خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 34
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

جملات زیبا و تحسین برانگیز

سلام بر بکس عزیز انجمنی خودم

هدف از ایجاد چنین تایپکی اینه که قصد دارم با همراهی شما گزیده جملات نوشته های کتابهای غیر زرد رو به اشتراک بذاریم و روشون فکر کنیم و چه بهتر کتاباشم بخریم و دانش افزایی کنیم.
      خوشحال میشم با صمیم قلبتون در این تایپک مشارکت کنید

پ.ن:از ارسال نظرات و نوشته های شخصی و زرد و بی محتوا بپرهیزید
      ویرایش توسط Ali.psy : 06 مرداد 1399 در ساعت 00:03

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      عادت‌ها می‌توانند انسان را نابود کنند، کافی است انسان به گرسنگی و رنج بردن عادت کند، به زیر ستم بودن، تا دیگر هرگز به رهایی فکر نکند و ترجیح بدهد در بند بماند.

هرتا مولر

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      انسان با صمیمیت بی‌اندازه با دیگران، از قدر و احترام خود می‌کاهد، زیرا طبایع پست از همه چیز سوءاستفاده میکنند، بالاخص زمانی که دریابند دسترسی به شما نیز آسان است. ازاین‌رو آدمی باید بکوشد، علی‌رغم گرایش طبیعی به مردم داری، در مراوده با آدم‌های بی‌سروپا بیشترین خست را به خرج دهد....

قانون ۱۷۷ گراسیان می‌گوید : از صمیمیت بی‌اندازه در مراوده بپرهیزید.

ویلیام شنستون در کتاب جستارهایی درباب مردان و مرام‌ها میگوید :
      (( فضیلت‌ها همانند افشانه‌اند، همین که در فضای آزاد بگذاری‌شان، عطر و بوی‌شان از بین می‌رود. فضیلت‌ها همانند گیاهان بسیار حساس‌اند که حتی یارای تماس نزدیک دست را نیز ندارند.

#آرتور_شوپنهاور
      #هنر_خودشناسی صفحه 49

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      کلاغ ها خیلی دوست دارند عقاب ها را اذیت کنند . کلاغ با اینکه از عقاب کوچک تر است ، اما چون چابک است ، می تواند سریع بچرخد و مانور بدهد . گاهی اوقات هنگام پرواز ، بالای سرِعقاب قرار می گیرد و به سمت آن شیرجه می رود ، ولی عقاب می داند که می تواند اوج بگیرد !
      عقاب به جای اینکه از آزارهای کلاغِ مزاحم ناراحت شود ، بیشتر و بیشتر اوج می گیرد و سرانجام کلاغ عقب می افتد .
      وقتی کسی از روی حسادت و غرض ورزی ، اذیت تان می کند ؛ رو به بالا اوج بگیرید و او را پشت سرتان رها کنید .

جوئل اوستین

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      %DA%A9%DB%8C%D8%B4%D9%88%D8%AA.jpg

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      افسوس های گذشته را در دل خود بیدار مکن، زیرا تو را از آمادگی برای پیروزی باز می دارد.

امیرالمومنین(ع)
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      oktwzkzflyw7.jpeg.jpg
      میخام که تقیر کنم کم کم و گاماس گاماس

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      چیزی که تو به عنوان رنج عاطفی تجربه میکنی فقط واکنش توئه به
      شرایط و بنابراین تا حدی تقصیرش به گردن خودت هم هست
      استیو تولتز-ریگ روان

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      پا که به سن می‌گذارید، انتظار کمی آسایش دارید، نه؟ فکر می‌کنید استحقاقش را دارید. به هر حال، من این جور فکر می‌کردم. ولی بعد می‌‌فهمید که زندگی پاداش شایستگی سرش نمی‌شود

درک یک پایان-جولیان بارنز

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      یکی از بزرگترین روزهای زندگیم روزی بود که فهمیدم آنچه در من به نظر دیگران ناپسند و خطرناک می‌آید اتفاقا بهترین و اصیلترین خصوصیات من است!
      روژه مارتن دوگار-خانواده تیبو

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      به‌هرحال خاطره شاید تنها چیز روی زمین باشد که ما می‌توانیم آن را به نفع خودمان دستکاری کنیم، به این منظور که وقتی به عقب نگاه کردیم به خودمان نگوییم عجب عوضی بی‌شرفی!

جز از کل-استیو تولتز

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خنده نیز آفت ما شد
      چرا که در نهایت لبخند
      یک شب بی گریه نخفتیم

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      هیچ قلبی صرفا به واسطه ی هماهنگی با قلب دیگر وصل نیست. زخم است که قلب ها را عمیقا به هم پیوند می دهد. پیوند درد با درد، شکنندگی با شکنندگی. تا صدای زجه بلند نشود، سکوت معنی ندارد و تا خونی ریخته نشود، عفو معنا ندارد و تا از دل ضایعه ای بزرگ گذر نکنی، رضایت بی معنی است.

توانایی فهمیدن درد چیز خوبی است. دردسر واقعی وقتی است که دیگر درد را هم نفهمی!

سوکورو تازاکی بی رنگ و سال های زیارتش-هاروکی موراکامی

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      تلویزیون را روشن نکردم. به این نتیجه رسیده ام که وقتی حال آدم بد است، این لعنتی فقط حال آدم را بدتر می کند. یک مشت چهره ی خالی از روح که پشت سر هم می آیند و می روند و تمامی هم ندارند. احمق پشت احمق، احمق هایی که بعضا مشهور هم هستند.

همیشه یک نفر هست که روز آدم را خراب کند. البته اگر به قصد نابودی کل زندگی ات نیامده باشد!

من با استعداد بودم. یعنی هستم. بعضی وقت ها به دست هایم نگاه می کنم و فکر می کنم که می توانستم پیانیست بزرگی بشوم. یا یک چیز دیگر. ولی دست هایم چه کار کرده اند؟ یک جایم را خارانده اند، چک نوشته اند، بند کفش بسته اند، سیفون کشیده اند و غیره. دست هایم را حرام کرده ام. همین طور ذهنم را...!

عامه پسند-چارلز بوکوفسکی

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      فقط مرگ است که می تواند به زندگی معنا بدهد. چیزی که تا ابدالآباد وجود داشته باشد، معنا هم ندارد. به علاوه اگر پایانی وجود نداشته باشد، کلیتی هم وجود ندارد و وقتی کلیتی وجود نداشته باشد، هویتی هم وجود ندارد. اگر نابودنشدنی بودیم، نمی توانستیم در مقام فرد انسانی موجودیت داشته باشیم. با این تفاصیل مرگ برایمان اتفاق نیست. بخش لاینفکی از زندگی است. اگر قرار است وجود داشته باشیم، مرگ هم باید باشد. پس مرگ نه تنها بدبیاری نیست -فاجعه ای نیست که از بیرون بر ما تحمیل شود و ما را نابود کند- بلکه پیش شرط زندگی معنادار است. بنابراین نمی توانیم، هم توقع داشته باشیم زندگیمان معنایی داشته باشد، هم از مرگ متأسف باشیم. چون تأسف از مرگ یعنی تأسف از موجودیت فردی.

مواجهه با مرگ-براین مگی

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن