خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21
    1. Top | #1
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

رتبه 22 هزار ریاضی + چند سوال

سلام با رتبه 22 هزار ریاضی چه رشته هایی میتونم بیارم؟ ترجیحا شهر قم

بعد اینکه فرق نوبت دوم و شبانه با روزانه چیه؟
      رشته های با آزمون دانشگاه آزاد شهریه‌ش سنگین حساب میشه یا مثل دولتی میمونه؟
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چه جالب منم 22 هزار قمم.
      دانشگاه آزاد هم بدون کنکور دانشجو میگیره و هم با کنکور, و از هیچ نظری با هم تفاوت ندارن و شما ممکنه بدون کنکور ثبت نام کنی ولی بیفتی با خیلیا که با کنکور ثبت نام کردن و شهریش هم فرقی نداره و بین یک میلیون تومن تا دو میلیون متغیره در حال حاضر (عموما حدود یک میل و سیصد میشه هر ترم) که فرق خاصی با دانشگاه دولتی شهرای دیگه نداره چون بالاخره پول خوابگاهو و غذا و حمل نقل و... باید بدید.
      تنها فرق آزاد بدون کنکور و با کنکور اینه که بدون کنکور نمیتونید انتقالی بگیرید.
      نوبت دوم و شبانه و... هم از دفترچه ی سنجش بخونی خیلی کامل تر توضیح داده, ولی در کل همون دانشگاه دولتیه ولی پول هم میگیرن ازتون.
      درمورد وضعیت انتخاب رشته با رتبه ی شما هم میشه دانشگاهای دولتی همه ی رشته هارو اورد ولی صنعتی قم نمیتونید بیارید و دانشگاه قم هم فکر کنم واسه ی رشته های مثل برق و کامپیوتر رتبه حدود 8-10 هزار میخواد. بهتره از این سایتای تخمین رتبه و قلمچی چی و... ببینین وضعیت قبولی های پارسال با رتبه ی شما چطور بوده.

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط V_buqs نمایش پست ها

با 22 هزار رياضي اگه پول داري يا پارتي انتخاب رشته كن بر اساس علاقه در غير اينصورت هيچي تهش نيست من خودم با رتبه 4000 سال اول كنكورم رفتم دانشگاه سريعا ترم سوم انصراف دادم تهش هيچي نيست و به هيچ دردي نميخوره صرفا اتلاف عمره و از دوستامم خبر دارم اكثرا انصراف دادن چون وافعا هيچ اميدي نيست براي كار مرتبط (من خودم دوباره كنكور دادم الان بهتره وضعيتم هرچند بازم راضي نيستم)
      قبلا هم يه اندك اميدي بود كه كارشناسي رو يه جاي سطح پايين بخوني اما ارشد رو تهران و بعدم اپلاي اما الان اونم ديگه بدرد نميخوره چون همه خواهان اپلاي هستن و فقط افراد قوي قبول ميشن شرابط هم سختتر شده اونايي كه قبلا قبول نميشدن اپلاي ميرفتن سمت تدريس كه اونم هيئت علمي به ندرت برميدارن ميشي حق التدريسي
      يا بشين برا سال بعد و رتبه زبر 2000 كه هرچند 1000 تا 2000 هم عالي نيست و تهش مبهمه يا برو دنبال حرفه و شغلي كه وقتت تلف نشه
      بازم ميگم اگه پول يا پارتي داري هرچي گفتم منتفيه
      ببخشيد تند حرف زدم اما عمر انسان گرانبهاست و تلف كردنش چيزي جز پشيموني نيست
      بعد از پيدا كردن كار ميتوني دانشگاهم بري اگه دوس داشته باشي

حالا جواب سوالات
      در مورد رتبه تفريبي دولتي قم اطلاعات كافي ندارم اما دولتي رو قطعا ميتونيد بياريد هر رشته اي رو ولي خب رتبه ي هر دانشگاهي فرق ميكنه برا ورود مثلا با اينكه كامپيوتر جزو رشته هاي تاپه و رتبه بهتري ميخاد اما دانشگاه شهر ما برق و عمران رتبه بهتري ميخواد چون بيشتر اون سمت ميرن بچه ها ولي ميتوني تو سايت فلم چي قبولي ها رو ببيني فرق چنداني نميكنه هر سال
      نوبت دوم و شبانه يكيه و فرقش با روزلنه در پرداخت شهريه به دانشگاهه وگرنه باهم كلاس ميرن هر دو و فرقي نميكنه مگر اينكه تعداد شبانه ها زياد باشه جداشون كنن كه خيلي كم پيش مياد
      رشته هاي با ازمون و بدون آزمون دانشگاه ازاد هم فرقي ندارن و شهريه و حتي كلاساشون يكيه و در حد يك ميليون تا دو ميليونه هر ترم ميانگينش
      LEFT
      4/19/2021

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

راجب شبانه بهت بگم که بعضیا میگن عملا هیچ فرقی با روزانه نداره که در واقع اینطور نیست
      بذار اینطوری بهت بگم این قضیه بیشتر به دانشگاه ربط داره و از دانشگاهی به دانشگاه دیگه متفاوته
      راجب مدرکش که فرقی واقعا با روزانه نداره و تازه مدرکت ازاد هم هست و تعهد به دولت نداری ( حالا یه سریا میان بحث میکنن که نمیدونم تو مدرکت شبانه نوشته میشه یا نه که واقعا فرقی هم نداره مطمین باش )
      راجب کلاسای دانشگاه توی یه دانشگاهی مثل فردوسی واقعا هیچ تفاوتی قایل نمیشن و دقیقا مثل روزانه هاست از انتخاب واحد بگیر تا انواع امکانات دانشگاه ذره ای فرق نداره و همه باهمن و عملا تا کسی نگه بقیه نمیتونن بفهمن که تو شبانه ای یا نه ( البته شماره دانشجویی شبانه ها فرق داره از رو این میشه فهمید )
      اما دانشگاهایی مثل کرمان هم هستن که یکم اذیت میکنن شبانه هارومثلا اول روزانه ها انتخاب واحد میکنن بعد شبانه ها که این باعث میشه هرچی کلاس داغونه بخوره به پست تو ( درکل انگار اولویت اول روزانه ها هستن ) این باعث میشه یکم شبانه و روزانه از هم جدا بشن
      شهریه هم خیلی بالا نیست و توی ترمای اول 1 تومنو حداقل باید درنظر بگیری ( به تعداد و نوع واحدات که پایه یا عملی یا نظری باشه بستگی داره ) و هرسال هم 10 الی 20 درصد افزایش هست اینو هم درنظر بگیر که هرچی توی ترم ها بری جلوتر واحدای عملی بیشتر میشه و اینم خود به خود باعث افزایش شهریه تو ترمای بالاتر میشه
      تا شهریه ترم رو هم کامل پرداخت نکنی انتخاب واحد واسه ترم بعد هم نمیتونی بکنی
      ​دیگه هرچی تو ذهنم بود گفتم موفق باشی دوست عزیز

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها

با 22 هزار رياضي اگه پول داري يا پارتي انتخاب رشته كن بر اساس علاقه در غير اينصورت هيچي تهش نيست من خودم با رتبه 4000 سال اول كنكورم رفتم دانشگاه سريعا ترم سوم انصراف دادم تهش هيچي نيست و به هيچ دردي نميخوره صرفا اتلاف عمره و از دوستامم خبر دارم اكثرا انصراف دادن چون وافعا هيچ اميدي نيست براي كار مرتبط (من خودم دوباره كنكور دادم الان بهتره وضعيتم هرچند بازم راضي نيستم)
      قبلا هم يه اندك اميدي بود كه كارشناسي رو يه جاي سطح پايين بخوني اما ارشد رو تهران و بعدم اپلاي اما الان اونم ديگه بدرد نميخوره چون همه خواهان اپلاي هستن و فقط افراد قوي قبول ميشن شرابط هم سختتر شده اونايي كه قبلا قبول نميشدن اپلاي ميرفتن سمت تدريس كه اونم هيئت علمي به ندرت برميدارن ميشي حق التدريسي
      يا بشين برا سال بعد و رتبه زبر 2000 كه هرچند 1000 تا 2000 هم عالي نيست و تهش مبهمه يا برو دنبال حرفه و شغلي كه وقتت تلف نشه
      بازم ميگم اگه پول يا پارتي داري هرچي گفتم منتفيه
      ببخشيد تند حرف زدم اما عمر انسان گرانبهاست و تلف كردنش چيزي جز پشيموني نيست
      بعد از پيدا كردن كار ميتوني دانشگاهم بري اگه دوس داشته باشي

حالا جواب سوالات
      در مورد رتبه تفريبي دولتي قم اطلاعات كافي ندارم اما دولتي رو قطعا ميتونيد بياريد هر رشته اي رو ولي خب رتبه ي هر دانشگاهي فرق ميكنه برا ورود مثلا با اينكه كامپيوتر جزو رشته هاي تاپه و رتبه بهتري ميخاد اما دانشگاه شهر ما برق و عمران رتبه بهتري ميخواد چون بيشتر اون سمت ميرن بچه ها ولي ميتوني تو سايت فلم چي قبولي ها رو ببيني فرق چنداني نميكنه هر سال
      نوبت دوم و شبانه يكيه و فرقش با روزلنه در پرداخت شهريه به دانشگاهه وگرنه باهم كلاس ميرن هر دو و فرقي نميكنه مگر اينكه تعداد شبانه ها زياد باشه جداشون كنن كه خيلي كم پيش مياد
      رشته هاي با ازمون و بدون آزمون دانشگاه ازاد هم فرقي ندارن و شهريه و حتي كلاساشون يكيه و در حد يك ميليون تا دو ميليونه هر ترم ميانگينش
      آقا بنظرت با 750 بمونم؟
      الآن راحت برق دانشگاهی مثل خواجه نصیر یا شهید بهشتی رو میارم ولی چیزی که بعد از کنکور انتظار داشتم برق علم و صنعت بود.
      میخوام که بمونم برای رتبه زیر 200.

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahy.dr80 نمایش پست ها
      آقا بنظرت با 750 بمونم؟
      الآن راحت برق دانشگاهی مثل خواجه نصیر یا شهید بهشتی رو میارم ولی چیزی که بعد از کنکور انتظار داشتم برق علم و صنعت بود.
      میخوام که بمونم برای رتبه زیر 200.
      نمون
      روند شديدا فرسايشيه و اصلا معلوم نيست چي در انتظارته
      برق خواجه نصير و بهشتي هم خوبه شايد چيزي هم كه ميخواي آوردي خيلي قابل پيش بيني نيست چي پيش مياد من خودم انتظارشو نداشتم چيزي كه ميخام بيارم ولي قبول شدم
      موندن براي شما به صلاح نيست
      LEFT
      4/19/2021

7. Top | #7
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

قبلا هم يه اندك اميدي بود كه كارشناسي رو يه جاي سطح پايين بخوني اما ارشد رو تهران و بعدم اپلاي اما الان اونم ديگه بدرد
      سلام. خیلی ممنون از توضیحاتت.
      من رشته ایی که انتخاب کردم معماری هست بنظرت شانسی دارم که قبول بشم شهر قم؟ چه رشته هایی صد در صد میتونم بیارم
      سایت کانون که ناقصه متاسفانه. گزینه 2 هم چک کردم

بعد غیر انتفاعی چیه؟ چرا اینقدر تنوع وجود داره تو این کشور /:

8. Top | #8
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها

راجب شبانه بهت بگم که بعضیا میگن عملا هیچ فرقی با روزانه نداره که در واقع اینطور نیست
      بذار اینطوری بهت بگم این قضیه بیشتر به دانشگاه ربط داره و از دانشگاهی به دانشگاه دیگه متفاوته
      راجب مدرکش که فرقی واقعا با روزانه نداره و تازه مدرکت ازاد هم هست و تعهد به دولت نداری ( حالا یه سریا میان موفق باشی دوست عزیز
      سلام خیلی ممنون از راهنمایی و توضیح.
      غیر انتفاعی چطوره؟
      بعد بنظرت با رتبه 22 هزار میتونم معماری قم روزانه یا شبانه یا نوبت دوم بیارم؟ یه سری کارنامه پیدا کردم که قبول شده بودن ولی مشکل اینجا بود اونا توی یه شهر دیگه قبول شده بودن نه قم. نظر شما چیه میتونم معماری قم بیارم؟

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام دوست خوبم
      ببین رشته روزانه فقط تحصیل خوابگاهش رایگانه بقیه چیزاش خیر
      رشته نوبت دوم شبانه یکی هستن فرق اصلیشونم این روزانه رایگان ولی طرح اینا داره محرومیت داره اگ قبول شی نری
      نوبت دوم شبانه آزاد مازاد پولیه خوابگاه انتخاب واحد کتابا همش باید از جیب مبارک بدی و طرح نداری مدرکت دست خودته

تصمیم احساسی نگیر شرایط بسنج ببین چکار باید بکنی
      قدر عمرتم بدون

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام خیلی ممنون از راهنمایی و توضیح.
      غیر انتفاعی چطوره؟
      بعد بنظرت با رتبه 22 هزار میتونم معماری قم روزانه یا شبانه یا نوبت دوم بیارم؟ یه سری کارنامه پیدا کردم که قبول شده بودن ولی مشکل اینجا بود اونا توی یه شهر دیگه قبول شده بودن نه قم. نظر شما چیه میتونم معماری قم بیارم؟

22 هزارمنطقه ؟؟؟ اگه منطقه باشه که بعید میدونم ولی اگه کشوری باشه امید هست
      غیرانتفایی هم که چی بگم والا ؟ نری بهتره مگر اینکه پارتی داشته باشی و فقط لنگ یه مدرک باشی

11. Top | #11
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها

22 هزارمنطقه ؟؟؟ اگه منطقه باشه که بعید میدونم ولی اگه کشوری باشه امید هست
      غیرانتفایی هم که چی بگم والا ؟ نری بهتره مگر اینکه پارتی داشته باشی و فقط لنگ یه مدرک باشی
      22 هزار منطقه. میتونید حدودی بگید چی میتونم صد در صد بیارم؟

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      22 هزار منطقه. میتونید حدودی بگید چی میتونم صد در صد بیارم؟
      شرمنده اینو میگم ولی خب چیز خیلی بدرد بخوری قبول نمیشی که بخوام نام ببرم
      مگر اینکه فقط دنبال مدرک یه رشته ای باشید که در اون صورت ازاد و غیرانتفایی فک کنم تقریبا هرچی بخواید میتونید برید

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام. خیلی ممنون از توضیحاتت.
      من رشته ایی که انتخاب کردم معماری هست بنظرت شانسی دارم که قبول بشم شهر قم؟ چه رشته هایی صد در صد میتونم بیارم
      سایت کانون که ناقصه متاسفانه. گزینه 2 هم چک کردم

بعد غیر انتفاعی چیه؟ چرا اینقدر تنوع وجود داره تو این کشور /:
      گفتم كه شهر قم آنچنان اطلاعي ندارم اما خب الان يه نگاهي انداختم
      روزانه رو بعيده بياري
      شبانه هم رشته هاي كم متقاضي مثل آمار يا فيزيك شايد بياري البته اونم قطعي نيست
      اما آزاد بسته به ظرفيتش ممكنه قبول شي
      غير انتفاعي هم يه دانشگاه پولي ديگه س هزينه ش از آزاد بيشتره و اعتبار مدركش هم كمه
      LEFT
      4/19/2021

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات

گفتم كه شهر قم آنچنان اطلاعي ندارم اما خب الان يه نگاهي انداختم
      روزانه رو بعيده بياري
      شبانه هم رشته هاي كم متقاضي مثل آمار يا فيزيك شايد بياري البته اونم قطعي نيست
      اما آزاد بسته به ظرفيتش ممكنه قبول شي
      غير انتفاعي هم يه دانشگاه پولي ديگه س هزينه ش از آزاد بيشتره و اعتبار مدركش هم كمه
      سلام دوست عزیز من درباره دوره های شبانه و چند تا چیز سوال دارم اگه میتونید بیاید کهه خصوصی صحبت کنیم
      GG

15. Top | #15
      کاربر انجمن

Geryeh
      نمایش مشخصات

15تا رشته ی متفاوتی که دوستشون داری و طبق شرایطی که دراون هستی،اولویت بندی شده باشه.
      صفر و صد بودن خوب نیست یعنی این که بگی فقط رشته اولی میارم یا هیچی دیگه!!
      همه انسان ها،علاقشون ابعاد زیادی داره.بدی قضیه اینه که ما چسبیدیم فقط به یک نوع رشته!
      این ویژگی:صفر یا صد بودن،بدترین ضرر رو به عمر و جوانی و زندگیمون میزنه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن