خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Question چگونگی حل سوالات ریاضی با روش تقریبی و عددگذاری

سلام
      همونطور که میدونید برای سوالات ریاضی وقتایی که تکنیکای پیچیده ای رو سوال میطلبه، ما میتونیم با محاسبات تقریبی و عدد گذاری، عدد نزدیک به جوابو پیدا کنیم. مثالش تو هندسه و سوالات ریشه آلفا و بتا و توان های گویا و عبارت های جبری. میخواستم بدونم از روش خاصی استفاده میکنید برای این تقریب زدن ها؟ چطور به سادگی به توان های بزرگ 3 و 4 میرسونید و در هم ضرب میکنید؟ اگه ممکنه من رو هم راهنمایی کنید. پیشاپیش از همتون ممنونم.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط navidgh نمایش پست ها
      سلام
      همونطور که میدونید برای سوالات ریاضی وقتایی که تکنیکای پیچیده ای رو سوال میطلبه، ما میتونیم با محاسبات تقریبی و عدد گذاری، عدد نزدیک به جوابو پیدا کنیم. مثالش تو هندسه و سوالات ریشه آلفا و بتا و توان های گویا و عبارت های جبری. میخواستم بدونم از روش خاصی استفاده میکنید برای این تقریب زدن ها؟ چطور به سادگی به توان های بزرگ 3 و 4 میرسونید و در هم ضرب میکنید؟ اگه ممکنه من رو هم راهنمایی کنید. پیشاپیش از همتون ممنونم.
      اینایی که گفتی نمیدونم اما بعضی تیپ تست ها هستن که میکرو کامل توضیح داده . البته بعضیاشونم نگفته اما اونا همیشگی نیستن و باید تو وسط آزمون بفهمی که میشه با عدد حل کرد . اما معروفترین تیپ تست هاش یکی دامنه تابع هست که با عدد گذاشتن حذف میکنی گزینه هارو . یکی تجزیه عبارت هاس . که مثلا میگه در تجزیه عبارت زیر کدام عامل وجود ندارد . و یکی که فک کنم میکرو نگفته و من اکثرن با این روش میرمش سوالات ترکیب توابع fog هستش . بدین صورت که میگه مثلا f و داده و fog رو داده و g رو میخواد . میتونی از گزینه ها یه عدد شانسی بدی . بعد توی fog ببینی چی میاد . اگه با f مطابقت کرد همون جوابه . تا همینجاش بلد بودم من . موفق باشی
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پون بعضی جاها عددگذاری خیلی وقتگیره ولی من میبینم رتبه برترا میگن فلان سوال رو مثلا با عددگذاری حل کردن. میخوام بدونم پس وقت چی؟

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      پون بعضی جاها عددگذاری خیلی وقتگیره ولی من میبینم رتبه برترا میگن فلان سوال رو مثلا با عددگذاری حل کردن. میخوام بدونم پس وقت چی؟

عددگذاری معمولا وقت کمتری میگیره ک
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      به تمام گره هایی که تصور دارم
      همگی کور شدند...!

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      از کتاب محسابات سریع میتونی استفاده کنی برا یادگیری تکنیک ها
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      به تمام گره هایی که تصور دارم
      همگی کور شدند...!

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کلیدواژه خیلی مهم: "فلان سوال"
      یعنی این که عدد گذاری برای حل هر سوالی جواب نمیده
      فقط زمانی به درد میخوره که مطمئن هستی با عددگذاری خیلی سوال سریع تر حل میشه نسبت به حالت عادی

کاربرد عدد گذاری بیشتر تو بحث توابع و معادله/نامعادله هست. ولی این که دقیقا تو چه تیپ سوالایی به درد میخوره رو باید خودت با تست زدن پیدا کنی

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SinaMegapolis نمایش پست ها
      کلیدواژه خیلی مهم: "فلان سوال"
      یعنی این که عدد گذاری برای حل هر سوالی جواب نمیده
      فقط زمانی به درد میخوره که مطمئن هستی با عددگذاری خیلی سوال سریع تر حل میشه نسبت به حالت عادی

کاربرد عدد گذاری بیشتر تو بحث توابع و معادله/نامعادله هست. ولی این که دقیقا تو چه تیپ سوالایی به درد میخوره رو باید خودت با تست زدن پیدا کنی
      دقیقن با ایشون خیلی موافقم . اون زمانی که صرف خواهی کرد تا مهارت تشخیص سوالات عدد خور رو پیدا کنی به اندازه ای هست که اونقدر تست بزنی که خوده سوال رو تشریحی یاد بگیری . یعنی درواقع میانبر نیس . بلکه رتبه برترا هر دوشو بلد میشن و در لحظه بهترین تصمیمو میگیرن
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

8. Top | #8
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      باید تو حل تست زیاد بفهمی
      مثلا بعضی وقتا میبینی یه عدد سخت و پیچیدس هیچ جوره ساده نمیشه نصفش میکنی
      مثلا یه عددی مثلا 76 داری میبینی با چیزی نمیتونی ساده کنی مینویسی
      2*38
      اینجوری میتونی نصف کنی یا حتی ضرب در 2 کنی اگه ضرب 2 کردی اون یکیو باید نصف کنی تا درست بشه
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      برای معادله نا معادله
      بگرد دنبال عددی که تو دوتا گزینه هست تو دو تا نیست
      جواب داد دوتا حذف میشه
      جوانم نداد باز دوتا حذف میشه !
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن