خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 456 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 61 به 75 از 76
    1. Top | #61
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط KARIMASADI نمایش پست ها
      بچه ها من گم شدم تو خودم نمیدونم علاقم چیه چیه که راضیم کنه پزشکی اینا که اصلا علاقه ندارم موندم چی میخوام رشته ها دیگه ام فکر میکنم دلمو میزنن باید پیشه کی برم بفهمه علاقم چیه مشاور یا روانشناس یا مشاور تحصیلی؟ لطفا بگید دارم دیوونه میشم الان دوازدهمم میخوام همین الان علاقمو پیدا کنمن 10 سال بعد پشیمون نشم خواهشا جواب بدید

علاقه چیه به دنیال. کاردرآینده باش

2. Top | #62
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط wonshower نمایش پست ها
      علاقه چیه به دنیال. کاردرآینده باش
      داداش کسیم میدونم میتونم کار کنمو پول در بیارم ولی دوست دارم برم چیزی که علاقم اباشه که هیجان برام داشته باشه وجودمو به وجد بیاره نه بلند شم بگم هوو کی حوصله داره بره سر کار

3. Top | #63
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط the.lusifer نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز..
      اولین چیزی که لازمه بدونی اینه که ، حسی که داری تجربه میکنی ، حس مشترک 99% انسان های روی زمینه...
      متاسفانه خیلی ها حتی تا آخرین روز عمرشون جواب این پرسش رو پیدا نمی کنن..
      مشکل از اونجایی شروع میشه که ما چشمامون رو باز می کنیم ، و میبینیم که یک فرصتی در اختیار ما گذاشته شده به اسم " شانس زندگی " .. یک زمان محدود ، به همراه یک سری منابع محدود ( خانواده ، شرایط اقتصادی ، آب سالم ، غذای سالم و کافی ، سیستم آموزشی ، و... ) ..
      و این شانس زندگی انقدر چیزِ عجیب .. و ارزشمندیه که مارو به این فکر فرو میبره که چطور باید ازش استفاده کنیم ، که هدر نره...
      تصمیم بی اندازه مهمیه .. انقدر مهم که ما ناخودآگاه تصمیم گیری در خصوص این مسئله رو به تعویق می اندازیم... میگیم بزار فعلا دبیرستانو تموم کنم .. هنوز وقت دارم .. بزار فعلا دیپلمو بگیرم.. بعدا بهش فکر می کنم.. بزار فعلا این رشته ای که خانوادم ازم میخوان رو بخونم.. تا مستقل بشم .. اون موقع تصمیم میگیرم.. بزار فعلا برم سر فلان کار.. دستم بره تو جیب خودم .. اختیارات خانواده برای دخالت توی زندگیم رو کم کنم.. بعدا تصمیم میگیرم...
      و چشم باز میکنیم میبینم 50 سالمون شده و هنوزم هیچ ایده ای درباره ی رسالتمون نداریم...
      همین پرسش از نظر من حتی منشاء شکل گیری بسیاری از ادیانه .. ادیانی که اومده و به جای ما تصمیم گیری کرده در خصوص رسالتمون.. بهمون دیکته میکنه که رسالتتون در این دنیا صرفا جلب رضایت خداونده.. و هرکس جز این تصمیمی بگیره دچار گمراهی و افسردگی میشه.. (دین و زندگی دهم ، درس 1 : هدف زندگی . ص 20 تا 21 )
      میخوام بگم بی اندازه خوشبخت و خوش شانسی اگر این مسئله توی این سن ذهنت رو درگیر کرده و اصرار داری که همین الان به جوابش برسی .. پیشنهاد من به تو :
      اول از همه : از جلد قربانی بودن در بیا ... این که خانوادم در این زمینه کم کاری کردن .. سیستم آموزشی فاسده .. کنکور گند زده به زندگیم.. دیگه دیر شده.. من وقتم رو هدر دادم... همه اینارو بریز دور... همین که جزو اون 45 % از افرادی بودی که امکان تحصیل تا انتهای مقطع متوسطه رو داشتن شانس فوق العاده ای بوده .. ( به نقل از یونیسف : https://www.dw.com/en/unesco-264-mil...ool/a-41084932 )

2: یک لیست درست کن .. از تمام مشاغل و فعالیت ها و زمینه های شغلی ای که حتی 1% احساس میکنی برات جذاب و جالبن.. اهمیتی نداره اگه حتی ذره ای به هم مرتبط نیستن.
      این یکی از کارایی بود که خودم انجام دادم ؛ لیست من شامل این این چندمورد می شد : معماری ، آشپزی ، علوم کامپیوتر ، داروسازی ، پزشکی ، برنامه نویسی ، ژنتیک ، علوم اعصاب ، اعضای مصنوعی ، سینما ، اقتصاد ، حقوق ، زبان و ادبیات انگلیسی ، فیلم نامه نویسی ، زبان و ادبیات ایتالیایی ، بازی سازی ، قهرمانی مسابقات فرمول 1 (!) ، طراحی لباس ، نانوتکنولوژی ، فلسفه ، تاریخ ، روانشناسی ، طراحی سیستم های آموزشی... و یک سری مشاغل و رشته های دیگه...

3 : با یک نگاه گذرا به لیستت ( و حتی به لیست من .. ) میشه متوجه شد که خیلی از این مشاغل زیر مجموعه ی همدیگه هستن .. و با ورود به یکی از اون ها به راحتی میتونی بعدا وارد اون فیلد ها هم بشی ؛ برای مثال : شما با تحصیل در رشته ی پزشکی علاوه بر اینکه شانس تحصیل در رشته های تخصصی پزشکی ( مثل جراحی ، ارتوپدی ، بیهوشی، قلب ، داخلی و.. ) رو خواهید داشت ، میتونید وارد فیلدهایی مثل ژنتیک ، داروسازی ( منظور از داروسازی ، فرایند ساخت دارو هستش .. ) ، اعضای مصنوعی ، علوم اعصاب ، نانوتکنولوژی ( در حیطه پزشکی ) بشید.. و یا برای مثال شما اگه علوم و یا مهندسی کامپیوتر بخونید ، میتونید در حوزه های برنامه نویسی ، ژنتیک ، نانوتکنولوژی و بازی سازی فعالیت کنید ..
      بنابراین اون رشته هایی که زیر مجموعه یک رشته ی دیگه قرار می گیرن رو خط بزنید .. و دور یک رشته رو به عنوان سر گروه اون رشته ها خط بکشید.. برای مثال پزشکی سرگروه رشته های ژنتیک ، اعضای مصنوعی ، نانوتکنولوژی ، ژنتیک و داروسازی قرار میگیره...4: وقتی که نهایتا لیستت رو به یک لیست کوچک تر تبدیل کردی وقت اینه که به تک تک مشاغل باقی مونده ( مشاغل سرگروه ) خیلی خوب فکر کنی.. درمورد آینده ی شغلی ، محیط فعالیت ، مباحثی که قراره توی دانشگاه بخونی و... تحقیق کنی و خودت رو در اون مشاغل ، و حین فعالیت تصور کنی و به این سوال جواب بدی : آیا این ، واقعا اون چیزیه که میخوای ؟
      مثلا من طی این مرحله متوجه شدم که با اینکه به آشپزی علاقه دارم ، ولی دلم نمیخواد دنیام و دغدغه هام به اندازه ی دنیای یک آشپز باشه ( حالا هرچقدر هم شفِ حرفه ای و موفقی بخواد باشه ..) و یا مثلا فهمیدم که با اینکه به معماری علاقه دارم ، و تاثیر فرهنگ ، تاریخ و جغرافیا بر روی معماری کشورها یکی از موضوعات موردعلاقه ی منه.. اما واقعا دلم نمیخواد در آینده در زمینه فعالیت کنم . دلم نمیخواد شغلم و تمرکزم روی سازه ها و مصالح ساختمانی و.. معطوف باشه .. ضمن اینکه من ذاتا استعداد آنچنانی ای هم در زمینه نقاشی و طراحی و.. ندارم و وقتی مباحث و واحدهایی که طی این رشته تدریس میشه رو دیدم متوجه شدم که اصلا رشته ی معماری ، خلاصه میشه توی پروژه ها و پودمان ها و طراحی ها و ماکت سازی و... و خب اونجا بود که متوجه شدم این واقعا اون چیزی نیست که دلم بخواد..
      و یا مثلا متوجه شدم که با وجود علاقه ای که به مسابقات فرمول 1 دارم دلم نمیخواد شغل آینده ام این باشه.. !

قدم بعدی اینه که خود آینده ات رو در مشاغلی که باقی مونده تصور کنه .. تصور کن یک روز کاری در فلان شغل برای تو قراره چطور بگذره .. صبح چه ساعتی و در کدوم نقطه از این دنیا از خواب بیدار میشی ؟ چه ساعتی باید بری سرکار ؟ آیا شغلت بی نهایت درآمد زاست و مسیر خونه تا محل کارت رو با بی ام دبلیو شخصیت قراره طی کنی ؟ یا نه.. ارزشی آنچنان برای مسائل اینچنینی قائل نیستی و تصور اینکه مسیر خونه تا محل کارت رو در هوای آزاد با دوچرخه ات طی کنی برات لذت بخش تره ..؟ محل کارت قراره به چه شکل باشه .. آیا از اینکه به طور مدام با اقشار مختلف جامعه با سطح سواد مختلف در تعامل باشی اذیتت میکنه ؟ ترجیح میدی اطرافیانت اغلب افراد متخصص و تحصیلکرده باشن ؟... تا کی قراره سرکار بمونی ؟ ایا ترجیح میدی با اتمام ساعت کاری شغلت هم برات تموم بشه و باق روز رو به تفریح و وقت گذروندن با خانواده بگذرونی ؟ یا نه دلت میخواد شغلت تماما زندگیت باشه و از اینکه تمام روز درگیر شغلت باشی راضی هستی... و ....

نهایتا لیستت رو لازمه که به چند مورد محدود ( نهایتا 3 تا) برسونی... و برای تصمیم نهایی هم میتونی با خانواده ، مشاور ، روانشناس و یا هر شخصی که تو زندگیت خیلی قبولش داری مشورت کنی و یا خودت با درنظر گرفتن فاکتورهایی مثل : درآمد ، علاقه ات به فعالیت های گروهی ، علاقه به صحبت و معاشرت با اقشار مختلف جامعه ، علاقه به تحصیل و ... یکی رو انتخاب کنی...

چیزی که خیلی مهمه اینه که هیچ اشکالی نداره اگه این فرآیند طولانی بشه... هیچ اشکالی نداره اگه به یک نتیجه ای برسی و مدت ها بعد به این نتیجه برسی که انتخاب اشتباهی کردی...
      این روشی بود که به من شخصا خیلی خیلی کمک کرد...

در کنار این روش ، این تست رو هم معرفی می کنم که به جرات میتونم بهترین تست شخصیت شناسی ای هستش که در زمینه انتخاب شغل و مسیر شغلی آینده وجود داره .. یک مقدار منتهی طولانیه و لازمه که تاحدودی به زبان انگلیسی مسلط باشید : https://www.careerexplorer.com/career-test

من این تست رو قبل از انجام اون روشی که گفتم ، انجام دادم و نتیجه اش رو آنچنان جدی نگرفتم ... بعد از اینکه به اون روشی که توضیح دادم تونستم موفق بشم که زمینه ی مورد علاقه ام برای فعالیت رو پیدا کنم متوجه شدم که نتیجه ی این تست بی نهاایت به اون چیزی که بعدا خودم با استفاده از اون روش پی بردم شبیه بود.. میتونم بگم چیزی حدود 90 %

و در آخر.. جایی خونده بودم که استیو جابز ظاهرا گفته : همه ی ما در اعماق وجودمون .. از اون شغل و چیزی که واقعا بهش علاقه داریم ، مطلعیم [ فقط بنا به دلایل مختلف ، مثل خواسته ی خانواده ، جامعه و.. از پذیرشش مقاومت می کنیم .. ]
      موفق باشید...
      ممنون

4. Top | #64
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط be_quick نمایش پست ها

ای خدا... هی میگم باهاتون بحث نمی کنم ولی از اون جایی که جواب ندادن باعث میشه خیلیا فکر کنن طرف حرفی واسش نمونده و موافق حرف مقابله تصمیم گرفتم نقل کنم... من مشکل شخصی با شما ندارم مشکل با اون سری ادما دارم تا حوصلشون هست بحثو ادامه میدن با ظاهر محترمانه بعدش شروع میکنن به بازم محترمانه توهین کردن ببخشیدا ولی یکی به شما بگه هنوز 18 سالتونه تازه! یه عالمه مونده با تفکرات جدید اشنا شین ولی میاین به افکارات بقیه میگین جهل بخاطر اینکه مثل شما نیس عقایدشون چی میگین!! عزیزم من هیچ ادعایی ندارم بخاطر اون نوشته حتی بالا اون کاغذ هم نوشتم که من اصلا معلوم نیس اون رشته های تاپو قبول شم ولی تلاشمو واقعا میکنم ( شاید ساعتم کم شده ولی واقعا چون واسه یه درصد خوب میخونم درصدام امروزهم تو قلم چی خیلی بهتر شده بود و نیازی به توضیح واسه شما نیس) حتی از این تیکه حرفتون معلومه میخواین طرفو ( یعنی من )خردو خاشاک کنین با اینکه بی ربطه موضوع اون کاغذ و بحث الآن ولی بدونین هیچکس نمیتونه منو ناراحت کنه ( چه برسه به مجازی) و نگفتم به طرف بهت ثابت میکنم قبولیمو گفتم واقعا اینبار تلاش میکنم. دوما عزیز من از اون موقع تا حالا من همش گفتم کلی نظر ندین راجب دین و عقاید و هرکس واسه خودش کجاش تحمیل بود؟ ( باورنمیکنین برین بدون ویرایش چن پست بالاتره) و حمله نکردم که خوب بد زشتو یادم بدین این شماین عقایدتونو با پستای غیرمرتبط ترکیب میکنین و باید حرف حرف خودتون باشه . سوم اینکه وقتی استارتر منو نقل کرد و گفت این چیزا چرته شما موافق بودین و وقتی نقلشون کردم گفتم علم روانشناسییه شما مخالف بودین( یه رفع ابهام اینجا کنم خدایی اصلا واسم مهم نیس رای مخالفو اینارو اتفاقا از امکانات خیلی خوبه انجمنه فقط بخاطر این توضیح دادم گفتین من کجا گفتم ازش نتیجه نگرفتم و من هم نقلتون کردم بهتون هم حمله نکردم (یکم ازادعای ادب تون اینجا لازمه واقعا خجالت نمیکشین هزار بار گفتین حمله؟ ) . اون کاربری که گفتم ،*شد همون سوال من *و ایموجی خنده فرستادم یعنی شد همون حرف من که خیلیا مخالف بودن ،خنده به نظر شما حمله ست؟؟ خیلی درگیرین همه چیو حمله میبینین...
      پ.ن: من دقیق خوندم متنو عزیزم نمیام متنتو حفظ کنم زیرشاخه هاشو که و حتی تا ماه ها اگه تایپک هم حذف شه یادم میمونه( بدون اغراق). و 15 پست هم اگه مربوطه به من ، من مثل شما ادعای سمی بودن انجمنو و جواب ندادن به بقیه رو ندارم و نگفتم ماهی چن بار میام اتفاقا 99% شبا این انجمن پست گذاشتمو و میزارم تو تایپکم و گزارش و سوالاتی که شاید از هم بپرسیم و بعضی وقتا تو تایپکای دیگه هم فعالیت دارم و از شما ترس و خجالتی ندارم . من مثل بقیه نیستم اگر هم نقل نکنی نمیگم اها پس حق با من بود چون اگه یک ویژگی شما رو شناخته باشم اینه که حرف حرف خودتونه و خواهشا همینجا بحثو تموم کنیم چون اسمونم بیاد زمین من و شما به هییییچ توافقی نمی رسیم جز اینکه بس کنیم بحثو. موفق باشید.
      تا زمانی که ادمایی مثل تو وجود دارن رو کره زمین که زندگیو رقابت و حذف کردن بقیه میدونن هیچ جایی روش نداری یادت باشه شاید موفق بشی ولی از درون خالی 1 سال تقریبا از تاپیکم گذشته و الان با عقلی بالغ تر باهات صحبت میکنم و تمام نظراتتو خوندم بچه گونست و چیزیه که با چشم باور میکنی ولی باید به قلب موضوع نگاه کنی تو این 1 سال یه چیزو فهمیدم چیزی به اسم علاقه وجود نداره نهایت خوشبختیه انسان ازادیه یعنی هرکاری که میخواد بکنه هر وقت دلش خواست و ازادی نیاز به چند ابزار داره که یکیش پوله و مهمترینشه حالا تو بیا با من بشین و بگو روانشناس و مشاور کسی که خوشش نمیاد تو بیمارستان باشه و پزشکی بخونه بخاطر علاقش نیست بخاطر اینه که اونجا احساس ازادی نمیکنه صحبتاتم بسیار بچگونه و لجوجانست

5. Top | #65
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nerd_Girl نمایش پست ها
      برا همینه که میگم کامل نخوندی من گفتم مشاورنما ، کلاهبردار نه مشاوری که مجوز داره
      باید قبول کنیم یه عده هستن که از این کلاهبرداری میکنن طرف برای یه مشکل ساده میره سراغشون بعد این قضیه این پیچیده میشه نهایتا میبینین از گروهای سری سر در اورده که بهتره اسمشو نبرم اینجا
      دقیقا تمام این کسایی که الان میلیونرن با اموزش موفقیت شغل اصلیشون اینه پس اینا تو چی موفق بودن که شدن این؟ معلومه تو کلاه گذاشتن سر مردم با یه ماشین کرایه ای و دوربین و کت و شلوار پولدار جلوه میدن خودشونو و پکیجاشونو به مردم میفروشن این سایتا هم شاید شما بدونید و دیگری ندونه ولی اینا فقط واس دارمد زدن سایتارو ایرانیا و مطالبشون اکثرا ناقصه و تستاشون کپی از خارجیاست و ایراد داره پس اعتمادی نیست

6. Top | #66
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تا زمانی که ادمایی مثل تو وجود دارن رو کره زمین که زندگیو رقابت و حذف کردن بقیه میدونن هیچ جایی روش نداری یادت باشه شاید موفق بشی ولی از درون خالی 1 سال تقریبا از تاپیکم گذشته و الان با عقلی بالغ تر باهات صحبت میکنم و تمام نظراتتو خوندم بچه گونست و چیزیه که با چشم باور میکنی ولی باید به قلب موضوع نگاه کنی تو این 1 سال یه چیزو فهمیدم چیزی به اسم علاقه وجود نداره نهایت خوشبختیه انسان ازادیه یعنی هرکاری که میخواد بکنه هر وقت دلش خواست و ازادی نیاز به چند ابزار داره که یکیش پوله و مهمترینشه حالا تو بیا با من بشین و بگو روانشناس و مشاور کسی که خوشش نمیاد تو بیمارستان باشه و پزشکی بخونه بخاطر علاقش نیست بخاطر اینه که اونجا احساس ازادی نمیکنه صحبتاتم بسیار بچگونه و لجوجانست
      سلام اولا 6یا 7 ماه گذشته
      و اینکه اصلا به هیچ وجه شما روحیه انتقاد پذیری ندارین من همون پست اول ، اون موقع میخواستم بگم تحقیق کنید . نه چیز دیگه...
      بعدشم نه زندگیو حذف کردن ادما میدونم نه هیچی چرا مغالطه میکنی عزیز؟ من کی همچین چیزی گفتم بش معتقدم؟
      و اینم بدون زمان فقط واسه تو نگذشته منم تغییر کردم ولی هنوز به علاقه معتقدم چرا؟ دو مثال میزنم برات...
      من نقاشی و طراحی م خیلی خوبه بدون اموزش حرفه ای ... چون خیلی بش علاقه دارم و بم پیشنهاد شده زیاد که واسه کتاب داستانا و نقاشی واسه سایتا با پول نسبتا خوب
      و همچنین چون به اسکیت سرعت علاقه دارم خیلی تو مسابقات جلو رفتم و پیشرفت کردم

شما میگی علاقه وجود نداره؟ اوکی برای تو وجود نداره ، خوش باش....
      : )
      بعدشم توهین نکن بچگونه و لجوجانه میتونی لفظتو بهتر کنی جناب به ظاهر بزرگ سال
      ویرایش توسط be_quick : 19 دی 1399 در ساعت 13:07

7. Top | #67
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      آزمون mbti بده

8. Top | #68
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      خب میتونی بری تست روانشناسی mbti بدی .البته اگه درست نوشته باشمش خخخ
      این تست استاندارترین تست خودشناسی دنبایت باهاش تیپ شخصیتی رو میفهمی و بهت میگه چه شغلهایی به شخصیت هایی مثل تو میخوره من انجام دادم جالب بود .خواستی نیم ساعت از وقت استراحتتو بزار انجامش بده

9. Top | #69
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دقیقا تمام این کسایی که الان میلیونرن با اموزش موفقیت شغل اصلیشون اینه پس اینا تو چی موفق بودن که شدن این؟ معلومه تو کلاه گذاشتن سر مردم با یه ماشین کرایه ای و دوربین و کت و شلوار پولدار جلوه میدن خودشونو و پکیجاشونو به مردم میفروشن این سایتا هم شاید شما بدونید و دیگری ندونه ولی اینا فقط واس دارمد زدن سایتارو ایرانیا و مطالبشون اکثرا ناقصه و تستاشون کپی از خارجیاست و ایراد داره پس اعتمادی نیست

و استارتر بزرگسال (!) من منظورم از اینا مشاورا و کلاه بردارا نیستن من علم روان شناسیو میگم
      اگه به اینم میگی دروغ دیگه حرفی باقی نمی مونه اینم بدون علاقه یعنی میل یعنی دوس داشتن چیزی یا لذت بردن... اگه میگی وجود نداره پس شما ادعا دارین هیچ چیزی تو زندگی جذبتون نمی کنه ینی حتی به نیازای حداقل زندگی واکنش نشون نمیدین مث خوراک یا پوشاک یا حتی وسیله ها ، هرچی گیر بیارین همونو انتخاب میکنین؟... که این حرف از پایه ویرانه ویراااان به عمرم همچین چیزی نشنیده بودم...
      !
      اصلا واسم مهم نیس به علاقه اعتقاد داری یا نه و حتی روان شناسیو میبری زیر سوال یا نه اگه هوس بحث کردی یکی دیگه گیر بیار ( توجه میکنی منم چقد تغییر کردم؟ خخخ حیف وقتم که برای شما سوخت اون زمان میتونستم بجاش کارایو که دوس دارم انجام بدم
      )

10. Top | #70
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dream finder نمایش پست ها
      آزمون mbti بده
      نقل قول نوشته اصلی توسط it.roze نمایش پست ها
      خب میتونی بری تست روانشناسی mbti بدی .البته اگه درست نوشته باشمش خخخ
      این تست استاندارترین تست خودشناسی دنبایت باهاش تیپ شخصیتی رو میفهمی و بهت میگه چه شغلهایی به شخصیت هایی مثل تو میخوره من انجام دادم جالب بود .خواستی نیم ساعت از وقت استراحتتو بزار انجامش بده
      ببینید به نظر استارتر علاقه وجود نداره
      پس روانشناسیم وجود نداره
      پس تست شخصیت شناسی کلی هم وجود نداره

11. Top | #71
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      من پزشکی و پیراپزشکی لاقه ندارم و زبانم خوبه بدمم نمیاد میخوام برم ولی میترسم اینده ای نباشه یا باشه هم خسته شم ازش واس این گیج شدم
      هیچ رشته ای نیست که آینده نباشه .
      کافیه شما در اون رشته تاپ باشی .
      لازمه تاپ بودن تلاش کردن در اون رشته است .
      لازمه تلاش کردن در اون رشته ، علاقه مضاعف به رشته است .
      علاقه + تلاش = موفقیت در رشته

12. Top | #72
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      داداش کسیم میدونم میتونم کار کنمو پول در بیارم ولی دوست دارم برم چیزی که علاقم اباشه که هیجان برام داشته باشه وجودمو به وجد بیاره نه بلند شم بگم هوو کی حوصله داره بره سر کار
      هر چیزی که میخوای اولویتش خروج از ایرانه واسه خروج از این جهنم هم پول میخواد .

13. Top | #73
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      برای یه کنکوری در وهله ی اول، مهمترین موضوع، فوکوس کردن روی کنکورشه و حفظ تمرکز روی درساش...
      وقت برای پیدا کردن علاقه زیاده!

علاقه تا زمانی که از یه رشته فارغ التحصیل نشی و حداقل در حیطه ی اون رشته، ۲_۳ سال مشغول به کار نشی، معنا نداره!!
      اینکه یکی تو تلوزیونو ببینی و بگی: وااای من عااااشق مهندسی، جراحی، خلبانی و... ام، مفت نمی ارزه!
      علاقه یعنی عادت کردن به کاری و تلاش برای پیشرفت و در جا نزدن...
      علاقه یهویی نیست! باید کم کم بوجود آورد

14. Top | #74
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط poker_ch نمایش پست ها
      برای یه کنکوری در وهله ی اول، مهمترین موضوع، فوکوس کردن روی کنکورشه و حفظ تمرکز روی درساش...
      وقت برای پیدا کردن علاقه زیاده!

علاقه تا زمانی که از یه رشته فارغ التحصیل نشی و حداقل در حیطه ی اون رشته، ۲_۳ سال مشغول به کار نشی، معنا نداره!!
      اینکه یکی تو تلوزیونو ببینی و بگی: وااای من عااااشق مهندسی، جراحی، خلبانی و... ام، مفت نمی ارزه!
      علاقه یعنی عادت کردن به کاری و تلاش برای پیشرفت و در جا نزدن...
      علاقه یهویی نیست! باید کم کم بوجود آورد
      پوکر یکم ریسکیه بری تو دل اون کار بعد علاقه تو پیدا کنی... خیلیا الان پشیمونن واسه اینکار نمی تونی شغلارو همه یا حتی خیلیاشو امتحان کنی
      و میتونه یهویی باشه به شرطی که بعدش با فاصله ی زمانی ببینی واقعا از اون کار خوشت میاد یا نه ، خودتو بسنجی...، یهویی مثل دختر خاله من عاشق طراحی و دوخت لباس شد یا پسر عموم که عاشق مربی گری باشگا شد... بعید نیس ممکنه اتفاق بیفته...

عادت با علاقه خیلی فرق داره تو عادت لذت نیس...

15. Top | #75
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزیز مشکل سردرگمی علاقه مندی شغلی مختص شما نیست و این مشکل از آموزش و پرورش ما سرچشمه میگیره کشور ای توسعه یافته برای دانش آموزا تو سال های مدرسه برنامه های متنوع ورزشی هنری علمی فرهنگی میذارن و یکی از مهمترین ارکان مدرسه روانشناس مدرسه هست که شاگردارو زیر نظر داره مثلا نو کانادا وقتی یه بچه وارد مدرسه میشه پرونده ای براش باز میشه که تا فارغ التحصیلی اطلاعات او شخص توش درج میشه مثلا اگر مشکلی ایجاد کنه توش ثبت میشه موفقیت هاش ثبت میشه خصوصیات اخلاقیش توش نوشته میشه و جالبتراینکه روز ورودشون همه یه امتیاز یکسان دارن مثلا ۱۰۰ امتیاز و در طی دوران تحصیل این امتیاز با کارای مثبت زیاد و کارای منفی کم میشه حالا شما میرسی سال آخر مدرسه و میخوای بری وارد دانشگاه بشی اولین کاری که میکنن یه جلسه میذارن در حضور روانشناس و شاگرد و ... پروندتم که تو ۱۲ سال پر شده زیر دستشون بررسی میکنن اگه امتیازتون مثلا زیر ه۸۰ باشه خیلی رشته هارو نمیذارن بری اگه سابقه خشونت داشته باشی یه سری رشته هارو نمیذارن بری حالا اگه تازه امتیازت خوب باشه و مثلا بگی میخوام برم پزشکی بخونم حالا تازه شمارو میفرستن ۶ ماه کار داوطلبانه تو یه بیمارستان یا آسایشگاه سالمندان تا ببینن از پس مراقبت از آدما یر میای یا خیر حالا همه اینارو گفتم تا بهتون بگم کم کاری ۱۲ سال آموزش و پرورش کشورو یه شبه نمیتونی درست کنی با ۲ تا تست روانشناسیم بهت تضمین نمیشه داد تو کارخاصی نابغه ای و موفق میشی من یه بار تست دادم از پزشکی تا وکالت و گفت استعداد داری عین فالگیری میمونه فقط یه نصیحتی بهت بکنم کسی که به کاری علاقه واقعی داره اصلا به درآمدش و موفقیتش و تهشو حرف اطرافیان و قضاوت دیگران کاری نداره . پزشکیو وقتی دوست داری که اگه بفرستنت یه دهات زیر پونز نقشه و با گاری بری اینور اونور و به جای پول ویزیت بهت مرغ و سیب زمینی بدن بازم خوشحال و راضی باشی از اینکه پزشکی ماها بیشتر عاشق مزایای جانبی یه شغل از جمله پول و شهرت و قدرتی میشیم تا خود اون شغل به همین خاطرم یکی میشه پروفسور سمیعی

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 456 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن