خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 23
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات

Lightbulb چه مباحثی حذف کنم نظام قدیم تجربی لطفا بیایید

دوستان اگر میخایین نظر منفی بدید ک دیگ وقت برا شروع نیست و موفق نمیشی و فلان و بهمان لطفا همین الان بفرما بیرون

لطفا دوستانی ک میتونن کمکم کنن رو تگ کنید
      .
      .
      .
      سلام
      من پارسال دروس خوب خوندم ولی تست کافی نزدم و کنکورم رو خراب کردم رتبم شد ۴۹ هزار |: ولی موندم برا امسال و نتونستم تا الان بخونم و نتونستم هم دلیل دارم و الان کلا هچه چی رو فراموش کردم

و از وسط خرداد شروع کردم و ی سری دروس خوندم اما ی استرس دارم چون واقعا......نمیدونم کدوم درس هارو حذف کنم و کنم درس هارو بخونم......... یا این تایم باقی مونده رو چطوری بخونم........و چکار کنم..........

و هدفم رشته علوم ازمایشگاه بوده و هست اما عاقلانه بگم رسیدن بهش سخته و کار های خارق العاده میخاد
      و در هر صورت میخوام امسال قضیه کنکور رو ببندم و ی رتبه ای در حدود ۳۰ هراز ۴۰ هزار

من درس ادبیات حفظ لغات و تاریخ خوبم یعنی با ی مرور یادم میاد اما املا و قرابت و ارایه ن
      عربی پارسال تمام دی وی دی های ناصح زاده رو دیدم اما الان هیچم همونارم یادم نیست
      دینی حتی ی ذره یادم نیست
      زبان ی دور کامل لغات خوندم
      ریاضی فقط چند تا مبحث حد و مثلثات و لگارتیم و امار دی وی دی توضیح درسش رو دیدم
      فیزیک دی وی دی درس نور و گرما فقط دیدم این دو تا درس چون اموزششون فراموش کردم مجبورم دی وی دی ببینم تا یادم بیاد
      شیمی پارسال سال دوم کامل خوندم و تست زدم و نکات محلول و ترمو سینتیک و تعادل و الکترو شیمی از دی وی دی های اقاجانی کار کردم

میترسم چند تا مبحث درس انتخاب کنم ک از شون سوال نیاد
      لطفا راهنمایی کنید
      مرا به سخت جانی اینچنین گمان نبود....

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      بچه ها من نمیتونم دوستان دیگ تگ کنم لطفا تگ کنید

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      هدف ت سی چهل هزاره ؟ خب اینو که نخونی هم میتونی بیاری .

ولی اگه زیر ده دوازده هزار میخوای
      زیست همه چیز رو جز میوز میتوز و ژنتیک مندل و ژنتیک جمعیت رو بخون .
      ژنتیک جمعیت و مندل رو هم توضیحات ش رو بخون چون خیلی روون و اسونه فقط بیخیال مسائل ش شو
      از گیاهی ها ، حتمااا حتمااا هورمون های گیاهی رو بخون ، شکل نوار قلب و بیماری های قلب رو ترکیبی حتما بخون
      ویژگی رگ ها رو کامل یاد بگیر
      جانوران پست تر از انسان رو حتما یاد بگیر
      کلا زیست رو میتونی برسونی جز همین ژنتیک مسائل ش .
      ولی مواردی ک گفتم هرسال تست دارن حتما بخون شون .
      ریاضی ، احتمال و آنالیز و امار و لگاریتم و دنباله و مثلثات و تابع رو بخون که اسون هستن ، حد رووحتماا بخون ، هرچی نمیخونی حد رو بخون اینو جدی میگم بهت ، معادله نامعادله رو هم همینطور.
      برای فیزیک ، نوسان و صوت و گرما و امواج الکترومغناطیس و مکانیکی و فیزیک جدید و کلا پیش دو خیلی اسونن اینا رو بخونی یه چیزی حدود 40 پنجاه میشه فقط باید هی مرور کنی دیگ چون فرمول زیاد دارن یادت میره ولی خوبیش اینه ک فرمول های نوسان به بعد همه تکراریه ، تو درس های بعدم میاد و کلا خوب چیزیه برای یاد گرفتن.

شیمی سال دوم درس یک دو و سه رو بخون ، از درس پنج الکان الکین الکن ها و الماس گرافیت رو حتمااا بخون حتممااااااا ترمودینامیک اسونه روونه زود یاد میگیری اون رو بخون . حفظیات محلول ها رو بخون خصوصا قسمت فاز ها و صابون ها و ...
      استوکیومتری چیزی نداره ها ، ضرایب پی ساخته رو یاد بگیر ، چند تا واکنشم باید حفظ ککنی ، جابه جایی یگانه دوگانه که باید راهشو یاد بگیری حفظ کردن نداره ، سوختن ها هم که معمولا مشخص هستن ، یه تجزیه باید حفظ کنی یک ترکیب ، کاری هم نداره اصلا .
      از چهارم توضیحات همه ی فصل ها رو بخون . خود حفظی ها رو اگه درست حسابی بخونی میتونی 50 بزنی ، برای عربی هیچی نخون فقط برو کنکور بزن ، توی کنکور ها هرچیزی که لازم باشه رو یاد میگیری ، برای هر مبحثی که توی کنکورای عربی یاد میگیری هم بیست تا تست بزنی بسه ، اونقدر کنکورارو تکرار میکنی ک عربیت قشنک تا 70 میاد بالا
      ادبیات گفتی املا ، تو وقتی لغت میخونی به شکل شون هم دقت کن اگه دیدی شکلش سخته برای خودت ی خط ازش بنویس ، اگ لقمه ی لغت داری کاربرد کلمه رو توی جمله یاد بگیر
      گروه های املایی زبان فارسی و بیاموزیم ها و داستان هایی که توی زبان فارسی اومده و حکایت های ادبیات فارسی منبع املا هستن ، منم ی زمانی از املا میترسیدم ولی هیچی نداره واقعا
      برای قرابت و ارایه هم فقط تست کنکور بزن
      برای دینی هم روزی یک کنکور بزن و مبحث هر تست رو مطالعه کن ، مثلا از اثار ما تقدم تست کنکور اومده میری اثار ما تقدم رو میخونی و اینطوری میتونی دینی ت رو بکشونی بالا
      برای زبان هم روزی 30 تست وکب و یک ریدینگ و یک کلوز بزن
      ببین ما مسئول کارای خودمون و کارایی ک دیگران برامون انجام میدن هستیم و اینم بدون که اگه روش سال های قبلت روش درستی بود تو الان باید به نتیجه می رسیدی .
      پس اشتباه بوده ک چهل هزار شدی ، من قصد توهین ندارم واقعا اما خب راهت اشتباه بوده ، من هم کلاسی ای داشتم که جز رفیق بازی کار دیگه ای نمیکرد درسم نمیخوند کلا ول میگشت ، شد 41 هزار ، شما ک خوندین و در صورتی ک روشتون درست بوده نباید این میشدین .
      به هر حال اگه حرفی میزنم برای خودتونه و گوش دادن تون ب من یا خلاف ش چیزی به من اضافه یا از من کم نمیکنه . اگه انجام بدی نتیجه ش رو میبیینی
      . فیلم دیدن برای درس هارو بذارید کنار ، خفن ترین استااد هم بیاد کنار شما بشینه همه چیز رو هم عالی بگه کلی تکنیک هم بگه تا خودت دست به کار نشی تست نزنی هیچی نمیشی هییچیی نمیشی ، یه مثال میزنم ،تو دوره ی مدرسه ی دبیر میومد به 30 دانش اموز یک چیز رو درس میداد ، بر فرض دبیر عالی ای هم بود ، همه بیست میشدن ؟ نه ! فقط اونی که خودش دست ب کار میشد 20 میشد ، اگ با درس دبیر قرار بود چیزی راه بیفته همه بیست میشدن ، یکی رو هم میبینی سر ی مبحث غایبه ولی جای بقیه 20 میگیره ، خودش خونده خودش دس ب کار شده ! حتما ک نباید ی دبیر بالا سرت باشه ، حتی اک بایدی وجود داشته باشه تو ی روزی توی مدرسه برای هر درس ی دبیر داشتی ، این دبیرای فیلم ها هم مثل همون دبیرای مدرسه .
      فیلم نبین و خودت تست بزن و درس بخون
      اولویتت برای هر تستی تستای سراسری سال های قبل باشه .
      برای عربی وقتی کنکور زدی و از توی کنکور خواستی بری تست اضافه هم کار کنی تست تالیفی 20 تا بزن ولی باقی درس ها فقط سراسری
      میتونی با این کا اختصاصیاتو میانگین 45 برسونی عمومیاتو میانگین 70 . بعد هم از 15 مرداد شروع کن هر دوروز ی بار ی کنکور بزن ، ب جای س روز ی بار دو روز ی بار . اونجا اونقدر تکرار میکنی ک از میانگین 45 اختصاصی با حفظ کردن پاسخا میتونی میانگین 55 هم برسونی ، میشه تقریبا رتبه ی 5 تا هشت هزار .
      خلاصه من وقتمو دادم برات گفتم چ کنی ، بقیه ش با خودته دوست عزیز

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام .اولا باید بگم استرس به خودت وارد نکن ....این هدفی که داری واسه این تایم کاملا قابل دسترسیه اگر بخونی!!!
      در حالت کلی تو باید یکم بالاتر از هدف در نظر بگیری تا به هدف برسی
      به نظرم کل عمومی رو بخون بجز زبان فارسی تو ادبیات
      معتل تو عربی
      (زبان هم به سطحت بستگی داره فک نکنم مشکلی داشته باشی البته)
      چون عمومی خیلییی زود بازده هستش مخصوصا تو این تایم.

تو ریاضی آمار احتمال لگاریتم ماتریس معادله درجه2 و حد و پیوستگی و مثلثات که آشنایی داری رو بخون
      تو زیست گیاهی رو میتونی حذف کنی
      ژنتیکم هم حذف کن ولی حفظیات فصل5پیش رو بخون
      بقیه رو بخون چون زیست مهم ترین درسته
      اگر بازم‌حس میکنی زیاده بخش سلولی رو فقط روزنامه وار بخون که ترکیبی دادن یه چیزایی بلد باشی چون تو ترکیبی ها مثلا وقتی یه تست جانوری رو میخوان با سلولی ترکیب کنن اکثرا ریز وارد نمیشن تو سلولی همینکه یه چیزایی بدونی کفایت میکنه (اکثر موارد)
      فیزیک هم گرما آینه و عدسی(واسه بعضیا این سخته واسه بعضیا آسون بخون نفهمیدی رد شو ازش)و پیش2 رو بخون ...
      واسه شیمی هم کل شیمی2
      استوکیومتری در حدی که کسرها رو بلد باشی و البته واکنش نویسی و موازنه
      ترمودینامیک
      پیش1
      فک نکن زیاد گفتم بهت کاملا نرمال و طبیعی هست واسه رسیدن به هدفت تو این تایم کم فک نکن شرایط گل و بلبل و... هستش باید حداقل روزی ۱۰ساعت بخونی
      موفق باشی

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam.mz نمایش پست ها

ولی اگه زیر ده دوازده هزار میخوای
      زیست همه چیز رو جز میوز میتوز و ژنتیک مندل و ژنتیک جمعیت رو بخون .
      ژنتیک جمعیت و مندل رو هم توضیحات ش رو بخون چون خیلی روون و اسونه فقط بیخیال مسائل ش شو
      از گیاهی ها ، حتمااا حتمااا هورمون های گیاهی رو بخون ، شکل نوار قلب و بیماری های قلب رو ترکیبی حتما بخون
      ویژگی رگ ها رو کامل یاد بگیر
      جانوران پست تر از انسان رو حتما یاد بگیر
      کلا زیست رو میتونی برسونی جز همین ژنتیک مسائل ش .
      ولی مواردی ک گفتم هرسال تست دارن حتما بخون شون .
      ریاضی ، احتمال و آنالیز و امار و لگاریتم و دنباله و مثلثات و تابع رو بخون که اسون هستن ، حد رووحتماا بخون ، هرچی نمیخونی حد رو بخون اینو جدی میگم بهت ، معادله نامعادله رو هم همینطور.
      برای فیزیک ، نوسان و صوت و گرما و امواج الکترومغناطیس و مکانیکی و فیزیک جدید و کلا پیش دو خیلی اسونن اینا رو بخونی یه چیزی حدود 40 پنجاه میشه فقط باید هی مرور کنی دیگ چون فرمول زیاد دارن یادت میره ولی خوبیش اینه ک فرمول های نوسان به بعد همه تکراریه ، تو درس های بعدم میاد و کلا خوب چیزیه برای یاد گرفتن.

شیمی سال دوم درس یک دو و سه رو بخون ، از درس پنج الکان الکین الکن ها و الماس گرافیت رو حتمااا بخون حتممااااااا ترمودینامیک اسونه روونه زود یاد میگیری اون رو بخون . حفظیات محلول ها رو بخون خصوصا قسمت فاز ها و صابون ها و ...
      استوکیومتری چیزی نداره ها ، ضرایب پی ساخته رو یاد بگیر ، چند تا واکنشم باید حفظ ککنی ، جابه جایی یگانه دوگانه که باید راهشو یاد بگیری حفظ کردن نداره ، سوختن ها هم که معمولا مشخص هستن ، یه تجزیه باید حفظ کنی یک ترکیب ، کاری هم نداره اصلا .
      از چهارم توضیحات همه ی فصل ها رو بخون . خود حفظی ها رو اگه درست حسابی بخونی میتونی 50 بزنی ، برای عربی هیچی نخون فقط برو کنکور بزن ، توی کنکور ها هرچیزی که لازم باشه رو یاد میگیری ، برای هر مبحثی که توی کنکورای عربی یاد میگیری هم بیست تا تست بزنی بسه ، اونقدر کنکورارو تکرار میکنی ک عربیت قشنک تا 70 میاد بالا
      ادبیات گفتی املا ، تو وقتی لغت میخونی به شکل شون هم دقت کن اگه دیدی شکلش سخته برای خودت ی خط ازش بنویس ، اگ لقمه ی لغت داری کاربرد کلمه رو توی جمله یاد بگیر
      گروه های املایی زبان فارسی و بیاموزیم ها و داستان هایی که توی زبان فارسی اومده و حکایت های ادبیات فارسی منبع املا هستن ، منم ی زمانی از املا میترسیدم ولی هیچی نداره واقعا
      برای قرابت و ارایه هم فقط تست کنکور بزن
      برای دینی هم روزی یک کنکور بزن و مبحث هر تست رو مطالعه کن ، مثلا از اثار ما تقدم تست کنکور اومده میری اثار ما تقدم رو میخونی و اینطوری میتونی دینی ت رو بکشونی بالا
      برای زبان هم روزی 30 تست وکب و یک ریدینگ و یک کلوز بزن
      ببین ما مسئول کارای خودمون و کارایی ک دیگران برامون انجام میدن هستیم و اینم بدون که اگه روش سال های قبلت روش درستی بود تو الان باید به نتیجه می رسیدی .
      پس اشتباه بوده ک چهل هزار شدی ، من قصد توهین ندارم واقعا اما خب راهت اشتباه بوده ، من هم کلاسی ای داشتم که جز رفیق بازی کار دیگه ای نمیکرد درسم نمیخوند کلا ول میگشت ، شد 41 هزار ، شما ک خوندین و در صورتی ک روشتون درست بوده نباید این میشدین .
      به هر حال اگه حرفی میزنم برای خودتونه و گوش دادن تون ب من یا خلاف ش چیزی به من اضافه یا از من کم نمیکنه . اگه انجام بدی نتیجه ش رو میبیینی
      . فیلم دیدن برای درس هارو بذارید کنار ، خفن ترین استااد هم بیاد کنار شما بشینه همه چیز رو هم عالی بگه کلی تکنیک هم بگه تا خودت دست به کار نشی تست نزنی هیچی نمیشی هییچیی نمیشی ، یه مثال میزنم ،تو دوره ی مدرسه ی دبیر میومد به 30 دانش اموز یک چیز رو درس میداد ، بر فرض دبیر عالی ای هم بود ، همه بیست میشدن ؟ نه ! فقط اونی که خودش دست ب کار میشد 20 میشد ، اگ با درس دبیر قرار بود چیزی راه بیفته همه بیست میشدن ، یکی رو هم میبینی سر ی مبحث غایبه ولی جای بقیه 20 میگیره ، خودش خونده خودش دس ب کار شده ! حتما ک نباید ی دبیر بالا سرت باشه ، حتی اک بایدی وجود داشته باشه تو ی روزی توی مدرسه برای هر درس ی دبیر داشتی ، این دبیرای فیلم ها هم مثل همون دبیرای مدرسه .
      فیلم نبین و خودت تست بزن و درس بخون
      اولویتت برای هر تستی تستای سراسری سال های قبل باشه .
      برای عربی وقتی کنکور زدی و از توی کنکور خواستی بری تست اضافه هم کار کنی تست تالیفی 20 تا بزن ولی باقی درس ها فقط سراسری
      میتونی با این کا اختصاصیاتو میانگین 45 برسونی عمومیاتو میانگین 70 . بعد هم از 15 مرداد شروع کن هر دوروز ی بار ی کنکور بزن ، ب جای س روز ی بار دو روز ی بار . اونجا اونقدر تکرار میکنی ک از میانگین 45 اختصاصی با حفظ کردن پاسخا میتونی میانگین 55 هم برسونی ، میشه تقریبا رتبه ی 5 تا هشت هزار .
      خلاصه من وقتمو دادم برات گفتم چ کنی ، بقیه ش با خودته دوست عزیز
      ممنونم
      میدونم واقعا مشکل از خودمه و اینکه شما داری عیب کارم رو میگی ن تنها ناراحتم نمیکنه بلکه خوشحالمم میکنه
      دقیقا پارسال سر جلسه اینقدر استرس داشتم ک اصلا ب ترتیب سوالاتم رو حل نمیکردم یکی از زیست و یکی از و....

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Abolfazl_Az78 نمایش پست ها
      سلام .اولا باید بگم استرس به خودت وارد نکن ....این هدفی که داری واسه این تایم کاملا قابل دسترسیه اگر بخونی!!!
      در حالت کلی تو باید یکم بالاتر از هدف در نظر بگیری تا به هدف برسی
      به نظرم کل عمومی رو بخون بجز زبان فارسی تو ادبیات
      معتل تو عربی
      (زبان هم به سطحت بستگی داره فک نکنم مشکلی داشته باشی البته)
      چون عمومی خیلییی زود بازده هستش مخصوصا تو این تایم.

تو ریاضی آمار احتمال لگاریتم ماتریس معادله درجه2 و حد و پیوستگی و مثلثات که آشنایی داری رو بخون
      تو زیست گیاهی رو میتونی حذف کنی
      ژنتیکم هم حذف کن ولی حفظیات فصل5پیش رو بخون
      بقیه رو بخون چون زیست مهم ترین درسته
      اگر بازم‌حس میکنی زیاده بخش سلولی رو فقط روزنامه وار بخون که ترکیبی دادن یه چیزایی بلد باشی چون تو ترکیبی ها مثلا وقتی یه تست جانوری رو میخوان با سلولی ترکیب کنن اکثرا ریز وارد نمیشن تو سلولی همینکه یه چیزایی بدونی کفایت میکنه (اکثر موارد)
      فیزیک هم گرما آینه و عدسی(واسه بعضیا این سخته واسه بعضیا آسون بخون نفهمیدی رد شو ازش)و پیش2 رو بخون ...
      واسه شیمی هم کل شیمی2
      استوکیومتری در حدی که کسرها رو بلد باشی و البته واکنش نویسی و موازنه
      ترمودینامیک
      پیش1
      فک نکن زیاد گفتم بهت کاملا نرمال و طبیعی هست واسه رسیدن به هدفت تو این تایم کم فک نکن شرایط گل و بلبل و... هستش باید حداقل روزی ۱۰ساعت بخونی
      موفق باشی
      مرسی
      من واقعا هر کار میکنم نمیتونم این دروس تو ده ساعت بگنجم
      مثلا باید همه درس هارو تو طول روز بخونم یا اینکه ن
      اثن چکار کنم هنگم

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam.mz نمایش پست ها

فقط خواستم یه چیزی بگم
      با کنکورای چند سال اخیر نخونده نمیشه 30 هزار آورد.
      من پارسال نخونده رفتم.100هزار شدمتازه شیمی وزبانمم30 درصد بود

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      جواب منم بدید ممنون
      منطقه 3 پرتوشناسی سراسری تا 11000 هزار میشه نگاه کردم اگه بخوام پردیس برم تا چند هزار بیشتر از آزاد میشه تقریبی؟

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      زیاد درمورد حذفیات نمیتونم راهنمایی کنم
      ولی حتما حتما از روی دی وی دی خوندن رو کلا بذار کنار،
      یا اگه درسی رو با دی وی دی دیدی اصلا نخونده حسابش کن! تا وقتی تست های کنکور رو نزنی و خودت دست به کار نشی به احتمال بالا تو کنکور غلط میزنی چون کامل یاد نگرفتی!
      ینی درسی که نخوندی رو خب نمیزنی رد میشی، ولی درسی که فقط فیلمشو دیدی و کامل مسلط نیستی رو میزنی ولی غلط که نمره منفی هم داره !
      اگه فیلم می بینی حتما تستش رو کار کن، اگه نمیخوای یا نمیرسی تست بزنی اصلا فیلمش رو هم نبین.

این فیلم دیدن تو این مدت باقی مونده خیلی وسوسه کننده ست، کنترلش کن.

تست تالیفی هم بریز دور، فقط سراسری 90 به بعد.
      موفق باشی

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Grace نمایش پست ها
      فقط خواستم یه چیزی بگم
      با کنکورای چند سال اخیر نخونده نمیشه 30 هزار آورد.
      من پارسال نخونده رفتم.100هزار شدمتازه شیمی وزبانمم30 درصد بود
      خب شما نظام جدیدی فرق میکنه نظام قدیمیا چون میانگین درصداشون توی رتبه های برتر به خاطر سختی درس ها پایین تر بود با میانگین ده اختصاصی و چهل عمومی تا کنکور 97 سی و خورده ای هزار میاوردن ، نخونده ها 40 هزار

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام عزیزم

ببین این کاری ک میگم بکنی رتبت بنظرم از 40 هزار خیلی بهتر میشه

درمورد عمومی :
      از الان تا خود کنکور پیوسته شبی یه درس دینی بخون
      هرشب یک ساعت و نیم برای
      ادبیات بذار ، نیم ساعت لغت و املا ، نیم ساعت قرابت و ارایه (زوج و فردش کن ، مثلا روزای زوج ارایه روزای فرد قرابت ) و نیم ساعت دستور ( اونایی ک برات راحتترن اولویت بذار )
      روزهای زوج یک یا دوفیلم تدریس
      عربی ناصح زاده رو ببین ( در حد یه ساعت یا یک و نیم ساعت وقت بذار...یک ساعت فیلم ببین نیم ساعت تستای اون مبحثو بزن ) / روزهای فرد زبان کار کن ... اونم یک ساعت و نیم کن ( نیم ساعت لغت بخون ، چهل و پنج دقیقه گرامر و یه ربع ریدینگ و کلوز )

