خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 49
    1. Top | #31
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.Sa نمایش پست ها
      اصلا همچین چیزی امکان نداره که چهارتا دریچه باهم بسته باشن..وقتی صدای دوم قلب ک ناشی از بسته شدن دریچه سینی هس و همزمان با استراحت عمومی رخ بده همزمان با بسته شدنش دهلیزی بطنی باز میشه اونم ناشی از فشار خونی که طی انقباض بطن پشت دریچه جم شده تو دهلیز...اتفاقا به همین دلیل هم هست که تو استراحت عمومی خون به بطن مستقیما وارد میشه و تو دهلیز جم نمیشه
      امکان نداره ؟ عجب

دریچه های دهلیزی بطنی وقتی که فشار خون بطن ها بیشتر از فشار خون دهلیز ها بشه بسته میشن یعنی در زمان های بین 0.1 تا 0.2 ثانیه بسته میشن ...بعد از اون تا 0.4 ثانیه بسته باقی میمونن...به دلیل اینکه هم چنان فشار خون بطن ها بیشتر از دهلیز هاست

دریچه های سینی هم وقتی بسته میشن که فشار خون سرخرگ بیشتر از فشار خون بطن باشه.یعنی در زمان های 0.2 و 0.4
      بالاتر هم گفتم که بین 0.1 تا 0.2 ثانیه دهلیزی بطنی بسته میشن و تا 0.4 ثانیه بسته باقی میمونن
      بنابر این در این دو زمان دریچه های سینی هم بسته هستن

به طور کلی در ابتدای سیستول بطنی و در ابتدای استراحت عمومی همه دریچه ها بسته هستن و در این دو زمان صدای اول و دوم شنیده میشه
      ویرایش توسط Nilay_ : 15 مرداد 1399 در ساعت 18:10

2. Top | #32
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mobin. نمایش پست ها
      بخاطر اینکه گوشی ندارم نمیتونم از خیلی سبزم عکس بفرستم برات . اما اگه ویکی پدیا رو قبول داری :
      فایل پیوست 93564
      منبع ما کتابه اگه بخوایم ویکیپدیا رو مرجعمون قرار بدیم که کلا خیلی جاها کتاب اشتباه گفته... شکل هشت صفحه 61 چاپ97 هم همینو نشون میده هر چند دقیق نیس، کتابم اشاره ای نکرده خیلی منطقی تره استدلالم برای کنکور حالا خیلی سبز و قلمچی اینا رو نوشتن دلیل نمیشه خصوصا ک متن کتاب هم ب فشار خون در بسته و باز کردن دریچه اشاره کرده...همین قلمچی و بعضی کتابای نکته محور باعث شدن کنکور94 خارج از کتاب تست بدن و سخت ترین کنکور بشه...ب هر حال موفق باشی

3. Top | #33
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      منبع ما کتابه اگه بخوایم ویکیپدیا رو مرجعمون قرار بدیم که کلا خیلی جاها کتاب اشتباه گفته... شکل هشت صفحه 61 چاپ97 هم همینو نشون میده هر چند دقیق نیس، کتابم اشاره ای نکرده خیلی منطقی تره استدلالم برای کنکور حالا خیلی سبز و قلمچی اینا رو نوشتن دلیل نمیشه خصوصا ک متن کتاب هم ب فشار خون در بسته و باز کردن دریچه اشاره کرده...همین قلمچی و بعضی کتابای نکته محور باعث شدن کنکور94 خارج از کتاب تست بدن و سخت ترین کنکور بشه...ب هر حال موفق باشی
      دوست عزیز شما بنظرم بد متوجه شدی و داری پافشاری هم روش میکنی
      الان یعنی قلمچی و گاج و دبیرای مطرح زیست کشور و امثالهم دارن اشتباه میکنن؟
      حقیقتن اولین باره ک کسی مخالف اینه ک توی صدای اول و دوم قلب دریچهای قلبی بسته هستن
      در واقع ما باز بودن همزمان هر 4 دریچه رو نداریم اما بسته بودنشو داریم
      مثلن صدای اول قلبو ببین دریچه سینی ک بستس همون لحظه ای ک دریچه دهلیزی بطنی بسته میشه برای ی لحظه خیلی کوتاه بسته بودن همزمانشو داریم!

4. Top | #34
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nilay_ نمایش پست ها

امکان نداره ؟ عجب

دریچه های دهلیزی بطنی وقتی که فشار خون بطن ها بیشتر از فشار خون دهلیز ها بشه بسته میشن یعنی در زمان های 0.1 تا 0.2 ثانیه بسته میشن ...بعد از اون تا 0.4 ثانیه بسته باقی میمونن...به دلیل اینکه هم چنان فشار خون بطن ها بیشتر از دهلیز هاست

دریچه های سینی هم وقتی بسته میشن که فشار خون سرخرگ بیشتر از فشار خون بطن باشه.یعنی در زمان های 0.2 و 0.4
      بالاتر هم گفتم که 0.1 تا 0.2 ثانیه دهلیزی بطنی بسته میشن و تا 0.4 ثانیه بسته باقی میمونن
      بنابر این در این دو زمان دریچه های سینی هم بسته هستن

به طور کلی در ابتدای سیستول بطنی و در ابتدای استراحت عمومی همه دریچه ها بسته هستن و در این دو زمان صدای اول و دوم شنیده میشه
      کل انقباض دهلیز یه دهم ثانیه هس بعد برا بسته شدن دریچه یه دهم ثانیه در نظر گرفتی؟؟؟زیاد نیس؟؟:

5. Top | #35
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zhi.a نمایش پست ها
      دوست عزیز شما بنظرم بد متوجه شدی و داری پافشاری هم روش میکنی
      الان یعنی قلمچی و گاج و دبیرای مطرح زیست کشور و امثالهم دارن اشتباه میکنن؟
      حقیقتن اولین باره ک کسی مخالف اینه ک توی صدای اول و دوم قلب دریچهای قلبی بسته هستن
      در واقع ما باز بودن همزمان هر 4 دریچه رو نداریم اما بسته بودنشو داریم
      مثلن صدای اول قلبو ببین دریچه سینی ک بستس همون لحظه ای ک دریچه دهلیزی بطنی بسته میشه برای ی لحظه خیلی کوتاه بسته بودن همزمانشو داریم!
      اگه خییییلی بخوایم اسلو موشن کنیم شاید ولی در مورد اساتید بگم ک من برا زیست از تدریس اقای رضا امیر استفاده میکنم کتاب ایکیو و میکرو ابی اینا رو دارم ولی تدریس مفهموی زیست رو حقیقتا از ایشون ب راحتی میشه یاد گرف...ایشون مدرس مدرسه علامه حلی تهران هستن سابقه کمی هم ندارن و خیلی وقت پیش طراح سوالات قلمچی بود...موفق باشید

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اگه خییییلی بخوایم اسلو موشن کنیم شاید ولی در مورد اساتید بگم ک من برا زیست از تدریس اقای رضا امیر استفاده میکنم کتاب ایکیو و میکرو ابی اینا رو دارم ولی تدریس مفهموی زیست رو حقیقتا از ایشون ب راحتی میشه یاد گرف...ایشون مدرس مدرسه علامه حلی تهران هستن سابقه کمی هم ندارن و خیلی وقت پیش طراح سوالات قلمچی بود...موفق باشید
      یجوری با اطمینان حرفو زدی که رفتم از خود کتاب درسی گشتم . این عکسی که هایلایت کردم نگاه کن :

21.jpg

اگه بازم قانع نشدی که هیچ . امیدوارم توی کنکور و زندگیت موفق باشی
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

7. Top | #37
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      کل انقباض دهلیز یه دهم ثانیه هس بعد برا بسته شدن دریچه یه دهم ثانیه در نظر گرفتی؟؟؟زیاد نیس؟؟:

8. Top | #38
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mobin. نمایش پست ها
      یجوری با اطمینان حرفو زدی که رفتم از خود کتاب درسی گشتم . این عکسی که هایلایت کردم نگاه کن :

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 21.jpg
مشاهده: 192
حجم: 110.8 کیلو بایت

اگه بازم قانع نشدی که هیچ . امیدوارم توی کنکور و زندگیت موفق باشی
      دست درد نکنه لطف بزرگی کردی...به این فعالیت دقت نکردم...نمیدونم چرا استاد امیر همچین چیزی گفته برا نظتم جدید...خیلی جالب شد چون حرف من مطابق نظام قدیم بود منم ک تغییر نظام دادم اگه این تست و دقت شما نبود با همچین دیدگاهی میرفتم سرجلسه کنکور بازم مرسی

9. Top | #39
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nilay_ نمایش پست ها

از شما هم ممنونم دوست عزیزم

10. Top | #40
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      از شما هم ممنونم دوست عزیزم
      خواهش میکنم
      همین فعالیتو من واست توضیح دادم : )

11. Top | #41
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      آپدیت شد.
      توضیحات: مراحل 13 تا 16 نظام جدید بارگذاری شد.
      دانلود سوالات و پاسخ مرحله 13(جدید)

دانلود سوالات و پاسخ مرحله 14(جدید)

دانلود سوالات و پاسخ مرحله 15(جدید)

دانلود سوالات و پاسخ مرحله 16(جدید)

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

12. Top | #42
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      up
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

13. Top | #43
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      up

14. Top | #44
      کاربر انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات
      UP

15. Top | #45
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برنامه نظام جدیدم بزارین که ما استفاده کنیم

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن