خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بهترین منبع ریاضی تجربی نظام جدید؟

رأی دهندگان
    89. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • جامع مهروماه

37 41.57%
    • جامع خیلی سبز

21 23.60%
    • جامع گلابی

2 2.25%
    • جامع به همراه موج ازمون الگو

8 8.99%
    • میکروطلایی

4 4.49%
    • ابی و سه سطحی کانون

0 0%
    • ایکیو پلاس جامع

5 5.62%
    • سایر موارد

12 13.48%
    صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 567 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 76 به 90 از 97
    1. Top | #76
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      الگو جامع چیا داخل خودش داره؟موجه ازمونه با چی؟ اموزش داره؟ تستای اموزشی چی؟ تستای سطح بالا؟؟ ممنون
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

2. Top | #77
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farshad6 نمایش پست ها
      سلام وقت بخیر شما برا ریاضی کدوم دبیر رو مصلحت میدونید؟
      سلام . اگر در حدی باشم که پیشنهاد بدم . قطعا پروژه رایگان آلا اقای ثابتی + پروژه راه ابریشم

قطعا وقتش رو نخواهید داشت که تست اضاف بزنین چون تا حد مرگ تست میزنن در راه ابریشم .

ایشون بلاعکس بقیه معلمین که عدد میزارن یا هر جنگولک بازی ، بعضا عدد گذاری هم یاد میدن ولی مباحثی مثل دترمینان و قضایای مختلفی مثل هرون و... رو یاد میدن که برای دانش اموز تجربی اضافس اما بی خود و بی مصرف نیست .

من که ایشون رو فراتر میدونم ، شاید نظرات دیگران مخالف یا همسوی عقیده من باشند.
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

3. Top | #78
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      اگه یه نگاه به پیشنهادات دبیران و مشاورا بندازید اکثرشون دارن دو کتاب آیکیو و نردبام رو معرفی میکنن بعنوان بهترین منابع. اولا این دو منبع هم زیاد نزدیک به کنکور نبودن ولی بد هم نیست بعنوان منبع دوم بعد از تستای کنکور و آزمونای آزمایشی برید سر وقت این کتابا مخصوصا آیکیو. (حتی آیکیو نظام قدیم هم میتونید استفاده کنید! البته گیر نمیاد ولی اگه داشتین بزنید بد نیست!) ثانیا با این همه فشاری که گذاشتید روی سنجش احتمالا سال آینده ریاضی استاندارد ترین سوالات رو خواهد داشت!! و یه درسی مثل فیزیک و حتی زیست (شیمی که یک بار هدف قرار گرفته و دیدین که امسال خیلی سوالات بهتر از سال پیش طراحی شده بودن!! و لااقل میشد جواب داد داخل تایم به اکثرشون!) مورد تجاوز طراح قرار بگیره! پس بیخود خودتونو اذیت نکنید سر این درس و نمیخواد کار عجیب غریب کنید و راه خاصی پیش بگیرید. حتما توجه کنید از کتاب درسی و تمریناش تو درس ریاضی امسال غافل نمونید بعدش تستای کنکور (البته ۱۴۰۰ نه!) در اخر سوالای سنجش اخیر (که خیلی شوته ولی نیازه کار بشه و تست شوت و گاها خارج ۴چوب هم ببینید تا سر جلسه اصلی مثل خیلیا غافلگیر نشید) اینا رو بعنوان یه سری منبع که درصد ریاضی شمارو پایه ریزی میکنه در نظر بگیرید و قبل از این که مثلا تمرینات کتاب رو دونه دونه حل نکردین نرید سراغ سوالات المپیاد مثلا (!!)

بازم مثل همیشه میگم:

کنکور ۱۴۰۱ یه آزمون کاملا تالیفیه که قرار نیست سوالاتش رو داخل کتاب/جزوه/منبع خاصی دقیق ببینید و تمام سوالاتش جدید و منحصر به آزمون همون ساله و هیچ دخلی هم به آزمون های سال های قبل یا حتی بعد نداره !! پس الکی نشینید پیش بینی کنید و منابع خودتون رو دائم عوض کنید. تا وقتی منبع اول (که غالبا تستای کنکور و نزدیک کنکور و تالیفی ساده تری داره) بالای ۵۰ درصد تستاش کار نشده زدن منابع سخت و حتی کتابای ازمونی هیچ فایده ای جز تلف کردن وقت نداره. (مخصوصا برای اون بچه هایی که ریاضی ضعیف و متوسطن. چون ضعیف ها ناامید میشن و متوسط ها بدون پوشش دادن اشکالات خودشون مجبورن روی یه سری تست شوت و سنگین کلنجار برن که از بیخ اشتباهه و نتیجه ای نداره این کار. (اینی که ادامه گفتم مهمه) ریاضی درسیه که بیشتر روی حل تست و تمرین شما میگرده تا روی روش حل تون! یعنی تا زمانی که صرفا ببینید و ببینید بخونید و بخونید ولی تستی نزنید هیچ فایده ای نداره. وقتی یه دبیر ۸۰۰ تا سوال هم واستون حل کنه ولی شما نرسید خودتون دست به قلم بشید و حداقل دو منبع رو تموم (یا نیمه تموم!) نکنید این به هیچ دردی نمیخوره. پس الکی درگیر منبع و درس نامه زیادی نشید و سعی کنید آموزش تون هم اکثرش با تست اتفاق بیفته. روشای عجیب و غریب هم که دیدین به درد همون مردکی خورد که امسال چند صد نفر(قانونی!!) و چند هزار نفر (غیر قانونی!!) با دیدن ۴۰۰ ساعت کلاس سالیانه و نکته تست و همایش و ... اش به درصد ۱۰ هم نرسیدن!!

مطلب بعدی هم این که امسال «شُل کنید!» نه این که شل کنید و درس نخونید. نه!! منظورم اینه از مهر که آزمون رفتید احتمالا طراحا یه حالت برادران طور (!) تو فیزیک بهشون دست میده و ممکنه سوالات عجیب غریب داخل این ازمونا و حالا منابعی که آپدیت شدن یا حتی (نشدن) ببینید و حتی ممکنه سوالاتی ببینید که به کل غلط طرح شدن (!!!) با دیدن این سوالات نیازی نیست به من و بقیه فحاشی کنید ! حالا چرا؟ چون اصل آزمون دادن و تست زدن اینه که شما هر سوالی رو چه غلط چه درست چه زشت چه قشنگ چه بد چه خوب ببینید و در اون لحظه تصمیم بگیرید برید سوال بعدی یا خیر وقت تون رو صرف حل کنید و به نتیجه نرسید و ۱۰ دقیقه رو از دست بدین و ۵۰۰ تا رتبه جابجا کنید!

اینم در نظر داشته باشید شما امسال از اواسط بهمن و اسفند که میانگین ها میاد و یا حتی از همین تابستون که کارنامه بچه های ۴۰۰ رو می بینید با درصدای نهایت ۳۰-۴۰ داخل ریاضی می بینید که بهترین رشته ها و دانشگاه ها قبول شدن. اولا نشینید واسه خودتون نتیجه گیری کنید که من امسال ریاضی رو میندازم بعد عید میخونم. دیگه ۲۰ درصد زدن که کاری نداره و ... ثانیا نگید پس من اگر ریاضی رو ۴۰ میزدم چقدر روی رتبه و دانشگام تاثیر داشت. شما سر جلسه به اندازه ای که داخل منزل ادعا داری احتمالا نخواهی تونست بدرخشی و ... (((نه ناامید بشید نه جو زده مثل خیلی ها که افتادن دنبال منابع عجیب غریب و اصل کار که تست زدنه زیاده رو فراموش کردن!!)))
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 31 تیر 1400 در ساعت 09:43

4. Top | #79
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به جای این کارا برید درس بخونید
      کتاب خوب و آپدیت بازار هم ایکیو گاج هستش
      یک ماهه که انجمن درگیر منبع شده و هنوز بعد از اون تاپیکی که زدم و یکی از اهدافم این بود که دیگه نیایین تاپیک بزنن این کتاب یا اون کتاب و ... اینو بخرم و اونو بخرم و .....
      باز هم در انجمن بحث سر منبعه و هر روز تاپیکهایی با موضع اینو بخرم یا اونو و این بهتره یا اون آپ میشن
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

5. Top | #80
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      اگه یه نگاه به پیشنهادات دبیران و مشاورا بندازید اکثرشون دارن دو کتاب آیکیو و نردبام رو معرفی میکنن بعنوان بهترین منابع. اولا این دو منبع هم زیاد نزدیک به کنکور نبودن ولی بد هم نیست بعنوان منبع دوم بعد از تستای کنکور و آزمونای آزمایشی برید سر وقت این کتابا مخصوصا آیکیو. (حتی آیکیو نظام قدیم هم میتونید استفاده کنید! البته گیر نمیاد ولی اگه داشتین بزنید بد نیست!) ثانیا با این همه فشاری که گذاشتید روی سنجش احتمالا سال آینده ریاضی استاندارد ترین سوالات رو خواهد داشت!! و یه درسی مثل فیزیک و حتی زیست (شیمی که یک بار هدف قرار گرفته و دیدین که امسال خیلی سوالات بهتر از سال پیش طراحی شده بودن!! و لااقل میشد جواب داد داخل تایم به اکثرشون!) مورد تجاوز طراح قرار بگیره! پس بیخود خودتونو اذیت نکنید سر این درس و نمیخواد کار عجیب غریب کنید و راه خاصی پیش بگیرید. حتما توجه کنید از کتاب درسی و تمریناش تو درس ریاضی امسال غافل نمونید بعدش تستای کنکور (البته ۱۴۰۰ نه!) در اخر سوالای سنجش اخیر (که خیلی شوته ولی نیازه کار بشه و تست شوت و گاها خارج ۴چوب هم ببینید تا سر جلسه اصلی مثل خیلیا غافلگیر نشید) اینا رو بعنوان یه سری منبع که درصد ریاضی شمارو پایه ریزی میکنه در نظر بگیرید و قبل از این که مثلا تمرینات کتاب رو دونه دونه حل نکردین نرید سراغ سوالات المپیاد مثلا (!!)

بازم مثل همیشه میگم:

کنکور ۱۴۰۱ یه آزمون کاملا تالیفیه که قرار نیست سوالاتش رو داخل کتاب/جزوه/منبع خاصی دقیق ببینید و تمام سوالاتش جدید و منحصر به آزمون همون ساله و هیچ دخلی هم به آزمون های سال های قبل یا حتی بعد نداره !! پس الکی نشینید پیش بینی کنید و منابع خودتون رو دائم عوض کنید. تا وقتی منبع اول (که غالبا تستای کنکور و نزدیک کنکور و تالیفی ساده تری داره) بالای ۵۰ درصد تستاش کار نشده زدن منابع سخت و حتی کتابای ازمونی هیچ فایده ای جز تلف کردن وقت نداره. (مخصوصا برای اون بچه هایی که ریاضی ضعیف و متوسطن. چون ضعیف ها ناامید میشن و متوسط ها بدون پوشش دادن اشکالات خودشون مجبورن روی یه سری تست شوت و سنگین کلنجار برن که از بیخ اشتباهه و نتیجه ای نداره این کار. (اینی که ادامه گفتم مهمه) ریاضی درسیه که بیشتر روی حل تست و تمرین شما میگرده تا روی روش حل تون! یعنی تا زمانی که صرفا ببینید و ببینید بخونید و بخونید ولی تستی نزنید هیچ فایده ای نداره. وقتی یه دبیر ۸۰۰ تا سوال هم واستون حل کنه ولی شما نرسید خودتون دست به قلم بشید و حداقل دو منبع رو تموم (یا نیمه تموم!) نکنید این به هیچ دردی نمیخوره. پس الکی درگیر منبع و درس نامه زیادی نشید و سعی کنید آموزش تون هم اکثرش با تست اتفاق بیفته. روشای عجیب و غریب هم که دیدین به درد همون مردکی خورد که امسال چند صد نفر(قانونی!!) و چند هزار نفر (غیر قانونی!!) با دیدن ۴۰۰ ساعت کلاس سالیانه و نکته تست و همایش و ... اش به درصد ۱۰ هم نرسیدن!!

مطلب بعدی هم این که امسال «شُل کنید!» نه این که شل کنید و درس نخونید. نه!! منظورم اینه از مهر که آزمون رفتید احتمالا طراحا یه حالت برادران طور (!) تو فیزیک بهشون دست میده و ممکنه سوالات عجیب غریب داخل این ازمونا و حالا منابعی که آپدیت شدن یا حتی (نشدن) ببینید و حتی ممکنه سوالاتی ببینید که به کل غلط طرح شدن (!!!) با دیدن این سوالات نیازی نیست به من و بقیه فحاشی کنید ! حالا چرا؟ چون اصل آزمون دادن و تست زدن اینه که شما هر سوالی رو چه غلط چه درست چه زشت چه قشنگ چه بد چه خوب ببینید و در اون لحظه تصمیم بگیرید برید سوال بعدی یا خیر وقت تون رو صرف حل کنید و به نتیجه نرسید و ۱۰ دقیقه رو از دست بدین و ۵۰۰ تا رتبه جابجا کنید!

اینم در نظر داشته باشید شما امسال از اواسط بهمن و اسفند که میانگین ها میاد و یا حتی از همین تابستون که کارنامه بچه های ۴۰۰ رو می بینید با درصدای نهایت ۳۰-۴۰ داخل ریاضی می بینید که بهترین رشته ها و دانشگاه ها قبول شدن. اولا نشینید واسه خودتون نتیجه گیری کنید که من امسال ریاضی رو میندازم بعد عید میخونم. دیگه ۲۰ درصد زدن که کاری نداره و ... ثانیا نگید پس من اگر ریاضی رو ۴۰ میزدم چقدر روی رتبه و دانشگام تاثیر داشت. شما سر جلسه به اندازه ای که داخل منزل ادعا داری احتمالا نخواهی تونست بدرخشی و ... (((نه ناامید بشید نه جو زده مثل خیلی ها که افتادن دنبال منابع عجیب غریب و اصل کار که تست زدنه زیاده رو فراموش کردن!!)))
      یه سری تاپیک ها داشتی تحت عنوان نقشه راه برای درسا به نظرم الان باید آپشون کنی که بدرد دو نفر بخوره (نه بهمن واسفند وبعد عید)

6. Top | #81
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      دهم بودم کتاب تست نمیدونستم چیه
      یازدهم بودم رفتم قلمچی یه مشت کتاب آبی کانون دادن بهمون تازه فهمیدم تست چیه کتاب تست چیه
      دوازدهم دیدم خیلی سبز و گاج معروفن از همینا چندتا کتاب گرفتم چندتاش روهم شریکی با کل کلاس خریدیم مشارکتی استفاده میکردیم (البته ما دیگه زیادی پرت بودیم از مرحله ، نرمال باشید نه از اونور نه از اینور بوم نیوفتید)

حتی یه روزم روهم سراین جور بهترین کتاب چیه نکردم والا
      بیخیال شید ، یه کتاب درسطح خودتون وردارید قوی بخونیدش اگه لازم بود بعدا منبع قوی تر اضافه کنید ، با اینجور بهترین بهترین ها به هیچی نمیرسید نهایتا فقط جوگیر میشید و تا کتاب بیاد دستتون ذوق دارید بعدش که کتاب میرسه عمرا اگه بتونید کامل و درست حسابی کار کنیدش میذارید اون پشت خاک بخوره بعدش بعید نیست دوباره وسوسه شید برای یه منبع دیگه !

7. Top | #82
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      حسابان مجید رفعتی رو ببینید از تاملند + آیکیو گاج رشته تجربی+سوالات ازمونها به خصوص گاج
      هیچ چیز دیگری نکنید غیر از اینها
      جلسه اولش رو ببینید رایگانه باهاش اشنا میشید.
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

8. Top | #83
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

بازم مثل همیشه میگم:

حقیقتا با اون تیکه 400 ساعت کلاس ریاضی فلانی خیلی حال کردم
      دانش آموز داشتم یک سال تمام تو سرخودم زدم انقدر نشین هفته ای 10 ساعت پای کلاسش و بشین 4 تا دونه تست خودت بزن . میگفت نه و کلاسش با کیفیته و فلان
      هفته آخر هم به جای تورق سریع و مرور تستای نشان دار نشست 4 جلسه 8 ساعته !!! از همایشاش رو دید و رفت سر جلسه ریاضی رو 0 زد و اومد بیرون

9. Top | #84
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      ریاضی جامع مبتکران مرشد چطور کتابیه؟
      میدونم که خورشید باید واسه طلوع کردن اول غروب کنه

10. Top | #85
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ریاضیات تجربی جامع خیلی سبز چاپ امسال با پارسال خیلی فرق کرده؟

11. Top | #86
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چیزی که مشخصه اینه که مهرو ماه و خیلی سبز و گاج امتحان پس داده اند !
      یکی از همین ها رو بخونید دیگه به نظر من همین ها کافی هستن.
      ( کافی برای کنکور نرمال نه مثل کنکور ۱۴۰۰ )

12. Top | #87
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_12 نمایش پست ها
      ریاضیات تجربی جامع خیلی سبز چاپ امسال با پارسال خیلی فرق کرده؟
      نه زیاد

13. Top | #88
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      من بعید میدونم سال بعد سوالات در حد امسال سخت باشه. به نظرم همون کتابای فعلی خوبن.

14. Top | #89
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ریاضی تنها درسیه که میتونم راجع بهش اظهار نظر کنم)
      ترکیب میکرو گاج (اینی که جدید اومده برای اریان حیدری نه) و موج ازمون عالیه

15. Top | #90
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      برای ریاضی به نظرم الان منابع همشون خوب هستن ( جامع خیلی سبز و آی کیو و مهروماه و میکرو و ...) و مهم میزان تسلط به نکات تستی کتاب هاست

صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 567 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن