خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

چگونه جو درس ایجاد کنیم؟؟؟

سلام دوستان یه مشورتی ازتون میخوام
      من الان دانشجوعم و چند سالی از اولین کنکورم میگذره
      تصمیم گرفتم همزمان با دانشگاه (الان که مجازیه و کلا هم درسای دانشگاه وفت زیادی ازم نمیگیره) برای کنکور هم درس بخونم تا نهایتا موقعی که کارشناسیمو میگیرم کنکور هم ب چیزی که میخوام رسیده باشم

اما مشکل کجاست؟

من از اواسط تابستون دارم روزی ۵ ۶ ساعت درس میخونم اما دیگه اون جو درس و کنکور و رقابت رو تو خودم حس نمیکنم و حس میکنم خیلی شل و آروم دارم پیش میرم

نظرتون چیه چه راهی برام دارید عزیزانم 🙄🙄

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      با سلام و آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز پیشنهاد من برای شما این هست که برای ایجاد انگیزه مطالعه به هدف و رشته ای که به اون علاقه دارید فکر کنید و وعضیت خودتون بعد از قبول شدن در اون رشته رو روی یک کاغد بنویسید و هر روز اون رو بخونید این کار میتونه انگیزه اولیه رو در شما ایجاد کنه اما کار مشکل اینه که اون رو افزایش بدیم برای افزایش هم پیشنهاد میکنم خودتون هرهفته از خودتون یک آزمون بگیرید اگر سوالات آزمون کم باشه فکر میکنم بهتر هست نتایج این آزمون ها میتونه به شما در افزایش میل به مطالعه مفید باشه امید وارم تونسته باشم راهنمایی تون کنم.

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ۱_هدفتون رو مشخص کنید از درس خوندن.
      ۲_توی این سایت هم کسایی پیدا میشن که رقابتی درس میخونن یا دانشجوهایی که دنبال کسی مثل شما میگردن تا باهم کورس مطالعه و تراز بگذارن. اگه پیدا نکردید میتونید یه تاپیک با این موضوع ایجاد کنید.
      ۳_حتما حتما و حتما برنامه ریزی داشته باشید. من علاوه بر برنامه هفتگی و ماهانه، یه برنامه روزانه هم داشتم که جلوی هر فعالیتی که باید انجام میدادم، بعد از انجامش تیک میزدم. وقتی روز تموم میشه و برنامه تون انجام شده حس خیلی خوبی خواهید داشت. وقتی هم کم کم این برگه های کوچیک زیاد میشن به خودتون افتخار می کنید که انقدر درس خوندید و انگیزه تون بیشتر میشه.
      ۴_در اوقات فراغت درباره رشته مورد علاقه تون تحقیق کنید. یا اگه رشته خاصی مد نظرتون نیست حتما بین رشته ها بگردید ببینید کدومش با شما سازگار تره. البته اونقدر طول نکشه که از درس بیفتید.
      ۵_پیشنهاد میکنم اگه کسی پیدا نشد که باهاتون رقابتی درس بخونه، اگه نتونستید توی ایجاد انگیزه و اجبار خودکفا باشید، از یه مشاور استفاده کنید که هر چند وقت یکبار ازتون تکلیف میخواد یا مشاوره درسی بهتون میده.
      ۶_با ساعت مطالعه خیلی زیاد شروع نکنید که خیلی مخرب و خسته کننده ست. کم کم بهش اضافه کنید.
      ۷_پیشنهاد میکنم به تاپیک زیر سر بزنید.
      http://forum.konkur.in/thread73687.html

۸_موفق و موید باشید

4. Top | #4
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohi.goli نمایش پست ها
      تصمیم گرفتم همزمان با دانشگاه (الان که مجازیه و کلا هم درسای دانشگاه وفت زیادی ازم نمیگیره) برای کنکور هم درس بخونم تا نهایتا موقعی که کارشناسیمو میگیرم کنکور هم ب چیزی که میخوام رسیده باشم

اما مشکل کجاست؟

من از اواسط تابستون دارم روزی ۵ ۶ ساعت درس میخونم اما دیگه اون جو درس و کنکور و رقابت رو تو خودم حس نمیکنم و حس میکنم خیلی شل و آروم دارم پیش میرم

نظرتون چیه چه راهی برام دارید عزیزانم
      سلام
      امیدوارم حالت خوب باشه
      ببین سعی کن رقابت کنی، چطور؟ میتونی تو سایت هایی که آزمون برگزار میکنن مثل ماز شرکت کنی، اما اینو بگم سعی کن این ذهنیت را در خودت ایجاد کنی که ملاک رقابت، اول خودت باشی بعد دیگران...!
      سعی کن همیشه یه پله بالاتر بری، چطور؟!؟ سعی کن در حد مقدور است چالشی هم در برنامه داشته باشی، تست چالشی به روند یادگیری کمک می کند این طور که تمام تمرکز صرف یادگیری راه حلی میشود که منجر به حل چالش بشود...
      استراحت طبیعی و منظم و تفریح هم لازمه سختکوشی و تلاش مستمر است، حتما از این امر چشم پوشی نکن، حال خوب موقع مطالعه خیلی خوبه
      به امورات زندگیت تنوع بده و یکنواخت طی مسیر نکن...
      و اینکه
      در ذهن این مطالعه رو فقط با دید یه تلاش و پلی برای رسیدن به آمال نبین، سعی کن به خودت تلقین کنی که از مطالعه لذت میبری، سخته اولش اما نتیجه عالی...
      هیچ چیز مثل حس لذت یادگیری شما را به یادگیری عمیق رهنمود نخواهد کرد...

امیدوارم موفق باشی...

عباس معروفی:

ما نسل بدبختی هستیم ؛
      دستمان به مقصر اصلی نمیرسد ،
      از همدیگر انتقام میگیریم !!

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      میدونی نوشتن هدف روی کاغذ و فکر کردن بهش فقط واسه 1~2 هفته کارسازه و بعدش دیگه حتی بهت انگیزه از جا بلند شدن رو هم نمیده
      یه کاری که من کردم و به شدت بهم نیرو میداد دیدن افرادیه که به هدفی که من دارم رسیدن و یه جورایی حسرت خوردنه
      مثلا من که هدفم دندانپزشکی بود قبل کرونا میرفتم درمانگاهی که میدونستم دانشجویان دندان اونجا راند آموزشی دارن و از دور نگاهشون میکردم به معنی واقعی کلمه اشکم درمیومدشاید اذیت کننده باشه ولی به شدت برای من تاثیر داشت و حداقل یک ماه با قدرت درس میخوندم
      مورد دوم اگر مشکلاتی مثل اعصاب ناآرام و مشکل تمرکز و اینجور چیزا داری بی فوت وقت یه روانپزشک خوب پیدا کن برو پیشش
      نه از اینا که قیافه ت رو میبینن دارو مینویسن اتفاقا از اونا که کلی باهات حرف میزنن و دارویی که میدن بهت بیشتر کاره
      من یکی رو بعد کنکور پیدا کردم که کااااش قبلش پیدا میکردم
      دکتر رادمنش از اونایی هست که جونش درمیاد تا دارو بنویسه مگر زمانی که واقعا لازمه
      به پیشنهاد ایشون کلینیک کاردرمانی هفته ای یک روز میرم و به شدت بهم آرامش داده
      منم خودم قبلا فکر میکردم کاردرمانی فقط واسه بچه های معلوله و با کلی اکراه رفتم ولی اونجا دیدم افراد دارای اختلالات ذهنی و کسایی که به خاطر سکته یا بیماری های دیگه دچار مشکل شدن هم میان اونجا و همه شون به شدت راضی بودن

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

اما مشکل کجاست؟

سلام،شما چه سالی میخوای کنکور بدی؟منم ترم ۵ هستم قصد کنکور دارم!
      🌺یا رادَّ ما قَد فَات🌺

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MR.MASK نمایش پست ها
      با سلام و آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز پیشنهاد من برای شما این هست که برای ایجاد انگیزه مطالعه به هدف و رشته ای که به اون علاقه دارید فکر کنید و وعضیت خودتون بعد از قبول شدن در اون رشته رو روی یک کاغد بنویسید و هر روز اون رو بخونید این کار میتونه انگیزه اولیه رو در شما ایجاد کنه اما کار مشکل اینه که اون رو افزایش بدیم برای افزایش هم پیشنهاد میکنم خودتون هرهفته از خودتون یک آزمون بگیرید اگر سوالات آزمون کم باشه فکر میکنم بهتر هست نتایج این آزمون ها میتونه به شما در افزایش میل به مطالعه مفید باشه امید وارم تونسته باشم راهنمایی تون کنم.
      ممنون از پیشنهاد خوبت
      آره آزمون های قلمچی رو داخل خونه میدم
      اما بیشتر امیدمو کم میکنه

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط poker_ch نمایش پست ها
      ۱_هدفتون رو مشخص کنید از درس خوندن.
      ۲_توی این سایت هم کسایی پیدا میشن که رقابتی درس میخونن یا دانشجوهایی که دنبال کسی مثل شما میگردن تا باهم کورس مطالعه و تراز بگذارن. اگه پیدا نکردید میتونید یه تاپیک با این موضوع ایجاد کنید.
      ۳_حتما حتما و حتما برنامه ریزی داشته باشید. من علاوه بر برنامه هفتگی و ماهانه، یه برنامه روزانه هم داشتم که جلوی هر فعالیتی که باید انجام میدادم، بعد از انجامش تیک میزدم. وقتی روز تموم میشه و برنامه تون انجام شده حس خیلی خوبی خواهید داشت. وقتی هم کم کم این برگه های کوچیک زیاد میشن به خودتون افتخار می کنید که انقدر درس خوندید و انگیزه تون بیشتر میشه.
      ۴_در اوقات فراغت درباره رشته مورد علاقه تون تحقیق کنید. یا اگه رشته خاصی مد نظرتون نیست حتما بین رشته ها بگردید ببینید کدومش با شما سازگار تره. البته اونقدر طول نکشه که از درس بیفتید.
      ۵_پیشنهاد میکنم اگه کسی پیدا نشد که باهاتون رقابتی درس بخونه، اگه نتونستید توی ایجاد انگیزه و اجبار خودکفا باشید، از یه مشاور استفاده کنید که هر چند وقت یکبار ازتون تکلیف میخواد یا مشاوره درسی بهتون میده.
      ۶_با ساعت مطالعه خیلی زیاد شروع نکنید که خیلی مخرب و خسته کننده ست. کم کم بهش اضافه کنید.
      ۷_پیشنهاد میکنم به تاپیک زیر سر بزنید.
      http://forum.konkur.in/thread73687.html

۸_موفق و موید باشید
      ممنون از وقتی که گذاشتی
      راستش من اصلا از مشاور خاطره خوبی ندارم و هر مشاوری که داشتم گفته باید ۱۲ ساعت درس بخونی
      منم ۲ روز با بدبختی و رنج و عذاب ۱۲ ساعت خوندمو و کلا دیدم نمیشه

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dentist_jane نمایش پست ها
      میدونی نوشتن هدف روی کاغذ و فکر کردن بهش فقط واسه 1~2 هفته کارسازه و بعدش دیگه حتی بهت انگیزه از جا بلند شدن رو هم نمیده
      یه کاری که من کردم و به شدت بهم نیرو میداد دیدن افرادیه که به هدفی که من دارم رسیدن و یه جورایی حسرت خوردنه
      مثلا من که هدفم دندانپزشکی بود قبل کرونا میرفتم درمانگاهی که میدونستم دانشجویان دندان اونجا راند آموزشی دارن و از دور نگاهشون میکردم به معنی واقعی کلمه اشکم درمیومدشاید اذیت کننده باشه ولی به شدت برای من تاثیر داشت و حداقل یک ماه با قدرت درس میخوندم
      مورد دوم اگر مشکلاتی مثل اعصاب ناآرام و مشکل تمرکز و اینجور چیزا داری بی فوت وقت یه روانپزشک خوب پیدا کن برو پیشش
      نه از اینا که قیافه ت رو میبینن دارو مینویسن اتفاقا از اونا که کلی باهات حرف میزنن و دارویی که میدن بهت بیشتر کاره
      من یکی رو بعد کنکور پیدا کردم که کااااش قبلش پیدا میکردم
      دکتر رادمنش از اونایی هست که جونش درمیاد تا دارو بنویسه مگر زمانی که واقعا لازمه
      به پیشنهاد ایشون کلینیک کاردرمانی هفته ای یک روز میرم و به شدت بهم آرامش داده
      منم خودم قبلا فکر میکردم کاردرمانی فقط واسه بچه های معلوله و با کلی اکراه رفتم ولی اونجا دیدم افراد دارای اختلالات ذهنی و کسایی که به خاطر سکته یا بیماری های دیگه دچار مشکل شدن هم میان اونجا و همه شون به شدت راضی بودن

سلام
      شما کدوم شهر هستید؟
      و اینکه ممنون پیشنهادت خوب بود

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rogi نمایش پست ها

سلام،شما چه سالی میخوای کنکور بدی؟منم ترم ۵ هستم قصد کنکور دارم!
      من چون دانشگاهم آزاده هر سال کنکور شرکت میکنم
      هرسالی که قبول شدم انصراف میدم
      اگرم تا تهش طول کشید خوب کارشناسیمو گرفتم دگ اونم خوبه چون رشته الانمم دوست دارم

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات

اما مشکل کجاست؟

ببین اگه پزشکی میخوای برو بیمارستان فقط رژه ی اینترن ها و رزیدنت ها رو ببین. اگه واقعا عااشق باشی شدیدا متحول میشی.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      برای همین میگم کم باشه سوالا اوایل سعی کن از هر 20 تست 10 تاش رو توی طول هفته به عنوان تست آموزشی زده باشی و برای هفته های بعد از هر آزمون هم سعی کن که تست های تکراری رو کم کنی گاهی وقت ها 10 بار زدن یک تست تکراری بهتر از 10 تا تست جدیده

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

اما مشکل کجاست؟

نظرتون چیه چه راهی برام دارید عزیزانم ������������

من طبق تجربه خودم نظرمو میگم:

توی اون دوسال ونیمی که برای کنکور درس خوندم هیچ کدوم از مواردی مثل فکر کردن به هدف و رقابتی درس خوندن یا خیال بافی کردن درباره آینده بهم کمکی نکرد

اوایل روزی دوساعت روهم تحمل نمیکردم......ولی به جایی رسیدم که شب ساعت 12 بیدارمیشدم تا 7صبح که برم مدرسه میخوندم

ازت میخوام اول کل افکار و عاداتی که داری رو رها کنی....خوب میدونم موقع درس خوندن احساس توی قفس داشتن یعنی چی ....وقتی این ذهن وافکار به آدم حمله ور میشن تا از روی درس وکتاب بلندت کنن

آدمی زاد توی باطنش هست که از چیزی که ازش لذت نمیبره فرار کنه حالا ذهن آدم ناخودآگاه بهونه وراه فرارش رو پیدا میکنه

اگه میخوای ساعت مطالعه ات بالا بره و مستمر باشه ضمیر ناخودآگاهت رو تغییر بده....خودت رو مجبور به لذت بردن کن...اینقدر از کاری که داری میکنی خوشحال باش و لذت ببر تا وقتی به شروع مطالعه کردن فکر میکنی به جای حس خستگی و زندان سرشار از انرژی و انگیزه بشی

وقتی شکست میخوری سریع دست از تلاش برندار و نحوه برخوردت رو با شکست تغییر بده
      روشی رو توی مطاله کردن پیداکن که واقعن مطمعن بشی داری قدم به قدم پیشرفت میکنی و از شکست هات کمک میگیری

به عنوان مثال خودم یه دورانی از بخش گیاهی زیست شناسی همیشه میترسیدم و همیشه به خودم تلقین میکردم که هیچی از گیاهی حالیم نمیشه درمورد ریاضی هم همین افکار و تلقین هارو داشتم ولی وقتی تصمیم گرفتم از تغییر توی ناخودآگاهم شروع کنم و با پیداکردن روش مطالعه مناسب خودم و فهمیدن لذت پیشرفت... خودتون میتونید ببینید که چه بلایی سر این ترس ها وشکست ها آوردم
      فایل پیوست 94238

فایل پیوست 94239

ویرایش توسط Zero_Horizon : 15 شهریور 1399 در ساعت 16:20

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      شما کدوم شهر هستید؟
      و اینکه ممنون پیشنهادت خوب بود
      ارومیه ام

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      من طبق تجربه خودم نظرمو میگم:

توی اون دوسال ونیمی که برای کنکور درس خوندم هیچ کدوم از مواردی مثل فکر کردن به هدف و رقابتی درس خوندن یا خیال بافی کردن درباره آینده بهم کمکی نکرد

اوایل روزی دوساعت روهم تحمل نمیکردم......ولی به جایی رسیدم که شب ساعت 12 بیدارمیشدم تا 7صبح که برم مدرسه میخوندم

ازت میخوام اول کل افکار و عاداتی که داری رو رها کنی....خوب میدونم موقع درس خوندن احساس توی قفس داشتن یعنی چی ....وقتی این ذهن وافکار به آدم حمله ور میشن تا از روی درس وکتاب بلندت کنن

آدمی زاد توی باطنش هست که از چیزی که ازش لذت نمیبره فرار کنه حالا ذهن آدم ناخودآگاه بهونه وراه فرارش رو پیدا میکنه

اگه میخوای ساعت مطالعه ات بالا بره و مستمر باشه ضمیر ناخودآگاهت رو تغییر بده....خودت رو مجبور به لذت بردن کن...اینقدر از کاری که داری میکنی خوشحال باش و لذت ببر تا وقتی به شروع مطالعه کردن فکر میکنی به جای حس خستگی و زندان سرشار از انرژی و انگیزه بشی

وقتی شکست میخوری سریع دست از تلاش برندار و نحوه برخوردت رو با شکست تغییر بده
      روشی رو توی مطاله کردن پیداکن که واقعن مطمعن بشی داری قدم به قدم پیشرفت میکنی و از شکست هات کمک میگیری

به عنوان مثال خودم یه دورانی از بخش گیاهی زیست شناسی همیشه میترسیدم و همیشه به خودم تلقین میکردم که هیچی از گیاهی حالیم نمیشه درمورد ریاضی هم همین افکار و تلقین هارو داشتم ولی وقتی تصمیم گرفتم از تغییر توی ناخودآگاهم شروع کنم و با پیداکردن روش مطالعه مناسب خودم و فهمیدن لذت پیشرفت... خودتون میتونید ببینید که چه بلایی سر این ترس ها وشکست ها آوردم
      فایل پیوست 94238

فایل پیوست 94239
      ممنونم
      پیامت خیلی بهم آرامش و انگیزه و امید داد
      خودمم وقتی دبیرستان بودم و زیاد درس میخوندم یادمه هیجان انگیز بود برام درس خوندن
      امیدوارم بتونم دوباره به همون ذهنیت برسم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)