خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

بودجه بندی عربی کنکور

سلام دوستان متاسفانه توی قواعد عربی ضعف زیادی دارم اصلا نمیتونم بخونمش تاحالا چنددور خوندم ولی باز فراموشش میکنم ولی در عوض ترجمه خوب میزنم و درک مطلبم تا حدودی خوبه..اگه کل قواعد رو حذف کنم خیلی تاثیر داره ؟البته بجاش بقیه دروس عمومیم بالا هستن مخصوصا زبان

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Panizz نمایش پست ها
      سلام دوستان متاسفانه توی قواعد عربی ضعف زیادی دارم اصلا نمیتونم بخونمش تاحالا چنددور خوندم ولی باز فراموشش میکنم ولی در عوض ترجمه خوب میزنم و درک مطلبم تا حدودی خوبه..اگه کل قواعد رو حذف کنم خیلی تاثیر داره ؟البته بجاش بقیه دروس عمومیم بالا هستن مخصوصا زبان
      ترجمه و تعریب و مفهوم : 10 سوال
      سوالات مفهومی از متن: 4 سوال
      تحلیل صرفی فعل : 2 سوال
      تحلیل صرفی اسم : 1 سوال
      ضبط الحرکات : 1 سوال
      قواعد: 7 سوال (که البته یکی دوتاش از معنی لغات و انواع جمع و اینا میاد)

ببینید واقعا که نمیشه کل قواعد رو حذف کرد چون یه سری سوالاش خیلی آسونن یا اصلا به ترجمه مربوط میشن
      مثلا تو ریاضی 98 یکی از سوالای قواعد این بود که کدوم فعل مضارع به صورت التزامی ترجمه میشه یا نمیشه که خب این مستقیما برمیگرده به نکات ترجمه
      یا مثلا یه سوال هم این بود که بیاید لای نفی جنس و نهی رو مشخص کنید. خب این سوال باز نکته خاصی نداره و باید بشینیم گزینه هارو ترجمه کنیم ببینیم کدوم معنی نفی جنس و کدوم معنی نهی میده.
      من خودم هنوز تو قواعد خیلی مشکل دارم ولی حداقل دارم سعی میکنم که قواعد پرتست تر مثل شرط یا حال یا حصر و استثنا و یا قواعد کاربردی تر (که ممکنه تو ترجمه و تحلیل صرفی هم به درد بخورن) مثل اسم فاعل و اسم مفعول و تفضیل و انواع لا و باب ها و اینجور چیزارو بخونم

منم مثل شما زبانم خوبه و دارم به درصد 90 یا 100 فکر میکنم ولی در آخر این طرز تفکر که بگی یه درسو کم میزنم بجاش یه درس دیگه رو خیلی بالا میزنم خیلی به تراز آسیب میرسونه متاسفانه.
      الانم به اندازه کافی وقت هست برای عربی
      نکته و تست استاد فلاح تو کلاسینو رو ببینید (11 جلسه 3 ساعته) چون قطعا خیلی به افزایش درصدتون کمک میکنه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن