خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Exclamation دو سوال!! (سینتیک)

1-تو ص 8 کتاب اولین خط نوشته شمار اندکی از واکنش ها هستند که همواره سرعت ثابتی دارند یعنی همون مرتبه 0 ها ! میشه اونارو بگین؟!
      2-تو ص 18 واکنش بالای ص الان مگه ما نمیگیم no2 کاتالیزوره؟ چرا دو تاست؟ در واقع یه کم گیج شدم اگه ما میگیم no2 کاتالیزگره چرا اول دو موله بعد آخر میشه یک مول؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سوال اول و متوجه نشدم

اما دومی

واکنش به این صورته :

NO2+NO2=>NO+NO3
      NO3+CO=>No2+CO2
      که ی NO2 نقش واکنش دهنده یکیم نقش کاتالیز گر رو داره

من اینطور فک میکنم،حالا واسا نظر دوستان رو ببین

موفق باشی
      تو هستی من شدی از آنی همه من

من نیست شدم در تو از آنم همه تو

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sananderias نمایش پست ها
      1-تو ص 8 کتاب اولین خط نوشته شمار اندکی از واکنش ها هستند که همواره سرعت ثابتی دارند یعنی همون مرتبه 0 ها ! میشه اونارو بگین؟!
      2-تو ص 18 واکنش بالای ص الان مگه ما نمیگیم no2 کاتالیزوره؟ چرا دو تاست؟ در واقع یه کم گیج شدم اگه ما میگیم no2 کاتالیزگره چرا اول دو موله بعد آخر میشه یک مول؟

1. بعله منظور همون واکنش های مرتبه ی صفر هست که من تا حالا تو کتاب ندیدم که بخوام بگم کدومه

2.مرحله ی 1 و 2 رو باید مطابق قانون هس جمع کنیم تا به واکنش اصلی برسیم(در واقع این واکنش از2واکنش بنیادی تشکیل شده)
      که طبق قانون حس no2 خط میخوره و میشه کاتالیزگر(طبق تعریف کاتالیزگر ---کاتالیزگر در مرحله ی اول مصرف و در مرحله ی بعدی تولید میشه و نهایتا دست نخورده باقی میمونه)
      و no3هم میشه ذره ی حد واسط(چون طبق تعریف ذره ی حد واسط ذره ای هست که در مرحله ی اول تولید و در مرحله ی دوم مصرف بشه که اونم طبق قانون حس خط میخوره)

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نظر منم محمد درست میگه من خودم تست های سنتیک مبتکران رو زدم همچین سوالی ندیدم
      دل می رود ز دستم صاحب دلان خدا را ---- دردا که راز پنهان خواهد شد اشکارا

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      واکنش های مرتبه 0 میشه به واکنش N2O روی سطح کاتالیزگر طلا اشاره کرد..با اینکه N2O گاز هست..ولی خیلی دقت کنین که این واکنش روی سطح جامد طلا اتفاق می افته و تغییر غلظت روی N2O با اینکه گازه تاثیر نداره و واکنش از مرتبه 0 هست
      2N2O(g)----->2N2+O2
      یه اتاق تاریک...یه سیگار و یه سردرد قد تموم دردهای دنیا

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      مطمئنین به این ها که با سرعت ثابت پیش برن میگن مرتبه صفر؟ من فکر کنم مرتبه صفر برای اون هایی میشه گفت که تغییر غلظت واکنش دهنده روی سرعت واکنش تاثیر نداره ولی دلیل نمیشه با سرعت ثابت پیش برن..ممکنه عوامل دیگه تاثیر داشته باشن..r واکنش رابطه بین سرعت و علظت واکنش دهنده هاست که اگه تغییر غلظت اثری تو سرعت نداشته باشه واکنش میشه مرتبه صفر..ولی این دلیل میشه سرعت واکنش ثابت بمونه؟
      اینجوری بخوایم حساب کنیم پس هر واکنشی که واکنش دهنده ها تو فاز جامد باشن ( تغییر غلظت روشون اثر نکنه ) باید با سرعت ثابت پیش بره.
      یه اتاق تاریک...یه سیگار و یه سردرد قد تموم دردهای دنیا
      ویرایش توسط Alfredo : 09 آبان 1392 در ساعت 15:12

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من همین سوالو چند وقت پیش از معلممون پرسیدم گفت نمیشه گفت کاتالیزگر بلکه میشه گفت شبه کاتالیزگر
      دیدار تو کلاس داروسازی دانشگاه شیراز

8. Top | #8
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      bbbbbbbbbbb.png
      فقط یکی از no2 ها کاتلیزور است و no3 حد واسط است
      سوال اولتون میخواد براتون نشون بده سرعت بعضی واکنشها مستقل از غلظت است یعنی مرتبه صفر
      و بعضی واکنشها هم سرعت صفر نمی رسند

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pimimessi نمایش پست ها
      مطمئنین به این ها که با سرعت ثابت پیش برن میگن مرتبه صفر؟ من فکر کنم مرتبه صفر برای اون هایی میشه گفت که تغییر غلظت واکنش دهنده روی سرعت واکنش تاثیر نداره ولی دلیل نمیشه با سرعت ثابت پیش برن..ممکنه عوامل دیگه تاثیر داشته باشن..r واکنش رابطه بین سرعت و علظت واکنش دهنده هاست که اگه تغییر غلظت اثری تو سرعت نداشته باشه واکنش میشه مرتبه صفر..ولی این دلیل میشه سرعت واکنش ثابت بمونه؟
      اینجوری بخوایم حساب کنیم پس هر واکنشی که واکنش دهنده ها تو فاز جامد باشن ( تغییر غلظت روشون اثر نکنه ) باید با سرعت ثابت پیش بره.
      همه چی رو قاطی کردی واکنش های مرتبه صفر همشون با سرعت ثابتن و تعدادشون محدوده
      یه چیز دیگه این که تغییرات غلظت حتی اگر مواد واکنش دهنده تو واکنش های مرتبه صفر جامد نباشند تاثیری نداره پس این چیزی که شما میگی نیست

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط استاد مشمولی نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: bbbbbbbbbbb.png
مشاهده: 51
حجم: 7.4 کیلو بایت
      فقط یکی از no2 ها کاتلیزور است و no3 حد واسط است
      سوال اولتون میخواد براتون نشون بده سرعت بعضی واکنشها مستقل از غلظت است یعنی مرتبه صفر
      و بعضی واکنشها هم سرعت صفر نمی رسند
      ممنون استاد میدونم تو کنکور مهم نیست و تو کتابا هم ننوشته ولی میشه شما واکنش های مرتبه صفر که سرعتشون ثابته رو بنویسین؟ به غیر از اونی که pimimessi گفته بنویسین!
      تو سوال دوم من منظورم اینه که چرا دو مول NO2 داریم یعنی کدومش کاتالیزوره؟
      حدواسطو اینارو فهمیدم مشکل کاتالیزورست!

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اولیش فکر نکنم نیازی باشه...
      2- یه no2 کاتالیزگر هست که در مرحله اخر تولید شده ... یکییش هم واکنش دهنده هست ... ضمنا مگه میشه واکنش فقط با کاتالیزگر شروع بشه و اصن واکنش دهنده نداشته باشه؟؟؟
      no3 هم ذره ی حد واسط هست که تو مرحله1 تولید و در مرحله 2 مصرف شده ...

12. Top | #12
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      ممنون استاد میدونم تو کنکور مهم نیست و تو کتابا هم ننوشته ولی میشه شما واکنش های مرتبه صفر که سرعتشون ثابته رو بنویسین؟ به غیر از اونی که pimimessi گفته بنویسین!
      تو سوال دوم من منظورم اینه که چرا دو مول no2 داریم یعنی کدومش کاتالیزوره؟
      حدواسطو اینارو فهمیدم مشکل کاتالیزورست!
      مثلا اگر برای انجام واکنش 10 مول no2 لازم باشد و شما 10 مول no2 وارد واکنش کنید و واکنش به صورت کامل انجام بگیرد در آخر 5 مول no2 در محیط واکنش بازیافت می شود یعنی کاتلیزور است

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      من تو کتاب مهروماه این سوال رو دیدم که نوشته:
      157. درباره ی واکنشی با سازوکار 2 مرحله ای زیر کدام گزینه نادرست است؟
      واکنش هم همون واکنش صفحه ی 18 کتاب هست
      خود کتاب جواب داده گزینه 4 (no2 در این واکنش کاتالیزگر محسوب می شود)
      نوشته چون تولید no2 در مرحله ی دوم کمتر از مصرف آن در مرحله ی اول واکنش است
      نظر شما چیه؟؟
      ویرایش توسط ak343522 : 17 آبان 1392 در ساعت 00:44

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ak343522 نمایش پست ها
      سلام
      نظر شما چیه؟؟
      درست میگه دیگه ...
      وقتی میگه تولید ان کمتر از مصرف ان است یعنی : تو فراورده مقداری که تولید میشه کاتالیزگر هست ...
      اگر اون مقدار رو از no2 تو واکنش دهنده کم کنی مقدار no2 که واکنش دهنده هست معلوم میشه ...

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ak343522 نمایش پست ها
      سلام
      نظر شما چیه؟؟
      سلام
      اصولا تو واکنشهای دو مرحله ای ،ماده ای که تو یه مرحله مصرف و تو مرحله بعدش تولید میشه کاتالیزگر محسوب میشه.که در این سوال no2 مصداقشه.
      tir1393.mihanblog.com
      وبلاگ من و گزینه دو

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن