خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

اطرافیانم تلاش کمی برای زندگی دارند و بر روی ذهن من تاثیر میذارن

یکی از مشکلاتی که برای اکثر کنکوری ها به وجود می اید این است که چون هدفشان با بقیه اطرافیانش فرق می کند وبرای رسیدن به ان نیازمند تلاش بسیار زیادی دارند خواه ناخواه مورد تمسخر عده زیادی قرار می گیرند و گاهی به خودشان شک می کنند و می گویند دیگران چرا درزندگی اینقدر به خودشان اسان می گیرند ومن انقدر به خودم سختی می دهم.

در بحث تداوم و انگیزه یکی از مواردی که مخرب هست، موضوعی به نام «تطابق دادن خود با دیگران» است
      . وقتی یادتان برود هدفی که دارید چه هزینه هایی دارد و بایستی برای رسیدن به آن هدف، هزینه هایش را پرداخت کنید آنگاه است که انگیزه و تداوم را از دست می دهید.

یکی از همین هزینه ها، هزینه متفاوت زندگی کردن است. با وجود اینکه اکثریت افراد اطراف شما تلاشی نمی کنند ولی شما برای رسیدن به موفقیت مجبورید متفاوت زندگی کنید و تا مادامی که این هزینه را پرداخت نکنید آنگاه نمی توانید خود را از سطح فکری اطرافیان جدا کنید.

بنابراین هر انسانی بر اساس هدفی که دارد لازم است هزینه هاش را بپردازد. شما نمی توانید هدف متفاوتی داشته باشید ولی خود را با دیگران مطابقت دهید. اگر سبک زندگی دیگران برای شما خوشایند است و آن را می پسندید پس لطفا هدفتان را مثل آن ها کنید و اگر سبک زندگی شان را نا مناسب می دانید پس دست از تطبیق دادن بردارید و به این جمله فکر کنید که هدفمند بودن هزینه هایی دارد که باید پرداخت کنم.

این جمله را که بگویید دیگر واکسینه هستید و مغز نمی تواند شما را از این زاویه بی انگیزه نماید. چون همواره آگاهانه هزینه های هدفمند بودن را پرداخت می کنید و تاثیر منفی ندارد.

!LOSE YOURSELF IN SCIENCE

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تاپیکتو از اون زیر میرا پیدا کردم
      خیلی طولانی و خوب گفتی
      فقط حیف بازم دیره لاعقل برا من
      ولی امیدوارم این تاپیک بیاد بالا تا همه بچه های کنکور 1400 بتونن استفاده ببرن
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نکات خیلی خوبیو گفتی ساترن عزیز

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      UP
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      زیبا زیبا

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منم يه تجربه بگم البته براي خودم نبوده
      اگر تو اون محيط که هستي خودسازي کني رشد بدي خودتو طبق قوانين نانوشته زندگي يا منتقل مي شي به يک محيط بهتر يا همون محيط فعليت تغيير مي کنه وبا تو هماهنگ مي شه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من خودم اينو به عينه تجربه كردم كه اكثر فاميل ما درس خوندن رو وقت تلف كردن ميدونن و افرادي كه از جووني شاغل ميشن و درس رو ول ميكنن تشويق ميكنن و تاييد ميكنن و امثال منو با زخم زبون و مسخره كردن سعي در تخريب دارن(سالهاست با اينا سر و كار دارم) برا شخص من انچنان مشكلي نبوده و نيست حرف اين ادما ولي برا بعضي ها سخته اينو بدونين نتيجه شما در اينده جواب اون ادماست همين الان كه من وسط راه رسيدم و خودمو ادم موفقي هم نميدونم و تا ايده ال و هدفم كيلومترها مونده (انشا ميرسم اونجا) تا همين جا هم اكثر همون ادما بهم احترام ميزارن و مشخصه حسرت اينو دارن كه كاش بچه هاي خودشونم تحصيل ميكرد(خيلي هاشون تغيير عقيده دادن و بچه هاي كوچيكشون رو فرستادن دانشگاه و از منم كلي مشاوره و كمك و راهنمايي گرفتن ) و اينجا شما همه ي اون سختي هارو فراموش ميكني و ازش ميگذري .پس اگه به هدفت واقعا ايمان داري و عاشق كار و راهتي ادامه بده يه روز كه رو قله بودي و خورشيد موفقيتت طلوع كرد اون وقت كه گرماش صورتت رو نوازش كنه ديگه همه چي از يادت ميره و ميفهمي ارزشش رو داشت .برا همتون اميدوارم به اون نقطه برسيد و خودمم برسم .
      تا توانی در جهان همراه اهل درد باش
      یا نبر نامی زمردی یا حقیقت مردباش

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      یعنی خدایی واسه درس نخوندنتون این بهانه رو جور میکنید؟!

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      یعنی خدایی واسه درس نخوندنتون این بهانه رو جور میکنید؟!
      داداش یه موضوعه که ممکنه برای بعضی افراد پیش بیاد درموردش بحث شد چه ربطی به درس نخوندن داشت.
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن