خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

وکالت و بازی با وجدان!

آقاااا من عاشق رشته‌ی حقوقم۴ ساله
      همش خودمو خانم وکیل تجسم میکنم
      اما، شنیدم برای وکیل خوبی بودن باید وجدان رو زیر پا بذاری و نمیفهمم این یعنی چی! میشه یکی به من توضیح بده؟ یعنی نمیشه وکیل خوبی بود و آدم بدی نبود؟
      من آدم عذاب‌وجدانی‌ای هستم کلا
      میترسم وارد این کار بشم بعد عذاب بکشم
      ماورای باورهای ما، ماورای بودن ها و نبودن های ما آنجا دشتی‌ست..فراتر از همه ی تصورات راست و چپ تو را آنجا خواهم دید.

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      دکتر شی یکی بمیره عذاب وجدان داری
      پلیس شی یکی رو به ناحق دستگیر کنی یا یه زن که برا خرج بچه هاش آشغال جمع میکنه رو ببری کلانتری عذاب وجدان داری
      معلم شی ببینی نرسیدی کتاب رو تموم کنی یا خوب درس ندادی عذاب وجدان داری حتی مدیر مدرسه شی ببینی دانش آموز پدر یا مادر نداره و پول مدرسه و ... رو هم نداره ، ولی تو موظفی برای ثبت نامش ازش پول بگیری عذاب وجدان داری { قسطی و مستی همش چرته ، آخرش برا دو قرون پول کارنامه طرف رو نمیدن } { اگه انسانیت داشته باشی از خودت حساب میکنی }
      مهندس عمران شی ، یک مشکل برا پروژه پیش بیاد عذاب وجدان داری ، مهندس پرواز شی هواپیما طوریش شه عذاب وجدان داری { البته عذاب وجدان هم نداشته باشی قانون یقه ات رو میگیره}
      حتی بری ته شهر یدونه مغازه بزنی ، میبینی طرف نون شبش رو نداره ، حالا 2 تا پفک نسیه برد ، فردا یدونه ماست نسیه برد ، سره ماه میگی نسیه کافیه یالا پولت رو بده ، اونم نداره ولی با هزار بدبختی جور میکنه ، بعدش عذاب وجدان داری.

موارد بالا همه برا این بود که بگم در اکثر کارها آدم وجدانش در عذابه { البته در بسیاری از موارد میشه با تصمیم درست و آگاهانه مشکل رو حل کرد }

درمورد وکالت کی گفته باید آدم بدی باشی؟؟؟ اتفاقا هرچی آدم بهتر و با انسانیت تری باشی ، موفق تر میشی.
      اگه واقعا به وکالت علاقه داری برو و شک نکن موفق میشی و با درست انجام دادن کارت هیچ عذاب وجدانی به سراغت نمیاد
      ویرایش توسط thanks god : 26 شهریور 1399 در ساعت 00:41

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط thanks god نمایش پست ها
      دکتر شی یکی بمیره عذاب وجدان داری
      پلیس شی یکی رو به ناحق دستگیر کنی یا یه زن که برا خرج بچه هاش آشغال جمع میکنه رو ببری کلانتری عذاب وجدان داری
      معلم شی ببینی نرسیدی کتاب رو تموم کنی یا خوب درس ندادی عذاب وجدان داری حتی مدیر مدرسه شی ببینی دانش آموز پدر یا مادر نداره و پول مدرسه و ... رو هم نداره ، ولی تو موظفی برای ثبت نامش ازش پول بگیری عذاب وجدان داری { قسطی و مستی همش چرته ، آخرش برا دو قرون پول کارنامه طرف رو نمیدن } { اگه انسانیت داشته باشی از خودت حساب میکنی }
      مهندس عمران شی ، یک مشکل برا پروژه پیش بیاد عذاب وجدان داری ، مهندس پرواز شی هواپیما طوریش شه عذاب وجدان داری { البته عذاب وجدان هم نداشته باشی قانون یقه ات رو میگیره}
      حتی بری ته شهر یدونه مغازه بزنی ، میبینی طرف نون شبش رو نداره ، حالا 2 تا پفک نسیه برد ، فردا یدونه ماست نسیه برد ، سره ماه میگی نسیه کافیه یالا پولت رو بده ، اونم نداره ولی با هزار بدبختی جور میکنه ، بعدش عذاب وجدان داری.

موارد بالا همه برا این بود که بگم در اکثر کارها آدم وجدانش در عذابه { البته در بسیاری از موارد میشه با تصمیم درست و آگاهانه مشکل رو حل کرد }

درمورد وکالت کی گفته باید آدم بدی باشی؟؟؟ اتفاقا هرچی آدم بهتر و با انسانیت تری باشی ، موفق تر میشی.
      اگه واقعا به وکالت علاقه داری برو و شک نکن موفق میشی و با درست انجام دادن کارت هیچ عذاب وجدانی به سراغت نمیاد
      کلی ممنونم از وقتی که گذاشتید
      ولی خب پزشک و معلم و مهندس و... حداقل میدونن تمام تلاششونو کردن راه بهتری نداشتن قصش یکم با وکیل فرق میکنه چون میگن وکیل موظفه حقیقتها رو به نفع موکل نشون بده(البته کاملا قانونی) اما خب قانون که همه جاش منصفانه نیست، بخوای آدم خوبی باشی باید تو زندگی چشمتو رو بعضی قانونا ببندی آخه
      ماورای باورهای ما، ماورای بودن ها و نبودن های ما آنجا دشتی‌ست..فراتر از همه ی تصورات راست و چپ تو را آنجا خواهم دید.

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Morvarid80 نمایش پست ها
      اما، شنیدم برای وکیل خوبی بودن باید وجدان رو زیر پا بذاری و نمیفهمم این یعنی چی! میشه یکی به من توضیح بده؟ یعنی نمیشه وکیل خوبی بود و آدم بدی نبود؟
      حس وحشت توام با بیهودگی و بی‌امان از هجوم لحظات تلخ و هراسناک درست مثل وقتی که درد رو از هرچیزی نزدیکتر به خود ببینی
      ببخش که گفتم
      ولی حقیقته

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Falconeh نمایش پست ها
      حس وحشت توام با بیهودگی و بی‌امان از هجوم لحظات تلخ و هراسناک درست مثل وقتی که درد رو از هرچیزی نزدیکتر به خود ببینی
      ببخش که گفتم
      ولی حقیقته
      واقعا ؟ این غمی که میگید دلیلش چیه؟ اینه که مجبوری گاهی از حق ظالم دفاع کنی؟

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      عذاب وجدان نداشته باش

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عزیزم اگه دوسش داری، انتخابش کن....به حرف بقیه اهمیتی نده....اینجا هم دنبال جوابات نباش .... از چنتا مشاور یا فارغ التحصیل این رشته بپرس...
      یِکی هَست اون بالا کِ خالِصانه باهاته

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      راستش من در مورد وکالت خیلی فکر کردم(منظورم انتخابش برای خودم نیست)،اینکه مثلا یک وکیل بیاد از یک متجاوز جنسی دفاع کنه خب از نظر اخلاقی مشکلی نداره؟به شخصه به نتیجه خاصی نرسیدم.پیشنهاد می‌کنم فیلم وکیل مدافع شیطان رو ببین بی ارتباط با این موضوع نیست.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Marshmello نمایش پست ها
      راستش من در مورد وکالت خیلی فکر کردم(منظورم انتخابش برای خودم نیست)،اینکه مثلا یک وکیل بیاد از یک متجاوز جنسی دفاع کنه خب از نظر اخلاقی مشکلی نداره؟به شخصه به نتیجه خاصی نرسیدم.پیشنهاد می‌کنم فیلم وکیل مدافع شیطان رو ببین بی ارتباط با این موضوع نیست.
      خب خودت انتخاب میکنی پرونده ی کیو قبول کنی پرونده ی کیو قبول نکنی.... ولی خب شغلی نیست که باهاش آرامش خاطر داشته باشی به نظر من.... گاهی بخاطر عذاب وجدان....گاهی بخاطر مشکلاتی که خانواده ی مقابل شما براتون ایجاد میکنن....گاهی به خاطر دیدن صحنه های دل خراش....مخصوصا اگه خانم هم باشی اینا بیشتر حس میشه....ولی در کل استارتر عزیز هنوزم میگم که اگه واقعا بش علاقه داری با فارغ التحصیلاش صحبت کن....و یه چیز دیگه اینکه دادگاه و پاسگاه جای آدمای احساسی نیست....جای آدمای منطقیه....منظورم اینه که اگه مثل من احساست به منطقت غالبه، این جَو اذیتت میکنه....
      یِکی هَست اون بالا کِ خالِصانه باهاته

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Morvarid80 نمایش پست ها
      فرض کن از یکی 10 میلیون گرفتی از حقش دفاع کنی . به شدتم قیمت مسکن داره بالا میره و در تلاشی که خونه بخری . تو هم نمیدونی از کجا جور کنی و روزات دارن با نا امیدی سپری میشن . یکی زنگ میزنه میگه اگه فلان پرونده رو به نفع حریف تمومش کنی پول خونت کامل جوره . چیکار میکنی؟
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Calvert نمایش پست ها
      عذاب وجدان نداشته باش
      داداش همین؟ یکم بیشتر راهنمایی میکنی؟

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masi.b نمایش پست ها
      عزیزم اگه دوسش داری، انتخابش کن....به حرف بقیه اهمیتی نده....اینجا هم دنبال جوابات نباش .... از چنتا مشاور یا فارغ التحصیل این رشته بپرس...
      عزیزم راستش از چند نفر پرسیدم هیچکس از انتخابش پشیمون نبود فقط گفتن واقعا آزمون وکالت در حد کنکور سخته. فقط یه نفر ناراضی بود. یکی از اقوام اول وکیل بودن بعد قاضی شدن نمیدونم چرا وکالتو دوست نداشتن ولی ازش میپرسم مررررسی

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Marshmello نمایش پست ها
      باااشه حتما میبینم
      ولی تو یه همچین پرونده هایی از همون اول معلومه حق با کی نیست. میتونی وکالتشو قبول نکنی
      امااااا گاهی یه پرونده ای که فکر میکنی حق با اونه یا نه مقصره نه بیگناه انتخاب میکنی، وسطای کار میبینی یه ریزه کاری هایی هست،یه پیچیدگی هایی تو پرونده پیش میاد که موظفی وجدانتو نادیده بگیری

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mobin. نمایش پست ها
      فرض کن از یکی 10 میلیون گرفتی از حقش دفاع کنی . به شدتم قیمت مسکن داره بالا میره و در تلاشی که خونه بخری . تو هم نمیدونی از کجا جور کنی و روزات دارن با نا امیدی سپری میشن . یکی زنگ میزنه میگه اگه فلان پرونده رو به نفع حریف تمومش کنی پول خونت کامل جوره . چیکار میکنی؟
      قبوووول نمیکنممم ۱۰۰ سال سیاه
      خب پول خونم از خونوادمو کار پاره وقت دانشجوییم و وام و... اینام جور میشه اما لکه ای که روحم با این کار به خودش بگیره پاک نمیشههه

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      چجوری میتونی تنهایی اینقدررر خز باشی
      چجوری ممکنه تو دو سه ماه صد تا علاقه پیدا کنی))!
      پیشنهادم اینه قبل از انتخاب هر شغلی تو آینده با روانشناس حتما جلساتی داشته باشی
      اولین عذاب وجدانو در حق خودت داشته باش به شدت آدم مودی و حال به حالی هستی تکلیفتو با خودت معلوم کن
      بیشتر به درد خیاطی گلدوزی اینا میخوری کمترین تعامل رو با مردم داری بیشترم ظرافت داره
      ببین من کار دارم الان پیام تو رو گذاشتم بعد از رپلایا و پ.خ ها بخونم ولی خب حالا حتی پیامتو تا آخر نخوندم ولی راجع به قسمت اولش فقط بدون آدم ۲ بار علاقه عوض کنه بهتر از اینه که ۲۲۲۲بار کنکور بده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن