خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 27
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

Post بهترین کاری که میشه برای ریاضی از الان انجام داد (برنامه و تست)

سلام دوستان داخل این تاپیک یه پیشنهاد میدم به کسایی که الان ریاضی شون صفره یا اصلا نخوندن یا خوندن ولی در حد 10 درصدم نیستن و میخوان از الان تا کنکور حداقل به 20 30 حتی 35 درصدی برسونن

اول اینو بگم که من شیاد نیستم ! قرارم نیست تو این تاپیک تبلیغ کنم ! پس لطفا داخل نظرات از این عبارات سازنده و انتقادات مفید استفاده نکنید!
      فقط قراره راهی رو پیشنهاد بدم که جوابشو سال هاست که داده (مخصوصا در درس ریاضی و حالا به یه نسبتی هم در فیزیک) و میتونه یه رشد خوبی داخل درصد ریاضی تون بزاره

خب شما عزیزانی که فقط 30 - 40 درصد از ریاضیات کنکور رو نیاز دارید باید یه نکته ای رو رعایت کنید،
      نکته ای که باعث میشه با 30 - 40 درصد ریاضی رشته های تاپ قبول بشید (یا اصلا در کل سود کنید !) اینه که اصلا قبل از این که بخواید ریاضی خوندن رو تازه شروع کنید واسه خودتون تکلیف ریاضی سر جلسه رو روشن کنید،
      * یعنی بگید آقا من میخوام چه تعداد از تستای ریاضیو بزنم؟ چند تا شون درست باشه؟ چند درصد بشه؟ توی چه تایمی بزنم؟ باقی تایم رو چیکار کنم؟
      شما بر فرض دوست دارید 40 درصد بزنید پس اول بیاید مباحث پر تست و زود بازده که اینا هستن رو انتخاب کنید:
      (دوستانی که مشکل اصلی و اساسی شون ریاضیه قاعدتا باید تایم زیادی بزارید تا این مباحث مطالعه بشن ، یک سری از عزیزان هم مشکل شون در مرور این مباحث هست و نیاز به یک جمع بندی و مرور دارن و به درصد 30 40 قانع هستند خب این دسته قاعدتا تایم کمتری نیاز دارند برای مرور و جمع بندی شون)

1. توابع (پایه کل ریاضیاته !)
      2. آمار (خیلی تست های ساده ای داشته در کنکور های اخیر!)
      3. قدر مطلق و براکت (پیش نیاز مهمیه هرچند تست های مستقل متوسطی گاها داشته!)
      4. تابع درجه دو (هم تست های خوبی داره و هم پیشنیازه!)
      5. توابع نمایی و لگاریتمی (خیلی فصل روتین و ساده ای محسوب میشه!)
      6. مثلثات (سخته ولی تست های زیادی داشته و داره و ارزش مطالعه اش بالاست، در ثانی برای ورود به مشتق و حد و پیوستگی به مثلثات هم نیاز دارید بنابراین راه گریزی از این فصل نیست!)
      7. پیوستگی (اگر حد را نمی خوانید نخوانید ولی یک تستی که هر سال از پیوستگی مطرح میشه و هیچ قلق خاصی هم نداره رو از دست ندید!، با حل سوالات کنکور متوجه منظورم میشید!)
      8. حد (اختیاری)
      9. مشتق (اختیاری)

شما 6 یا 7 مورد از فصل های بالا رو که مطالعه کنید و فقط و فقط در این مدت باقی تست های کنکورش رو بزنید (اونم نه کنکور های ده قرن اخیر همین چند سال اخیر کافیه!) و مسلط بشید راحت به 40 درصد میرسین که با غلط زدن های احتمالی میگیم 35 درصد

ولی سوال اینجاست:
      40 درصد داخل چه تایمی ؟؟؟
      باید بتونید هر تست رو به طور میانگین داخل تایم 1ونیم دقیقه بزنید یعنی مثلا 15 تست در یک و نیم دقیقه که میشه 22 و نیم دقیقه ، یعنی باید در عرض 23 دقیقه بتونید ریاضیو بر فرض مثال 40 درصد بزنید، (این تایم ها برای روشن تر شدن قضیه هستن و در اصل و اساس تعیین تایم برای حل یک سوال بستگی به سطح تست و سطح تسلط داره و برای هر فردی این قضیه متفاوته و ذکر این مثال فقط برای این بود که به شما عزیزان جان این نکته یاداوری بشه که تایم زدن 40 درصد خیلی مهم تر از زدن 40 درصد هست) خب بچه ها ریاضی چند دقیقه فرصت داره؟ 47 دقیقه ، خب یعنی در مثال قبل شما با پیروی از تایم مثال مون باید بتونید 24 دقیقه از ریاضی رو بدید به شیمی سر جلسه و تایم زمین و احتمالا بخشی از تایم فیزیک باید دو دستی تقدیم به زیست بشه (برای بار n ام میگم که این فقط یک مثال بود و برای هر فردی این قضیه فرق داره و کاملا مربوط میشه به تجربه آزمون دادن های خودتون)

این از این ،

حالا سوالی که هست اینه این مباحثی که گفتمو از کجا بخونید؟
      از خط ویژه یا یک منبع جمع و جور استفاده کنید برای درسنامه (یا جمع بندی) ، مطالعه رو زیاد طولانی نکنید و بعد از مطالعه هر فصل فقط و فقط فایل تست های تفکیک شده فصل به فصل و به روزی که واستون آپلود کردم رو بزنید!
      نکته مهم: بعد مطالعه درسنامه حتما باید تست زنی آموزشی (نه سرعتی !) از تست های فایل های پایین انجام بشه و بعد از مطالعه کامل 6 یا 7 یا 8 فصل پیشنهادی لیست بالا باید از خودتون حداقل سه آزمون جامع بگیرید و تکنیک تنظیم زمان رو اجرا کنید ، ببینید بچه ها ، 40 درصد زدن ریاضی در 40 دقیقه رو عمه ملک الشعرای بهار هم میتونه انجام بده و به شما کمکی نمیکنه این کار! شما برای این که از ریاضی نفع ببرید و پایین بزنیدش نیاز دارید بجای تست کندن ازش بیاید تایم بکنید و بدید به درس هایی که قوی تر هستید!

دانلود تست های تفکیک شده ریاضی از سال 92 تا 98: (خوراک جمع بندی و حل تست برای این ماه)
      سوالات آمار92 تا 98

سوالات حد و پیوستگی 92 تا 98

سوالات شمارش و احتمال 92 تا 98

سوالات کاربرد مشتق 92 تا 98

سوالات مثلثات 92 تا 98

سوالات الگو دنباله 92 تا 98

سوالات مشتق 92 تا 98

سوالات هندسه 92 تا 98

سوالات براکت و قدر مطلق 92 تا 98

سوالات تابع و معادله درجه دو 92 تا 98

تذکر1: چون این تاپیک یه جورایی حالت جمع بندی ریاضی رو داره از تمام مباحث تست تفکیک شده قرار دادم ،
      تذکر2: این تست ها مالکیت ندارند و تست های کنکور هستن که رایگان به صورت تفکیک شده از نرم افزار لرنیتو منتشر کردیم و استفاده ازش حلال و پاکیزه است!

موفق باشید و سربلند
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 10 مرداد 1399 در ساعت 19:14

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نکته: علت این که فصل شمارش و احتمال داخل لیست پیشنهادی نیست چیه؟
      این مبحث با این که یاد گرفتنش ساده است ولی تیپ سوالات زیادی داره و 2 3 سالی هست که داخل کنکور هم سوالات سخت تری ازش مطرح شده!
      طراحان باهوش شدن، از مباحث سخت تر که بچه ها مطالعه ش رو عقب میندازن و یا اصلا نمیخونن سوالات خیلی راحت و از مباحث آسون تر سوالات خیلی سخت تری دارن مطرح میکنن. (البته انتخاب این فصل کاملا اختیاریه و میتونید بجای مثلثات این مبحث رو مطالعه کنید!)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      نکته: علت این که فصل شمارش و احتمال داخل لیست پیشنهادی نیست چیه؟
      این مبحث با این که یاد گرفتنش ساده است ولی تیپ سوالات زیادی داره و 2 3 سالی هست که داخل کنکور هم سوالات سخت تری ازش مطرح شده!
      طراحان باهوش شدن، از مباحث سخت تر که بچه ها مطالعه ش رو عقب میندازن و یا اصلا نمیخونن سوالات خیلی راحت و از مباحث آسون تر سوالات خیلی سخت تری دارن مطرح میکنن. (البته انتخاب این فصل کاملا اختیاریه و میتونید بجای مثلثات این مبحث رو مطالعه کنید!)
      برای هر مبحث چقدر باید حدودا وقت بگذاریم؟
      چون میگی 5 تا از این 9 تا بخونیم میخوام ببینم وقت میشه بخونیم و برای بقیه درس ها هم وقت بگذاریم؟

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sadramalek نمایش پست ها
      برای هر مبحث چقدر باید حدودا وقت بگذاریم؟
      چون میگی 5 تا از این 9 تا بخونیم میخوام ببینم وقت میشه بخونیم و برای بقیه درس ها هم وقت بگذاریم؟
      چون شما صفری بهتره 4 مبحث اولو فقط بخونی ، روزی 2 و نیم ساعت وقت بگذار واسش
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون فقط برای کسایی که صفر نیستن چی؟ چیزی مثل مباحث مهم تر یا تیپ شناسی که برای فیزیک قرار دادید، ندارید؟

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ngizz نمایش پست ها
      ممنون فقط برای کسایی که صفر نیستن چی؟ چیزی مثل مباحث مهم تر یا تیپ شناسی که برای فیزیک قرار دادید، ندارید؟
      کسایی که صفر نیستن جامع بزنند ، (بالای 40 50 درصدی ها)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام من سوالای کنکور اخیرو تو بیشتر مباحث حل کردم
      از کل ریاضی هندسهپایه و دوازدهم و احتمال دوازدهم رو نخوندم فقط
      آخرین درس دفترچمه
      همیشه هم خراب میکنم مثلا امروز گزینه۲زدم ۱۲ درصد
      برای من چه پیشنهادی دارین؟ امروز وقت کم آوردم براش چون زمانبندیمو رعایت نکردم
      ولی در کل سطح علمیم هم تو این درس بده
      نظرتون چیه از اپلیکیشن بانک سوال گزینه۲ استفاده کنم برای تمرین بیشتر تا کنکور؟
      ماورای باورهای ما، ماورای بودن ها و نبودن های ما آنجا دشتی‌ست..فراتر از همه ی تصورات راست و چپ تو را آنجا خواهم دید.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Morvarid80 نمایش پست ها
      آخرین درس دفترچمه
      شما به ریاضی نرسیدین مگرنه خیلی راحت و سر یه تایم خوب قول میدم حداقل 40 درصد بتونید بزنید ،
      پیشنهادم جامع زدنه ، در جامع ها به مباحث لیست پیشنهادی احترام بزارید و اول سوالات این مباحث رو پیدا کنید و بزنید ، تایم هم البته خیلی مهمه، شما همیشه 25 دقیقه تایم ته آزمون برای ریاضی سیو کنید ، حالا این 25 دقیقه رو در منزل تمرین کنید که با ملاک قرار دادن این مباحثی که گفتم بتونید 40 درصد سر این تایم جواب بدید، کاری هم نداره با 10 تا جامع از هر کتابی که بزنید درست میشه و تایم تون تنظیم میشه.
      بجای این که سعی کنید تست مبحثی که خوندین رو حتما حل کنید و تایم بسوزه بیاید تست مباحث راحت تر و مباحثی که مسلط تر بودین رو سر جلسه بزنید ،
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

شما به ریاضی نرسیدین مگرنه خیلی راحت و سر یه تایم خوب قول میدم حداقل 40 درصد بتونید بزنید ،
      پیشنهادم جامع زدنه ، در جامع ها به مباحث لیست پیشنهادی احترام بزارید و اول سوالات این مباحث رو پیدا کنید و بزنید ، تایم هم البته خیلی مهمه، شما همیشه 25 دقیقه تایم ته آزمون برای ریاضی سیو کنید ، حالا این 25 دقیقه رو در منزل تمرین کنید که با ملاک قرار دادن این مباحثی که گفتم بتونید 40 درصد سر این تایم جواب بدید، کاری هم نداره با 10 تا جامع از هر کتابی که بزنید درست میشه و تایم تون تنظیم میشه.
      بجای این که سعی کنید تست مبحثی که خوندین رو حتما حل کنید و تایم بسوزه بیاید تست مباحث راحت تر و مباحثی که مسلط تر بودین رو سر جلسه بزنید ،
      بله بازم ممنون
      ماورای باورهای ما، ماورای بودن ها و نبودن های ما آنجا دشتی‌ست..فراتر از همه ی تصورات راست و چپ تو را آنجا خواهم دید.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      سلام وقتت بخیر
      من از ریاضی فقط امار احتمال بلدم و حد (بدون پیوستگی)که اگه اسون بده حل میکنم.ینی درصدم رو ۱۰ عه تقریبا.پایه ریاضیمم ضعیفه .بنظرت واسه ۲۰ ۲۵زدن کدوم مباحث بخونم توی این ۲۰ روز و از چه منبعی‌.خودم خیلی سبز دارم.(وضع بقیه درسام خوبه میخوام روی ریاضی وقت بزارم)

11. Top | #11
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      واسه رشته ریاضی چی میشع کرد تو این مدت ؟؟؟؟؟

12. Top | #12
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      تاپيك ب اين مفيدي ٣ تا تاييد خورده؟
      واسه همينه بچه ها ميلنگن تو درسا
      نصف تو حاشيه ن

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Morvarid80 نمایش پست ها
      آخرین درس دفترچمه
      سلام اصلا استرس آزمون دیروز گزینه دو رو نگیر ولی روی مدیریت زمانت کار کن. آزمون دیروز گزینه دو به ریاضی و فیزیک و زیست سختی داشت.البته تیم فیزیک گزینه دو سه سطح سوالات کنکور معتقد نیست

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آقا مهدی ممنون واسه این تاپیکت هر چی دنبال سوالات کنکور می‌گشتم به صورت مبحثی پیدا نکردم. من ریاضی همه ی مباحث رو کار کردم و بلدم (شمارش رو تسلط خوبی ازش ندارم) ولی تو ی آزمونها دیگه نهایتی که بزنم ۳۵ هستش و می‌خوام این درصدم رو بالاتر ببرم .البته کنکور ۹۸ خارج رو ۵۰ زدم ولی دوست دارم درصد راضیم بره بالا. سوال دیگه هم این هست من کتاب موج آزمون خریدم تست های اون رو بزنم یا نه؟

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B.R نمایش پست ها
      واسه رشته ریاضی چی میشع کرد تو این مدت ؟؟؟؟؟
      با اجازه از مهدی جان @mahdi_arturبرای رشته ریاضی توی فرصت باقی مونده بنظر من باید سراغ یه سری مباحث برید که فوق العاده تست خیز هستند و توی زمان خیلی کم میشه بهشون مسلط شد. مثل:
      1-ماتریس:
      سهم: 3 تست (حدود 5 درصد)
      پیش نیاز : جمع و تفریق و ضرب و تقسیم
      یکیش از اعمال مقدماتی و دوتای دیگه از وارون و دترمینان یا به صورت ترکیبی میان و به خاطر ماهیت ساده و حجم کم فصل خیلی سریع میشه بهش مسلط شد.
      منابع پیشنهادی: صفر تا صد هندسه کنکور آقای ثابتی از موسسه آلا که رایگان هست و کل ماتریسشون شاید 3-4 ساعت هم نشه.

2-مجموعه ها و منطق ریاضی (فصل 1 کتاب آمار و احتمال)
      پیش نیاز : چیز قابل توجهی نیست
      مطالب این فصل هم فوق العاده ساده هستند و خیلی سریع میشه بهشون مسلط شد. مخصوصا اکثر سوالات مجموعه و . . . که با نمودار ون قابل حل هستند و اصولا ذات ساده ای داره این فصل.
      منابع پیشنهادی : صفر تا صد گسسته کنکور آقای ثابتی از موسسه آلا که باز هم رایگان هست و کل این فصل روهم رفته شاید 2-3 ساعت هم نشه.اما اگر کتاب های جزوه طلایی یا ای کیو پلاس گاج رو دارید حتما سراغ اون ها برید و از ویدیو استفاده نکنید.

3-آمار توصیفی
      پیش نیاز : دیگه خودتون استادید

حرف خاصی لازم نیست زده بشه برای این فصل. ذات ساده ای داره و سوالاتش معمولا خیلی سخت نیستند. اگر هم سخت باشند از نظر محاسباتی هست و ذات فصل ساده ست.
      منابع پیشنهادی : دوره گسسته آقای ثابتی از آلا یا جزوه طلایی یا ای کیو پلاس گاج

4-درس 1 و 2 فصل ترکیبیات
      سهم: 2-3 تست (حدود 3-5 درصد)
      پیش نیاز :شمارش بدون شمردن (در حد مقدماتی) (احتمال اومدن تست مستقیم از فصل شمارش تو کنکور ریاضی خیلی پایین هست و معمولا یک سال در میون یه تست ساده ازش میاد)
      این انتخاب مثل تیغ دو لبه ست. این دو مبحث تیپ سوالات مشخصی دارند و معمولا ازشون سوال خیلی سخت نمیاد تو کنکور (البته تاحالا سوالات وحشتناک هم داشتیم ولی معمولا سوالات ساده و متوسطی از این مباحث میاد که تیپ هاشون هم مشخص هست)
      اگر وقت کافی ندارید میتونید درس دوم رو نخونید و فقط درس اول رو مطالعه کنید
      منابع پیشنهادی : دوره گسسته آقای ثابتی از آلا یا جزوه طلایی یا ای کیو پلاس گاج

5-دایره و سهمی از مقاطع مخروطی
      سهم: 2 تست (حدود 3 درصد)
      پیش نیاز : پیش نیاز خاصی نداره
      هر سال از فصل مقاطع مخروطی 3 سال مطرح میشه که یک سوال مربوط به دایره, یک سوال مربوط به بیضی و یک سوال مربوط به سهمی هست. از اونجایی که مبحث بیضی میتونه با بقیه مطالب ترکیب بشه (هندسه پایه و مخصوصا دایره یازدهم و تالس) پس پیشنهاد نمیکنم مطالعه کنید. البته ممکنه یهویی بیان یه سوال بیضی خیلی ساده در حد کنکور تجربی بدن ولی بنظر من به ریسکش نمیارزه زیاد.
      منابع پیشنهادی : دوره هندسه آقای ثابتی از آلا

6- مطالب مربوط به حسابان:
      توضیح خود مهدی جان در مورد این بخش کاملا کافی بود و نیازی نیست من چیزی بگم
      1. توابع (پایه کل ریاضیاته !)
      2. آمار (خیلی تست های ساده ای داشته در کنکور های اخیر!)
      3. قدر مطلق و براکت (پیش نیاز مهمیه هرچند تست های مستقل متوسطی گاها داشته!)
      4. تابع درجه دو (هم تست های خوبی داره و هم پیشنیازه!)
      5. توابع نمایی و لگاریتمی (خیلی فصل روتین و ساده ای محسوب میشه!)
      6. مثلثات (سخته ولی تست های زیادی داشته و داره و ارزش مطالعه اش بالاست، در ثانی برای ورود به مشتق و حد و پیوستگی به مثلثات هم نیاز دارید بنابراین راه گریزی از این فصل نیست!)
      7. پیوستگی (اگر حد را نمی خوانید نخوانید ولی یک تستی که هر سال از پیوستگی مطرح میشه و هیچ قلق خاصی هم نداره رو از دست ندید!، با حل سوالات کنکور متوجه منظورم میشید!)
      8. حد (اختیاری)
      9. مشتق (اختیاری)

البته پیشنهاد شخصی من درمورد حسابان اینه که اگر مثلثات رو در حد مقدماتی مطالعه کنید و بهش مسلط بشید (شناخت دایره مثلثاتی و نواحی مربوط بهش و فرمول های مقدماتی نسبت های دو برابر زوایا) و بعد مستقیما سراغ فصول حد و مشتق برید احتمالا بیشتر سود میکنید.فصول حد و مشتق سهم بسیار زیادی از تستای کنکورو به خودشون اختصاص میدن و بعضی از تیپ ها مثل (پیوستگی و حد های نموداری و رفع ابهام های مقدماتی) و (مشتق گیری در توابع پیوسته و مشتق پذیری (غیرشمارشی) و سرعت رشد و نمو) احتمالا سوالات خیلی سختی نخواهند داشت و میشه با تسلط نسبی بهشون پاسخ صحیح داد.
      منابع پیشنهادی : دوره نکته و تست یکی از اساتید مطرح. اکیدا پیشنهاد میکنم که حداقل برای حد و مشتق سراغ نکته و تست آقای حیدری برید. مخصوصا مشتقشون که واقعا معرکه و کامل هست.

امیدوارم این پست بتونه تا حدی بهتون کمک کنه
      انشالله اگر امسال خودم از کنکورم نتیجه خوبی گرفتم برای کنکور 1400 سعی میکنم درمورد تمام مباحث ویژه رشته ریاضی پست بزارم و توضیح بدم
      موفق باشید.
      ویرایش توسط yeetmaster : 11 مرداد 1399 در ساعت 20:59

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن