خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 21 از 21
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg1997 نمایش پست ها
      یک رشته وقتی اشباع میشه که ظرفیت پذیرشش زیاد باشه نه تعداد متقاضیانش!
      مثل رشته های وزارت علوم که اغلب ظرفیت پذیرششون از تعداد داوطلبان بیشتره و هرساله کلی صندلی خالی داره.
      کلی ازاین رشته هارو دانشگاهای پیام نور و غیر انتفاعی هم حتی دارن.خب معلومه که اشباع میشه
      اما رشته ای مثل پزشکی هرسال ظرفیتش محدوده
      وقتی ظرفیت محدود باشه و بطور چشمیگیری افزایش پیدا نکنه,ورودی های اون رشته برابر میشه با خروجی هاش و درنتیجه اشباع نخواهد شد
      شما بگرد ببین کدوم دانشگاه غیر انتفاعی یا پیام نور اومده رشته ی پزشکی زده؟
      دانشگاه ازادشم خدا تومن پول میگیره بابتش!همون دانشگاه ازادشم فقط رتبه های حدودی زیر 2هزار منطقه رو برمیداره تازه
      تاپیک نمیزنین واس آزمون شنبه؟
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mobin. نمایش پست ها
      باز خوبه تو ریاضیتم خوب بود ولی اومدی اینجا . من همونمم خوب نبود . کلا درس خوندن و دوس نداشتم . نمیدونم چرا اینجام . اما خب ایشالا یه چیزی میشیم دیگه .

پ.ن : خیلی وکالت دوس داشتم . ولی مدرسمون فقط ریاضی و تجربی داشت

چه بد! خب میرفتی یه مدرسه دیگه! من میخواستم برم ریاضی.. ولی خب چیزیه که شده البته درسته ریاضی رو عاشقشم ولی از هندسه وحشتناک بدم میاد ریاضی رو میفهمم. هندسه رو نه
      قبل از عمل کردن گوش کن....

قبل از واکنش نشان دادن فکر کن.....

قبل از شماتت کردن صبر کن...

قبل از دعا کردن ببخش....

قبل از دست کشیدن تلاش کن!....

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Paradox2020 نمایش پست ها

چه بد! خب میرفتی یه مدرسه دیگه! من میخواستم برم ریاضی.. ولی خب چیزیه که شده البته درسته ریاضی رو عاشقشم ولی از هندسه وحشتناک بدم میاد ریاضی رو میفهمم. هندسه رو نه
      مدرسه تیزهوشان بود . و اولین نفره خونواده و فامیل بودم که در میومدم ازش . و خونواده فک میکردن که چه چیز شگفتیه اون مدرسه . واس همین نزاشتن . البته منم زیاد اصرار نکردم . چون اون زمون تو بلوغ عقلی ای نبودم که بفهمم قراره تو این شرایط قرار بگیرم . اما خب . بالاخره سنت شکنیه بزرگی بود . که من امادش نبودم....
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      الان همین اتفاق با همین کیفیت داره برای فرهنگیان میفته
      چرا این همه آدم دارن کم کم پا میشن و میان رشته ریاضی که برن فرهنگیان بخونن؟ علاقه قلبی؟ قطعا نه.
      چون فرهنگیان ها از همون اول دانشحویی حقوق میگیرن و شغلشون تضمین شده ست.

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دیشب دقیقا یه تاپیک با همین عنوان تو سایت خانواده برتر زده بودن ک من نخوندمش الان ک برای بار دوم دیدم گفتم ببینم واقعا هدف استارترش ک فک کنم خودت اونم نوشی چی بوده؟

هرچی بوده فعلا مام درگیریم خواهررر

6. Top | #21
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      من زیاد اطلاعی ندارم ولی فارغ التحصیلای قبل ( شاید قبل از 80) مثل معلم هامون یا کسانی که در جامعه هستن میگفتن که اون زمان ذهنیت این بوده که باید مهندس باشی پول دربیاری مثلا مهندس نفت یا مهندسی شیمی ( برای کار در پالایشگاه ها وپتروشیمی ها) یا مهندس عمران بری ساختمون بسازی برج بسازی. کلا جدا از نفت وساختمون سازی مهندسی جایگاهی داشت که الآن امروزه رشته تجربی داره میگفتن که با زور مارو میفرستادن بریم رشته ریاضی خلبان بشیم یا بریم تو نظام یا ... در کل جو عمومی مردم خانواده وجامعه این بوده.
      حالا چی شد که تجربی جای ریاضی رو گرفت دقیق نمیدونم ولی چون تقریبا یه 10 15 سال پیش 20 سال پیش کار ساختمون کساد شد حالاب ه خاطر پایین اومدن قدرت خرید مردم یا گرونی... درکل دیگه این ذهنیت اعتبارشو از دست داد مردم دیگه فک نمیکردن مهندس بشن چون میگفتن بازار کساده یا رشته های دیگه دیگه استخدامی ها خیلی براشون سخت شده یعنی به جای انتخاب رشته های مهندسی رفتن سراغ رشته های پزشکی دندون دارو...
      در کل شاید کامل و واضح نگفته باشم ولی اصل موضوع مربوط به تغییر ذهنیته من پیشنهاد میدم شما براساس علاقه و حس توانمندیتون وارد بازار کار بشید نه بر اساس حرف وحدیث مردم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن