نسبت به بقیه
      سعی در لذت بردن از سختی کشیدن
      با آرزوی قویترشدن خوابیدن و با هدف بهترین عملکرد بیدارشدن
      تغییر نگرش نسبت به شکست خوردن
      از آینده نترسیدن و قضاوت نکردن خودم براساس گذشته
      تلاش تلاش تلاش تلاش و تلاش بیشتر

شاید بشه گفت نوشته ی این تصویر رو چندین بار به خودم تلقین کردم

فایل پیوست 94822
      سلام داداش خوبی منیکه تازه شروع کردم میتونم تو8 ماه زیر 1000 شم؟ فکرمو درگیر کرده که خیلیا از من زودتر شروع کردند چیکار کنم؟
      ؟

14. Top | #254
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa1764 نمایش پست ها
      سلام نمیتونم بهتون تو پی وی پیام بدم...چجوری میتونم باهاتون حرف بزنم؟
      سلام

پیغام خصوصیم بازه....

15. Top | #255
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi7070 نمایش پست ها
      سلام داداش خوبی منیکه تازه شروع کردم میتونم تو8 ماه زیر 1000 شم؟ فکرمو درگیر کرده که خیلیا از من زودتر شروع کردند چیکار کنم؟
      ؟

سلام...توی صفحه 13 همین تاپیک یه کاربری به اسم یوتا همین سوال شما رو پرسیدن و اونجا هم نظرم رو بهش گفتم

درمورد فکرکردن به بقیه هم نظرم رو توی صفحه 16 گفتم

برای هردومورد برای شما هم همین نظرها رو میتونم بدم

1_
      زیرهزار شدن و نتیجه خوبی گرفتن بشدت به طرز تفکروخودباوری هم وابسته هست......مطمعن باش توی مدت باقی مونده میشه سطح درسی رو از ضعیف به خیلی خوب رسوند ولی اگه یک نفر باوجود سطح درسی عالی اون روحیه ی مورد نیاز برای موفقیت رو درون خودش نساخته باشه نتیجه نخواهد گرفت

این طرز فکر رو عوض کن......برای زندگیت تلاش کن و خودت رو باور داشته باش

سال قبل این موقع ها هرشب این کلیپ رو نگاه میکردم و هردفعه بیشتر درک میکردم که من از موفق شدن میترسم.....برای موفق شدن باید شجاعتش رو داشته باشی

https://hw13.cdn.asset.aparat.com/aparat-video/47ebfd0c26ccd2ae9d13b8e2a65efd4611436712-480p.apt?wmsAuthSign=eyJhbGciOiJIUzI1NiIsInR5cCI6I kpXVCJ9.eyJ0b2tlbiI6ImE3M2JmMjI3NWU0YzBkOTI1YzJhN2 MzZDE5OTk1MmUwIiwiZXhwIjoxNjAxNjczNTc3LCJpc3MiOiJT YWJhIElkZWEgR1NJRyJ9.0oHR_JYVJgSD1ss2CHEsZp_CHb94V 8EW1UPQqKFGkm0

2_ رفیق این نگرانی ها رو بذارکنار و فقط به امروزت فکرکن.....اگه هرروز صبح به این نیت بیداربشی که توی اون روز بهترین عملکرد رو داشته باشی مطمعن باش پیشرفت میکنی ولی اگه بخوای به نتیجه نهایی فکرکنی مطمعنن توی افکار منفی و نمیتونم ها غرق میشی.

برای موفقیت توی کنکور لازم نیست سطح علمی فوق العاده ای داشته باشی....تلاشت رو بکن که هم ازلحاظ علمی وهم عملکردی پیشرفت کنی ولی نگرانیت بی فایده هست برای کنکور نیاز نیست همه چیز رو بلدباشی یا همه سوالا رو جواب بدی

درمورد مقایسه کردن خودت با بچه های قویتر یه مثال میتونم بزنم :
      اگر فردی که در یک مسابقه دوچرخه سواری شرکت کرده دائم بخواهد به دیگران نگاه کند که چه کسی جلو افتاده و چه کسی عقب توجه و تمرکزش از کار خودش کم میشه و ممکنه تعادل خودش را ازدست بدهد و از ادامه مسیر باز بماند

منم توی اولین کنکورم بدجوری درگیر این مقایسه کردن های خودم با بقیه شدم و به خاطر این موضوع کلی عذاب و افکارمنفی بیخودوپوچ رو به خودم تلقین کردم......رفیق کنکور رو به چشم رقابت با بقیه نبین بلکه فک کن قراره هرکس به اندازه تلاش و زحمت خودش نتیجه بگیره پس فقط تمرکزت رو بذار روی کارخودت و توی جو رقابت های مسموم قرارنگیر

تلقین های منفی رو با مثبت جایگزین کن
      به خودت باور داشته باش

اگر هوش انعطاف‌پذیر است، شکست یعنی استراتژی غلط یا تلاش ناکافی یا نیاز به کسب مهارت بیشتر ... پس از شکست نترس فکر نکن وقتی شکست میخوری یعنی تو لیاقت یا توان رسیدن به هدف رو نداری...با شکست هات درست رفتارکن تا تبدیل به عامل قویتر شدنت بشن

تنها کاری که باید برای موفقیت توی کنکور انجام بدی =
      تلاشه درسته مستمر+تلاشه درسته مستمر+تلاشه درسته مستمر+تلاشه درسته مستمر

هرچی که شد و هرچقدر که شکست خوردی استمرارت رو توی زندگی از دست نده....

ویرایش توسط Zero_Horizon : 23 مهر 1399 در ساعت 17:03

صفحه 17 از 63 نخستنخست ... 716171827 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن