خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Post راهنمایی درباره دی وی دی زیست و زبان حرف آخر

سلام دوستان خوبین من نهمم یعنی مهر میشم دهم
      قصد دارم تابستون زیست و زبان دهم رو پیشخوانی کنم
      که قصد دارم با دی‌وی‌دی شعبانی و محمودی بخونماز شعبانی هم یکم دیدم عالیه فقط یه مشکل دارم جزوست .. چون جزوه خوبی موسسه بهم نداده و فقط اسلاید هاست که بدرد نمیخوره اصلا .. زیست خیلی طول میکشه جزوش که باید حین دیدن فیلم بنویسم ولی زبانو نمیدونم ... بعد نمیدونم کتاب الگو تا رتبه به چه دردی میخوره .. توی الگو تا رتبه ، نکاتی رو زده که توی فیلم نیست و همینطور توی فیلم نکاتی رو میگه که توی الگو نیست
      یک مورد دیگه هم این بود کتاب الگو تا رتبه دهم چاپ ۹۹ مبانی سلولی و مولکولی رو حذف کرده و فقط توی فهرستش از فصل ۱ تا ۵ رو داره ولی توی فیلما و دفتر برنامه ریزی مبانی رو زدن
      پس کلا سوالام
      ۱ . جزوه فیلم که خیلی طول میکشه نوشتنش چیکار کنم؟
      ۲ . کاربرد الگو تا رتبه و نقشش؟
      ۳ . حذف مبانی از الگو؟ برای شماهم پاک شده؟
      ۴ . بعضی ها میگن اصلا dvd نبینم .. ولی اصلا نمیتونم بدون dvd چون تازه میخوام پیشخوانی کنم ممنون میشم خوب توضیح بدین ممنونم منم مثل برادر خودتون حساب کنین ممنون دوستای گلم 🧡

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز ، امیدوارم حالت عالی باشه . بله خیلی خوبه که از الان دارید برای کنکور خودتون برنامه ریزی میکنید
      از نظر من سعی کنید در کنار دی وی دی هم یه کتاب کمک اموزشی حتما تهیه کنید . سپس نکات مهم رو خودتون جزوه نویسی کنید
      میدونم جزوه نوشتن وقت زیادی میگیره ازتون اما در اینده و در طول سال خیلی میتونه کمک کنه و شما با این کار وقت بیشتری برای تست زدن به دست میارید ، منبع کمک اموزشی هم برای زیست میکرو و برای زبان مبتکران اناری بگیرید . در ضمن نگران چاپ کتاب ها نباشید ، کتاب ها امسال تغییر خاصی نکردن . چاپ 99 بگیرید و استفاده کنید چون چاپ 1400 دیر میان

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من جزوه رو برای زیست پیشنهاد نمیدم بهتره از همون کتاب درسیت استفاده کنی چون توی حافظه تصویریت مطالب میمونه اینجوری وقتی گزینه ها رو میبینی مطلب یادت میفته.
      دی وی دی های آموزشی هم اگه با کیفیت باشه خوبه که استفاده کنی چون بعضی از مفاهیم باید توضیح داده بشه تا برای ادم جا بیفته من خودم از دی وی دی های ابوالحسنی استفاده میکنم چون بعضی از مطالب رو اگه بخوام خودم بخونم سه چهار ساعتی طول میکشه تا بفهمش

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من اصلا قصدم تبلیغ نیست.ولی چون خودمم همینطوری بودم و اکثر فیلم های اموزشی زیست طولانی ان اینو بهت میگم.یه سر به سایت(نکته زیست)دکتر ابولحسنی بزن.سرچ کنی واست میاره.تو اپارات هم قسمت هایی از فیلمای زیستشو میزاره.ببین اگه به دردت میخوره اینارو تهیه کن.زمان فیلماش اصلا طولانی نیس.اصلا وسواسی هم نباش که جزوه بنویسی.یبار فیلمو کامل ببین.بعد برو کتاب رو بخون.بعد برو درسنامه بخون.اگه نکته جالبی دیدی تو کتاب درسیت (حاشیه نویسی)کن.جزوه ننویسیاااا فقط حاشیه نویسی

5. Top | #5
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام ببین همین اول راه بهت بگم که dvd یا کلاس انلاین مطلقا خوب یا بد نیس مث یه شمشیر دو لبه س باید ازش درست استفاده کنی هیچ وقت به طور کامل به dvd تکیه نکن مثلا برای زیست شعبانی جزوه نوشتن از روی فیلم کار اشتباهیه چون تو هنوز اول راهی و هیچ پیش زمینه ای از زیست نداری همه چیز به نظرت جدید میاد و همرو جزوه میکنی یهو میبینی برا یه فصل 300 صفحه نوشتی و کلی خودتم خسته کردی ... من خودم از شعبانی استفاده کردم بیشتر بدرد این میخوره ک درک و تصور تورو ببره بالا و آمادت کنه برا خوندن کتاب و بعدش تست زدن ( تو این مورد هم انصافا عالیه ) ...پس توصیم اینه :بعد از اینکه هر قسمتی از تدریس رو دیدی (فقط تدریسش . تستاشوفعلا نگاه نکن ) بلافاصله برو سمت کتاب درسی و ریز ب ریز متنو بررسی کن و سعی کن با درک و تصوری که از فیلم پیدا کردی کامل همه جمله هارو واکاوی کنی و ذره بین بزاری روی کلمه ب کلمه کتاب(چند بار تکرار کن این کارو)...بعدش میری سراغ تستایی که حل میکنه اول خودت سعی کن حل کنی اگه نتونستی هم اشکال نداره ولی حتما از روی تستا یاد بگیر که برا بار بعدی چجوری باید کتابو بخونی ...حالا با شناختی که از تستای اون مبحث پیدا کردی باز میری سراغ کتاب درسی ( اینجا دیگه چم و خم کار دستت میاد که چجوری متنو باید خوند و به همه چی گیر داد ...) بعد این مراحل راحت میتونی بری سراغ هر تستی که میخای ( از هر کتاب کمک درسی ولی بنظر من با میکرو شروع کن )...این چیزی ک میگمو یادت باشه رمز موفقیت تو زیست مروره اونم نه مرور درسنامه فلان کتاب و جزوه فلان معلم . مهم ترین رکن مطالعه زیست مرور متن کتابه و باید بارها و بارها خوندش ( جزوه و درسنامه یبار / کتاب درسی ده ها بار )..موفق باشی

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به نظرم به dvd زیاد تکیه نکن. سعی یک کتاب کمک درسی هنگام مطالعه ی زیست دم دستت بذاری. سعی کن زیست رو لایه ای مطالعه کنی. اول فیلم آموزشی ببین تا کمی مطالب رو بفهمی. بعد برو یک بار کتاب رو بخون. بعد برو سراغ تست. چون تست به شما میگه کجا ها رو خوب نخوندی. بعد جاهایی که خوب نخوندی رو برو از روی کتاب دوباره بخون. به نظرم این روش خوبی برای مطالعه ی زیست است. من از این روش توانستم درصد های بالایی رو بزنم.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)