اگه عمومی رو پیوسته کار کنی به صورت خیلی عجیب و خوب رتبت جابجا میشه شک نکن...یعنی روزی حدودا 4/5 وقت بذار برای عمومیات

درمورد اختصاصیا

تو
      شیمی بنظرم خیلی وقت مسئله نذار ! اولویتت رو بده به حفظیات کتاب ...اگه احیانا وقت اضافه اوردی برو سراغ مسائل اسونتر
      تو
      فیزیک و ریاضی با توجه به تعداد سوالای کنکور مباحثی رو اول انتخاب کن که پرسوال تر باشن و تو از پسشون بر میای! ممکنه یه فصلی سوالاش زیاد باشه ولی برای تو نباشه ! تعداد سوالارو هم ک تو هر مبحث میتونی با یه سرچ راحت تو نت پیدا کنی
      زیست رو هم بنظرم چیزی رو حذف نکن بجز مسائل و مواردی ک خیلی برات سختن

تو اختصاصی هم بنظرم هرروز زیست و حفظیات شیمی رو بخون...روزی یه ساعت و نیم حفظیات شیمی و دو ساعت و نیم زیست...مجموعا 4 ساعت هم در روز به طور ثابت اینارو میخونی

حالا ریاضی و فیزیک رو زوج و فرد کن و در حد 30-40 درصد مباحث راحتتر از نر خودت رو بخون ...حدودا سه ساعت کافیه بنظرم

اینجوری با روزی 10-11 ساعت پیوسته خوندن خودتم بعد اومدن نتایج میبینی که رتبت از چیزی ک انتظار داشتی خیلی بهتر شده ! شاید با این روش اگه خوب و با تمرکز عالی بخونی زیر 15 هزار هم برسی...همش بستگی به خودت داره
      و تاکید میکنم که اولویتت صرفا روی تستای کنکورهای سالهای اخیر باشه ...چون فکر نمیکنم خیلی برسی ب تستهای تالیفی زدن

در کل حذفیات چیزی نیس ک از بقیه نظر بخوای ! همش به خودت و توانایی خودت بستگی داره و دیدگاهت به هر مبحث و هر درس ...خب هرکی تو یسری مباحث ضعف داره و تو یسری مباحث قوی تره ....زیاد سخت نگیر و مدت باقی مونده رو فقط بخون...بدون توجه به حاشیه ها
      موفق باشی امیدوارم برات کمک کننده بوده باشه عزیزم
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      به تمام گره هایی که تصور دارم
      همگی کور شدند...!

ویرایش توسط Frozen : 10 تیر 1399 در ساعت 17:07

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sara_Bano نمایش پست ها
      دوستان اگر میخایین نظر منفی بدید ک دیگ وقت برا شروع نیست و موفق نمیشی و فلان و بهمان لطفا همین الان بفرما بیرون

لطفا دوستانی ک میتونن کمکم کنن رو تگ کنید
      .
      .
      .
      سلام
      من پارسال دروس خوب خوندم ولی تست کافی نزدم و کنکورم رو خراب کردم رتبم شد ۴۹ هزار |: ولی موندم برا امسال و نتونستم تا الان بخونم و نتونستم هم دلیل دارم و الان کلا هچه چی رو فراموش کردم

و از وسط خرداد شروع کردم و ی سری دروس خوندم اما ی استرس دارم چون واقعا......نمیدونم کدوم درس هارو حذف کنم و کنم درس هارو بخونم......... یا این تایم باقی مونده رو چطوری بخونم........و چکار کنم..........

و هدفم رشته علوم ازمایشگاه بوده و هست اما عاقلانه بگم رسیدن بهش سخته و کار های خارق العاده میخاد
      و در هر صورت میخوام امسال قضیه کنکور رو ببندم و ی رتبه ای در حدود ۳۰ هراز ۴۰ هزار

من درس ادبیات حفظ لغات و تاریخ خوبم یعنی با ی مرور یادم میاد اما املا و قرابت و ارایه ن
      عربی پارسال تمام دی وی دی های ناصح زاده رو دیدم اما الان هیچم همونارم یادم نیست
      دینی حتی ی ذره یادم نیست
      زبان ی دور کامل لغات خوندم
      ریاضی فقط چند تا مبحث حد و مثلثات و لگارتیم و امار دی وی دی توضیح درسش رو دیدم
      فیزیک دی وی دی درس نور و گرما فقط دیدم این دو تا درس چون اموزششون فراموش کردم مجبورم دی وی دی ببینم تا یادم بیاد
      شیمی پارسال سال دوم کامل خوندم و تست زدم و نکات محلول و ترمو سینتیک و تعادل و الکترو شیمی از دی وی دی های اقاجانی کار کردم

میترسم چند تا مبحث درس انتخاب کنم ک از شون سوال نیاد
      لطفا راهنمایی کنید
      آزمون جامع بزن امروز ترجیحا 98 خارج
      بر اساس ازمونت لیست سفید و سیاه و خاکستری بساز
      سفید یعنی تسلط کامل
      سیاه یعنی نخونده کامل
      خاکستری یعنی کم تسلطی
      سوالی که مطمئن بودید و درست بوده لیست سفیدتونه
      سوالی که اصلا بلد نیستین لیست سیاه
      و سوالایی که شک داری یا بلد بودی و غلط زدی میشه خاکستریت

بعد که با اطمینان گفتی مشکل من دقیقا تو فلان مبحث و .. است شروع کن از لیست خاکستری یعنی کم تسلطیش مبحثای راحتو خوندن و لیست سفید رو با ازمون زنده نگه داستن

سه هفته تا چهار هفته بزار تا راحتای خاکستریتو بخونی بعد وارد آزمون زدن و تحلیلش شو
      با روش تضمینی زیر بیست هزاری

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      صحبت بچه ها رو نخوندم چون زیاد هست بنابراین چیزی که میگمو شاید گفته باشن.
      اول مباحث مشترک نظام قدیم و جدیدو پیدا کن بعد مباحثی که ساده تر و راحت تر هست و سوال ازش میادو بخون.
      در مورد مباحث مشترک هم بچه ها قبلا تاپیک زدن.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A.H.M نمایش پست ها

آزمون جامع بزن امروز ترجیحا 98 خارج
      بر اساس ازمونت لیست سفید و سیاه و خاکستری بساز
      سفید یعنی تسلط کامل
      سیاه یعنی نخونده کامل
      خاکستری یعنی کم تسلطی
      سوالی که مطمئن بودید و درست بوده لیست سفیدتونه
      سوالی که اصلا بلد نیستین لیست سیاه
      و سوالایی که شک داری یا بلد بودی و غلط زدی میشه خاکستریت

بعد که با اطمینان گفتی مشکل من دقیقا تو فلان مبحث و .. است شروع کن از لیست خاکستری یعنی کم تسلطیش مبحثای راحتو خوندن و لیست سفید رو با ازمون زنده نگه داستن

سه هفته تا چهار هفته بزار تا راحتای خاکستریتو بخونی بعد وارد آزمون زدن و تحلیلش شو
      با روش تضمینی زیر بیست هزاری
      من همیشه میخوام این روش رو برم ولی شاید یه تست از یه مبحثی خیلی راحت باشه این دیلی نمیشه واقعا اون مبحث رو مسلط باشیم که ...
      من بعد 2 ماه تازه امروز شروع کردم میخواستم این کارو بکنم ولی بیخیال شدم از اول دوباره همه رو دارم دوره میکنم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)