خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 41
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

بلاتکلیفیِ یک پشت کنکوریِ خیلی خسته.!

سلام.

من بارها و بارها خودم رو اینجا معرفی کردم.فکر کنم اکثرا بدونین شرایطمو. من بین دانشگاه آزاد بدون کنکور رفتن و دوباره پشت کنکور موندن مردد موندم. بچه ها گاهی میگم خب دانشگاه هم میرم برای کنکور هم آروم آروم میخونم چند سال بعد قبول میشم..بعدش میشینم برنامه ریزی و...بعدش دوباره میگم خسته ام نمیتونم و بیخیال. نمیدونم چه مرگم شده از زندگی چی میخوام. کاش به موقع درس میخوندم یا حداقل بعد از دو سال پشت موندن بیخیال میشدم. من عمرم رفته ۶ سال پشت کنکور بودم زورم میاد الان برم به رشته بدون کنکور..از ۱۲ هزار رتبه ام رسید به ۹۵ هزار..اطلاعات علمی صفر.! اصلا شکل درس خوندن یادم رفته. اعتیاد بدی به موبایل و تنبلی و صبح رو الکی شب کردن پیدا کردم..من حتی زورم میاد از در خونه برم بیرون.. اصلا کشش یادگیری ندارم حتی حوصله رانندگی یاد گرفتن ندارم..حوصله فیلم دیدن و کتاب خوندن ندارم فقط میخوام روز و شبا بگذرن الکی..سال پیش نرفتم بدون کنکور با بهانه های الکی..میخوام فعال باشم، هدف داشته باشم، ولی این چند سال انقدر گند خورده به زندگیم نمیدونم از کجا برای جبران شروع کنم. مغزم شده مثل یه سطل آشغال که پر از افکار و استرس های عجیبه. نیاز به چند جراحی حیاتی دارم که آینده مو مبهم کرده. نمیدونم چیکار کنم که مغزم ری استارت بشه. واقعاً میخوام درس بخونم ولی هیچی یادم نیست صفر صفرم مغزم آکبند شده نمیدونم از کجا شروع کنم..از طرفی من دمدمی مزاجم میترسم دانشگاه نرم شروع کنم بخونم برای کنکور وسطاش رها کنم و از همه جا مونده بشم..نمیدونم چه رشته بدون کنکوری بخونم که آینده دار باشه..من از هیچی مطمئن نیستم بچه ها پیشنهادتون چیه؟ چکار کنم؟
      To the hope of it all..

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NiNi نمایش پست ها
      سلام.

من بارها و بارها خودم رو اینجا معرفی کردم.فکر کنم اکثرا بدونین شرایطمو. من بین دانشگاه آزاد بدون کنکور رفتن و دوباره پشت کنکور موندن مردد موندم. بچه ها گاهی میگم خب دانشگاه هم میرم برای کنکور هم آروم آروم میخونم چند سال بعد قبول میشم..بعدش میشینم برنامه ریزی و...بعدش دوباره میگم خسته ام نمیتونم و بیخیال. نمیدونم چه مرگم شده از زندگی چی میخوام. کاش به موقع درس میخوندم یا حداقل بعد از دو سال پشت موندن بیخیال میشدم. من عمرم رفته ۶ سال پشت کنکور بودم زورم میاد الان برم به رشته بدون کنکور..از ۱۲ هزار رتبه ام رسید به ۹۵ هزار..اطلاعات علمی صفر.! اصلا شکل درس خوندن یادم رفته. اعتیاد بدی به موبایل و تنبلی و صبح رو الکی شب کردن پیدا کردم..من حتی زورم میاد از در خونه برم بیرون.. اصلا کشش یادگیری ندارم حتی حوصله رانندگی یاد گرفتن ندارم..حوصله فیلم دیدن و کتاب خوندن ندارم فقط میخوام روز و شبا بگذرن الکی..سال پیش نرفتم بدون کنکور با بهانه های الکی..میخوام فعال باشم، هدف داشته باشم، ولی این چند سال انقدر گند خورده به زندگیم نمیدونم از کجا برای جبران شروع کنم. مغزم شده مثل یه سطل آشغال که پر از افکار و استرس های عجیبه. نیاز به چند جراحی حیاتی دارم که آینده مو مبهم کرده. نمیدونم چیکار کنم که مغزم ری استارت بشه. واقعاً میخوام درس بخونم ولی هیچی یادم نیست صفر صفرم مغزم آکبند شده نمیدونم از کجا شروع کنم..از طرفی من دمدمی مزاجم میترسم دانشگاه نرم شروع کنم بخونم برای کنکور وسطاش رها کنم و از همه جا مونده بشم..نمیدونم چه رشته بدون کنکوری بخونم که آینده دار باشه..من از هیچی مطمئن نیستم بچه ها پیشنهادتون چیه؟ چکار کنم؟
      الکی زندگیتون و با این حرفا جهنم نکنین . نظر خاصی ندارم که این کار و بکنین یا اون کارو ولی آرزو دارم سیستم آموزشی جوری تغییر کنه که فرزندان این نسل این زجرایی که میکشیم و نکشن و از همون اول برن دنبال استعداد و چیزی که میخوان . موفق باشی
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      متاسفانه منم دچار همچین عارضه ای هستم...هیچ چیزی اون انگیزه لازم رو واسه شروع ایجاد نمیکنه...و همش در حال التیام دادن به خودمم با افکار واهی...۵ سااااال������

4. Top | #4
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      چند جراحی حیاتی که‌ میگی رو‌ انجام بده
      دوره نقاهتت که ‌تموم شد
      اموزشگاه رانندگی برو خوبه بلد باشی رانندگی کنی
      کلاس نقاشی یا هرچی ک دوس داری برو
      باشگاه که از واجباته به سلامت جسمانیت حتما برس . به پوست و مو های خوشگلت برس
      اگه‌ هنوز مصمم هستی وارد سیکل معیوب پشت کنکور موندن بشی حتما مشاور بگیر عین ادم بخون مسخره بازی در نیار
      الهی ...
      این بنده چه داند که چه می‌باید جُست ؟
      داننده تویی ، هر آنچه دانی ، آن ده ...
      مشاور کنکور سراسری
      ویرایش توسط anis79 : 20 خرداد 1399 در ساعت 20:35

5. Top | #5
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      منم دقیق عین توام تکلیفم باخودم مشخص نیست دوس دارم درس بخونم ولی نمیتونم روزی ۱۲ ساعتشو میخوابم
      تازه من شرایطم خیلی بدتره مامانم میگ اگ قبول نشدی باید ازدواج کنی
      ولی من حتی نمیتونم ی ساعتم درس بخونم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام.

سلام دوست عزیز ، نظر منو شاید هم خودت خوشت نیاد هم بقیه، ولی تو کلا یبار به دنیا میای و یبار زندگی میکنی چطور میتونی ۶ سال از بهترین سالاشو اینقد بد به خودت بگذرونی؟
      من چیزی بیشتر نمیگم
      خودتو بیشتر ازین تلف نکن ، همین امسال و برو رشته بدون کنکور بخون مثل مدیریتا و اینا ک الانم برا دختر بازار خوبی دارن ... دیگه اگه قرار انرژی بزاری بزار رو خوندن یه رشته تخصصی نه درسای ۶ سال پیش. خودتو فرسوده نکن بیشتر ازین.

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      کاش یکی بود قبل باز کردن این تاپیک باش سر یه میلیون شرط میببستم استارتر تویی
      +
      من میدونم امثال شما از چی خوشش میاد
      بیاد بگیم نه بابا دیر نشده بچسب بخون قبول میشی فلان اینا
      منتظر روش شیرین زندگی باش
      چمیدونم تو هنوز خیلی وقت داری اخه
      هنوز جوونی
      ولی واقعیت یکم تلخه گلم
      یا روش 10 سال دیگم قبول نمیشی
      یا به خودت بیا
      یا بسش کن دیگه
      عمرتم کمتر تلف کن
      +
      :/
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      خب این چه کاریه
      هرچیزی دوس داری و قبول شدی همین امسال برو./ بیشتر از این چیزیو به خودت جهنم نکن دیگه.
      موفق باشی.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      ب زندگی ت در اینده فکر کن ، روز های الان ت و حال الانت رو شش سال پیش برای خودت ساختی ، اون موقع وضع ت بهتر بود این شدی
      الان ک این هستی نظرت شش سال دیگه ت چی میخواد باشه؟ ب دارایی هات فکر کن ، میخوای تو نداری زندگی کنی ؟ ب ادم هایی ک بهت خندیدن و مسخره ت کردن فک کن ، ب این ک چقد میخوای دهن همه شون رو گل بگیری ، ب این ک یروزی ازدواج میکنی و اون شخص کسی نیست مگر مثل خودت ، دوست داری با یک بی هدف زندگی کنی؟
      بشین با خودت فکر کن ببین چند چندی ؟ تو چی استعداد داری ؟ اگ حال درس خوندن نداری ببین چی ت خوبه
      اشپزی ت خوبه ؟ برو اشپز رستوران شو ، نقاشی ت خوبه برو کلاس نقاشی ، خطاطی دوس داری برو کلاس خطاطی عاشق ی ورزشی برو دنبالش کن کلاس برو براش
      ولی اگ میخوای دکتر مهندس شی وکیل شی یه سال گوشیتو بذارکنار ، با 25 -26 سال سن درسته سخته ولی شدنیه بابا ب خودت فکر کن
      زندگی خودته ، فردا تو اون دنیا باید ب خاطر تک تک لحظه هایی ک ب فنا دادی شون جواب بدی
      همه ی روزی میمیریم ، دوست داری موقع مرگ ت حسرت بخوری ؟ فقط ی بار زندگی میکنیییم یادت باشه اینو

زنی رو می شناسم ، چند سال پیش از سر کار اومد خونه شوهرشو در حال خیانت دید ، میتونی تصور کنی چقدر حالش بد بود؟ قطعا بدتر از تو ، طلاق گرفت ، از بهمن خوند و الان پزشک عمومی هست و با مردی ازدواج کرده و خداروشکر خوشبخته ، ببین هرچی حال ت بدتر باشه ، انگیزه ت برای پیشرفت بیشتره . نترس ، ی بار دست ب کار شو ، همین الان شروع کن ب خوندن ، باور کن خوب بخونی پرستاری میاری ، حداقل ازاد ش رو میاری میری دانشگاه ادمای نو میبینی تفریح میکنی از این حال در میای
      از کنار نظرات مردم ساده گذر کن ، هفت میلیارد آدم و هفت میلیارد عقیده و نظر ، لازم نیست با تک تک شون مخالفت کنی ، نه عمر تو قد میده و نه مردم علاقه ای به تحمیل شدن عقاید تو دارن ! شاید اون که در اشتباهه خود تو باشی

ویرایش توسط Maryam.mz : 20 خرداد 1399 در ساعت 13:41

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      قبلش بگم شرایطم چطور بوده بعد پیشنهادم رو بدم.
      از حدود 14 و 15 سالگی افسردگیم شروع شد و توی 16 سالگی شدید شد و از 18 سالگی هم به اوج خودش رسید. الآن 24 سالمه و حدود سه چهار ماهه افسردگیم خیلی کم شده حتی میتونم بگم از بین رفته. سه سال از عمرم رو توی دانشگاهی که همینجوری الکی رفتم تلف کردم و انصراف دادم حتی فوق دیپلم هم نگرفتم. یه سال هم که پارسال بود میخواستم برم سر یه حرفه ی آینده دار ولی بعدش فهمیدم پاهام مشکل شدید داره نمیتونم سه چهار ساعت یه جای ثابت وایسم سرپا بعد از چندماه کلاس رفتنش بیخیال شدم و اسفند شروع کردم برای کنکور بخونم. یه اختلال روانی هم دارم که کمیابه آدمای کمی دچارش هستن کل قرص و دوا درمان و مرض استفاده کردم و حالمو بدتر کرد. توی سربازی هم که بودم از سال 96 تا 98 چندبار خودزنی کردم و دستمو جر دادم، نه به خاطر سربازی، به خاطر شرایط زندگی شخصیم. 8 سال هم سیگار کشیدم و توی سه سال گذشته روزی هم 10 نخ سیگار میکشیدم البته الآن ترک کردم. توی مدرسه هم انقد حالم خراب بود که سال دوم و سوم و چهارم دبیرستان رو از ساعت 8 میخوابیدم تا 12 هیچکس هم هیچی نمیگفت.

چیزایی که حالمو یواش یواش بهتر کرد:
      از فضای مجازی بیرون کشیدم، اینم که الآن اینجام میام تا توی فضای کنکور باشم. فضای مجازی از جمله اینستاگرام حکم سم رو داره و این سم هم به شدت اعتیادآوره. اعتیادش و نگا کردن به پستای چرت و پرت دیگران حکم اینو داره که 24 ساعته مواد مخدر بزنه یه نفر. اصلاً از مواد کمتر نیست. فضای مجازی به جاش مفیده، ولی فقط به جاش.
      بعد از اینکه مغزم از اعتیاد اینترنت سم زدایی شد تونستم به پیدا کردن هدف درست فکر کنم. تا قبل از اون هم فکر میکردم ولی مغزم انقد خراب بود که به نتیجه نمیرسیدم. هدفم یه رشته بود که فقط یه دونه شرایط داشته باشه: بازارکار، مجبور نشم برم منت این و اون رو بکشم تو رو خدا بذارید براتون کار کنم.
      دکترا میگفتن اگه این قرصایی که بهت میدیم رو قطع کنی بدتر میشی فلان میشی ولی عین جنازه نگهم میداشت. قطعش کردم اولش سخت بود ولی چرت میگفتن. سخت بود ولی مغزمو آروم نگه داشتم. اگه احیاناً قرص مصرف میکنی و حس میکنی مغزتو خراب میکنه یه فکری براش بکن.
      به هر شکلی که از دستت برمیاد محیطت رو عوض کن، تا وقتی که همین شرایط رو برای خودت نگه داری همین مشکلات هم باقی می مونه و ثابت موندن مشکلات هم با ثابت موندن شرایط، یه قانون خیلی منطقیه. میتونی با رفتن سر یه کاری که چند نفر توش باشن و باهم همکار باشید به اون محیط جدید برسی. حتی اگه کاره خوب هم نباشه و مجبور بشی ازش بیرون بیای بازم بهتر از توی خونه موندنه.
      دوستایی که فاز منفی میدن رو پرت کن دور و کلاً جوابشون رو نده.
      دوستایی که فاز منفی نمیدن ولی به هیچ دردی هم نمیخورن رو پرت کن دور تا الآن به درد نخوردن تا هزارسال دیگه هم به درد نمیخورن.
      حداقل یه دونه دوست داشته باش که بتونی حتی شده ماهی یه بار باهاش صحبت کنی و بدونه برای چی زندست و هدف داشته باشه حالش خوب باشه چون حال تو رو هم خوب میکنه. این دوستا کمن، بعد از اینکه یه دونش رو داشته باشی میگی ای کاش زودتر پیداش کرده بودم. ای کاش بیشتر بشن.
      اخبارو دنبال نکن به درد نمیخورن فاز منفی هم میدن. فرقی نداره خبر خوب باشه یا بد، در هرحال مغزو خراب میکنه. این اخبار میخواد اخبار آدمای معروف باشه میخواد فامیل باشه میخواد وضعیت کشور و دنیا باشه میخواد این باشه که فلانی توی اینستا چی کرد. همش چرته.
      مهم خودتی، مهم زندگی خودته، اخبار زندگی خودت مهم بوده و هست. بقیه به چه درد میخورن. یه حساب سر انگشتی کن ببین توی 6 سال گذشته که میشه بیشتر از 2000 روز چند ساعت از وقتت رو به دیگران اختصاص دادی. اگه همون وقت رو برای خوده خودت میذاشتی الآن کجا بودی.

اینایی که گفتم مراحل سم زدایی مغز بود.
      مرحله ی بعدی ساختن هدفه، خلاصه بگم، اگه یه هدف قطعی و درست حسابی نداشته باشی یا از این به بعد نسازی، زندگی کوچکترین ارزشی نداره.
      قبل از فکر به هدف هم یادت باشه قرار نیست زود بهش برسی، اگه آهسته و پیوسته نباشه اگه با حوصله نری طرفش، خراب میشه. اگه عجله کنی خراب میشه. من اهل کتاب نیستم، خیلی ساله اهل کتاب روانشناسی هم نیستم ولی یه کتاب روانشناسی خوندم اونم فقط 60 صفحه ش رو و یاد میده چطور به هدف برسی. اثر مرکب نویسندش هم دارن هاردی. خلاصه وار میگمش، باید ذره ذره قدم برداری طرف هدفت، یه دونه یه دونه. اگه فکر کنی میتونی بدوی و زود برسی اصلا هیچوقت نمیرسی. بهترین راه و تنهاترین راه برای رسیدن، دونه دونه قدم برداشتنه. اولش اثر جلو رفتنت رو نمی بینی بعدش به طور تصاعدی پیشرفت میکنی. خیلی از کتاب روانشناسیا اگه فاز میدن و انرژی موقتی میدن این کتاب اینطور نیست، واقعیت رو نشون میده. پیشنهاد میکنم بخونیش. انتشارات های مختلفی چاپش کردن بعضیاشون غلط زیاد داره. انتشارات نسل نو اندیش ترجمه ی خوبی کرده ازش.
      اگه این چیزایی که این دوستای خوبت توی این انجمن دارن برات مینویسن رو بخونی و دفعه ی بعد بازم بگی مشکل دارم و نمیدونم چی کنم فقط معنیش اینه که خودت با اختیار خودت نمیخوای مشکلت رو کنار بذاری.

امیدوارم حرفام به دردت خورده باشه اگه هم رک بودم چون واقعیت رو گفتم وگرنه اثرش رو نمیذاره.

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام.

خب یه حرفی میزنم که شاید کلیشه باشه ولی عین واقعیته
      همه برای درس خوندن به دنیا نیومدن
      قرار نیست همه هم تحصیلات عالیه داشته باشن
      برو دنبال هدف زندگیت اما نه یه هدف پوچ و الکی
      بگرد دنبال مسیر زندگیت
      ببین از زندگی چی میخوای
      همه آدما باهم متفاوتن حتی دو نفر شبیه هم نداریم تو دنیا پس تو هم تکی و هم خاص پس مسیرت هم میتونه تک و خاص باشه
      LEFT
      4/19/2021

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام.

اگه روحیشو داری میتونی پرستاری و فیزیو بیاری
      اگه نه یک ماه استراحت کن به خودت برس باشگاه برو
      بعد یک ماه تصمیم بگیر نه الان
      اگه از این کنکور با رضایت رد نشی هیچ وقت نمیتونی اروم بشی پیش خودت همیشه شرمنده ای
      بعدش , 6 سااااااال , زمانه زیادی نیست طرف با 60 سال سن 40 سال زندگیشیو رو یه کاری سرمایه گذاری میکنه یک شبه ورشکست میشه میاد زیره صفر , الان تو خیلی سن داشته باشی 25 سال , آیا زمانی که 35 سالت شد دوست داری اون موقع بی هدف باشی یا یه خانم دکتر یا یه خانم پرستار؟ پس یه چیزی هست اونم (هدفته) باید ببینی چی میخوای!
      و بررسی کنی که ایا راهی برای رسیدن به هدفت هست یا نه؟
      اگه هست پس بسم الله و شروع کن
      بقیه موارد بهانس
      زندگی کن همین
      ویرایش توسط BARONI : 20 خرداد 1399 در ساعت 14:18

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ABBAS_99 نمایش پست ها
      سلام
      قبلش بگم شرایطم چطور بوده بعد پیشنهادم رو بدم.
      از حدود 14 و 15 سالگی افسردگیم شروع شد و توی 16 سالگی شدید شد و از 18 سالگی هم به اوج خودش رسید. الآن 24 سالمه و حدود سه چهار ماهه افسردگیم خیلی کم شده حتی میتونم بگم از بین رفته. سه سال از عمرم رو توی دانشگاهی که همینجوری الکی رفتم تلف کردم و انصراف دادم حتی فوق دیپلم هم نگرفتم. یه سال هم که پارسال بود میخواستم برم سر یه حرفه ی آینده دار ولی بعدش فهمیدم پاهام مشکل شدید داره نمیتونم سه چهار ساعت یه جای ثابت وایسم سرپا بعد از چندماه کلاس رفتنش بیخیال شدم و اسفند شروع کردم برای کنکور بخونم. یه اختلال روانی هم دارم که کمیابه آدمای کمی دچارش هستن کل قرص و دوا درمان و مرض استفاده کردم و حالمو بدتر کرد. توی سربازی هم که بودم از سال 96 تا 98 چندبار خودزنی کردم و دستمو جر دادم، نه به خاطر سربازی، به خاطر شرایط زندگی شخصیم. 8 سال هم سیگار کشیدم و توی سه سال گذشته روزی هم 10 نخ سیگار میکشیدم البته الآن ترک کردم. توی مدرسه هم انقد حالم خراب بود که سال دوم و سوم و چهارم دبیرستان رو از ساعت 8 میخوابیدم تا 12 هیچکس هم هیچی نمیگفت.

چیزایی که حالمو یواش یواش بهتر کرد:
      از فضای مجازی بیرون کشیدم، اینم که الآن اینجام میام تا توی فضای کنکور باشم. فضای مجازی از جمله اینستاگرام حکم سم رو داره و این سم هم به شدت اعتیادآوره. اعتیادش و نگا کردن به پستای چرت و پرت دیگران حکم اینو داره که 24 ساعته مواد مخدر بزنه یه نفر. اصلاً از مواد کمتر نیست. فضای مجازی به جاش مفیده، ولی فقط به جاش.
      بعد از اینکه مغزم از اعتیاد اینترنت سم زدایی شد تونستم به پیدا کردن هدف درست فکر کنم. تا قبل از اون هم فکر میکردم ولی مغزم انقد خراب بود که به نتیجه نمیرسیدم. هدفم یه رشته بود که فقط یه دونه شرایط داشته باشه: بازارکار، مجبور نشم برم منت این و اون رو بکشم تو رو خدا بذارید براتون کار کنم.
      دکترا میگفتن اگه این قرصایی که بهت میدیم رو قطع کنی بدتر میشی فلان میشی ولی عین جنازه نگهم میداشت. قطعش کردم اولش سخت بود ولی چرت میگفتن. سخت بود ولی مغزمو آروم نگه داشتم. اگه احیاناً قرص مصرف میکنی و حس میکنی مغزتو خراب میکنه یه فکری براش بکن.
      به هر شکلی که از دستت برمیاد محیطت رو عوض کن، تا وقتی که همین شرایط رو برای خودت نگه داری همین مشکلات هم باقی می مونه و ثابت موندن مشکلات هم با ثابت موندن شرایط، یه قانون خیلی منطقیه. میتونی با رفتن سر یه کاری که چند نفر توش باشن و باهم همکار باشید به اون محیط جدید برسی. حتی اگه کاره خوب هم نباشه و مجبور بشی ازش بیرون بیای بازم بهتر از توی خونه موندنه.
      دوستایی که فاز منفی میدن رو پرت کن دور و کلاً جوابشون رو نده.
      دوستایی که فاز منفی نمیدن ولی به هیچ دردی هم نمیخورن رو پرت کن دور تا الآن به درد نخوردن تا هزارسال دیگه هم به درد نمیخورن.
      حداقل یه دونه دوست داشته باش که بتونی حتی شده ماهی یه بار باهاش صحبت کنی و بدونه برای چی زندست و هدف داشته باشه حالش خوب باشه چون حال تو رو هم خوب میکنه. این دوستا کمن، بعد از اینکه یه دونش رو داشته باشی میگی ای کاش زودتر پیداش کرده بودم. ای کاش بیشتر بشن.
      اخبارو دنبال نکن به درد نمیخورن فاز منفی هم میدن. فرقی نداره خبر خوب باشه یا بد، در هرحال مغزو خراب میکنه. این اخبار میخواد اخبار آدمای معروف باشه میخواد فامیل باشه میخواد وضعیت کشور و دنیا باشه میخواد این باشه که فلانی توی اینستا چی کرد. همش چرته.
      مهم خودتی، مهم زندگی خودته، اخبار زندگی خودت مهم بوده و هست. بقیه به چه درد میخورن. یه حساب سر انگشتی کن ببین توی 6 سال گذشته که میشه بیشتر از 2000 روز چند ساعت از وقتت رو به دیگران اختصاص دادی. اگه همون وقت رو برای خوده خودت میذاشتی الآن کجا بودی.

اینایی که گفتم مراحل سم زدایی مغز بود.
      مرحله ی بعدی ساختن هدفه، خلاصه بگم، اگه یه هدف قطعی و درست حسابی نداشته باشی یا از این به بعد نسازی، زندگی کوچکترین ارزشی نداره.
      قبل از فکر به هدف هم یادت باشه قرار نیست زود بهش برسی، اگه آهسته و پیوسته نباشه اگه با حوصله نری طرفش، خراب میشه. اگه عجله کنی خراب میشه. من اهل کتاب نیستم، خیلی ساله اهل کتاب روانشناسی هم نیستم ولی یه کتاب روانشناسی خوندم اونم فقط 60 صفحه ش رو و یاد میده چطور به هدف برسی. اثر مرکب نویسندش هم دارن هاردی. خلاصه وار میگمش، باید ذره ذره قدم برداری طرف هدفت، یه دونه یه دونه. اگه فکر کنی میتونی بدوی و زود برسی اصلا هیچوقت نمیرسی. بهترین راه و تنهاترین راه برای رسیدن، دونه دونه قدم برداشتنه. اولش اثر جلو رفتنت رو نمی بینی بعدش به طور تصاعدی پیشرفت میکنی. خیلی از کتاب روانشناسیا اگه فاز میدن و انرژی موقتی میدن این کتاب اینطور نیست، واقعیت رو نشون میده. پیشنهاد میکنم بخونیش. انتشارات های مختلفی چاپش کردن بعضیاشون غلط زیاد داره. انتشارات نسل نو اندیش ترجمه ی خوبی کرده ازش.
      اگه این چیزایی که این دوستای خوبت توی این انجمن دارن برات مینویسن رو بخونی و دفعه ی بعد بازم بگی مشکل دارم و نمیدونم چی کنم فقط معنیش اینه که خودت با اختیار خودت نمیخوای مشکلت رو کنار بذاری.

امیدوارم حرفام به دردت خورده باشه اگه هم رک بودم چون واقعیت رو گفتم وگرنه اثرش رو نمیذاره.
      تبریک میگم بهت چه آدم قوی و با اراده ای هستی , خدا حفظت کنه , ان شاا.. به چیزی که میخوای میرسی , مطمیمنم

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات
      من الان سال سوممه و حالم دقیقن مثل حال توعه.امیدوارم ک ب این زودیا بگذره

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام . متاسفانه کنکور برای خیلیا چنین حالتی رو به وجود اورده . من خودم حدود 5 ساله همش تو خونم و جایی نرفتم . فوقش میرفتم کتاب فروشی کتاب یا لوازم تحریر میخریدم . قبلا فکر میکردم فقط من اینجورم . اما خیییلی بدتر و افسرده تر از من و شما هست . من حتی میشناسم یکی و به خاطر کنکور مریضی قلبی داره . و ادمای زیادی هم دیدم که از منفی صفر شروع کردن برای ساختن زندگیشون . خود من خیلی افسرده شده بودم . حالا عزیزم در مورد شما کمی بگم ...دوست مهربونم به قلبت رجوع کن . ببین ته دلت چی میخواد همون کارو انجام بده . یادمه یه بار گفته بودی بیشتر فامیلاتون پزشک هستن . فکر کنم شما هم دوست داری پزشکی قبول بشی . اگه هدفت اینه براش برنامه ریزی کن . برای این که نظم داشته باشی ازمون ثبت نام کن . یا میتونی یکی دوتا کلاس انلاین هم ثبت نام کنی . رشته بدون کنکور هم اگه براش برنامه ای نداری و به کارت نمیاد در اینده نرو . یکی از مدیرای قلم چی شهرمون گفت دوستم 6 بار کنکور داد تا بالاخره داروسازی قبول شد . اون موقع همه مسخرش میکردن . الان بهترین زندگی و داره . خلاصه عزیزم هر چی دوست داری انجام بده . سلامتیت خیلی مهم و باارزشه . اول به فکر عمل های جراحی باش . 9 تا 10 ماه برای قبولی از سطح صفر کافیه . غصه نخور تو اشرف مخلوقاتی . هر کاری بخوای میشه .
      طوری عمل کنید که گویا شکست محال است و همین طور هم می شود.

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن