خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 9 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 121
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات

Lightbulb زیست iq کنکور 1400 / نقد، بررسی و نظرات

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه.

حدود یه هفته پیش بود که میخواستم برم کتاب زیست آی کیو پلاس رو بگیرم. وقتی رفتم توی گاج مارکت دیدم عه! اون کتاب رو که تالیف حمیدرضا زارع بود رو برداشتن، در عوضش یه کتاب جدید با عنوان آی کیو گذاشتن! (فقط اون پلاسش رو حذف کرده بودن). این کتاب آی کیوی جدید، تالیف محمد عیسایی و اسفندیار طاهری ( مولف های کتاب های فانتوم زیستاز) هستش ولی Structure و ساختار و چهارچوب کتاب، همون ساختار کتاب آی کیو پلاس حمیدرضا زارع هست و واقعا الان نمیدونم اینا چه بازیهایی هست که راه انداختن!

و حالا هدف از زدن این تاپیک: مشاوره ی خرید این کتاب هستش و اینکه دوستانی که خریدنش، نقدشون رو اینجا بنویسنو همچنین کسایی که نظام قدیم از زیست آی کیو استفاده میکردن، این کتابو با اون مقایسه کنن.

من خودم کتاب رو گرفتم واسه همین اولین نقدو مینویسم:

۱- سطح تستها بالاست! و همینطور باید به عنوان منبع دوم و بعد از تسلط شما روی کتاب درسی و منبع اولتون استفاده بشه.

۲- دسته بندی تستها خوبه. تست های واجب و مستحب و بدون علامت رو (مثل شیمی بهمن بازرگانی) جدا کرده و تستهایی که ترکیب توشون داشته رو هم بر اساس اینکه ترکیب با مطالب قبلی یا بعدی یا هر دو باشن، دسته بندی کرده.

۳- از نظر خود من، شبیه به آی کیو زیست نظام قدیمه (هر چند خودم نداشتمش ولی از روی چیزایی که شنیدم حدسم اینه).

۴- توی درسنامه هاش کادر های خلاصه و نموداری داره و واقعا به یادآوری مطالب کمک میکنه.

۵- سطح تستها، اکثرا متوسط رو به بالاست. در کل میشه گفت از هر صد تا تست غیر ترکیبی، ۷۵ تاش متوسط رو به بالاست، ۵ تاش آسون و بیست تاش چالشی و سخت.

۶- همونطور که از خیلیا شنیده بودم که کتاب آی کیو زیست نظام قدیم، بعضی وقتا روی چیزای الکی گیر داده، این کتاب هم همینطوره! مثلا یه نمونه ش از فصل ۶ دهم اینه:

سوال(موردشماری): چند مورد از عبارت های زیر از وظابف واکوئل ها در یاخته های هوهسته ای به شمار میرود؟

یکی از مورداش: جلوگیری از آسیب غشای اندامک های غشادار یاخته

من خودم به شخصه توی زیست دهم و یازدهم همچین چیزی نخونده بودم مگر اینکه توی زیست دوازدهم یه چیزی گفته باشن که من نمیدونم:/ این مورد رو درست گرفته.

علت درست بودن: آنزیم های درون لیزوزوم درون واکوئل قرار دارند. این واکوئل با جلوگیری از خروج این آنزیم ها از لیزوزوم، از آسیب غشای اندامک های غشادار یاخته توسط این آنزیم ها جلوگیری میکند.

و اما جمع بندی اینکه: کتاب خوبیه! اگه بعد از تسلط روی منبع اول به یه منبع دوم نیاز داشتین، توصیه ام اینه از این کتاب استفاده کنین.

همونطور که گفتم بقیه هم نظراتشونو درباره این کتاب زیر همین تاپیک اعلام کنن و دوستان نظام قدیم هم این کتابو با آی کیو نظام قدیم مقایسه کنن.

پیشاپیش ممنون از همگی
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mmdmtn نمایش پست ها
      سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه.

حدود یه هفته پیش بود که میخواستم برم کتاب زیست آی کیو پلاس رو بگیرم. وقتی رفتم توی گاج مارکت دیدم عه! اون کتاب رو که تالیف حمیدرضا زارع بود رو برداشتن، در عوضش یه کتاب جدید با عنوان آی کیو گذاشتن! (فقط اون پلاسش رو حذف کرده بودن). این کتاب آی کیوی جدید، تالیف محمد عیسایی و اسفندیار طاهری ( مولف های کتاب های فانتوم زیستاز) هستش ولی Structure و ساختار و چهارچوب کتاب، همون ساختار کتاب آی کیو پلاس حمیدرضا زارع هست و واقعا الان نمیدونم اینا چه بازیهایی هست که راه انداختن!

و حالا هدف از زدن این تاپیک: مشاوره ی خرید این کتاب هستش و اینکه دوستانی که خریدنش، نقدشون رو اینجا بنویسنو همچنین کسایی که نظام قدیم از زیست آی کیو استفاده میکردن، این کتابو با اون مقایسه کنن.

من خودم کتاب رو گرفتم واسه همین اولین نقدو مینویسم:

۱- سطح تستها بالاست! و همینطور باید به عنوان منبع دوم و بعد از تسلط شما روی کتاب درسی و منبع اولتون استفاده بشه.

۲- دسته بندی تستها خوبه. تست های واجب و مستحب و بدون علامت رو (مثل شیمی بهمن بازرگانی) جدا کرده و تستهایی که ترکیب توشون داشته رو هم بر اساس اینکه ترکیب با مطالب قبلی یا بعدی یا هر دو باشن، دسته بندی کرده.

۳- از نظر خود من، شبیه به آی کیو زیست نظام قدیمه (هر چند خودم نداشتمش ولی از روی چیزایی که شنیدم حدسم اینه).

۴- توی درسنامه هاش کادر های خلاصه و نموداری داره و واقعا به یادآوری مطالب کمک میکنه.

۵- سطح تستها، اکثرا متوسط رو به بالاست. در کل میشه گفت از هر صد تا تست غیر ترکیبی، ۷۵ تاش متوسط رو به بالاست، ۵ تاش آسون و بیست تاش چالشی و سخت.

۶- همونطور که از خیلیا شنیده بودم که کتاب آی کیو زیست نظام قدیم، بعضی وقتا روی چیزای الکی گیر داده، این کتاب هم همینطوره! مثلا یه نمونه ش از فصل ۶ دهم اینه:

سوال(موردشماری): چند مورد از عبارت های زیر از وظابف واکوئل ها در یاخته های هوهسته ای به شمار میرود؟

من خودم به شخصه توی زیست دهم و یازدهم همچین چیزی نخونده بودم مگر اینکه توی زیست دوازدهم یه چیزی گفته باشن که من نمیدونم:/ این مورد رو درست گرفته.

علت درست بودن: آنزیم های درون لیزوزوم درون واکوئل قرار دارند. این واکوئل با جلوگیری از خروج این آنزیم ها از لیزوزوم، از آسیب غشای اندامک های غشادار یاخته توسط این آنزیم ها جلوگیری میکند.

و اما جمع بندی اینکه: کتاب خوبیه! اگه بعد از تسلط روی منبع اول به یه منبع دوم نیاز داشتین، توصیه ام اینه از این کتاب استفاده کنین.

همونطور که گفتم بقیه هم نظراتشونو درباره این کتاب زیر همین تاپیک اعلام کنن و دوستان نظام قدیم هم این کتابو با آی کیو نظام قدیم مقایسه کنن.

پیشاپیش ممنون از همگی
      کتاب قبلی هم مولفش آقای زارع نبود چون من یادمه یبار تاپیک زدم که زیست ایکیو منتشر شد آقای زارع نوشتن که این یه کتاب دیگس و برای من نیست درستم میگفتن چون اسمشون در بین مولفان نبود و مولفان کتاب همون مولف های فانتوم بودن . امسالم همون ایکیو پلاس رو کردن ایکیو و نولفش تو تلگرام میگفت گاج خودش اینکارو کرده و کتاب iq همون چاپ جدید iq پلاس هستش

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چی میگید برای خودتون...گاج از این کارها قبلا زیاد کرده اما آیکیو همون آیکیوپلاس پارساله که آیکیوپلاسم همون فانتوم های گروه زیستاز بود...شما اصلا تفاوت قلم آقای زارع و زیستازو متوجه نمی شید؟

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AR.F نمایش پست ها
      چی میگید برای خودتون...گاج از این کارها قبلا زیاد کرده اما آیکیو همون آیکیوپلاس پارساله که آیکیوپلاسم همون فانتوم های گروه زیستاز بود...شما اصلا تفاوت قلم آقای زارع و زیستازو متوجه نمی شید؟
      نخیر چون تا حالا از ((قلم)) ایشون مستفیض نشدیم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirsh23 نمایش پست ها
      کتاب قبلی هم مولفش آقای زارع نبود چون من یادمه یبار تاپیک زدم که زیست ایکیو منتشر شد آقای زارع نوشتن که این یه کتاب دیگس و برای من نیست درستم میگفتن چون اسمشون در بین مولفان نبود و مولفان کتاب همون مولف های فانتوم بودن . امسالم همون ایکیو پلاس رو کردن ایکیو و نولفش تو تلگرام میگفت گاج خودش اینکارو کرده و کتاب iq همون چاپ جدید iq پلاس هستش
      نه آخه من یادمه فروردین و اردیبهشت هی پست میذاشت چنلش که ای کیو زیست به زودی آماده میشه و فلان و اینا و چه میدونم خیلی کتاب خوبی شده و نمونه کار میذاشتن که آره براتون توی قسمت پاسخنامه فلان کادر رو آوردیم و توی تستا فلان کار رو کردیم

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نه آخه من یادمه فروردین و اردیبهشت هی پست میذاشت چنلش که ای کیو زیست به زودی آماده میشه و فلان و اینا و چه میدونم خیلی کتاب خوبی شده و نمونه کار میذاشتن که آره براتون توی قسمت پاسخنامه فلان کادر رو آوردیم و توی تستا فلان کار رو کردیم
      http://forum.konkur.in/thread72093.html برو بخون اولای این تاپیکو نوشته ی خود اقای زارع بعد تاپیکی که زدم
      ویرایش توسط Amirsh23 : 28 شهریور 1399 در ساعت 13:32

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      اون کتاب خیلی وقته تموم شده و بنا به دلایلی فعلا قرار نیست چاپش کنیم ولی شاید در آینده تصمیم به چاپش گرفتیم. فعلا میکرو تست دوازدهم رو منتشر کردیم و چندین کتاب دیگه هم در حال تالیف داریم که به‌زودی منتشر میشه. توی همون نمونه‌هایی که توی کانال گذاشتم و دیدین، کتاب صفحه‌آرایی هم شده بود و توی فرمت نهایی بود اما اینکه فعلا قصد چاپش رو نداریم، بماند ...

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      لطفا لطفا بخونید
      سلام استاد ببخشید شما خودتون کنکوری بودید و زمان بندی ها رو درک میکنید چقدر مهمه.شما در کتاب میکرو مختص کنکور ۹۹ تون خیلی خوب عمل کردید،درسنامه منظم،چشم نواز و دسته بندی شده،تست ها هم از سطح مرور و تثبیت کتاب درسی و تا تعمیق و روشن کردن نقاط تاریک و مفاهیم ترکیبی و ... . خلاصه از هر سطحی داوطلب رو همراه میکنه و میکشه بالا(جسارت نشه ولی این حرف یک داوطلب کارکشته و عملگراست که عملا در حد یک فصل از هر کتابی رو چشیده ).

حالا سوال بنده این هست ازتون و انتظار دارم درک کنید و برای زمان بندی به ما کمک کنید :
      ۱- اموزش پایه مختص ۱۴۰۰ کی به دست ما میرسه؟ آیا قطعی تا اواسط مهر منتشر میشه؟
      ۲- تست پایه چی؟
      ۳- تست دوازدهم چی؟

این حق ماست که بدونیم کی میتونیم به منبع مورد نظرمون که طرفدارشیم دس پیدا کنیم.لطفا هر موضوع جانبی هست رو حل کنید کتاب به دست ما برسه باور کنید قانون کارما یا هر قدرتی که هست خدمات و خوبی های شما رو بهتون برمیگردونه... پس به فکرمون باشید فراموش نمیشه...⁦❤️⁩

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Success is what you make it

Take it how it come

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BRUH نمایش پست ها
      ببینم این توی نظام قدیم بوده؟

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hooty.bugatti نمایش پست ها
      لطفا لطفا بخونید
      سلام استاد ببخشید شما خودتون کنکوری بودید و زمان بندی ها رو درک میکنید چقدر مهمه.شما در کتاب میکرو مختص کنکور ۹۹ تون خیلی خوب عمل کردید،درسنامه منظم،چشم نواز و دسته بندی شده،تست ها هم از سطح مرور و تثبیت کتاب درسی و تا تعمیق و روشن کردن نقاط تاریک و مفاهیم ترکیبی و ... . خلاصه از هر سطحی داوطلب رو همراه میکنه و میکشه بالا(جسارت نشه ولی این حرف یک داوطلب کارکشته و عملگراست که عملا در حد یک فصل از هر کتابی رو چشیده ).

حالا سوال بنده این هست ازتون و انتظار دارم درک کنید و برای زمان بندی به ما کمک کنید :
      ۱- اموزش پایه مختص ۱۴۰۰ کی به دست ما میرسه؟ آیا قطعی تا اواسط مهر منتشر میشه؟
      ۲- تست پایه چی؟
      ۳- تست دوازدهم چی؟

این حق ماست که بدونیم کی میتونیم به منبع مورد نظرمون که طرفدارشیم دس پیدا کنیم.لطفا هر موضوع جانبی هست رو حل کنید کتاب به دست ما برسه باور کنید قانون کارما یا هر قدرتی که هست خدمات و خوبی های شما رو بهتون برمیگردونه... پس به فکرمون باشید فراموش نمیشه...⁦❤️⁩
      درباره ای کیو اقای زارع باید با احترام بگم که کلا به ایشون دلخوش نکنید!
      از اردیبهشت 98 ایشون قرار بوده یه ای کیو منتشر کنن
      کتاب میکروشون رو هی میگفتن برا دوازدهم تا فلان روز چاپ میکنیم و بعد دوسال هیچی به هیچی
      بنظرم کلا روی حرفایی که درباره انتشار کتب از زبون هر کسی که حساب باز نکنید و به امید چاپ کتابی در اینده نباشید و از کتابای فعلی بازار منبع خوب رو انتخاب کنید و بزنیدو الاف کسی نشید.
      برای زیست شناسی با توجه به منابع بازار کتابی که دوستان باهاش نتیجه گرفتن به این صورت بوده:
      میکرو پایه گاج+خیلی سبز ماز.ترکیب این دوتا کتاب خیلی میتونه نتیجه بخش باشه چون تو هر کدوم نکته هایی هست که تو اون یکی نیست و میتونه براتون یه درصد خوب رو توی زیست شناسی درست بکنه.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NormaL نمایش پست ها
      نمیدونم والا من نظام جدیدم
      Success is what you make it

Take it how it come

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NormaL نمایش پست ها
      تا جایی که یادمه اره توی قدیم بود

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      فعلا زارع یه روز میاد میگه با گاج مشکل دارم میخوام برم و وی ار اور
      بعد میگه قصد چاپ نداریم
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

صفحه 1 از 9 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)