خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 26 از 26
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      ببین یه کاغذ بنویس این فرضیه رو بده دست به دست برسه به هفتمین نوه ت . اونموقع میفهمه که چند قرن پیش هم این تفکراتی بوده .
      🌺یا رادَّ ما قَد فَات🌺

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مامان من همیشه میگه از زمان ما قرار بوده کنکور حذف شه
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      به تمام گره هایی که تصور دارم
      همگی کور شدند...!

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

کنکور فعلی خودش یک مدل بی عدالتیه
      از هر 10 نفر پزشکی 4-5 نفرشون با سهمیه وارد دانشگاه شدن که یک عده شون سهمیه 25 بودن و میانگین 20-30 درصد زدن و قبول شدن و یک عده شونم مثلا اگر قرار بود پزشکی زاهدان قبول بشن ، پزشکی شهر خودشون قبول شدن یا اگر قرار بود ترمی 15 میلیون شهریه بدن ، هیچ شهریه ای نمیدن
      یک عده قلیلی هم که کنکور رو میخرن
      یک عده کثیری هم صندلی میخرن
      یک عده هم از طریق خارج از کشور اقدام میکنن
      در کل 3-4 تا صندلی بین 10 تا باقی میمونه برای کسایی که مثل بلانسبت خر جون کندن تو این مملکت تا قبول بشن
      کنکور رو بردارن ، هر دانشگاهی واسه خودش آزمون بگیره طبق قوانین خاصی ، طراحان سوالات هم اساتید همون دانشگاه باشن، سطح بالای امنیت رو هم خود دانشگاه میتونه تامین کنه ، به نظرم اینطور تقلب ها هم به شدت کمتر میشه چون آزمون پخش میشه و دیگه فروشنده به این وسعتی که الان هست نخواهیم داشت، به طور کلی سیستم دانشگاه خیلی قوی تر از سیستم سنجش فعلی میتونه جامعه متقضی های خودش رو کنترل کنه چون عملا سطح برگزاری کنکور به شدت بالاتر از چیزی که الان داریم میرسه هم از نظر کیفیت برگزاری هم از نظر امنیت مثلا اینی که میگید مثلا فلان مسئول دانشگاه بچه شو میاره الان هم داریم و خیلی راحت تر از چیزی که فکرشو کنی هم انجامش میدن طرف بچه شو میفرسته خارج یکی دو سال که گذشت و عشق و حالشونو کردن با یه نامه میاره دانشگاه خودش و تمام، سهمیه ها رو هم بردارن، خرید و فروش صندلی هم برداشته میشه چون الان دانشگاه آزاد دست میبره داخل سیستم ثبت نام ولی اون موقع ظرفیت ثبت نامش با افرادی که درخواست دادن و ثبت نام کردن و حداقل نمره قبولی اون دانشگاه رو کسب کردن پر میشه و محدودیت ها بیشتر میشه و از حالت شیر تو شیر الان در میاد ، همه اینا در کنار هم شاید 30 سال دیگه ممکن بشه ، بالاتر گفتم که مقدمه اش فروپاشیه

دو کنکوره شدن هم با شرایط فعلی چیزی رو درست نمیکنه ، عملا فشار و استرس بالاتر میره و مافیا و در راس شون سنجش میره به فکر گسترش سفره ای که پهن کرده، برای هر کنکور پول بیشتری درو میشه و ظلم بیشتری صورت میگیره

والا برا حرف حق نمیشه اسپم دیگه ای داد ولی یه چیز عا مهدی یعنی همین تخمین رتبم کشک دیگه . که میزنیم خوشحال خندان میگیم ایول با این درصدا میشه دارو اورد . چون با توصیف شما قیمه ها قاطی ماستا شدن و معلوم نیس یارو خودش جون کنده یا جیب ددی جونش .

⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      خیر ، مگر برای رشته هایی که تنها بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرن !
      حتی اگر کامل هم حذف کنند ، هردانشگاه یا دانشکده برای رشته های پر متقاضی خودش آزمون می ذاره .
      و یه چیزی رو مطمئن باشید اونم این که رئیس انجمن دندان پزشکان ایران حتی بعد حذف کنکور میاد و یه آزمون میذاره صد برابر سخت تر از کنکور ، خلاصه که اگه کنکور حذف شه قبولی برای رشته های تاپ ممکنه سخت تر هم بشه و البتع برای رشته ی دندان یه احتمال نیست دیگه ، صد درصدی هست .

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات

کنکور فعلی خودش یک مدل بی عدالتیه
      از هر 10 نفر پزشکی 4-5 نفرشون با سهمیه وارد دانشگاه شدن که یک عده شون سهمیه 25 بودن و میانگین 20-30 درصد زدن و قبول شدن و یک عده شونم مثلا اگر قرار بود پزشکی زاهدان قبول بشن ، پزشکی شهر خودشون قبول شدن یا اگر قرار بود ترمی 15 میلیون شهریه بدن ، هیچ شهریه ای نمیدن
      یک عده قلیلی هم که کنکور رو میخرن
      یک عده کثیری هم صندلی میخرن
      یک عده هم از طریق خارج از کشور اقدام میکنن
      در کل 3-4 تا صندلی بین 10 تا باقی میمونه برای کسایی که مثل بلانسبت خر جون کندن تو این مملکت تا قبول بشن
      کنکور رو بردارن ، هر دانشگاهی واسه خودش آزمون بگیره طبق قوانین خاصی ، طراحان سوالات هم اساتید همون دانشگاه باشن، سطح بالای امنیت رو هم خود دانشگاه میتونه تامین کنه ، به نظرم اینطور تقلب ها هم به شدت کمتر میشه چون آزمون پخش میشه و دیگه فروشنده به این وسعتی که الان هست نخواهیم داشت، به طور کلی سیستم دانشگاه خیلی قوی تر از سیستم سنجش فعلی میتونه جامعه متقضی های خودش رو کنترل کنه چون عملا سطح برگزاری کنکور به شدت بالاتر از چیزی که الان داریم میرسه هم از نظر کیفیت برگزاری هم از نظر امنیت مثلا اینی که میگید مثلا فلان مسئول دانشگاه بچه شو میاره الان هم داریم و خیلی راحت تر از چیزی که فکرشو کنی هم انجامش میدن طرف بچه شو میفرسته خارج یکی دو سال که گذشت و عشق و حالشونو کردن با یه نامه میاره دانشگاه خودش و تمام، سهمیه ها رو هم بردارن، خرید و فروش صندلی هم برداشته میشه چون الان دانشگاه آزاد دست میبره داخل سیستم ثبت نام ولی اون موقع ظرفیت ثبت نامش با افرادی که درخواست دادن و ثبت نام کردن و حداقل نمره قبولی اون دانشگاه رو کسب کردن پر میشه و محدودیت ها بیشتر میشه و از حالت شیر تو شیر الان در میاد ، همه اینا در کنار هم شاید 30 سال دیگه ممکن بشه ، بالاتر گفتم که مقدمه اش فروپاشیه

دو کنکوره شدن هم با شرایط فعلی چیزی رو درست نمیکنه ، عملا فشار و استرس بالاتر میره و مافیا و در راس شون سنجش میره به فکر گسترش سفره ای که پهن کرده، برای هر کنکور پول بیشتری درو میشه و ظلم بیشتری صورت میگیره
      گویا یک سری حرف ها فقط زده میشه بدون این ک پشتش دانشی چیزی باشه .
      از هر 10 نفر نصف شون سهمیه ای نیستن !
      دوم این که اینطور نیست ک زاهدان قبول شن بعد انتقالی بگیرن برن شهر خودشون
      سوم این که اینطور نیست ک اگر 15 میلیون شهریه داشته باشن مجانی برن بشینن سر کلاس ! یه بخشی ش رو بنیاد مربوط به خودشون میده و بقیه ش رو باید خودشون بدن .
      سوم این که کسی با سهمیه با درصد های 20-30 پزشکی قبول نمیشه !
      شما میگی منبع ت کارنامه های سایت های کنکور هست ؟
      منم میگم منبع م رئیس کل دانشگاهه ! درسته خیلی هاشون به نا حق میرن میشینن اما نه با درصد 20-30 ! شما بیا و نگاه بکن به زندگی اون بدبختی ک پدرش جانباز اعصاب روانه و نمی فهمی اون بچه چقدرررررر بدبختی تو زندگی ش می کشه ! اره بدبختی رو بقیه هم ممکنه بکشن ولی یادتون باشه ک اون بیچاره برای این ک پدرش رفته ک پاسدار مرز و بوم ما باشه ب این فلاکت افتاده ، دختری رو می شناسم که خودش تلاش کرد ، سهمیه هم داشت البته و یکی از سه تای تاپ ( نمی گم کدوم هویت ش مشخص نشه ) قبول شد ، سر یه سال انصراف داد ، اونم با اشک و گریه و زاری اون هم با معدل 19 و خرده ای ! چرا؟ چون پدرش جانباز اعصاب روان بود و دختر رو سر دانشگاه رفتن ش ک چ عرض کنم سر کل زندگی ش بدبخت کرده بود ! نگران اونی ک نمیکشه و میره هم نباشید ! ترم 4 نشده از دانشگاه یا اخراج میشن یا خودشون خستع میشن انصراف میدن .
      در هرصورت هرکسی جایگاهی داره و هیچ شخص دیگ ای نمیتونه اون جایگاه رو ازش بگیره . بقیه همه ش بهانه ست . سهمیه نا عدالتی هست در اکثر مواقع اما نه فقط این سهمیه ! بهتره ک به سهمیه های دیگ هم نگاهی داشته باشیم مثل هیات علمی .
      اما ب هرحال ، بازم میگم ، حتی اگ کل دنیا سهمیه ای باشن ، شما ی نفر باید خودت بری و با تلاش خودت بدون سهمیه جایی ک لایق ش هستی رو تصاحب کنی ک شما البته تصاحب کردین ، ان شا ءالله من هم بتونم
      بقیه هم بتونن ازشون دفاع کردم چون گاهی هیچ زبونی براشون نیست هرچند خودم مخالف این مدل قبول شدن شون هستم .

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam.mz نمایش پست ها
      گویا یک سری حرف ها فقط زده میشه بدون این ک پشتش دانشی چیزی باشه .
      از هر 10 نفر نصف شون سهمیه ای نیستن !
      دوم این که اینطور نیست ک زاهدان قبول شن بعد انتقالی بگیرن برن شهر خودشون
      سوم این که اینطور نیست ک اگر 15 میلیون شهریه داشته باشن مجانی برن بشینن سر کلاس ! یه بخشی ش رو بنیاد مربوط به خودشون میده و بقیه ش رو باید خودشون بدن .
      سوم این که کسی با سهمیه با درصد های 20-30 پزشکی قبول نمیشه !
      شما میگی منبع ت کارنامه های سایت های کنکور هست ؟
      منم میگم منبع م رئیس کل دانشگاهه ! درسته خیلی هاشون به نا حق میرن میشینن اما نه با درصد 20-30 ! شما بیا و نگاه بکن به زندگی اون بدبختی ک پدرش جانباز اعصاب روانه و نمی فهمی اون بچه چقدرررررر بدبختی تو زندگی ش می کشه ! اره بدبختی رو بقیه هم ممکنه بکشن ولی یادتون باشه ک اون بیچاره برای این ک پدرش رفته ک پاسدار مرز و بوم ما باشه ب این فلاکت افتاده ، دختری رو می شناسم که خودش تلاش کرد ، سهمیه هم داشت البته و یکی از سه تای تاپ ( نمی گم کدوم هویت ش مشخص نشه ) قبول شد ، سر یه سال انصراف داد ، اونم با اشک و گریه و زاری اون هم با معدل 19 و خرده ای ! چرا؟ چون پدرش جانباز اعصاب روان بود و دختر رو سر دانشگاه رفتن ش ک چ عرض کنم سر کل زندگی ش بدبخت کرده بود ! نگران اونی ک نمیکشه و میره هم نباشید ! ترم 4 نشده از دانشگاه یا اخراج میشن یا خودشون خستع میشن انصراف میدن .
      در هرصورت هرکسی جایگاهی داره و هیچ شخص دیگ ای نمیتونه اون جایگاه رو ازش بگیره . بقیه همه ش بهانه ست . سهمیه نا عدالتی هست در اکثر مواقع اما نه فقط این سهمیه ! بهتره ک به سهمیه های دیگ هم نگاهی داشته باشیم مثل هیات علمی .
      اما ب هرحال ، بازم میگم ، حتی اگ کل دنیا سهمیه ای باشن ، شما ی نفر باید خودت بری و با تلاش خودت بدون سهمیه جایی ک لایق ش هستی رو تصاحب کنی ک شما البته تصاحب کردین ، ان شا ءالله من هم بتونم
      بقیه هم بتونن ازشون دفاع کردم چون گاهی هیچ زبونی براشون نیست هرچند خودم مخالف این مدل قبول شدن شون هستم .
      خب نظرتون رو خوندم فقط یکسری قسمت ها رو توضیح بدم،
      چند سال اخیر ۱۹ هزار،۲۱ هزار،۲۳ هزا نفر تعداد شرکت کننده های کنکور تجربی در سهمیه ۲۵ درصد بودن
      هرساله تا حدود رتبه ۲۰۰۰ سهمیه ۲۵ درصد قبولی ۳ رشته تجربی داریم و این ‌یعنی چیزی خالی نمیمونه
      کلا سهمیه غیر علمی توی رقابت علمی نامردی به معنای واقعیه
      چه از نوع سهمیه حق انتقال و حق تغییر رشته واسه فرزندان هیئت علمی و چه از نوع ۲۵ درصدش که ۹۵ درصد قبولی های این سهمیه حقشون قبولی نیست به دلیل نتیجه فوق العاده صعیف در کنکور
      اینم چند نمونه کارنامه قبولی با سهمیه 25 درصد خدمت تون، انشالله که میانگین گرفتن بلد باشید (مخصوصا در دروس اختصاصی)
      رتبه زیرگروه دو در سهمیه:1956
      تراز کل:6796
      قبولی:داروسازی پردیس خودگردان علوم پزشکی یزد
      ادبیات:32 عربی:30 معارف:26 زبان خارجه:62 زمین شناسی:0
      ریاضیات12 زیست شناسی:28 فیزیک:8 شیمی:4
      رتبه زیرگروه یک در سهمیه:1418

تراز کل:7112
      قبولی:فیزیوتراپی روزانه دانشگاه توانبخشی تهران
      ادبیات:37 عربی:33 معارف:56 زبان خارجه:60
      ریاضیات:2 زیست شناسی:37 فیزیک:10 شیمی:23
      رتبه زیرگروه یک در سهمیه:2014

تراز کل:6738
      قبولی:فیزیوتراپی پردیس خودگردان علوم پزشکی جندی شاپور اهواز
      ادبیات:36 عربی:41 معارف:48 زبان خارجه:24
      ریاضیات:2 زیست شناسی:12 فیزیک:11 شیمی:20
      سالی ۱۰ هزار نفر ۳ رشته تاپ تجربی ظرفیت داریم
      ۵ سال یعنی ۵۰ هزار نفر
      از این ۵۰ هزار نفر ۲۵ درصدش طبق امار رسمی میشه فرزند شهید و ایثارگر
      که این تعداد یعنی ۱۲۵۰۰ نفر ایثارگر طبق قانون فقط واسه تجربی و سه رشته تاپ قبولی ثبت میشه
      اینم اضافه کنم ، منظورم از سهمیه ها ، کل سهمیه های ناعادلانه بود نه فقط موردی که شما برداشت کردین ، مثلا در پنج سال اخیر، 7000 نفر با استفاده از سهمیه‌ی هیئت علمی والدین خود تونستن در دانشگاه‌های برتر تحصیل کنن.

در مورد صحبت های احساسی تون هم خیلی مثال میتونم بزنم،
      بر فرض پدر آقای x معتاده و با توجه به این موضوع برای فرزندانش هم پدری نکرده متاسفانه ولی آقای x نان آور خانواده بوده و با کارگری نان حلال برای خانواده اش میاورده و شب ها میخونده برای کنکور (مثل رتبه فک کنم 28 کنکور 88 درست یادم نیست)
      یا پدر شخصی سال کنکورش تحت شرایط سنگین و سخت شیمی درمانی میشه و هر روز آه و اشک این پسر در میاد
      یا مادر کسی که 6 سال پشت کنکور مونده بود سال ششم که این شخص برای کنکور میخونده دچار بیماری شدیدی میشه ولی این فرد میخونه و رتبه حدود 1000 میشه (تاپیکش هم بود حالا اسمشو فراموش کردم)
      و ...
      اگر قرار به عدالت هست باید به همه موارد بالا + بچه های کار و پرورشگاه و بچه های یتیم و کل افرادی که تحت حمایت بنیاد مستضعفین هستند هم با توجه به غلظت و وزن بدبختی هاشون سهمیه 5 تا 25 درصد تعلق بگیره
      میخوام اینو بگم که این حرفاتون رو نگه دارید ، انشالله وارد دانشگاه میشید و میبینید چطور سهمیه ای های عزیز جلوتون در میان ، از کسی که باباش میلیاردره و خودش جراح هست و هر روز 2 3 میلیون به بچه اش که با سهمیه بابای جانبازش قبول شده پول تو جیبی میده تا پسر و دختر رئیس دانشگاه که یهو وسط ترم توی دانشگاتون سبز میشن
      موفق باشید
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

خب نظرتون رو خوندم فقط یکسری قسمت ها رو توضیح بدم،
      چند سال اخیر ۱۹ هزار،۲۱ هزار،۲۳ هزا نفر تعداد شرکت کننده های کنکور تجربی در سهمیه ۲۵ درصد بودن
      هرساله تا حدود رتبه ۲۰۰۰ سهمیه ۲۵ درصد قبولی ۳ رشته تجربی داریم و این ‌یعنی چیزی خالی نمیمونه
      کلا سهمیه غیر علمی توی رقابت علمی نامردی به معنای واقعیه
      چه از نوع سهمیه حق انتقال و حق تغییر رشته واسه فرزندان هیئت علمی و چه از نوع ۲۵ درصدش که ۹۵ درصد قبولی های این سهمیه حقشون قبولی نیست به دلیل نتیجه فوق العاده صعیف در کنکور
      اینم چند نمونه کارنامه قبولی با سهمیه 25 درصد خدمت تون، انشالله که میانگین گرفتن بلد باشید (مخصوصا در دروس اختصاصی)
      رتبه زیرگروه دو در سهمیه:1956
      تراز کل:6796
      قبولی:داروسازی پردیس خودگردان علوم پزشکی یزد
      ادبیات:32 عربی:30 معارف:26 زبان خارجه:62 زمین شناسی:0
      ریاضیات12 زیست شناسی:28 فیزیک:8 شیمی:4
      رتبه زیرگروه یک در سهمیه:1418

تراز کل:7112
      قبولی:فیزیوتراپی روزانه دانشگاه توانبخشی تهران
      ادبیات:37 عربی:33 معارف:56 زبان خارجه:60
      ریاضیات:2 زیست شناسی:37 فیزیک:10 شیمی:23
      رتبه زیرگروه یک در سهمیه:2014

تراز کل:6738
      قبولی:فیزیوتراپی پردیس خودگردان علوم پزشکی جندی شاپور اهواز
      ادبیات:36 عربی:41 معارف:48 زبان خارجه:24
      ریاضیات:2 زیست شناسی:12 فیزیک:11 شیمی:20
      سالی ۱۰ هزار نفر ۳ رشته تاپ تجربی ظرفیت داریم
      ۵ سال یعنی ۵۰ هزار نفر
      از این ۵۰ هزار نفر ۲۵ درصدش طبق امار رسمی میشه فرزند شهید و ایثارگر
      که این تعداد یعنی ۱۲۵۰۰ نفر ایثارگر طبق قانون فقط واسه تجربی و سه رشته تاپ قبولی ثبت میشه
      اینم اضافه کنم ، منظورم از سهمیه ها ، کل سهمیه های ناعادلانه بود نه فقط موردی که شما برداشت کردین ، مثلا در پنج سال اخیر، 7000 نفر با استفاده از سهمیه‌ی هیئت علمی والدین خود تونستن در دانشگاه‌های برتر تحصیل کنن.

در مورد صحبت های احساسی تون هم خیلی مثال میتونم بزنم،
      بر فرض پدر آقای x معتاده و با توجه به این موضوع برای فرزندانش هم پدری نکرده متاسفانه ولی آقای x نان آور خانواده بوده و با کارگری نان حلال برای خانواده اش میاورده و شب ها میخونده برای کنکور (مثل رتبه فک کنم 28 کنکور 88 درست یادم نیست)
      یا پدر شخصی سال کنکورش تحت شرایط سنگین و سخت شیمی درمانی میشه و هر روز آه و اشک این پسر در میاد
      یا مادر کسی که 6 سال پشت کنکور مونده بود سال ششم که این شخص برای کنکور میخونده دچار بیماری شدیدی میشه ولی این فرد میخونه و رتبه حدود 1000 میشه (تاپیکش هم بود حالا اسمشو فراموش کردم)
      و ...
      اگر قرار به عدالت هست باید به همه موارد بالا + بچه های کار و پرورشگاه و بچه های یتیم و کل افرادی که تحت حمایت بنیاد مستضعفین هستند هم با توجه به غلظت و وزن بدبختی هاشون سهمیه 5 تا 25 درصد تعلق بگیره
      میخوام اینو بگم که این حرفاتون رو نگه دارید ، انشالله وارد دانشگاه میشید و میبینید چطور سهمیه ای های عزیز جلوتون در میان ، از کسی که باباش میلیاردره و خودش جراح هست و هر روز 2 3 میلیون به بچه اش که با سهمیه بابای جانبازش قبول شده پول تو جیبی میده تا پسر و دختر رئیس دانشگاه که یهو وسط ترم توی دانشگاتون سبز میشن
      موفق باشید
      من حرفای شما رو کاملا قبول دارم،ولی بائر واقعیت برای کسی که اطلاع دقیقی نداره سخته!من چندنفر میشناسم عید رفتن پزشکی سراسری
      ثبت نام کردن!خودشم از نوع روزانه ،کاملا رایگان....بعد منکاملا میدونستم کی کاراشون درست کرده!این فرد خوب میشناسم بدون گرفتن
      ی ریال پول کارارو انجام میده!
      جالبه من به یک از این دوستان گفتم چه جالب چطور شد رتبه ۸۰۰۰ هزار شما رقت زبر ۵۰۰..گفت اعتراض دادیم اخر پاییز جوابش نزدیک عید
      اومد ماهم رفتیم ثبت نام کردیم!بعد جالب اینجاست شخص اول سنجش دوست خانوادگی ماست!کلی خندید ،گفت مگر بچه بازی هست...نمیشه
      در صد سفارشی رفته
      🌺یا رادَّ ما قَد فَات🌺

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شاید،دوستی پیدا بشه ،بگه شما که با شخص اول سنجش دوستی دارید،چرا تاپیک زدی؟از اون نپرسیدی ؟!
      در پاسخ باید بگم ،تجربه نشون داده هرچی چراغ خاموش بری جلو ،همون قدر آرامشت بیشتره...
      از نیت منم فقط و فقط مادرم اطلاع دارند.😊
      🌺یا رادَّ ما قَد فَات🌺

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam.mz نمایش پست ها
      گویا یک سری حرف ها فقط زده میشه بدون این ک پشتش دانشی چیزی باشه .از هر 10 نفر نصف شون سهمیه ای نیستن ! دوم این که اینطور نیست ک زاهدان قبول شن بعد انتقالی بگیرن برن شهر خودشون سوم این که اینطور نیست ک اگر 15 میلیون شهریه داشته باشن مجانی برن بشینن سر کلاس ! یه بخشی ش رو بنیاد مربوط به خودشون میده و بقیه ش رو باید خودشون بدن .سوم این که کسی با سهمیه با درصد های 20-30 پزشکی قبول نمیشه ! شما میگی منبع ت کارنامه های سایت های کنکور هست ؟منم میگم منبع م رئیس کل دانشگاهه ! درسته خیلی هاشون به نا حق میرن میشینن اما نه با درصد 20-30 ! شما بیا و نگاه بکن به زندگی اون بدبختی ک پدرش جانباز اعصاب روانه و نمی فهمی اون بچه چقدرررررر بدبختی تو زندگی ش می کشه ! اره بدبختی رو بقیه هم ممکنه بکشن ولی یادتون باشه ک اون بیچاره برای این ک پدرش رفته ک پاسدار مرز و بوم ما باشه ب این فلاکت افتاده ، دختری رو می شناسم که خودش تلاش کرد ، سهمیه هم داشت البته و یکی از سه تای تاپ ( نمی گم کدوم هویت ش مشخص نشه ) قبول شد ، سر یه سال انصراف داد ، اونم با اشک و گریه و زاری اون هم با معدل 19 و خرده ای ! چرا؟ چون پدرش جانباز اعصاب روان بود و دختر رو سر دانشگاه رفتن ش ک چ عرض کنم سر کل زندگی ش بدبخت کرده بود ! نگران اونی ک نمیکشه و میره هم نباشید ! ترم 4 نشده از دانشگاه یا اخراج میشن یا خودشون خستع میشن انصراف میدن .در هرصورت هرکسی جایگاهی داره و هیچ شخص دیگ ای نمیتونه اون جایگاه رو ازش بگیره . بقیه همه ش بهانه ست . سهمیه نا عدالتی هست در اکثر مواقع اما نه فقط این سهمیه ! بهتره ک به سهمیه های دیگ هم نگاهی داشته باشیم مثل هیات علمی .اما ب هرحال ، بازم میگم ، حتی اگ کل دنیا سهمیه ای باشن ، شما ی نفر باید خودت بری و با تلاش خودت بدون سهمیه جایی ک لایق ش هستی رو تصاحب کنی ک شما البته تصاحب کردین ، ان شا ءالله من هم بتونمبقیه هم بتونن ازشون دفاع کردم چون گاهی هیچ زبونی براشون نیست هرچند خودم مخالف این مدل قبول شدن شون هستم .
      مثل اینکه امسال سهمیه هیات علمی رو حذف کردن درباره اون مثالی هم که زدی باید بگم حرفت کاملن درسته ولی چند درصد اینایی که سهمیه 25 درصد دارن شرایطشون مثل موردیه که شما گفتین ؟ باور کن زیاد نیست جالب اینجاست بیشتر افرادی که سهمیه 25 درصد دارن پدرشون از پدر من سالم تره دوم اینکه سهمیه دادن تو کنکور از اساس به نظرم اشتباه هیچ جوره نمیتونم درک کنم کسی که قراره پزشک شه و با جون مردم سر و کار داره نباید با ارفاق وارد دانشگاه شه قبول دارم رفتن جنگ زحمت کشیدن دستشونم میبوسم ولی میشه جور دیگه ای حمایت کرد ازشون نه اینکه بگن شما سهمیتون جدا از بقیست بزارید یه مثال بزنم توی فوتبال ایا دیدید کسی رو صرفن برای اینکه پدرش جانباز بوده وارد تیم ملی کنن؟ مشخصه که هر کی لیاقتشو داره و بازیش خوبه وارد میشه خب اون وقت چرا تو رشته مهمی مثل پزشکی همچین کاری میکنن ؟ مورد داشتیم طرف با سهمیه پزشکی قبول شده بعد نکشیده بخونه اومد بیرون رفت کارمند بانک شد الان تو بانک صداش میزنن اقای دکتر بحث سهمیه کنکور دیگه بحث کلیشه ای خسته کننده ای شده انقدر که شنیدیم و انقدر که راجع بهش حرف زدن قطعن اونی که رفته جنگ بخاطر این نرفته که بعدن به بچش سهمیه کنکور بدن اون برا دفاع از وطنش رفته خودش داوطلبانه رفته و جانباز شده تکلیف اونایی که رفتن و سالم برگشتن پس چی؟ اونا دل ندارن ؟ چرا بین رزمندگان تبعیض میزارنبازم میگم راه های خیلی زیادی هست که میشه از این دوستان حمایت و قدر دانی کرد ولی متاسفانه مسعولین ساده ترین راهو انتخاب کردن کاش حداقل برای علوم پزشکی سهمیه ی 25 درصد نبودالبته میدونم خود شمام موافق این سهمیه نیستین و بیشتر منظورتون این بود که حالا همینه که هست و میشه نیمه پر لیوانو دید خیلیام هستن که بدون سهمیه قبول میشن نظر منم همینه از فکر کنم حدود 9 هزار نفری که برای پزشکی میگیرن 2 هزار نفر سهمیه 25 درصدن که میشه یه چیزی حدود همون 25 درصد قبولیا و نه نصفشون!!! (مهدی جان قابل توجه شما) ولی اینم قبول دارم همه اینا حاشیست و شده بهانه دست یه عده که دلیل قبول نشدنشونو میندازن گردن سهمیه و میگن اگه نبود ما قبول میشدیم یکی نیست بگه یکی این حرفو میزنه که مثل رتبش شده باشه 3 یا 4 هزار منطقه نه n هزار واقعیت اینه بودن یا نبودن سهمیه واقن به حال 90 درصد کنکوریا فرقی نداره البته درسته که در قبولیشون فرقی نداره ولی خب سوزش داره مثلن یه رفیق داشته باشی که درسش ضعیف تر از تو بوده و فقط به واسطه سهمیه قبول شده و تو نشدی در اخر من به این قضیه اعتقاد دارم هرکی مزد تلاششو میگیره بالاخره یه خدایی هم هستپ.ن:یه رفیق داشتم کلن شوت بود رتبه کنکورش 50 هزارم نیومد پدرش فرستاد روسیه دوسال دندون پزشکی خوند امسال اورد دانشگاه ایران ثبت نام کرده البته ترمی خدا تومن میده پول چه چیز خوبیه
      ویرایش توسط tolkien : 24 مرداد 1399 در ساعت 13:33

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tolkien نمایش پست ها
      مثل اینکه امسال سهمیه هیات علمی رو حذف کردن درباره اون مثالی هم که زدی باید بگم حرفت کاملن درسته ولی چند درصد اینایی که سهمیه 25 درصد دارن شرایطشون مثل موردیه که شما گفتین ؟ باور کن زیاد نیست جالب اینجاست بیشتر افرادی که سهمیه 25 درصد دارن پدرشون از پدر من سالم تره دوم اینکه سهمیه دادن تو کنکور از اساس به نظرم اشتباه هیچ جوره نمیتونم درک کنم کسی که قراره پزشک شه و با جون مردم سر و کار داره نباید با ارفاق وارد دانشگاه شه قبول دارم رفتن جنگ زحمت کشیدن دستشونم میبوسم ولی میشه جور دیگه ای حمایت کرد ازشون نه اینکه بگن شما سهمیتون جدا از بقیست بزارید یه مثال بزنم توی فوتبال ایا دیدید کسی رو صرفن برای اینکه پدرش جانباز بوده وارد تیم ملی کنن؟ مشخصه که هر کی لیاقتشو داره و بازیش خوبه وارد میشه خب اون وقت چرا تو رشته مهمی مثل پزشکی همچین کاری میکنن ؟ مورد داشتیم طرف با سهمیه پزشکی قبول شده بعد نکشیده بخونه اومد بیرون رفت کارمند بانک شد الان تو بانک صداش میزنن اقای دکتر بحث سهمیه کنکور دیگه بحث کلیشه ای خسته کننده ای شده انقدر که شنیدیم و انقدر که راجع بهش حرف زدن قطعن اونی که رفته جنگ بخاطر این نرفته که بعدن به بچش سهمیه کنکور بدن اون برا دفاع از وطنش رفته خودش داوطلبانه رفته و جانباز شده تکلیف اونایی که رفتن و سالم برگشتن پس چی؟ اونا دل ندارن ؟ چرا بین رزمندگان تبعیض میزارنبازم میگم راه های خیلی زیادی هست که میشه از این دوستان حمایت و قدر دانی کرد ولی متاسفانه مسعولین ساده ترین راهو انتخاب کردن کاش حداقل برای علوم پزشکی سهمیه ی 25 درصد نبودالبته میدونم خود شمام موافق این سهمیه نیستین و بیشتر منظورتون این بود که حالا همینه که هست و میشه نیمه پر لیوانو دید خیلیام هستن که بدون سهمیه قبول میشن نظر منم همینه از فکر کنم حدود 9 هزار نفری که برای پزشکی میگیرن 2 هزار نفر سهمیه 25 درصدن که میشه یه چیزی حدود همون 25 درصد قبولیا و نه نصفشون!!! (مهدی جان قابل توجه شما) ولی اینم قبول دارم همه اینا حاشیست و شده بهانه دست یه عده که دلیل قبول نشدنشونو میندازن گردن سهمیه و میگن اگه نبود ما قبول میشدیم یکی نیست بگه یکی این حرفو میزنه که مثل رتبش شده باشه 3 یا 4 هزار منطقه نه n هزار واقعیت اینه بودن یا نبودن سهمیه واقن به حال 90 درصد کنکوریا فرقی نداره البته درسته که در قبولیشون فرقی نداره ولی خب سوزش داره مثلن یه رفیق داشته باشی که درسش ضعیف تر از تو بوده و فقط به واسطه سهمیه قبول شده و تو نشدی در اخر من به این قضیه اعتقاد دارم هرکی مزد تلاششو میگیره بالاخره یه خدایی هم هستپ.ن:یه رفیق داشتم کلن شوت بود رتبه کنکورش 50 هزارم نیومد پدرش فرستاد روسیه دوسال دندون پزشکی خوند امسال اورد دانشگاه ایران ثبت نام کرده البته ترمی خدا تومن میده پول چه چیز خوبیه
      منم نمی دونم چرا تبعیض قائل میشن هرچند بازم تفاوتی ب حال من نمیکنه ، نه هیات علمی سرجاشه ، با عنوان "اشتباه سنجش " ثبت نام میکنن بچه هاشون رو من مخالف 100 درصدی این سهمیه هام خصوصا هیات علمی و 25% و میگم 90% شون کوفتشون بشه -_- ولی حرف من اینه ، بی عرضگی خود را پای سهمیه ها نیندازهرسال این همه آدم بدون سهمیه قبول میشن ، قبول شدن یا نشدن ما بی سهمیه ای ها ربطی ب اون سهمیه ای ها نداره ، هر کس با سهمیه خودش پذیرفته میشه بدون تاثیر بر شخصی با سهمیه ای دیگه مگه تو پذیرش های کشوری . بعدم اگ برای آزمون دستیاری بود آره اون موقع ی چیزی ک فکر کنم کلا 30% پذیرش آزاده بقیه همه سهمیه ای ، ولی برای سراسری همه ی سهم داریم و بهتره بی عرضگی خودمون رو به گردن بگیریم آره سوزش که زیاد داره ... یه دوستی داشتم دوره دبستان ، که توی کلاس زبان هم هم دوره ایم شد مدتی ، توی دبیرستان هم هم آزمونی م شده بود ، معدل ش 20 بود ولی اینطوری 20 میشد که می رفت یه ساعت دم دفتر گریه می کرد و 17 ش رو به زور بیست می کرد ، یا نصف تایم کلاس هارو با گریه برای نمره می گرفت ( تو دبستان دیدده بودم و بقیه دوره ها تعریف ش رو شنیده بودم ) وی کنون دانشجوی ترم 5 پزشکی پردیس گرگان است و من هم پشت کنکور، با سهمیه هم رفت نکبتی خانم ولی دیگ چیزی هست ک شده ، جای من ی نفرم نگرفته ، جای یک نفر با سهمیه خودش رو گرفته ولیییی این درصد ها می سوزونه -_- که البته بازم اون درصد هایی ک دوستان منتشر می کنن نیست ، 80 یا 75 درصد نمره ی آخرین قبولی رو باید بگیرن ولی بازم سوزش ش هست .
      از کنار نظرات مردم ساده گذر کن ، هفت میلیارد آدم و هفت میلیارد عقیده و نظر ، لازم نیست با تک تک شون مخالفت کنی ، نه عمر تو قد میده و نه مردم علاقه ای به تحمیل شدن عقاید تو دارن ! شاید اون که در اشتباهه خود تو باشی

ویرایش توسط Maryam.mz : 24 مرداد 1399 در ساعت 15:49

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به نظر من کنکور هیچوقت برای رشته ها و دانشگاه های پرطرفدار حذف نمیشه
      ممکنه تاثیر معدلو زیاد کنن در آینده اما برای رشته های سطح متوسط و دانشگاه های سطح پایین و کم طرفدار
      اما اینکه مثلا پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و مشابهش رو بر اساس معدل کنن واقعا خنده داره

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن