خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 21 از 21
    1. Top | #16
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      عاشق که باشی با گفتن حتی کلمه علوم پزشکی از زبان محمدرضا حیاتی چون فقط یه پزشکی توشه به وجد میای و کلا انرژیت تامین میشه
      اما تو نگران نباش با راهکار دوستان خوب میشی فقط ادامه بده

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      من طبق تجربه خودم نظرمو میگم:

توی اون دوسال ونیمی که برای کنکور درس خوندم هیچ کدوم از مواردی مثل فکر کردن به هدف و رقابتی درس خوندن یا خیال بافی کردن درباره آینده بهم کمکی نکرد

اوایل روزی دوساعت روهم تحمل نمیکردم......ولی به جایی رسیدم که شب ساعت 12 بیدارمیشدم تا 7صبح که برم مدرسه میخوندم

ازت میخوام اول کل افکار و عاداتی که داری رو رها کنی....خوب میدونم موقع درس خوندن احساس توی قفس داشتن یعنی چی ....وقتی این ذهن وافکار به آدم حمله ور میشن تا از روی درس وکتاب بلندت کنن

آدمی زاد توی باطنش هست که از چیزی که ازش لذت نمیبره فرار کنه حالا ذهن آدم ناخودآگاه بهونه وراه فرارش رو پیدا میکنه

اگه میخوای ساعت مطالعه ات بالا بره و مستمر باشه ضمیر ناخودآگاهت رو تغییر بده....خودت رو مجبور به لذت بردن کن...اینقدر از کاری که داری میکنی خوشحال باش و لذت ببر تا وقتی به شروع مطالعه کردن فکر میکنی به جای حس خستگی و زندان سرشار از انرژی و انگیزه بشی

وقتی شکست میخوری سریع دست از تلاش برندار و نحوه برخوردت رو با شکست تغییر بده
      روشی رو توی مطاله کردن پیداکن که واقعن مطمعن بشی داری قدم به قدم پیشرفت میکنی و از شکست هات کمک میگیری

به عنوان مثال خودم یه دورانی از بخش گیاهی زیست شناسی همیشه میترسیدم و همیشه به خودم تلقین میکردم که هیچی از گیاهی حالیم نمیشه درمورد ریاضی هم همین افکار و تلقین هارو داشتم ولی وقتی تصمیم گرفتم از تغییر توی ناخودآگاهم شروع کنم و با پیداکردن روش مطالعه مناسب خودم و فهمیدن لذت پیشرفت... خودتون میتونید ببینید که چه بلایی سر این ترس ها وشکست ها آوردم
      فایل پیوست 94238

فایل پیوست 94239

سلام

1-ازت میخوام اول کل افکار و عاداتی که داری رو رها کنی.... : در نگاه اول این حرف شاید ساده بنظر برسه ولی در عمل حتی تا ناممکن هم پیش میره!
      شما چطور کل افکار و عاداتتون رو رها کردین؟

2-
      ضمیر ناخودآگاهت رو تغییر بده.... : چگونه ؟؟

3- من احساس میکنم از یه نقطه ایی به بعد یک عامل مهمی باعث انگیزه و قوت قلب شما شده،یعنی یک عامل بیرونی باعث تغییرعادات و رفتار شما شده!!
      اینطور نیست؟... اگه جواب اره هست میشه بگید اون عامل چی بوده؟

ممنون
      ویرایش توسط mahsa77 : 17 شهریور 1399 در ساعت 00:38

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa77 نمایش پست ها

سلام

1-ازت میخوام اول کل افکار و عاداتی که داری رو رها کنی.... : در نگاه اول این حرف شاید ساده بنظر برسه ولی در عمل حتی تا ناممکن هم پیش میره!

2-

3- من احساس میکنم شما از یه نقطه ایی به بعد یک عاملی مهمی باعث انگیزه و قوت قلب شما شده،یعنی یک عامل بیرونی باعث تغییرعادات و رفتار شما شده!!

ممنون
      سلام رفیق

بهتره اول از خودمون بپرسیم چجوری عادات و افکاری که الآن ما رو فراگرفتن شکل گرفتن؟؟؟
      مهم ترین عاملش تکرار و تلقین هستن... معلومه که تغییر این روند کار راحتی نیست
      قرار نیست در یک لحظه انقلاب عظیمی درونتون رخ بده
      فقط باید شروع کنید به تکرار و تلقین کردن کارها و افکاری که شما رو به جلو حرکت میدن
      همین تکرار باعث شکل گیری بخشی از ضمیرناخودآگاه آدم میشه...
      مثال های زیادی میتونم از مواردی که برای خودم اتفاق افتاد بزنم ولی طولانی میشه

عاملی که باعث قوت قلب من شد ؟؟؟ همچین چیزی وجود نداره...من فقط انتخاب کردم که بعداز هزاران بار شکست خوردن متوقف نشم و ادامه بدم

متاسفم ولی جادو یا دریک لحظه زیرورو شدن توی دنیای واقعی وجود نداره...باید یک راه رو انتخاب کرد و به شکست خوردن ادامه داد ممنکه به یک قدمی پیروزی برسین ولی متوقف شین یا اینکه راه رو تا آخر ادامه بدید ولی درنهایت متوجه بشین که مسیری که انتخاب کردین اشتباه بوده ...

نقطه آغازوپایان همه آدما توی این دنیا یکسانه تنها تفاوت توی انتخاب ها و قدم هایی هست که برداشتن

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      من طبق تجربه خودم نظرمو میگم:

توی اون دوسال ونیمی که برای کنکور درس خوندم هیچ کدوم از مواردی مثل فکر کردن به هدف و رقابتی درس خوندن یا خیال بافی کردن درباره آینده بهم کمکی نکرد

اوایل روزی دوساعت روهم تحمل نمیکردم......ولی به جایی رسیدم که شب ساعت 12 بیدارمیشدم تا 7صبح که برم مدرسه میخوندم

ازت میخوام اول کل افکار و عاداتی که داری رو رها کنی....خوب میدونم موقع درس خوندن احساس توی قفس داشتن یعنی چی ....وقتی این ذهن وافکار به آدم حمله ور میشن تا از روی درس وکتاب بلندت کنن

آدمی زاد توی باطنش هست که از چیزی که ازش لذت نمیبره فرار کنه حالا ذهن آدم ناخودآگاه بهونه وراه فرارش رو پیدا میکنه

اگه میخوای ساعت مطالعه ات بالا بره و مستمر باشه ضمیر ناخودآگاهت رو تغییر بده....خودت رو مجبور به لذت بردن کن...اینقدر از کاری که داری میکنی خوشحال باش و لذت ببر تا وقتی به شروع مطالعه کردن فکر میکنی به جای حس خستگی و زندان سرشار از انرژی و انگیزه بشی

وقتی شکست میخوری سریع دست از تلاش برندار و نحوه برخوردت رو با شکست تغییر بده
      روشی رو توی مطاله کردن پیداکن که واقعن مطمعن بشی داری قدم به قدم پیشرفت میکنی و از شکست هات کمک میگیری

به عنوان مثال خودم یه دورانی از بخش گیاهی زیست شناسی همیشه میترسیدم و همیشه به خودم تلقین میکردم که هیچی از گیاهی حالیم نمیشه درمورد ریاضی هم همین افکار و تلقین هارو داشتم ولی وقتی تصمیم گرفتم از تغییر توی ناخودآگاهم شروع کنم و با پیداکردن روش مطالعه مناسب خودم و فهمیدن لذت پیشرفت... خودتون میتونید ببینید که چه بلایی سر این ترس ها وشکست ها آوردم
      فایل پیوست 94238

فایل پیوست 94239
      دقیقا روی منم هیچ تاثیری ندارن. میشه یکم بیشتر توضیح بدین راجع به تغییر ناخوداگاه

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa77 نمایش پست ها

سلام

2-

3- من احساس میکنم شما از یه نقطه ایی به بعد یک عاملی مهمی باعث انگیزه و قوت قلب شما شده،یعنی یک عامل بیرونی باعث تغییرعادات و رفتار شما شده!!

ممنون
      هر عامل بیرونی یک تاریخ انقضا داره

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      با کنکوریای تلاشگر در ارتباط و رقابت باش نه سیاه لشکرایی که فقط دورت میکنن از درس ..

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)