خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 89
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahy.dr80 نمایش پست ها
      هممممممممم. درست. hunter x hunter؟
      حلا این بحثی که بچه ها مثلا میگن اگه تفاوت رتبت کم باشه برو برق بعدش برو کامپیوتر این چجوریه کلا تو دانشگاه ها؟
      تغییر رشته تو دانشگاه؟! 2 ترم معدل الف باید باشی و ازون طرف هم دانشکده مبدا هم مقصد موافقت کنن، یعنی ممکنه دانشکده مقصد دانشجو زیاد داشته باشه کلن نگیره کسیو
      جهان آلوده ی خواب است و من در وهم خود بیدار...

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط uouo نمایش پست ها
      تغییر رشته تو دانشگاه؟! 2 ترم معدل الف باید باشی و ازون طرف هم دانشکده مبدا هم مقصد موافقت کنن، یعنی ممکنه دانشکده مقصد دانشجو زیاد داشته باشه کلن نگیره کسیو
      پس اصلا به این راحتی ها نیست.خوبه گفتی دیگه به فکرش نخواهم بود ممنون.

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      پس اصلا به این راحتی ها نیست.خوبه گفتی دیگه به فکرش نخواهم بود ممنون.
      آره سخته ،بزارش آپشن آخر آخر دیگه، بعد همه انتخاب واحدا یه رشته هم اون وسط مسطا بزن که دانشگاه بهتر باشه شاید تونستی عوض کنی، ما از 60 تا ورودیمون 1نفر عوض کرد فقط

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      هممممممممم. درست. hunter x hunter؟
      حلا این بحثی که بچه ها مثلا میگن اگه تفاوت رتبت کم باشه برو برق بعدش برو کامپیوتر این چجوریه کلا تو دانشگاه ها؟
      هانتر هانتر هست بله
      تغییر رشته تو علموص سخته
      جدا از شرایطی مثل دو ترم معدل الف شدن بعضی دانشکده ها برای برخی دیگه چسی میان باید دانشکده مبدا و مقصد تایید کنن معمولا مبدا تایید میکنه مقصد نه ( دانشکده کامپیوتر از اوناس که خیلی سخت میگیره ) ولی خب اگه مبداتون برق باشه ممکنه ممکنه قبول کنن
      ولی خب بازم به این راحتی نیس شدنیه هااا ولی سخته

5. Top | #35
      نفر برتر کنکور

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      بازم تاکید میکنم ، مبنای اصلی برای انتخاب رشته رو علاقتون به رشته بزارید . نه اسم دانشگاه مقصد .

6. Top | #36
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Paxton نمایش پست ها
      سلام خدمت همه ی دوستان عزیز .
      اگر درمورد مهندسی کامپیوتر یا دانشگاه تهران سوالی بود خوشحال میشم کمک کنم .
      و یک توصیه ی دوستانه بهتون میکنم : رشته رو فدای دانشگاه نکنید ، رشته واقعا مهم تره .

خود من که سال 97 کنکور ریاضی دادم و رتبم 269 منطقه یک شد ، انتخاب رشتم به این صورت بود :
      1- کامپیوتر شریف
      2- کامپیوتر تهران
      3- صنایع شریف
      4- کامپیوتر امیرکبیر

خیلی خیلی اشتباه کردم که بعد از کامپیوتر تهران ، کامپیوتر امیر کبیر رو نزدم ولی خوشبختانه همین تهران قبول شدم .
      چون الان میفهمم که رشته ی من کامپیوتر بوده نه صنایع ! اونموقع جوگیر شده بودم بخاطر اسم شریف ، صنایع شریف رو بالاتر از کامپیوتر امیرکبیر زده بودم .

انشالله همگی شاد و موفق باشید .
      سلام ، ببخشید میشه بگید فرقِ مهندسی کامپیوتر با علوم کامپیوتر دقیقا چیه ؟
      بعد اینکه میشه بگین شما از کجا متوجه شدین که به کامپیوتر علاقه دارین و براش ساخته شدین ؟ آخه من همش میترسم که نکنه به این رشته علاقه ندارم و اونوقت وسط راه جا بزنم و خسته شم ! سختیایِ خودش و داره این رشته خب اما میشه مگه اصن رشته ای باشه که سخت نباشه اما میترسم که شاید واقعا دوس نداشته باشم این رشته رو و صرفا جوگیر شده باشم
      سوال بعدیم اینکه ، به ترتیب کامپیوتر کدوم دانشگاه های تهران خوبن؟!
      یه سوال دیگه اینکه اگه کارشناسی رو علوم کامپیوتر بخونم بعد ارشد بخوام مهندسی کامپیوتر بخونم ، چجوریه ؟ به مشکل برنمیخورم؟ تو درسا !
      علوم کامپیوترم بخونم ، اونوقت برنامه نویس میتونم بشم دیگه نه ؟ کمک میکنه ؟
      سوال آخرم ببخشید اگه کارشناسی ریاضیات کاربردها بخونم ، بعد ارشد بخوام برم مهندسی کامپیوتر ، اونوقت چی ؟ به مشکل برنمیخورم تو درسا ؟ ارتباط دارن این دو رشته اصلا به هم ؟

ممنون میشم اگه جواب من رو بدین

7. Top | #37
      نفر برتر کنکور

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m-sh نمایش پست ها
      بعد اینکه میشه بگین شما از کجا متوجه شدین که به کامپیوتر علاقه دارین و براش ساخته شدین ؟ آخه من همش میترسم که نکنه به این رشته علاقه ندارم و اونوقت وسط راه جا بزنم و خسته شم ! سختیایِ خودش و داره این رشته خب اما میشه مگه اصن رشته ای باشه که سخت نباشه اما میترسم که شاید واقعا دوس نداشته باشم این رشته رو و صرفا جوگیر شده باشم
      یه سوال دیگه اینکه اگه کارشناسی رو علوم کامپیوتر بخونم بعد ارشد بخوام مهندسی کامپیوتر بخونم ، چجوریه ؟ به مشکل برنمیخورم؟ تو درسا !
      سوال آخرم ببخشید اگه کارشناسی ریاضیات کاربردها بخونم ، بعد ارشد بخوام برم مهندسی کامپیوتر ، اونوقت چی ؟ به مشکل برنمیخورم تو درسا ؟ ارتباط دارن این دو رشته اصلا به هم ؟

سلام دوست عزیز، امیدوارم حالتون خوب باشه.

پاسخ سوالات های شما :

1- ببینید مهندسی کامپیوتر یک رشته ی مهندسی هست و علوم کامپیوتر یک رشته ی علوم پایه . حالا یعنی چی ؟
      یعنی شما توی رشته ی علوم کامپیوتر بیشتر با درس های تئوری و پایه ای سر و کار دارید ( دقیقا مثل دروس المپیاد کامپیوتر دبیرستان ) که اشتراکات زیادی با رشته ی ریاضیات و کاربردها داره اما تو رشته ی مهندسی کامپیوتر شما بیشتر با دروس مهندسی و کاربری تر و عملی تر سر و کار دارید که البته بین اون ها هم مقدار کمی علوم کامپیوتر دیده میشه . ( پیشنهاد میکنم چارت درسی این دو رشته رو سرچ کنید و باهم مقایسه کنید )

2- همونطور که خودتون اشاره کردید هر رشته ای سختی خودشو داره ، مهندسی کامپیوتر هم دقیقا همینطوره . شما باید علاقه ی زیادی به این رشته داشته باشید تا بتونید توش خوب عمل کنید.
      اما درمورد خود من ؛ من قبل از کنکورم با اصول برنامه نویسی آشنا بودم و به این کار علاقه داشتم. یعنی تقریبا میدونستم که بعد از درس میتونم چیکارا بکنم. ( که بعد از ورود به دانشگاه فهمیدم حوزه ی مهندسی کامپیوتر خیلی وسیع تر از تصورات منه ! )
      بنظرم انتخاب رشته ی دانشگاه یکی سخت ترین انتخاب های زندگیه ! حتی خود من هم با اطمینان 100 درصدی این رشته رو انتخاب نکردم.
      بهترین کار اینه درمورد دروس این رشته و شغل های مرتبط با رشته تحقیق کنید تا بفهمید این رشته برای شما مناسبه یا نه .

3- ترتیب دانشگاه های شهر تهران از نظر رشته ی مهندسی کامپیوتر (نظر شخصی من) :
      1)شریف 2)تهران 3)امیرکبیر 4)شهید بهشتی 5)علم و صنعت ، خواجه نصیر

4- بله شما میتونید کارشناسی رو علوم کامپیوتر بخونید و برای کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر اقدام کنید. ولی خب کار چندان ساده ای نخواهد بود .
      چون درس های این دو رشته توی کارشناسی تفاوت های نسبتا زیادی دارن و برای کنکور ارشد باید دروس اختصاصی کارشناسی مهندسی کامپیوتر رو مطالعه کنید .

5- بله قطعا میتونید از رشته ی علوم کامپیوتر هم برنامه نویس بسیار خوبی بشید.
      توی تقریبا تمام شرکت هایی که مدرک براشون مهمه ، مدرک مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر تفاوتی براشون نداره . بلکه مهارت برنامه نویسی شما ملاک هست که باید خودتون پیگیر یادگیری برنامه نویسی باشید .

6- رشته ی ریاضیات و کاربرد ها با مهندسی کامپیوتر تفاوت زیادی داره . (بیشتر از تفاوت علوم کامپیوتر با مهندسی کامپیوتر هست ).
      به همین علت اقدام برای ارشد مهندسی کامپیوتر از این رشته ، سخت تر خواهد بود . (ولی خب شدنیه !)

امیدوارم پاسخ هام واضح بوده باشه ،
      بازم اگر سوالی داشتید بپرسید ،
      موفق و سلامت باشید .

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان میشه درباره ی رشته مهندسی شیمی هرچی میدونید بگید(دانشگاهش برام مهم نیست)،بعد از فارغ التحصیلی چه جاهایی میشه کار کرد؟البته تو نت دربارش یه چیزایی خوندم ولی اگه کسی اطلاعات دیگه ای داره ممنون میشم بگه

9. Top | #39
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m-sh نمایش پست ها

ببین خیل عظیمی از کسایی که می‌رن رشته مهندسی کامپیوتر اصن نمی‌دونن واسه چی دارن می‌رن و چی‌کار قراره بکنن و بیشتر این افراد هم تا آخر مدت تحصیلشون اینو نمی‌فهمن. مهندسی کامپیوتر آدم خاص خودشو می‌خواد و هرکسی توش موفق نمی‌شه و هرکسی توش دووم نمیاره. مهندسی کامپیوتر رشته‌ای نیست که شما بری درسای دانشگاهو پاس کنی و بعد تبدیل شی به یه برنامه‌نویس! دانشگاه فقط base کارو بهت می‌ده و این تویی که باید بری دنبال یادگیری. برنامه‌نویسی شغلیه که شما باید دائما تا آخر عمرت در حال یادگیری باشی و اگه از یادگیریش لذت نبری توش دووم نمیاری. اگه حجم زیادی از فارغ‌التحصیلاش بی‌کارن دلیلش اینه که هیچ مهارتی ندارن و فقط درسای دانشگاهو پاس کردن.
      کسایی که تو این رشته موفق می‌شن درواقع کسایین که قبل از دانشگاه یه مقدار برنامه‌نویسی یاد می‌گیرن و می‌دونن با چی قراره طرف بشن. پس اگه می‌خوای بدونی که آیا بهش علاقه داری یا نه، باید یه کم برنامه نویسی کار کنی تا متوجه بشی.
      البته اینم بگم که مهندسی کامپیوتر فقط برنامه‌نویسی نیست، ولی خوب شاخه سخت‌افزار تو ایران چندان جوابگو نیست.
      نکته آخر اینکه اگه می‌خوای تو این حوزه موفق بشی، حتما باید زبانت قوی باشه! چون شما هرچیزیو بخوای یاد بگیری باید Documentation رسمیش رو بخونی یا ویدیوهای آموزشی Youtube و Udemy و اینجورجاهارو ببینی یا پلاس باشی تو Stackoverflow که همه‌شون به زبان انگلیسین!
      با چشم بسته به هیچ عنوان مهندسی کامپیوتر رو انتخاب نکن، حتما باهاش آشنا شو که بدونی با چی قراره طرف بشی.

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Maja7080 نمایش پست ها
      دوستان میشه درباره ی رشته مهندسی شیمی هرچی میدونید بگید(دانشگاهش برام مهم نیست)،بعد از فارغ التحصیلی چه جاهایی میشه کار کرد؟البته تو نت دربارش یه چیزایی خوندم ولی اگه کسی اطلاعات دیگه ای داره ممنون میشم بگه
      مهندسی شیمی یه اشتراکاتی با مهندسی نفت و پلیمر داره
      از طرفی بیشتر کاراشون (تا جایی که دیدم) مربوط به حلالیت و ایناس، تقطیر داره و کوره های جدا کننده و ازینا
      میتونی بعدش خیلی جاها کار کنی مث انرژی اتمی و شرکتای مرتبط با نفت و گاز و یا کارهای پلیمری که البته دیگه مهندسی پلیمر اومده خودش، در کل با واکنش های شیمیایی و جداسازی و شاید صنایع غذایی حتی، در ارتباط باشی. یه چیز مهمیم که خیلی میبینم تو مهندسی شیمی کنترل فرآیند هاس، یعنی اینکه تو یه شرکتی کارخونه ای چیزی که میرین اون واکنشی که انجام میشه رو کنترل کنین و نذارین دما بیشتر شه یا....

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      Up

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب با چندتا سوال تاپیکو دوباره بیارم بالا.
      1. من یکی از موردهای مهم برام پتانسیل رشته تو اپلای کردنه. حالا آمریکا هیچی کشور های دیگه هم اوکیه از نظر زبان هم مشکلی ندارم (برای دسترسی به منابع و پیشرفتش میگم) حالا میشه یکی فرق های اساسی بین برق و کامپیوتر رو بگه؟ (دروس هر رشته و پتانسیل اپلای) من ریاضیات سطح بالا رو خوندم و آشنایی کمی دارم و به همه شاخه های ریاضی هم علاقه دارم و ابایی، از خارج کلاس و دانشگاه مطالعه کردن ندارم. از اون طرف به الکترونیک هم علاقه دارم.
      2. حقیقتا توی کامپیوتر هم به سخت افزار علاقه بیشتری دارم ولی خب میگن اصن تو ایران کار نیست. تو خارج هم همینطوره؟
      3. به شخصه پتانسیل ریاضی محض و فیزیک خوندن رو هم دارم. اونا از نظر اپلای چجورین؟ یا بطور کلی علوم پایه ها؟ (شیمی رو ولش کنین)
      4.پیش نیاز خاصی داره دو رشته برق و کامپیوتر؟ در ضمن بگم من خیلی هنر کنم کامپیوتر شهید بیارم اونجا هم مثل شریف بچه های المپیاد کامپیوتر و ریاضی که همه غولن تو برنامه نویسی زیاده؟
      خیلی ممنان

13. Top | #43
      نفر برتر کنکور

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      خب با چندتا سوال تاپیکو دوباره بیارم بالا.
      1. من یکی از موردهای مهم برام پتانسیل رشته تو اپلای کردنه. حالا آمریکا هیچی کشور های دیگه هم اوکیه از نظر زبان هم مشکلی ندارم (برای دسترسی به منابع و پیشرفتش میگم) حالا میشه یکی فرق های اساسی بین برق و کامپیوتر رو بگه؟ (دروس هر رشته و پتانسیل اپلای) من ریاضیات سطح بالا رو خوندم و آشنایی کمی دارم و به همه شاخه های ریاضی هم علاقه دارم و ابایی، از خارج کلاس و دانشگاه مطالعه کردن ندارم. از اون طرف به الکترونیک هم علاقه دارم.
      2. حقیقتا توی کامپیوتر هم به سخت افزار علاقه بیشتری دارم ولی خب میگن اصن تو ایران کار نیست. تو خارج هم همینطوره؟
      3. به شخصه پتانسیل ریاضی محض و فیزیک خوندن رو هم دارم. اونا از نظر اپلای چجورین؟ یا بطور کلی علوم پایه ها؟ (شیمی رو ولش کنین)
      4.پیش نیاز خاصی داره دو رشته برق و کامپیوتر؟ در ضمن بگم من خیلی هنر کنم کامپیوتر شهید بیارم اونجا هم مثل شریف بچه های المپیاد کامپیوتر و ریاضی که همه غولن تو برنامه نویسی زیاده؟
      خیلی ممنان
      ۱. هر دو رشته شانس بالایی برای اپلای دارن. به علاقتون توجه کنید دوست خوبم.
      ۲. تو خارج تقریبا هر رشته ای کار داره. برای سخت افزارم همینطور. ولی کلا برای نرم افزار کار بیشتر هست.
      ۳. اونها هم برای اپلای بسیار خوبن. شرکت های تحقیقاتی شما رو استخدام میکنن.
      ۴. علاقه مهم ترین پیشنیاز یک رشته ست. پیشنهاد میکنم چارت درسی این دو رشته رو باهم مقایسه کنید.

باز هم تاکید میکنم علاقه رو مبنا قرار بدید. نه اسم رشته یا دانشگاه

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Paxton نمایش پست ها
      ۱. هر دو رشته شانس بالایی برای اپلای دارن. به علاقتون توجه کنید دوست خوبم.
      ۲. تو خارج تقریبا هر رشته ای کار داره. برای سخت افزارم همینطور. ولی کلا برای نرم افزار کار بیشتر هست.
      ۳. اونها هم برای اپلای بسیار خوبن. شرکت های تحقیقاتی شما رو استخدام میکنن.
      ۴. علاقه مهم ترین پیشنیاز یک رشته ست. پیشنهاد میکنم چارت درسی این دو رشته رو باهم مقایسه کنید.

باز هم تاکید میکنم علاقه رو مبنا قرار بدید. نه اسم رشته یا دانشگاه
      من برام مهمه که حتما تهران بخونم. مشهد و اصفهان رو نه میخوام و نه میشه. برای همین هم میگم بعد این دو رشته علوم پایه رو توی دانشگاه بهتر انتخاب میکنم.
      فقط اینکه منظور از آز چیه؟ مثل آز فیزیک
      آزمون؟

15. Top | #45
      نفر برتر کنکور

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      من برام مهمه که حتما تهران بخونم. مشهد و اصفهان رو نه میخوام و نه میشه. برای همین هم میگم بعد این دو رشته علوم پایه رو توی دانشگاه بهتر انتخاب میکنم.
      فقط اینکه منظور از آز چیه؟ مثل آز فیزیک
      آزمون؟
      به شغل آینده ی رشته ها هم توجه کنید حتما

آز = آزمایشگاه

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن