خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

راهنمای تعیین رشته

سلام به همه دوستای خوبم.راستش من یسری ابهامات داشتم که خوشحال می شم تو هر کدوم اطلاعات داشتین کمکم کنین.
      ابهام اول:راستش تو یسری از رشته ها من نمیدونم کدوم از نظر بازار کار و درامد اوکی تره به ترتیب اگ بگین ممنون میشم.
      .مثلا پرستاری، مامایی ،علوم آزمایشگاه ،تکنسین اتاق عمل، تکنسین بیهوشی،کاردرمانی و...
      ابهام دوم:راستش نمیدونم در حقیقت شرایط و شهریه دانشگاه آزاد و مازاد فرقشون چیه؟مثلا کدوم گرون تره؟چون از چند نفر پرسیدم هر کدوم ی جواب دادن.
      از طرفی خودم دیدم که مازادو با رتبه بدتر هم میشه قبول شد از طرفی شنیدم مازاد شهریش کمتره آخه مگه میشه؟
      خلاصه!ممنون میشم راهنماییم کنین.
      پیشاپیش مرسی
      in Shallow Shallow

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      مازاد شهریه ش بیشتره .
      از کنار نظرات مردم ساده گذر کن ، هفت میلیارد آدم و هفت میلیارد عقیده و نظر ، لازم نیست با تک تک شون مخالفت کنی ، نه عمر تو قد میده و نه مردم علاقه ای به تحمیل شدن عقاید تو دارن ! شاید اون که در اشتباهه خود تو باشی

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      پرستاری بازار کارش خیلی خوبه و هیچ وقت بیکار نمیمونی.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      مازاد نسبت به ازاد شهریش بیشتره رتبه بالاتر از ازاد برمیداره
      پرستاری کارش تضمین تره
      کاردرمانی از رشته های توانبخشیه فیلد کاری جسمی و هم ذهنی داره و درآمد خیلی خوبی میتونه دادشته باشه اما نوع کار سنگینه
      بقیه تفاوت چندانی ندارن

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      بیشتر بودن بازار کار:
      ۱-پرستاری
      ۲- تکنولوژی اتاق عمل
      ۳- کاردرمانی
      ۴- هوشبری
      ۵- علوم آزمایشگاهی
      متاسفانه در مورد مامایی اطلاعی ندارم

اما در کل بین این رشته هایی که گفتی به نظر من اگه روحیشو داری کاردرمانی بهتره
      فقط دوست من خواهشا خواهشا هنگام انتخاب رشته فقط و فقط به بیشتر بودن بازار کار نگاه نکن ببین اصلا روحیت با رشته مورد نظر منطبقه؟ ممکنه اصلا تو اون حیطه راحت کار پیدا کنی ولی حالت به هم بخوره کار کنی
      همکلاسی دبیرستان خودم بدون اطلاع از اینجور چیزا پرستاری خونده الان ترم ۴ میگه عمرا تو حیطه رشته خودم کار کنم داره میره سمت برنامه نویسی وب و اینجور چیزا چون علاقه نداره

6. Top | #6
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tiny_Shadow نمایش پست ها
      سلام به همه دوستای خوبم.راستش من یسری ابهامات داشتم که خوشحال می شم تو هر کدوم اطلاعات داشتین کمکم کنین.
      ابهام اول:راستش تو یسری از رشته ها من نمیدونم کدوم از نظر بازار کار و درامد اوکی تره به ترتیب اگ بگین ممنون میشم.
      .مثلا پرستاری، مامایی ،علوم آزمایشگاه ،تکنسین اتاق عمل، تکنسین بیهوشی،کاردرمانی و...
      ابهام دوم:راستش نمیدونم در حقیقت شرایط و شهریه دانشگاه آزاد و مازاد فرقشون چیه؟مثلا کدوم گرون تره؟چون از چند نفر پرسیدم هر کدوم ی جواب دادن.
      از طرفی خودم دیدم که مازادو با رتبه بدتر هم میشه قبول شد از طرفی شنیدم مازاد شهریش کمتره آخه مگه میشه؟
      خلاصه!ممنون میشم راهنماییم کنین.
      پیشاپیش مرسی
      سلام
      برا انتخاب رشته اول باید ۲۵ تا رشته ی خیلی تاپ که اگه بیاری حتما میری رو بزنی(رسیدن بهشون رویاییه رتبت بهشون نمیرسه ولی بازم باید بزنی

بازار کار پرستاری از بقیه اینایی که گفتی بهتره ولی بازم علاقتو در نظر بگیر

شهریه ها اول آزاده که از همه کمتره
      بعد پردیسه که فک کنم تفاوتش با ازاد در حد ۲_۳تومن باشه برا پیراپزشکیا
      بعدشم مازاده که شهریه ش از همه بیشتره و با رتبه ی بدتری نسبت به قبلیا میشه قبول شد!

برای انصراف هم باید نصف تمام شهریه های ثابت دانشگاه آزاد رو تا پایان تحصیلت پرداخت کنی!

راستی هر سال ۱۵_۲۰درصد به میزان شهریه ی ثابت اضافه میشه!

یکی از دوستانم میگفت امسال ۹.۵۰۰ شهریه ی پرستاری داده!

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rafolin403 نمایش پست ها
      سلام
      برا انتخاب رشته اول باید ۲۵ تا رشته ی خیلی تاپ که اگه بیاری حتما میری رو بزنی(رسیدن بهشون رویاییه رتبت بهشون نمیرسه ولی بازم باید بزنی

بازار کار پرستاری از بقیه اینایی که گفتی بهتره ولی بازم علاقتو در نظر بگیر

شهریه ها اول آزاده که از همه کمتره
      بعد پردیسه که فک کنم تفاوتش با ازاد در حد ۲_۳تومن باشه برا پیراپزشکیا
      بعدشم مازاده که شهریه ش از همه بیشتره و با رتبه ی بدتری نسبت به قبلیا میشه قبول شد!

برای انصراف هم باید نصف تمام شهریه های ثابت دانشگاه آزاد رو تا پایان تحصیلت پرداخت کنی!

راستی هر سال ۱۵_۲۰درصد به میزان شهریه ی ثابت اضافه میشه!

یکی از دوستانم میگفت امسال ۹.۵۰۰ شهریه ی پرستاری داده!
      اون 25 تا انتخاب سوخته رو چرا باید اول کاری بزنیم؟؟؟؟قانونه؟؟؟روچه حسابی میشه بازش کنی مثلااحتمال قبولی رو بالامیره یعنی اک من تو 25 تا اولی مثلا بزنم پزشکی یزد رتبه ام بهش بخوره ازطرف سازمان سنجش بهش توجه نمیکنن؟؟یعنی میخوای بگی احتمال پذیرفته شدن بعداز25 تا اولیه هستش حتی اگر رتبه ادم خوب و پایین باشه
      خلاصه که منو ترسوندی بگو منطقت چی بود؟؟
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

8. Top | #8
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط azaf نمایش پست ها
      اون 25 تا انتخاب سوخته رو چرا باید اول کاری بزنیم؟؟؟؟قانونه؟؟؟روچه حسابی میشه بازش کنی مثلااحتمال قبولی رو بالامیره یعنی اک من تو 25 تا اولی مثلا بزنم پزشکی یزد رتبه ام بهش بخوره ازطرف سازمان سنجش بهش توجه نمیکنن؟؟یعنی میخوای بگی احتمال پذیرفته شدن بعداز25 تا اولیه هستش حتی اگر رتبه ادم خوب و پایین باشه
      خلاصه که منو ترسوندی بگو منطقت چی بود؟؟
      نه ببین اونی نیست که میگی!

واسه دولتی
      معمولا میان دست بالا میگیرن و یه سری رشته هایی که حتی نمیارن و رویایی هست هم میزنن
      مثلا کسی که رتبه ش ۳ هزار باشه تمام دانشگاه های پزشکی ای که اطرافش هست رو میزنه!(دلیلشم اینه که بعد با خودش فکر نکنه اگه همچین کاری میکردم می اوردم یا حتی شاید اون سال معجزه ای بشه و پذیرش بشه)

حتی رتبه ۲۰هزارم تو ۲۵ تا رشته ی اولش پزشکی و اینا هست!
      بعد از اینا شروع میکنی به انتخاب رشته هایی که به رتبت نزدیکن و اگه بیاری میری... اینارد که کامل زدی چندتا انتخاب هم برا خودت میزاری که در بدترین حالت اگه هیچ کدومو نیاری صد در صد این یکیو میری(حواست باشه اگه روزانه قبول بشی دیگه سال بعد نمیتونی کنکور بدی بری دولتی)

البته انتخاب رشته ی آزاد فرق داره فکر میکنم اولویت اول خیلی مهمه... و باید چیزی باشه که به رتبت نزدیکه!

(الان نمیدونم انتخاب رشته ی آزاد و دولتی جداست یا باهم)

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rafolin403 نمایش پست ها
      نه ببین اونی نیست که میگی!

واسه دولتی
      معمولا میان دست بالا میگیرن و یه سری رشته هایی که حتی نمیارن و رویایی هست هم میزنن
      مثلا کسی که رتبه ش ۳ هزار باشه تمام دانشگاه های پزشکی ای که اطرافش هست رو میزنه!(دلیلشم اینه که بعد با خودش فکر نکنه اگه همچین کاری میکردم می اوردم یا حتی شاید اون سال معجزه ای بشه و پذیرش بشه)

حتی رتبه ۲۰هزارم تو ۲۵ تا رشته ی اولش پزشکی و اینا هست!
      بعد از اینا شروع میکنی به انتخاب رشته هایی که به رتبت نزدیکن و اگه بیاری میری... اینارد که کامل زدی چندتا انتخاب هم برا خودت میزاری که در بدترین حالت اگه هیچ کدومو نیاری صد در صد این یکیو میری(حواست باشه اگه روزانه قبول بشی دیگه سال بعد نمیتونی کنکور بدی بری دولتی)

البته انتخاب رشته ی آزاد فرق داره فکر میکنم اولویت اول خیلی مهمه... و باید چیزی باشه که به رتبت نزدیکه!

(الان نمیدونم انتخاب رشته ی آزاد و دولتی جداست یا باهم)
      الان انتخاب ازاد و دولتی با هم هستش تاپیکشم که قطعا دیدی
      ولی من هنورجواب سوالمو نگرفنم اینایی که تو گفتی رو من چون پشت کنکورم تجربه داشتم ولی امسال فرق داره ببین من اینو میگم رتبه من 3000شده من میخوام تو 10 تای اولی شهرهای کوچک و مثلا رتبه پایین ترو بزنم
      حتی اگر رتبه ام بهشون بخوره مثلا پزشکی زابل 3000 بگیره یعنی ممکنه سازمان سنجش اینو قبول نکنه فقط چون به 25 تا انتخاب اولی بی توجهن!!!؟؟؟؟؟؟ نمیدونم منظورمو میگیری یا نه
      من حوصله ندارم که مثلا انتخاب 40 قبول بشم ترجیح میدممم انتخاب سومی اونی باشه که به رتبه ام میخوره و قبول بشم ازحرفات برداشت میشه که حتی اگه رتبه ات به 25 تای اولی هم بخوره بازم قبول نمیشی؟؟؟
      اره منظورت اینه یا صرفا بخاطر اینکه ممکنه یکی شانس داشته باشه و معجزه براش اتفاق بیفته اون 25 تا اولی رو رویایی بزنه؟؟؟؟
      نصف و نیمه نیستیم !!!!!

10. Top | #10
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      از دوستانی که نظر دادن خیلی ممنونم لطف کردین دوستای عزیزم.
      فقط اگ لطف کنین راجب ترتیب اون رشته هایی که گفتم از نظر بهتر بودن نظر بدین ممنون میشم
      in Shallow Shallow

11. Top | #11
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      حرفتونو کاملا قبول دارم.ولی راستش روحیم زیاد لطیف نیست.راحت با اینکارا کنار میام.ازونایی بودم که تو مدرسه تشریحارو انجام میدادم وقتی همه حالشون بد میشد.
      in Shallow Shallow

12. Top | #12
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط azaf نمایش پست ها
      الان انتخاب ازاد و دولتی با هم هستش تاپیکشم که قطعا دیدی
      ولی من هنورجواب سوالمو نگرفنم اینایی که تو گفتی رو من چون پشت کنکورم تجربه داشتم ولی امسال فرق داره ببین من اینو میگم رتبه من 3000شده من میخوام تو 10 تای اولی شهرهای کوچک و مثلا رتبه پایین ترو بزنم
      حتی اگر رتبه ام بهشون بخوره مثلا پزشکی زابل 3000 بگیره یعنی ممکنه سازمان سنجش اینو قبول نکنه فقط چون به 25 تا انتخاب اولی بی توجهن!!!؟؟؟؟؟؟ نمیدونم منظورمو میگیری یا نه
      من حوصله ندارم که مثلا انتخاب 40 قبول بشم ترجیح میدممم انتخاب سومی اونی باشه که به رتبه ام میخوره و قبول بشم ازحرفات برداشت میشه که حتی اگه رتبه ات به 25 تای اولی هم بخوره بازم قبول نمیشی؟؟؟
      اره منظورت اینه یا صرفا بخاطر اینکه ممکنه یکی شانس داشته باشه و معجزه براش اتفاق بیفته اون 25 تا اولی رو رویایی بزنه؟؟؟؟
      نه اگر اولین انتخابت به رتبت بخوره درجا قبول میشی دیگه
      ولی تو مثلا آیا میدونی با ۳۰۰۰ هزار میتونی داروسازی قبول شی یا نه؟
      بر فرض مثال اون سالش رو تا ۳ هزار دارو بگیرن

بعد انتخاب اول تو، اگر پرستاری باشه، ناراحت نمیشی که کاش دارو هم زده بودم؟؟؟

واسه انتخاب رشته، رشته های بهتر و حتی کمی دست بالاتر از رتبه ی اصلی رو میزنن که اگه یه وقت ظرفیت بیشتری داشت یا که دانش آمورای کمتری سراغ دارو رفتن، تو دست خالی نمونی

وگرنه شما مثلا با ۳ هزار میتونید هم پرستاری دانشگاه تهران بیارید هم شهرستان های کوچیک
      ولی اگر کوچیکه رو اول بزنید طبیعیه که شانسِ رفتن به دانشگاه تهرانو از خودتون میگیرید!!!

مثلا اگر کسی با رتبه ی ۸۰۰ اول داروسازی رو انتخاب کنه بعدش پزشکی
      طبیعیه که درجا دارو قبول میشع و دیگه رشته ی پزشکی واسش بررسی نمیشه که آیا قبول میشه یا نه!

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)