خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 7 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 93
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      تست فوق العاده جالب امروز:
      روی تست فکر کنید و پاسخ بدید به تست، فقط گزینه بگید چون طولانیه وقتتون تلف نشه برای تایپ
      از دوستای خوبمون که در تاپیک های درسی فعالیت دارند مثل دوست عزیزمون B3hism@ خواهش می کنم این تاپیک رو هم شرکت کنند تا جون بگیره و آزمونمون هم دیده بشه،
      برای شرکت در آزمون جامع پیش بینی فقط پیام خصوصی بدید به بنده و بنویسید: "آزمون زیست" تا رایگان ثبت نام تون تکمیل بشه.
      پاسخ تست امروز:
      2020.png
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

2. Top | #32
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      28 نفر شدیم،
      2 نفر دیگه بیاید بشیم 30 تا
      پیام بدید دیگه بچه ها
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      28 نفر شدیم،
      2 نفر دیگه بیاید بشیم 30 تا
      پیام بدید دیگه بچه ها
      منم بذار داداش
      اینم 29

4. Top | #34
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg1997 نمایش پست ها
      منم بذار داداش
      اینم 29
      حسو درک می کنم
      news1-337-.jpg
      180 نفر این تاپیکو دیدن، 30 نفر مشارکت کردن، تقسیم کنیم میشه = 16/66 درصد مشارکت
      اگه همین تاپیکو 500 نفر ببینن با این درصد مشارکت تعداد شرکت کننده هامون قطعا به 80 نفر میرسه که آمار خوبیه
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 01 تیر 1399 در ساعت 12:36

5. Top | #35
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      پاسخ تست امروز:
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2020.png
مشاهده: 169
حجم: 101.8 کیلو بایت
      سلام . ببخشید من تگت رو الان دیدم چون برام نوتیف نیومد .
      درمورد سوالی که زحمت کشیدی و نوشتی ، یکم توضیح بدم ، خوشحال میشم اشکالاتم رو بهم بگی .
      گزینه ی ب ، به نظر من غلطه . چون محل جذب آب و املاح در انسان ، دهان و معده ( مقدارکم ) ، روده کوچک ( محل اصلی ) و روده بزرگ ( آخرین محل ) هستش و ترشح پتاسیم فقط در آخرین مرحله هستش . شاید اگر این گزینه اینجوری تعریف میشد که : در آخرین محل جذب آب و املاح ... ، اون وقت درست می‌شد .
      .
      گزینه ج ، من طبق کتاب نظام جدید میگم شاید این گزینه رو میشه بهش ایراد گرفت و گفت که غلطه . چون محل آغاز حرکات کرمی ( دودی )رو ابتدای حلق بیان کرده و همینطور نوشته که ابتدای حلق ، تحت تاثیر دستگاه عصبی پیکری برای کنترل ماهیچه های خط دار ارادی ابتدای حلق هستش . پس در محل آغاز حرکات کرمی ( دودی ) ، ماهیچه هایی حضور دارند که از قشر مخ پیام دریافت میکنند .

6. Top | #36
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B3hism نمایش پست ها
      سلام . ببخشید من تگت رو الان دیدم چون برام نوتیف نیومد .
      درمورد سوالی که زحمت کشیدی و نوشتی ، یکم توضیح بدم ، خوشحال میشم اشکالاتم رو بهم بگی .
      گزینه ی ب ، به نظر من غلطه . چون محل جذب آب و املاح در انسان ، دهان و معده ( مقدارکم ) ، روده کوچک ( محل اصلی ) و روده بزرگ ( آخرین محل ) هستش و ترشح پتاسیم فقط در آخرین مرحله هستش . شاید اگر این گزینه اینجوری تعریف میشد که : در آخرین محل جذب آب و املاح ... ، اون وقت درست می‌شد .
      .
      گزینه ج ، من طبق کتاب نظام جدید میگم شاید این گزینه رو میشه بهش ایراد گرفت و گفت که غلطه . چون محل آغاز حرکات کرمی ( دودی )رو ابتدای حلق بیان کرده و همینطور نوشته که ابتدای حلق ، تحت تاثیر دستگاه عصبی پیکری برای کنترل ماهیچه های خط دار ارادی ابتدای حلق هستش . پس در محل آغاز حرکات کرمی ( دودی ) ، ماهیچه هایی حضور دارند که از قشر مخ پیام دریافت میکنند .
      سپاس از توجه تون
      مورد ب: کبد نیز در دستگاه گوارش انسان قابلیت جذب آب (و املاح) رو داره و اگر بگن در دستگاه گوارش عمل جذب آب فقط مختص لوله گوارش نیست ، بیراه هم نگفتن، در ثانی در متن سوال حتی اشاره به دستگاه گوارش هم نکردم و تنها نوشتم: " محل جذب آب و املاح در انسان" ، قطعا میدونیم هم آب و هم املاح از هر سلول زنده ی انسانی و از هر اندامی در بدن قابلیت جذب و استفاده رو داره و اساس طرح این گزینه مشکل داره، در حین طراحی تست باید به همه جوانب توجه کرد که مثل اینجا کمی و کسری سبب حذف گزینه نشه، لذا این گزینه حذف میشه. و گفته شما کاملا درسته،

مورد ج: از لحاظ علمی و از نظر کتاب های قدیم محل شروع حرکات دودی رو انتهای حلق و در واقع ابتدای مری در نظر می گیرند، مری ماهیچه صاف داره و از مراکز پایین تر از قشر مخ پیام دریافت میکنه، اون بخشی از حلق که دارای ماهیچه مخطط هست ابتدای حلقه که میتونه از قشر مخ پیام دریافت کنه، کتاب نظام جدید کلا غلط گفته، تست مشترکی مثل این تست حیف نیست بخاطر اشتباهاتی که در استخراج نکات از مطالب گنگ و کلی کتاب جدید میکنن خراب بشه؟ ، مثلا یه برداشت اشتباه دیگه که 100 درصد کتاب ها و جزوات بازاری کردن اینه که میگن حرکات موضعی فقط و فقط در روده باریک انجام میشن، با توجه به منابع علمي نظیر گایتون، به طور قطعي مطرح نشـده که حرکت موضعي یا قطعه اي انحصارا به کدام بخش لوله ي گوارشي تعلق داره و اگر به متن کتاب درسي جدید توجه کنید ميبینید که در بخش این نوع حرکت از عبارت "لوله" استفاده کرده نه روده.در کتاب گایتون در روده باریك و بزرگ حرف از حرکت قطعه اي زده شده (از کتاب های نظام قدیم هم همین برداشت رو داریم) و در معده اشاره اي نشده و خب این مطلب نمیتونه بیانگر این موضوع باشه که معده فاقد حرکت قطعه اي هست. در واقع نبود حرکت قطعه اي در معده با وجود سه لایه ماهیچه ای، در تضاد هست، لذا نتیجه اي که بنده از منابع مختلف کسب کردم اینه که حرکت موضعي به مقدار کم در معده و به مقدار زیاد در روده رخ میده، حالا بیا و 2 میلیون نسخه جزوه و کتابی که تا حالا چاپ شده رو بعد از ویرایش آرام آرام کتاب درسی درستش کن
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

7. Top | #37
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      تست جالب امروز *** مهم ***

دوستایی که هنوز واسه شرکت در آزمون شبه ساز پیام ندادن با مطالعه پست اول به بنده خصوصی بدید.

photo_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0-%DB%B0%DB%B2-%DB%B1%DB%B2_%DB%B1%DB%B2-%DB%B0%DB%B7-%DB%B0%DB%B1.jpg
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

8. Top | #38
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      تست جالب امروز *** مهم ***

دوستایی که هنوز واسه شرکت در آزمون شبه ساز پیام ندادن با مطالعه پست اول به بنده خصوصی بدید.

نام: photo_۲۰۲۰-۰۲-۱۲_۱۲-۰۷-۰۱.jpg
مشاهده: 90
حجم: 148.6 کیلو بایت
      .
      ص
      غ
      غ
      غ
      غ
      ص
      ص
      ص
      ص
      ص
      غ
      .
      پنج مورد عایا ؟؟

9. Top | #39
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B3hism نمایش پست ها
      .
      ص
      غ
      غ
      غ
      غ
      ص
      ص
      ص
      ص
      ص
      غ
      .
      پنج مورد عایا ؟؟
      به به
      پاسخ تست:
      الف)ص
      ب)غ (ممکن است سیتوکینز نداشته باشیم!)
      پ)ص
      ت)غ (متصل می شود نه متصل می ماند!)
      ث)غ (چون سانترومر ها باید به قطبین سلول نزدیک تر باشند!)
      ج)ص
      چ)ص
      ح)غ (در انسان در صورتیکه اسپرم با تحمک ترکیب شود میوز 2 را انجام می دهد!)
      خ)ص (مثال: در پروفاز در حین کراس هنوز هسته را داریم!)
      د)غ (در زنان مرحله ی پروفاز اووسیت اولیه از اینترفاز اینترفاز طولانی تر است!)
      ذ)ص
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

10. Top | #40
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      به به
      پاسخ تست:
      الف)ص
      ب)غ (ممکن است سیتوکینز نداشته باشیم!)
      پ)ص
      ت)غ (متصل می شود نه متصل می ماند!)
      ث)غ (چون سانترومر ها باید به قطبین سلول نزدیک تر باشند!)
      ج)ص
      چ)ص
      ح)غ (در انسان در صورتیکه اسپرم با تحمک ترکیب شود میوز 2 را انجام می دهد!)
      خ)ص (مثال: در پروفاز در حین کراس هنوز هسته را داریم!)
      د)غ (در زنان مرحله ی پروفاز اووسیت اولیه از اینترفاز اینترفاز طولانی تر است!)
      ذ)ص
      اشتباهات من رو تصحیح میکنید ؟
      درمورد پ ، بین ۲-۳ توی مرحله ی پروفاز و متافاز میکروتوبولی به کرومزوم متصل نیست اگر هم باشه ، محرک و متحرک نیست ، توی تلوفاز هم که حرکت کروموزوم نداشتیم پس حرکتشون پیوسته نیست . هست ؟
      .
      درمورد ذ ، طبق یه نکته خیلی مهم از کتاب درسی که چند بار هم با تستش مواجه شدم ، خطاهای میوزی ناشی از جدانشدن کرومزوم ها ، می‌تونه در میوز یک یا میوز دو اتفاق بیفته . دوتا مثال هم عرض کنم ، توی درسنامه ی گاج میکرو ، دکتر زارع چند بار این نکته رو تاکید کرده و ازش تست آورده و حتی شکل و توضیحاتش رو هم نوشته و جالبه که مثال شکلش اگر درست یادم بیاد فکر کنم درمورد خطای میوزی جدانشدن کرومزوم ها توس میوز۲ اسپرم بود . مثال دومش هم مهروماه برای گونه زایی گیاهان چند لادی ، شکل و مثال کاملی از جدانشدن کرومزوم ها در میوز ۲ نوشته . پس شاید میشه نتیجه گرفت که اسپرماتوسیت اولیه میوز سک رو خیلی مهربون انجام بده ولی اسپرماتوسیت ثانویه موقع آنافاز میوزش ، جدایی رخ نده و اختلال به وجود بیاره .
      .
      عایا ؟
      .
      ویرایش توسط B3hism : 01 تیر 1399 در ساعت 19:48

11. Top | #41
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط b3hism نمایش پست ها
      اشتباهات من رو تصحیح میکنید ؟
      درمورد پ ، بین ۲-۳ توی مرحله ی پروفاز و متافاز میکروتوبولی به کرومزوم متصل نیست اگر هم باشه ، محرک و متحرک نیست ، توی تلوفاز هم که حرکت کروموزوم نداشتیم پس حرکتشون پیوسته نیست . هست ؟
      .
      درمورد ذ ، طبق یه نکته خیلی مهم از کتاب درسی که چند بار هم با تستش مواجه شدم ، خطاهای میوزی ناشی از جدانشدن کرومزوم ها ، می‌تونه در میوز یک یا میوز دو اتفاق بیفته . دوتا مثال هم عرض کنم ، توی درسنامه ی گاج میکرو ، دکتر زارع چند بار این نکته رو تاکید کرده و ازش تست آورده و حتی شکل و توضیحاتش رو هم نوشته و جالبه که مثال شکلش اگر درست یادم بیاد فکر کنم درمورد خطای میوزی جدانشدن کرومزوم ها توس میوز۲ اسپرم بود . مثال دومش هم مهروماه برای گونه زایی گیاهان چند لادی ، شکل و مثال کاملی از جدانشدن کرومزوم ها در میوز ۲ نوشته . پس شاید میشه نتیجه گرفت که اسپرماتوسیت اولیه میوز سک رو خیلی مهربون انجام بده ولی اسپرماتوسیت ثانویه موقع آنافاز میوزش ، جدایی رخ نده و اختلال به وجود بیاره .
      .
      عایا ؟
      .
      راستش این تست مخلوطی از تست 37 المپیاد مرحله دوم و تست 46 المپیاد مرحله چهارم زیست بودن که همراه با جملات تالیفی خودم کاملشون کردم که واقعا نکات جدیدی رو بیان میکنه،
      طبق پاسخنامه محمد کرمی نژاد و خود سازمان؛ مراحل 1 تا 2 مرحله s اینترفاز رو نشون میدن که ماده ژنتیک 2 برابر شده،
      مراحل 2 تا 3 نشان دهنده ی پروفاز 1 ، متافاز 1 و آنافاز 1 هست که هنوز ماده ژنتیک بین دو سلول دختر تقسیم نشده
      و مرحله 3 تلوفاز 1 شروع شده چون میزان دنا نصف شده یعنی دو سلول جدا شدند و این نشان دهنده ی پایان میوز 1 هست.

در مورد پ: "می توانند در حرکت باشند"، فک کنم انتهای عبارت پ این جمله ای که گفتم بهتر باشه. (مثل همیشه اسیر قید بازی های غیر جالب شدیم، چون در اصل منظورم این بود که بیاید فکر کنید خب بین 2 و3 ما آنافاز هم داریم و در نتیجه میتونه پ هم درست باشه، ولی متاسفانه یا خوشبختانه برداشت شما خیلی دقیق تر بود و با اثبات این که در پروفاز و متافاز و تلوفاز چنین قضیه ای نداریم جمله رو رد کردین)

در مورد ذ: ببینید داخل گزینه چی نوشته شده: " اگر همه سلول های تخم حاصل از لقاح غیر طبیعی باشند " خب این حالت رو در میوز 1 داریم که شکلش مستقیم در کتاب های قدیم هم بود، در جدا نشدن در میوز 2 ما 2 سلول طبیعی و 2 سلول غیر طبیعی خواهیم داشت.
      1206.png
      این تست ها واقعا مادر پدر دار و فوق العاده ترکیبی طراحی شدن، دمتون گرم که انقدر خوب جواب میدین، مرررسی
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

12. Top | #42
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      راستش این تست مخلوطی از تست 37 المپیاد مرحله دوم و تست 46 المپیاد مرحله چهارم زیست بودن که همراه با جملات تالیفی خودم کاملشون کردم که واقعا نکات جدیدی رو بیان میکنه، طبق پاسخنامه محمد کرمی نژاد و خود سازمان؛ مراحل 1 تا 2 مرحله s اینترفاز رو نشون میدن که ماده ژنتیک 2 برابر شده، مراحل 2 تا 3 نشان دهنده ی پروفاز 1 ، متافاز 1 و آنافاز 1 هست که هنوز ماده ژنتیک بین دو سلول دختر تقسیم نشدهو مرحله 3 تلوفاز 1 شروع شده چون میزان دنا نصف شده یعنی دو سلول جدا شدند و این نشان دهنده ی پایان میوز 1 هست.در مورد پ: "می توانند در حرکت باشند"، فک کنم انتهای عبارت پ این جمله ای که گفتم بهتر باشه. (مثل همیشه اسیر قید بازی های غیر جالب شدیم، چون در اصل منظورم این بود که بیاید فکر کنید خب بین 2 و3 ما آنافاز هم داریم و در نتیجه میتونه پ هم درست باشه، ولی متاسفانه یا خوشبختانه برداشت شما خیلی دقیق تر بود و با اثبات این که در پروفاز و متافاز و تلوفاز چنین قضیه ای نداریم جمله رو رد کردین)در مورد ذ: ببینید داخل گزینه چی نوشته شده: " اگر همه سلول های تخم حاصل از لقاح غیر طبیعی باشند " خب این حالت رو در میوز 1 داریم که شکلش مستقیم در کتاب های قدیم هم بود، در جدا نشدن در میوز 2 ما 2 سلول طبیعی و 2 سلول غیر طبیعی خواهیم داشت.

نام: 1206.png
مشاهده: 61
حجم: 220.1 کیلو بایت
      این تست ها واقعا مادر پدر دار و فوق العاده ترکیبی طراحی شدن، دمتون گرم که انقدر خوب جواب میدین، مرررسی
      اختیار دارید . دم شما گرم که وقت میذاری ، ما فقط هتروتروف های انجمن هستیم و تمام زحمت ها با شماست .

13. Top | #43
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      شما که منفی میدین ، نمیدونم دلیلش چیه، شاید از این که اسم تاپیک عوض میشه که تعداد بیشتری ببیننش یا ... باشه، به هر حال من دلیلشو نمیدونم، شایدم این کاری که میکنم درست نباشه ولی بهترین کاری هست که بدون اسپم دادن پست رو تعداد بیشتری ببینن، علت کارتون اینه که هی میاید داخل تاپیک درسته؟ همین یعنی من به هدفم رسیدم و توجه مخاطب به موضوع بیشتر شده، ولی خب منفی دادنم رسمش نیست ، و یه جور نامردیه، بازم شکر...

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 01 تیر 1399 در ساعت 21:08

14. Top | #44
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      شما که منفی میدین ، نمیدونم دلیلش چیه، شاید از این که اسم تاپیک عوض میشه که تعداد بیشتری ببیننش یا ... باشه، به هر حال من دلیلشو نمیدونم، شایدم این کاری که میکنم درست نباشه ولی بهترین کاری هست که بدون اسپم دادن پست رو تعداد بیشتری ببینن، علت کارتون اینه که هی میاید داخل تاپیک درسته؟ همین یعنی من به هدفم رسیدم و توجه مخاطب به موضوع بیشتر شده، ولی خب منفی دادنم رسمش نیست ، و یه جور نامردیه، بازم شکر...

پ.ن: از اونجایی که به دوستان برخورده که چرا انقدر اسم تاپیک عوض میشه ما هم اسم تاپیک رو دیگه عوض نمی کنیم و همین ثابت باشه،
      انشالله که دیگه منفی ندید و بدتون نیاد،
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

15. Top | #45
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      آیا همه کلونی ها حاصل میتوز ان؟
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

صفحه 3 از 7 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن