خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 29 از 29
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      میگم دوستان نظرتون چیه به جای اینکه برم پرستاری ، روانشناسی برم؟
      چون خودم اصلا علاقه ندارم به پرستاری و فقط به خاطر پرستیژ و بازار کارش میخوام برم.
      ولی روانشناسی و واقعا علاقه دارم.

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      منم تاحدودی همینه شرایطم تک نیستم و بچه اخریم
      روم حساس نیستن واسه درس و اینا ولی میگن شاد باش برو بیرون با دوستات صحبت کن ولی منم حرفای دلم رو نمیگم یعنی اصلا نشده که بگم همش تو خودم میریزم
      باورت میشه هنوز اسم کنکور میارم مامانم میگه بچه ها خالت هر 5تاشون سال اول کنکورشون قبول شدن بعد جالب اینه که همشون کار مرتبت با رشتشون رو ندارن همش فکر می کنن در کل قبول نشدم ولی همون سال اول هم میتونستم برم ولی خب نمیشه که هر رشته ای رفت.

در کل یه وضعیه ولی سعی کن بیخیال باشی
      چاره ای نیس متاسفانه

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bahar1377 نمایش پست ها
      چون خودم اصلا علاقه ندارم به پرستاری و فقط به خاطر پرستیژ و بازار کارش میخوام برم.
      اشتباه منو نکن منم روانشناسی ترم 3ام ولی اگه شرایط باشه دوباره کنکور میدم

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اگه از ته دلت ميخاي برو
      بازاركار براي كسي معني ميده كه علاقه اي نداره يا علاقه شو نميشناسه
      تو هركاري بهترين باشي جاي خودتو باز ميكني اين يه واقعيته نه يه كليشه
      البتهتوجه داشته باش كه علاقه ت واقعي باشه نه صرفا يه علاقه گذرا كه بعد از انتخاب رشته پشيمونت كنه
      LEFT
      4/19/2021

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها
      سلام
      منم تاحدودی همینه شرایطم تک نیستم و بچه اخریم
      روم حساس نیستن واسه درس و اینا ولی میگن شاد باش برو بیرون با دوستات صحبت کن ولی منم حرفای دلم رو نمیگم یعنی اصلا نشده که بگم همش تو خودم میریزم
      باورت میشه هنوز اسم کنکور میارم مامانم میگه بچه ها خالت هر 5تاشون سال اول کنکورشون قبول شدن بعد جالب اینه که همشون کار مرتبت با رشتشون رو ندارن همش فکر می کنن در کل قبول نشدم ولی همون سال اول هم میتونستم برم ولی خب نمیشه که هر رشته ای رفت.

در کل یه وضعیه ولی سعی کن بیخیال باشی
      چاره ای نیس متاسفانه
      شانس هم نداریم. مامانم امروز رتبه ۳۰۰ انسانی و میزد تو سر ۵۰۰۰ تجربی من.
      قبول دارم طرف رتبش خوب شده اما درسای انسانی کجا، درسای تجربی کجا.رقابتی هم که تو تجربی هست اصلا تو انسانی نیست.

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات

اشتباه منو نکن منم روانشناسی ترم 3ام ولی اگه شرایط باشه دوباره کنکور میدم
      عجب

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شانس هم نداریم. مامانم امروز رتبه ۳۰۰ انسانی و میزد تو سر ۵۰۰۰ تجربی من.
      قبول دارم طرف رتبش خوب شده اما درسای انسانی کجا، درسای تجربی کجا.رقابتی هم که تو تجربی هست اصلا تو انسانی نیست.
      چی بگم والا باید بسازیم دیگه
      راستی اینم نوشتم توی تاپیک نظر دانشجویان در مورد رشته ها شاید کمکت کرد:
      متاسفانه هر چی که میگذره اون چیزی که فکر میکردم نیس .اینا جزو تصوراتم بود :
      1. موقع تحقیق بهم گفتن رشته کاربردی هستش و در زندگی هم می تونی استفاده کنی و در حالی که بعضی موارد اصلا امکان پذیر نیس .
      2.خوندن کتابای غیر درسی روانشناسی جذابه گاهی هم میخونم ولی واسه بالا بردن اطلاعات و تفریحی هستش و با همین تصور این رشته رو زدم .اما کتابای دانشگاه مطالب حدود 80 درصد به بالا حفظیه و منم متاسفانه وضعیت منم داغون کلا با حفظی مشکل دارم .
      مطالب ملموس نیس و فقط تئوریه(البته چند واحد عملی داره) که این مورد واقعا فهم مطالب رو دشوار میکنه
      یکی ازمعایبش این هست که روی رفتار و شخصیت حساس میشه فرد .
      یکی از ویژگی هایی که یه روانشناس باید داشته اینه که بتونه احساساتش رو کنترل کنه مثلا یکی از دوستام میگفت رفتم مشاوره مشکلم رو که گفتم اون روانشناس زده زیر گریه
      از نظر ادامه تحصیلش عالیه ولی بازار کار همش بستگی به فرد داره واسه موفقیت توی این رشته خوندن کتابای ادبی و غیر درسی و تقویت زبان خارجه خیلی مهمه
      استخدامی هم اکثر سازمان ها نیاز دارن
      البته در مقطع ارشد موقعیت های شغلی روانشناسی عمومی بیشتره و ظرفیت پذیرش بالایی هم داره .
      پارسال بین ادامه دادن این رشته و کنکور مجدد مونده بودم ولی الان چند ماه هس که جدی بهش فکر کردم و متوجه شدم بدرد این رشته نمیخورم در صورت تمدیدکنکور حتما شرکت می کنم
      واقعا پشیمونم از انتخابم

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها

اگه از ته دلت ميخاي برو
      بازاركار براي كسي معني ميده كه علاقه اي نداره يا علاقه شو نميشناسه
      تو هركاري بهترين باشي جاي خودتو باز ميكني اين يه واقعيته نه يه كليشه
      البتهتوجه داشته باش كه علاقه ت واقعي باشه نه صرفا يه علاقه گذرا كه بعد از انتخاب رشته پشيمونت كنه
      از کجا بفهمم علاقم واقعیه؟؟؟!!!

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات

چی بگم والا باید بسازیم دیگه
      راستی اینم نوشتم توی تاپیک نظر دانشجویان در مورد رشته ها شاید کمکت کرد:
      متاسفانه هر چی که میگذره اون چیزی که فکر میکردم نیس .اینا جزو تصوراتم بود :
      1. موقع تحقیق بهم گفتن رشته کاربردی هستش و در زندگی هم می تونی استفاده کنی و در حالی که بعضی موارد اصلا امکان پذیر نیس .
      2.خوندن کتابای غیر درسی روانشناسی جذابه گاهی هم میخونم ولی واسه بالا بردن اطلاعات و تفریحی هستش و با همین تصور این رشته رو زدم .اما کتابای دانشگاه مطالب حدود 80 درصد به بالا حفظیه و منم متاسفانه وضعیت منم داغون کلا با حفظی مشکل دارم .
      مطالب ملموس نیس و فقط تئوریه(البته چند واحد عملی داره) که این مورد واقعا فهم مطالب رو دشوار میکنه
      یکی ازمعایبش این هست که روی رفتار و شخصیت حساس میشه فرد .
      یکی از ویژگی هایی که یه روانشناس باید داشته اینه که بتونه احساساتش رو کنترل کنه مثلا یکی از دوستام میگفت رفتم مشاوره مشکلم رو که گفتم اون روانشناس زده زیر گریه
      از نظر ادامه تحصیلش عالیه ولی بازار کار همش بستگی به فرد داره واسه موفقیت توی این رشته خوندن کتابای ادبی و غیر درسی و تقویت زبان خارجه خیلی مهمه
      استخدامی هم اکثر سازمان ها نیاز دارن
      البته در مقطع ارشد موقعیت های شغلی روانشناسی عمومی بیشتره و ظرفیت پذیرش بالایی هم داره .
      پارسال بین ادامه دادن این رشته و کنکور مجدد مونده بودم ولی الان چند ماه هس که جدی بهش فکر کردم و متوجه شدم بدرد این رشته نمیخورم در صورت تمدیدکنکور حتما شرکت می کنم
      واقعا پشیمونم از انتخابم
      میدونی من خییلی دوست دارم روانشناس بشم تا به بچه های کار، بچه هایی که تو بهزیستی اند و کسایی که مثل خودم خییلی تنها هستند کمک کنم.
      ادبیاتمم خیلی خوبه و علاقه زیاد دارم . راستی یه سوال با لیسانس روانشناسی میشه وارد بازار کار شد؟

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      میدونی من خییلی دوست دارم روانشناس بشم تا به بچه های کار، بچه هایی که تو بهزیستی اند و کسایی که مثل خودم خییلی تنها هستند کمک کنم.
      ادبیاتمم خیلی خوبه و علاقه زیاد دارم . راستی یه سوال با لیسانس روانشناسی میشه وارد بازار کار شد؟
      اره استخدامیش خوبه تقریبا اکثرا سازمانها نیاز دارن

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      چندساله پشت کنکورم، امسال میخوام انتخاب رشته کنم برم. اما دانشگاه ها مجازیه متاسفانه نمیشه رفیق فابریک پیدا کرد
      ممنون از راهنماییتون
      دانشگاه تا ابد مجازی نمیمونه شما خودت برو دانشگاه دوست از آسمون میباره خودشون بهت میگن که به اکیپشون بپیوندی آدم کاریزماتیکی هم باشی که دیگه هیچی انقدر دوست پیدا میکنی وقت رفیق بازی پیدا نمیکنی
      ضمنا پرستاری اگر میخوای بری یسری کار عملی دارین که زود شروع میشه اونارو نمیشه مجازی کرد
      در کل نگران این چیزا نباش

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فكر كن روانشناسي
      آيا حاضري بدون پول كار كني؟
      آيا اگه بعدا كار نداشته باشي بازم ميري سمتش؟
      آيا ميتوني بجز كتاباي دانشگاه مطالعه كني و حتي اندازه كنكور وقتتو بهش بدي؟
      و خيلي سوالاي ديگه
      ممكنه هيچكدوم از اينا پيش نياد ولي تو بايد خودتو بزاري تو بدترين شرايط ممكن و اگه بازم حاضر بودي بري سمتش يعني واقعا ميتوني به خاطرش از منافع باقي رشته ها بگذري
      LEFT
      4/19/2021

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها
      فكر كن روانشناسيآيا حاضري بدون پول كار كني؟آيا اگه بعدا كار نداشته باشي بازم ميري سمتش؟آيا ميتوني بجز كتاباي دانشگاه مطالعه كني و حتي اندازه كنكور وقتتو بهش بدي؟و خيلي سوالاي ديگهممكنه هيچكدوم از اينا پيش نياد ولي تو بايد خودتو بزاري تو بدترين شرايط ممكن و اگه بازم حاضر بودي بري سمتش يعني واقعا ميتوني به خاطرش از منافع باقي رشته ها بگذري
      راهنماییتون دقیقا عین یه روانشناس حرفه ایه. ممنونم ازتون.امشب حتما به سوالاتون فکر میکنم.

14. Top | #29
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      آخ آخ عجب سوالی پرسیدی حاظرم قسم بخورم 90 درصد که اینجاییم نمیدونیم علاقمون چیه بلکه همش به پیشینه برمیگرده که فلان شخص فلان جا یه حرفی زده و ما مشتاقش شدیم درحالی که شاید اصن اون چیزی که میگن نباشه و حتی 10 دقیقه درمورد اون چیزی که به ظاهر مورد علاقمونه تحقیق نکردیم و میریم توشو میبینیم چه اشتباهی کردیم
      من برای پیدا کردن علاقم یک سری فاکتورا گذاشتم تا از این سردرگمی در بیام مثلا:
      آینده شغلی. پرستیژ اجتماعی. درآمد. محیط کار . به نظره خودم این فاکتورا برای من بسه و سعی میکنم رشته ای رو انتخاب کنم که یک میانگین خوبو از اینا داشته باشه حالا شاید یکی فاکتوری مثل اوقات فراغت زیاد هم داشته باشه یا محیط کار براش انقدر اهمیت نداشته باشه و بیشتر درآمده مدنظر باشه ولی خب محیط برای من مهمه لزوما محیطی که برای شخصی خوشایند نیست چیزه عجیبی نیست یکی ممکنه مطب دندون پزشکی بره حالش بد شه یکی هم تو آسایشگاه روانپریش ها باشه اما خوشش بیاد بستگی به آدم داره
      ولی خداییش روانشناسی خیلی خوبه بعده دیدن سریال sopranos علاقم 100 برابر بیشتر شد به این مبحث مخصوص روانشناسه خانوم خیلی با کلاسه خدا نصیبمون کنه
      ویرایش توسط lucifer1 : 01 مهر 1399 در ساعت 01:31

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)