خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 8 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 114
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      منم از خیلی سبز راضیم و به نظرم چهار جلدیش واقعا کافیه برای کنکور تو نظام قدیم هم از گاج میکرو راضی بودم
      سطحش چجوریاس برای کسی که فیزیکو نمیفهمه خوبه؟

2. Top | #32
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dean نمایش پست ها
      واس شروع خیلی سبز ۴ جلدی. واسه پیشرفت الگو تست و سه سطحی
      واقعا همون الگو کافیه تو فیزیک الان واقعا میرسید اول خیلی سبز بزنید بعد برید الگو بزنید بعد سه سطحی ؟ درسهای دیگه رو اصلا میرسید بخونید ؟

خیلی میخواید آزمون بزنید موج آزمون بزنید ولی واقعا زیست الگو نگیرید هرچقدرم اسمشو عوض کنن بازم همونیه که هست آی کیو هم بدرد نمیخوره تو زیست خیلی سبز رو اول بزنید بعدم آزمون ماز و ... بزنید منبع خوب زیست نظام جدید نیست واقعا یه سری هستن مثل کتاب عمارلو و زیستاز و .... که باز خوبن ولی باید اولویت آخر باشن چون خیلی ترکیبی کار شدن یعنی اگر از روزی که متن کتاب رو خوندید و فهمیدید و خیلی سبز رو کامل زدید و نکات رو در اوردید و تا چند روز قبل آزمون که میخواید از خودتون آزمون بگیرید وقت اضاف میارید ( و پایتون نسبتا خوبه ) یکی از این منابع رو بگیرید بزنید البته در کنار مرور متن کتاب البته یه سری میکرو رو به خیلی سبز ترجیح میدن اونم خوبه ولی بنظر من خیلی سبز بهتره جامع و پایه و دوازدهمشم هیچ فرقی ندارن

3. Top | #33
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SOLO_PRODUCTION نمایش پست ها
      سطحش چجوریاس برای کسی که فیزیکو نمیفهمه خوبه؟
      من تغییر نظام داده هستم از قدیم به جدید
      درسنامه های خیلی سبز از بدیهی ترین چیز ها آموزش رو شروع کرده و تا ۱۰۰ رفته و متن کتاب درسی رو هم خیلی خوب پوشش داده تو درسنامه که بی نیاز میکنه از خرید کتاب درسی
      حجم درسنامه ها زیاد نیست و هر فصل به چند تا درسنامه کوچیک تقسیم شده میخونی میری تستهاشو میزنی میری بعدی درسنامه هاش تو فیزیک تقریبا مثل مبتکران میمونه تو شیمی من خیلی باهاش میفهمم واقعا
      تستهاش واقعا خوبن حتی تستهای سری زد داره برای محکم کاری
      در کل من خیلی راضیم ازش و مطمئنم با خوندن این کتاب دیگه چیزی نمیمونه که یاد نگرفته باشم و اطمینان کامل دارم بهش
      من اول فیزیک پایه خیلی سبز رو گرفته بودم با دوازدهم نشر الگو ولی نشر الگو خوشم نیومد ازش رفتم برای دوازدهم هم خیلی سبز رو خریدم

4. Top | #34
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      این رو هم اضافه کنم الآن به ذهنم رسید چون هر سه کتاب نشر الگو و خیلی سبز رو داشتم(نشر الگو دوازدهم نظام جدید رو دارم خیلی سبز چهار جلدی نظام جدید و گاج میکرو چهارجلدی نظام قدیم )نشر الگو درسنامه اش جوریه که مولف ازت انتظار داره یا یه چیزهایی رو خودت بلد باشی از قبل یا اینکه ببد نیستی خودت با کلنجار رفتن و استدلال از سوالایی که حل میکنه و یا توضیحاتی که میده نکاتی رو استخراج کنی گوشه کتاب حاشیه نویسی کنی(شاید هم ایده بدی نباشه برای آموزش ) و در کل لقمه رو نمیجوه بزاره دهنت ولی با این حال آموزشش کامله و ناقص نیست تستهاش هم که عالیه خیلی سبز خواننده کتاب رو خنگ فرض کرده اومده همه چی رو نوشته خودشم از نوشته هاش نکات رو درآورده تو جدول و کادر و .... دسته بندی کرده و تو باید فقط بخونی و جاهایی که مهم میاد به نظرت رو هایلایت کنی فقط و لقمه رو جویده گذاشته دهنت تستهاشم از آسون به سخت چیده شدن و باز هم عالی هستن میکرو گاج از اسمشم معلومه میکرو طبقه بندی شده است یعنی اومده کل تستهای کنکر فیزیک رو بررسی کرده تیپ بندی کرده و تیپها رو جدا کرده داخل فصلهاش برای هر تیپ درسنامه مجزا ارائه کرده اون درسنامه رو میخونی میری سراغ تست هاش در آخر هم آزمون فصل و یه قدم تا ۱۰۰ داره تستهاشم زیاده حالا تصمیم گیری با خودتونه

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این رو هم اضافه کنم الآن به ذهنم رسید چون هر سه کتاب نشر الگو و خیلی سبز رو داشتم(نشر الگو دوازدهم نظام جدید رو دارم خیلی سبز چهار جلدی نظام جدید و گاج میکرو چهارجلدی نظام قدیم )نشر الگو درسنامه اش جوریه که مولف ازت انتظار داره یا یه چیزهایی رو خودت بلد باشی از قبل یا اینکه ببد نیستی خودت با کلنجار رفتن و استدلال از سوالایی که حل میکنه و یا توضیحاتی که میده نکاتی رو استخراج کنی گوشه کتاب حاشیه نویسی کنی(شاید هم ایده بدی نباشه برای آموزش ) و در کل لقمه رو نمیجوه بزاره دهنت ولی با این حال آموزشش کامله و ناقص نیست تستهاش هم که عالیه خیلی سبز خواننده کتاب رو خنگ فرض کرده اومده همه چی رو نوشته خودشم از نوشته هاش نکات رو درآورده تو جدول و کادر و .... دسته بندی کرده و تو باید فقط بخونی و جاهایی که مهم میاد به نظرت رو هایلایت کنی فقط و لقمه رو جویده گذاشته دهنت تستهاشم از آسون به سخت چیده شدن و باز هم عالی هستن میکرو گاج از اسمشم معلومه میکرو طبقه بندی شده است یعنی اومده کل تستهای کنکر فیزیک رو بررسی کرده تیپ بندی کرده و تیپها رو جدا کرده داخل فصلهاش برای هر تیپ درسنامه مجزا ارائه کرده اون درسنامه رو میخونی میری سراغ تست هاش در آخر هم آزمون فصل و یه قدم تا ۱۰۰ داره تستهاشم زیاده حالا تصمیم گیری با خودتونه
      راستش من اصلا از الگو خوشم نمیاد الان بنظرت کسی که فیزیکش صفره میکرو گاجو بخره یا خیلی سبزو؟بین این دوتا موندم

6. Top | #36
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SOLO_PRODUCTION نمایش پست ها
      راستش من اصلا از الگو خوشم نمیاد الان بنظرت کسی که فیزیکش صفره میکرو گاجو بخره یا خیلی سبزو؟بین این دوتا موندم
      خیلی سبز

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farbod47 نمایش پست ها
      واقعا همون الگو کافیه تو فیزیک الان واقعا میرسید اول خیلی سبز بزنید بعد برید الگو بزنید بعد سه سطحی ؟ درسهای دیگه رو اصلا میرسید بخونید ؟

خیلی میخواید آزمون بزنید موج آزمون بزنید ولی واقعا زیست الگو نگیرید هرچقدرم اسمشو عوض کنن بازم همونیه که هست آی کیو هم بدرد نمیخوره تو زیست خیلی سبز رو اول بزنید بعدم آزمون ماز و ... بزنید منبع خوب زیست نظام جدید نیست واقعا یه سری هستن مثل کتاب عمارلو و زیستاز و .... که باز خوبن ولی باید اولویت آخر باشن چون خیلی ترکیبی کار شدن یعنی اگر از روزی که متن کتاب رو خوندید و فهمیدید و خیلی سبز رو کامل زدید و نکات رو در اوردید و تا چند روز قبل آزمون که میخواید از خودتون آزمون بگیرید وقت اضاف میارید ( و پایتون نسبتا خوبه ) یکی از این منابع رو بگیرید بزنید البته در کنار مرور متن کتاب البته یه سری میکرو رو به خیلی سبز ترجیح میدن اونم خوبه ولی بنظر من خیلی سبز بهتره جامع و پایه و دوازدهمشم هیچ فرقی ندارن
      خب مردک ما گفتیم میخوایم بعد خیلی سبز الگو وسه سطحی کارکنیم، میگم 5000تا تست داره هرجور حساب کنی بازم نمیتونی تا کنکور همشو بزنی

8. Top | #38
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion2020 نمایش پست ها
      خب مردک ما گفتیم میخوایم بعد خیلی سبز الگو وسه سطحی کارکنیم، میگم 5000تا تست داره هرجور حساب کنی بازم نمیتونی تا کنکور همشو بزنی
      چرا نمیشه زد؟ از الآن تا کنکور ۲۸۰ روز مونده روزی ۳۰ تا تست بزنی میشه ۸۴۰۰ تست

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      چرا نمیشه زد؟ از الآن تا کنکور ۲۸۰ روز مونده روزی ۳۰ تا تست بزنی میشه ۸۴۰۰ تست
      وقتی شما این تست هارو کار کنی دیگه وقت جمع بندیه و ادم سالم نمیره اون موقع تست الگو و سه سطحی کار کنه فوقش یه موج یا فصل ازمون بگیره

10. Top | #40
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion2020 نمایش پست ها
      وقتی شما این تست هارو کار کنی دیگه وقت جمع بندیه و ادم سالم نمیره اون موقع تست الگو و سه سطحی کار کنه فوقش یه موج یا فصل ازمون بگیره
      وقت ببین وقت هست مشکل اینه که ما نمیدونیم چجوری باید ازش استفاده کنیم

11. Top | #41
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      من یازدهم الگو رو زدم خیلی شاخ بود
      اگه دهم هم همونطور باشه پس پایه الگو بزنید
      درمورد دوازدهم هم سینماتیک و و دینامیک بهترین درسنامه رو داره الگو
      خیلی خوب تفهیم میکنه و تستاشم همه مدل داره و خیلی شیک چیده شده مثلا نمودار های سینماتیک رو یک بخش اضافه داره که جدا کرده و هرکدوم هم کلی تستن یا مثلا فرمول های شتاب ثابتو یک بخش داره قر و قاطیه برا اینکه مهارتتون بالا بره اما اگه کتاب خوب دیگه هم پیدا کردید کنار اینا بزنید خالی از لطف نیست
      برای دوازدهم بخش دوم هم الگو خوبه اما برای بخش نوسان و موج حتما توصیه میکنم کتاب دیگه ای هم بزنید مثلا خیلی سبز
      البته من میکرو هم همشو زدم کتاب خوبیه اما درسنامه خاصی نداره و اینکه دیگه خیلی مویرگی جدا کرده ولی اگه اونو فاکتور بگیریم میتونید بزنید تستاشو
      درضمن یک فکره اشتباهی هست که میگه مثلا فیزیک ضریب نصفه زیسته پس کمتر وقت بزاریم فیزیک و ریاضی رو جدی بخونید به ضریب کار نداشته باشید واسه همین خودتونو به یک منبع محدود نکنید به این دلیل که بخواید تایمه منبع دیگه رو به زیست بدید. نظام جدید فیزیک و ریاضیش کم حجمه اما همونارو خیلی باید سطح بالا کار کنید منظور از سطح بالا تست سخت نیست . منظور جدیته مثلا سینماتیک کتاب درسی 27 صفحس اما همونو باید مثلا 1000 تا 1500 تست بزنید تا به تسلط خوبی برسید (من یک رفیقی داشتم با تمرینایه کتاب میخواست جواب بگیره که منطقی نیست پس از تعداد نست بالا نترسید)و خب مشخصه هرچه تست مناسب بیشتر زده شه بهتره و خداروشکر کتابایه فیزیک بازار میانگینه خوبی دارن از نظر سطح یعنی ممکنه یک کتاب یک فصلش قوی باشه اما یک فصله دیگش متوسط پس صرفا اگه یک فصل مشکل خوردید نگید این کتاب آشغاله فصلایه دیگشم بخونید
      کنکور امسال هم اینو نشون داد که فیزیک صرفا یک فرمول گذاریه ساده نیست . امسال از نظر وقت گیری یک پا شیمی شده بود و ایده های پلشتی هم داشت بعضا که باید زیاد تست میزنید تا خلاقیتتون بالا باشه
      پ.ن: پرسپولیسم برد السدو به همه سرخ دلا تبریک میگم استقلالم تیم بدی نیس ایشالا سال بعد
      If u Wanna Make an Omelette, u need to break some eggs
      ویرایش توسط lucifer1 : 06 مهر 1399 در ساعت 23:50

12. Top | #42
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام فیزیک گاج نقرای عالیه بعد برای تست بیشتر الگو وحل تست های قلم چی کافیه مرور و حل چندین باره کتاب و تست ها

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lucifer1 نمایش پست ها
      من یازدهم الگو رو زدم خیلی شاخ بود
      اگه دهم هم همونطور باشه پس پایه الگو بزنید
      درمورد دوازدهم هم سینماتیک و و دینامیک بهترین درسنامه رو داره الگو
      خیلی خوب تفهیم میکنه و تستاشم همه مدل داره و خیلی شیک چیده شده مثلا نمودار های سینماتیک رو یک بخش اضافه داره که جدا کرده و هرکدوم هم کلی تستن یا مثلا فرمول های شتاب ثابتو یک بخش داره قر و قاطیه برا اینکه مهارتتون بالا بره اما اگه کتاب خوب دیگه هم پیدا کردید کنار اینا بزنید خالی از لطف نیست
      برای دوازدهم بخش دوم هم الگو خوبه اما برای بخش نوسان و موج حتما توصیه میکنم کتاب دیگه ای هم بزنید مثلا خیلی سبز
      البته من میکرو هم همشو زدم کتاب خوبیه اما درسنامه خاصی نداره و اینکه دیگه خیلی مویرگی جدا کرده ولی اگه اونو فاکتور بگیریم میتونید بزنید تستاشو
      درضمن یک فکره اشتباهی هست که میگه مثلا فیزیک ضریب نصفه زیسته پس کمتر وقت بزاریم فیزیک و ریاضی رو جدی بخونید به ضریب کار نداشته باشید واسه همین خودتونو به یک منبع محدود نکنید به این دلیل که بخواید تایمه منبع دیگه رو به زیست بدید. نظام جدید فیزیک و ریاضیش کم حجمه اما همونارو خیلی باید سطح بالا کار کنید منظور از سطح بالا تست سخت نیست . منظور جدیته مثلا سینماتیک کتاب درسی 27 صفحس اما همونو باید مثلا 1000 تا 1500 تست بزنید تا به تسلط خوبی برسید (من یک رفیقی داشتم با تمرینایه کتاب میخواست جواب بگیره که منطقی نیست پس از تعداد نست بالا نترسید)و خب مشخصه هرچه تست مناسب بیشتر زده شه بهتره و خداروشکر کتابایه فیزیک بازار میانگینه خوبی دارن از نظر سطح یعنی ممکنه یک کتاب یک فصلش قوی باشه اما یک فصله دیگش متوسط پس صرفا اگه یک فصل مشکل خوردید نگید این کتاب آشغاله فصلایه دیگشم بخونید
      کنکور امسال هم اینو نشون داد که فیزیک صرفا یک فرمول گذاریه ساده نیست . امسال از نظر وقت گیری یک پا شیمی شده بود و ایده های پلشتی هم داشت بعضا که باید زیاد تست میزنید تا خلاقیتتون بالا باشه
      پ.ن: پرسپولیسم برد السدو به همه سرخ دلا تبریک میگم استقلالم تیم بدی نیس ایشالا سال بعد
      به نظرت برای کسی که امسال میره یازدهم(یا دهم)، فقط الگو به همراه کتاب درسی خوبه؟ چون خیلی شنیدم که میگن الگو برای شروع خوب نیست و سطحش بالاس و بهتره به عنوان منبع دوم کار بشه.

14. Top | #44
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -SmS- نمایش پست ها

به نظرت برای کسی که امسال میره یازدهم(یا دهم)، فقط الگو به همراه کتاب درسی خوبه؟ چون خیلی شنیدم که میگن الگو برای شروع خوب نیست و سطحش بالاس و بهتره به عنوان منبع دوم کار بشه.
      به نظر من میتونه کافی باشه اگه وقت بزاره رو فیزیک ولی بعضی مباحث درکه اولیش اذیت داره مثلا قانون دست راسته بحث مغناطیس :ِ)) چیزه ساده ای هستشا اما اینکه اولش بفهمید حتی دست رو چطور بچرخونید گیجتون میکنه واسه همین باید یکم چغر باشید و دفعه اول نفهمیدید نامید نشید
      ببینید فیزیک یازدهم سختترین فیزیکه و سخت ترین سوالات هم ازش میاد تو کنکور پس باید اینو درنظر بگیرید و درمورد الگو هم این باور اشتباه وجود داره که سخته اما سختی الگو سلسله مراتبیه یعنی اول با آسون شروع میشه بعد سخت میشه ولی شما کتابی مثل میکروی گاج در نظر بگیر. همش آسونه به جز برای 100 ها که اونا چرت هستن خیلیاش یعنی سخته چرت که هیچ فایده ای نداره اما سختیه الگو منطقیه چون اکثرا ایدش شبیه تست کنکوره نه ایده های فضایی ( تو خیلی سبز زیاد هستن اینا ) ولی تعداد این سخت ها بیشتره واسه همین دانش اموزا میگن سخته
      یک مثال بزنم از خودم : من وقتی اولین بار خواستم فصل الکتریسیته ساکن ( فصل 1 یازدهم ) رو بخونم با گاج یازدهم شروع کردم و تو مبحث نیروی بین دوبار بودم یهو تست کنکور 96 کذاشته بود تو درسنامه به عنوان تمرین فیزیک 96 به سختی معروف بود اون زمانا ( 99 ندیده بودن که ) به قول بچه ها درخت شدم برگام ریخت اون لحظه ( البته این برای کتاب تک پایه یازدهمش بود) اما الگو همون تست رو تو 10 تا تست آخره اون فصل اورده بود توی پاسخ نامه هم سطحشو سخت زده بود ولی جالبه اونجا زدمش چون براش آماده بودم
      بازم میگم اینا نظره از طرف کسی که کتاب خیلی سبز و گاجو برای 11 زده
      بازم اگه احساسه خوبی به الگو ندارید برید سمته خیلی سبز و تابستون الگو بزنید که خیالتون هم راحت تر شه چون درسنامه الگو خشکه و درست هم میگن واقعا خشکه اما خیلی سبز جذاب تره کتابش و به قولی برای سال مدرسه میتونه درسو براتون شیرین تر کنه.
      راستی یک نکته رو اضافه کنم
      اینکه تو فیزیک اصلا دنبال کتابایی مثل نردبام نرید چون ایده های فضایی و چرت و پرت دارن
      If u Wanna Make an Omelette, u need to break some eggs
      ویرایش توسط lucifer1 : 07 مهر 1399 در ساعت 00:04

15. Top | #45
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Paxton نمایش پست ها
      نشر الگو کتاب بسیار خوبی هم از نظر درسنامه و هم تست هست.
      با خیال راحت تهیه کنید.
      ببخشید کتاب نشر الگو یدونه سه بعدی داره و یدونه تست .. کدومشو باید تهیه کرد ؟

صفحه 3 از 8 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)