خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات

بودجه‌بندی مباحث دستورزبان فارسی بر اساس منابع کنکور ۱۴۰۰ و دستورزبان نشر الگو

سلام!
      خوب من واسه حل یکی از معضلات خودم دست به یه حرکتی زدم، بعد گفتم بزارمش اینجا شاید به درد کس دیگه‌ای هم بخوره.
      مشکل اینجاست که مباحث دستورزبان تو کتابای نظام جدید خیلی پخش‌و‌پلا‌ن، درنتیجه کتاب دستورزبان نشرالگو هم اومده نظم و ترتیب کاملا متفاوتی بهش داده. راجب کتاب هفت‌خوان یا نشر دریافت اطلاعی ندارم ولی حدث می‌زنم اونا هم به همین شکل باشن.
      خوب این به خودی خودش خیلی خوبه و مطالعه مطالبو راحت کرده، اما خوب! اگه شما بخوای طبق برنامه آزمونای آزمایشی به صورت درس به درس بخونی به مشکل می‌خوری، چون معلوم نیست چه مبحثی مال چه درسیه.
      حالا کاری که من کردم، اومدم کتابای فارسی هر سه سالو بررسی کردم، و مشخص کردم که تو هر درسی راجب چه مبحثی از دستورزبان صحبت کرده.

چندتا نکته:
      * من این حرکتو واسه استفاده خودم زدم و حالا نمی‌دونم واقعا به درد کس دیگه‌ای هم بخوره یا نه، ولی امیدوارم بخوره.
      * نمی‌دونم می‌دونین یا نه، ولی مؤلفای ادبیات نظام جدید علاقه دارن هرسال به طرز وحشتناکی درسارو جابه‌جا کنن و همه‌چیو به هم بریزن. واسه شفاف‌سازی باید بگم که این بررسی رو براساس منابع کنکور ۱۴۰۰ انجام دادم، یعنی فارسی دوازدهم چاپ ۹۹، یازدهم چاپ ۹۸ و دهم چاپ ۹۷.
      * مباحث رو براساس سرفصلای کتاب دستورزبان نشر الگو مشخص کردم، نمی‌دونم راجب کتابای دستورزبان دیگه تا چه حدی جوابگو باشه.
      * یه موضوع مهم اینکه کتابای فارسی تو هر درس فقط یه بخشی از یه مبحثو گفتن؛ یعنی مثلا اگه تو یه درس گروه اسمی رو اورده، تمام مطالب مربوط به گروه اسمی رو نگفته و فقط یه بخشی از اونو گفته؛ ولی من خیلی رو این موضوع جزئی کار نکردم و فقط به طور کلی نوشتم «گروه اسمی».

فایلو ضمیمه کردم، امیدوارم مفید باشه.

ویرایش: الان متوجه شدم که عنوان مطلب خیلی طولانیه و قابل ویرایشم نیست! اگه کسی زورش می‌رسه بیزحمت یه تغییری بهش بده که معقول‌تر بشه، مثلا اون قسمت «منابع کنکور ۱۴۰۰» و برداره. ای که دستت می‌رسد کاری بکن!
      فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
      ویرایش توسط Saeed_Alyxra : 02 شهریور 1399 در ساعت 22:34

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خیلی بدرد بخوره. ممنون ازت استارتر
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چه عجب بعد مدتا یه پست به درد بخور تو انجمن دیدیم
      مرسی ازت
      توصیه به کنکوری ۱۴۰۰ برای استفاده

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ایا مبحث ساختمان واژه به طور کامل برای 1400 حذف شده ؟
      من به دکتر سبطی پیام دادم گفت فقط تشخیص نوع واژه حذف شده و بقیه مطالبش سرجاشه ، ولی عبدالمحمدی میگه کلا مبحث ساختمان واژه حذف شده
      هر شکست یه تولد دوباره ست.

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.rze202 نمایش پست ها
      من به دکتر سبطی پیام دادم گفت فقط تشخیص نوع واژه حذف شده و بقیه مطالبش سرجاشه ، ولی عبدالمحمدی میگه کلا مبحث ساختمان واژه حذف شده
      تو کتاب نشر الگو که کامل حذف شده، منم که داشتم کتابای فارسی رو بررسی می‌کردم چیزی ندیدم.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برای بچه های 98 تو کتاب دهمشون تو یکی از 9 درس اول با تعریف نظام قدیم یعنی مشتق و مشتق-مرکب آورده بود. سال بعد که ما باشیم تعریف رو به وندی مرکب تغییر داده بود. الآنم چک کردم کلا تو دهمتون هیچی نبود دربارش.
      حالا خودت برو pdf کتاب دوازدهم و یازدهم رو چک کن شاید اومده باشه ولی بعیده. به هر حال، تو کتاب ما هم تاحالا حرفی از شبه جمله یا جمله دوجزئی و سه جزئی گذرا به متمم و مفعول نشده بود ولی تو گزینه های امسال مطرح شده بود. البته که گزینه ی درست نبود و تو بعضی کتاب کارا (حداقل موضوعی گاج که من داشتم و مال کنکور 98 بود) بهش پرداخته بود و منم اجبارا کارکرده بودم. توصیم بهت اینه کلمات وندی و وندی مرکب و تشخیص اینکه کلمه ساخته شده اسم هست یا صفت (اکثرا آسونه ولی بعید میدونم دربرخورد اول کسی آفریدگار رو صفت در نظر بگیره) رو یادبگیری.
      رویکرد طراحا تو ادبیات هرچی جلوتر میاد این شده که یکاری کنن بچه ها مخصوصا تو آرایه و زبان فارسی از حذف گزینه کمتر استفاده کنن و انگار میخوان دانش آموز سرهمون جلسه هرچی آرایه تو بیت هست دربیاره نه اینکه بیاد مثلا بگه این دوتا حس آمیزی یا اسلوب نداره. اینا حتی امسال به تاریخ و لغات هم که همیشه حذف گزینه روش پاسخگویی بوده رحم نکرده بودن. در کل اینکه نه فقط ادبیات، همه درسارو سفت بگیر و سعی کن مفهومی ترین حالت ممکن بخونی تا ضرر نکنی.
      ویرایش توسط mahy.dr80 : 04 شهریور 1399 در ساعت 15:56

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من از مولف هفت خان هم پرسیدم گفت ساختمان واژه حذفه
      ولی سبطی که تو کانالش گفته تشخیص نوع واژه حذف شده و بقیه مطالب سرجاشه دقیقا این بقیه مطالب چیه؟
      به نظرم سبطی قضیه رو بزرگ میکنه همیشه

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirXD نمایش پست ها
      من از مولف هفت خان هم پرسیدم گفت ساختمان واژه حذفه
      ولی سبطی که تو کانالش گفته تشخیص نوع واژه حذف شده و بقیه مطالب سرجاشه دقیقا این بقیه مطالب چیه؟
      به نظرم سبطی قضیه رو بزرگ میکنه همیشه
      اینو جدی نگیرید
      این خودش کتابم تالیف نمیکنه
      بقیه مینویسن اسم اینو میزنن که بفروشه فقط

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      واسه دستور زبان همه مباحث باید خونده بشه یا مباحث مستقل هم داره ؟ کدوما رو بخونم ؟(هفت خوان خیلی سبز دارم)

و اینکه واسه لغات همون لغات اخر کتاب کافیه؟ از روی نشر الگو فقط ستاره دارا رو خوندم .
      ممنونم از همگی.

ویرایش توسط ha.hg : 21 خرداد 1400 در ساعت 01:47

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها
      سلام
      واسه دستور زبان همه مباحث باید خونده بشه یا مباحث مستقل هم داره ؟ کدوما رو بخونم ؟(هفت خوان خیلی سبز دارم)

و اینکه واسه لغات همون لغات اخر کتاب کافیه؟ از روی نشر الگو فقط ستاره دارا رو خوندم .
      ممنونم از همگی.
      یه مباحثی مثل گروه اسمی و وابسته وابسته و اجزای جمله (همون مفعول و مسند و ...) و اینا ۲ یا ۳ تست رو به خودشون اختصاص میدن بخونیشون خالی از لطف نیست

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      و اینکه ایا لغات اخر کتاب کفایت میکنه یا نه سوال منم هست ... اخه لغات دوازدهمم مونده نمیدونم از پشت کتاب بخونم یا از کتاب هف خوانم

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      والا تو کتابای درسی ما که نبود
      تو کتاب هف خوان و نشر الگو هم نبوده فقط تو کتاب سبطی بوده
      سبطی حتی حذف اجزا هم نگفته بود

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahshidmdr نمایش پست ها
      والا تو کتابای درسی ما که نبود
      تو کتاب هف خوان و نشر الگو هم نبوده فقط تو کتاب سبطی بوده
      سبطی حتی حذف اجزا هم نگفته بود
      عزیزم ، پست مال یه سال پیشه
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

عزیزم ، پست مال یه سال پیشه
      عههه به تاریخ نگا نکردمدیدم اپ شده فک کردم جدیده

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahshidmdr نمایش پست ها
      یه مباحثی مثل گروه اسمی و وابسته وابسته و اجزای جمله (همون مفعول و مسند و ...) و اینا ۲ یا ۳ تست رو به خودشون اختصاص میدن بخونیشون خالی از لطف نیست
      اینا خیلی زمانبر نیس ؟ میشه توی مدت کم مسلط شد ؟
      لطفا اگه بقیه دوستان هم نظری دارن بگن.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن