خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 54
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

رشته شیمی یا فیزیک؟

من میخوام یکی از این دو رشته رو برم هر دو رو هم خیلی دوست دارم(از تئوری کلا خوشم میاد) میخواستم بدونم تو کدومشون جای پیشرفت خیلی زیاده ؟ کدومشون خلاقیت زیاد میخواد ؟ شرایط این که تو ایران هستیم رو در نظر نگیرید.
      .

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Frigidsoul نمایش پست ها
      من میخوام یکی از این دو رشته رو برم هر دو رو هم خیلی دوست دارم(از تئوری کلا خوشم میاد) میخواستم بدونم تو کدومشون جای پیشرفت خیلی زیاده ؟ کدومشون خلاقیت زیاد میخواد ؟ شرایط این که تو ایران هستیم رو در نظر نگیرید.
      اگه رشته ای که میخونی بازدهی اقتصادی در اینده نداشته باشه به چه دردی میخوره علاوه براینکه تلاش زیادی هم میطلبه
      خیلی به محاسبات علاقه داری برو رشته ی کامپیوتر اونجا فیزیک رو شبیه سازی کن
      از قدیم گفتن
      عالم بی عمل به چه ماند به زنبور بی عسل(عالم بی شغل که دیگه ازون بدتر هست)

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hossein1399 نمایش پست ها
      اگه رشته ای که میخونی بازدهی اقتصادی در اینده نداشته باشه به چه دردی میخوره علاوه براینکه تلاش زیادی هم میطلبه
      از قدیم گفتن
      حرفتون غلطه
      کسی که فیزیک میخونه هم میتونه برنامه نویسی کنه
      برنامه نویسی فقط مختص به رشته کامپیوتر نیست
      LEFT
      4/19/2021

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بر اساس شیمی و فیزیک دبیرستان تصمیم نگیر
      کتابهای دانشگاهو یه نگاه بنداز و بر اون اساس تصمیم بگیر
      هرکدوم جایگاه خودشو داره
      رشته خلاقیت نمیخواد آدمه که خلاقیت هاشو تو یه رشته بروز میده
      هر دو هم این امکانو دارن
      LEFT
      4/19/2021

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم میدونم اونی که فیزیک میخونه میتونه برنامه بنویسه. بیشتر هم فکر کنم توی متلب یا اکسل نهایتا به زبان فرترن یا زبان های سطح پایین مینویسن
      اصلا شبیه سازیش هم انجام بده خیلی از نرم افزار های مهندسی امدن این کار رو انجام میدن از شبیه ساز مایعات گرفته تا ... .

در کل رشته ها ی مهندسی خوبیش این هست که بعد از 2 سال پایه یک خورده عملی تر میشن ولی رشته های علوم پایه هرچی پیش بری سخت تر و سخت تر میشن.فیزیک هسته ای که از رشته های مهندسی حذف کردن فرمول داشته قد یک صفحه

انتخاب رشته مقطع حساسی هست . 95 درصد علوم پایه رو کسایی میرن که رشته های تاپ رو نیاوردن .5درصد هم علاقه مندن (المپیادی بودن و ....)

توی فامیل ما که دکتری شیمی کاربردی داریم که بیکار تشریف دارن .یک ازمایشگاهی رفته بود برای نمونه گیری از محصولات غذایی ولی کارش فقط یدی بوده و زیاد محاسبات انچنانی نداشته پول درستی هم نمی دادن بیخیال شده
      غیر استاد دانشگاه شدن شغل شریف دیگری برای این رشته ها وجود نداره و با توجه به این که ظرفیت استادی دانشگاه هم تقریبا پر شده باید یک فکری برای اشتغال ایندت داشته باشی

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      از قدیم گفتن
      یکی از ویژگی های ما ایرانیا اینه که وقتی اطلاعاتمون در یک زمینه زیر صفره بیشتر علاقه داریم خودمونو علامه نشون بدیم و درباره اون مطلب چرندیات بهم ببافیم تحویل بقیه بدیم
      چقدر راجع به رشته فیزیک اطلاعات داری؟
      میدونی فیزیک محاسباتی چیه؟
      برو بگرد و یه ذره مطالعه کن درباره یک مطلب
      بعدا بیا علمت رو در اختیار بقیه قرار بده
      مرسی

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ultra نمایش پست ها
      یکی از ویژگی های ما ایرانیا اینه که وقتی اطلاعاتمون در یک زمینه زیر صفره بیشتر علاقه داریم خودمونو علامه نشون بدیم و درباره اون مطلب چرندیات بهم ببافیم تحویل بقیه بدیم
      چقدر راجع به رشته فیزیک اطلاعات داری؟
      میدونی فیزیک محاسباتی چیه؟
      برو بگرد و یه ذره مطالعه کن درباره یک مطلب
      بعدا بیا علمت رو در اختیار بقیه قرار بده
      مرسی
      یه توضیحی درباره رشتت میدی؟
      .

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من همون فیزیک 2 مهندسی رو گذروندم پشت دستم رو داغ کردم سمت فیزیک نرم.
      در کل باز هم می گم صلاح مملکت رو خسروان دانند.
      راجب به بازار کار فیزیک هم اطلاعی ندارم ولی از شیمی خبر دارم که زیاد جالب نیست

آموزش کد محاسباتی سیستا (تست فایل شبه پتانسیل) - فیزیک محاسباتی
      نگاه هم کردم ولی علاقه ای در من به این رشته ایجاد نکرد
      بیشتر ترسوند.فکر کن سر جلسه دفاع استاد یک هو بگه فلان عدد چرا این جوریه؟
      ویرایش توسط hossein1399 : 13 خرداد 1399 در ساعت 20:25

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      یه توضیحی درباره رشتت میدی؟
      ۱-بدون اغراق و ادعای بی اساس فیزیک سخت ترین رشته کارشناسیه و هر کسی به آخرش نمی‌رسه و توی دانشگاه فکر کنم بیشترین ریزش و انصراف و اینا مربوط به رشته فیزیکه (از حدود ۴۵ تا ورودی ما حدود ۱۸ نفر داریم فارغ التحصیل میشیم)
      بخاطر همین سعی کنید خوب برسی کنید و درست انتخاب رشته کنید چون حدود یک سال از عمرتون توی تعویض رشته و دانشگاه هدر می‌ره
      ۲-پایه ریاضی خوب نیازه (اگر حساب دیفرانسیل ضعف داری توی تابستون خودتو تقویت کن)
      ۳-در حال حاضر خوندن فیزیک و هر رشته دیگه ای برات الزام کار داشتن ایجاد نمیکنه تا وقتی خودت دست به کار نشی بیکاری
      ۴-بعد از کارشناسی به خیلی از رشته های مهندسی میتونی تغییر مسیر بدی
      ۵-گرایش های جدیدی توی فیزیک داره ایجاد میشه که کاربردی تر و تازه تر هست و میشه داخلش کار زیاد کرد مثل بیو فیزیک و سیستم های پیچیده و محاسبات کوانتومی و...
      ۶-زمینه کاری بسیار بسیار متنوعی میتونی داشته باشی و توی هر قسمت علم ورود کنی و به راحتی پیشرفت کنی مثلا من خودم این ترم دارم روی یه پروژه ای کار میکنم که مربوط به ژنتیک و دی ان ای و مباحث بیولوژیکی و روشون محاسبات فیزیکی انجام میدم کارهایی که بیولوژیست ها توانش رو ندارن
      ۷-نسبت به رشته های دیگه ورود به دانشگاه های خارج از کشور به مراتب راحت تره
      ۸-نکته ای که از همه چیز تو فیزیک مهم تره به نظرم اینه که فیزیک فقط یه رشته نیست باعث میشه طرز تفکر و رفتارت تغییر کنه و با دید بازتر و روش های نو آورانه تر با مسائل مختلف برخورد کنی به عبارتی به نظر من ورزش دهنه و ذهن منعطف تری نسبت به بقیه جامعه داری
      اتفاقی که توی هیچ رشته دیگه ای رخ نمیده

در کل فقط علاقه مهم نیست با چهار سال سخت رو به رو هستی که اگر هم بخوای کار پژوهشی بکنی که توی ایران برای علوم پایه مرسوم ترین شعله باید حداقل تا ارشد پیش بری و چه بسا تو خود دکترا یعنی حدود ۷,۸ سال تحصیل دیگه بجز کارشناسی و در کل ۱۲ سال باید درگیر فیزیک باشی
      به همین خاطر سریع تصمیم نگیر
      برو با چندتا استاد معتبر مشاوره بگیر
      بیشتر مطالب ذهنی و علایق و توانایی خودت رو واسشون تشریح کن و ببین فیزیک بدردت میخوره یا نه
      یا با دانشجو های مقاطع بالاتر مشورت بگیر
      توی جامعه های مجازی راحت میشه پیداشون کرد
      اگر سوال خاصی داری بگو تا مطلب رو واست بیشتر باز کنم

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      من همون فیزیک 2 مهندسی رو گذروندم پشت دستم رو داغ کردم سمت فیزیک نرم.
      در کل باز هم می گم صلاح مملکت رو خسروان دانند.
      راجب به بازار کار فیزیک هم اطلاعی ندارم ولی از شیمی خبر دارم که زیاد جالب نیست

آموزش کد محاسباتی سیستا (تست فایل شبه پتانسیل) - فیزیک محاسباتی
      نگاه هم کردم ولی علاقه ای در من به این رشته ایجاد نکرد
      بیشتر ترسوند.فکر کن سر جلسه دفاع استاد یک هو بگه فلان عدد چرا این جوریه؟
      همین دیگه
      وقتی مهم ترین فیزیک دوره دانشگاه (فیزیک ۲) رو درباره اش اینطوری فکر میکنی معلومه چی میشه
      میای اینجا بقیه رو گمراه میکنی
      خدا همه رو به راه راست هدایت کنه

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      منم میدونم اونی که فیزیک میخونه میتونه برنامه بنویسه. بیشتر هم فکر کنم توی متلب یا اکسل نهایتا به زبان فرترن یا زبان های سطح پایین مینویسن
      اصلا شبیه سازیش هم انجام بده خیلی از نرم افزار های مهندسی امدن این کار رو انجام میدن از شبیه ساز مایعات گرفته تا ... .

در کل رشته ها ی مهندسی خوبیش این هست که بعد از 2 سال پایه یک خورده عملی تر میشن ولی رشته های علوم پایه هرچی پیش بری سخت تر و سخت تر میشن.فیزیک هسته ای که از رشته های مهندسی حذف کردن فرمول داشته قد یک صفحه

انتخاب رشته مقطع حساسی هست . 95 درصد علوم پایه رو کسایی میرن که رشته های تاپ رو نیاوردن .5درصد هم علاقه مندن (المپیادی بودن و ....)

توی فامیل ما که دکتری شیمی کاربردی داریم که بیکار تشریف دارن .یک ازمایشگاهی رفته بود برای نمونه گیری از محصولات غذایی ولی کارش فقط یدی بوده و زیاد محاسبات انچنانی نداشته پول درستی هم نمی دادن بیخیال شده
      غیر استاد دانشگاه شدن شغل شریف دیگری برای این رشته ها وجود نداره و با توجه به این که ظرفیت استادی دانشگاه هم تقریبا پر شده باید یک فکری برای اشتغال ایندت داشته باشی
      اینو فقط اشاره کنم که ما توی رشته فیزیک هیچ چیزی رو از فرمول تا انواع روابط حفظ نمی‌کنیم
      حالا هرچقدر بلند یا کوتاه باشه
      توی هر گرایشی هم باشه
      اطلاعات غلط منتشر نکنیم

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      همین دیگه
      وقتی مهم ترین فیزیک دوره دانشگاه (فیزیک ۲) رو درباره اش اینطوری فکر میکنی معلومه چی میشه
      میای اینجا بقیه رو گمراه میکنی
      خدا همه رو به راه راست هدایت کنه
      با این که سالها میگذره از امتحانش ولی یادم هست کلی پول کتاب فیزیک هالیدی دادم .
      فیزیک هالیدی هیچ مثالی توش شبیه اونچه استاد توی برگه امتحان اورده بود نداشت.سوالای شبیه امتحان اساتید رو خدایی از کجا میشه گیر اورد؟ منابع ارشد خوبن برای فیزیک 2 دانشگاه یا همون هالیدی خوب بود ما نمی فهمیدیم
      .البته زیاد هم وقت نزاشتم ولی بماند خاطرات تلخ الان شیرین به نظر میرسن
      اپن بوک نبودن امتحانات فیزیک 1 و2

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      با این که سالها میگذره از امتحانش ولی یادم هست کلی پول کتاب فیزیک هالیدی دادم .
      فیزیک هالیدی هیچ مثالی توش شبیه اونچه استاد توی برگه امتحان اورده بود نداشت.سوالای شبیه امتحان اساتید رو خدایی از کجا میشه گیر اورد؟ منابع ارشد خوبن برای فیزیک 2 دانشگاه یا همون هالیدی خوب بود ما نمی فهمیدیم
      .البته زیاد هم وقت نزاشتم ولی بماند خاطرات تلخ الان شیرین به نظر میرسن
      اپن بوک نبودن امتحانات فیزیک 1 و2
      فیزیک هالیدی کتاب خوبی نیست
      و اگر خوب یاد می‌گرفتی سوالات هرچی بود مشابه کتاب یا غیر مشابه حل میکردی
      من فیزیک ۲ رو ۲۰ شدم با یک استاد سختگیر
      استاد خوب خیلی مهمه
      یکی از سوالای امتحان این بود که کل انرژی موجود در جهان رو محاسبه کنید

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فیزیک هالیدی کتاب خوبی نیست
      و اگر خوب یاد می‌گرفتی سوالات هرچی بود مشابه کتاب یا غیر مشابه حل میکردی
      من فیزیک ۲ رو ۲۰ شدم با یک استاد سختگیر
      استاد خوب خیلی مهمه
      یکی از سوالای امتحان این بود که کل انرژی موجود در جهان رو محاسبه کنید
      سلام،
      میشه در باره این سوال کمی توضیح بدی؟
      ایده حلش چی بود؟

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      سلام،
      میشه در باره این سوال کمی توضیح بدی؟
      ایده حلش چی بود؟
      سلام
      من با استفاده از چگالی انرژی یا همون بردار پوینتینگ حلش کردم
      دیفرانسیل گیری و بعدش انتگرال گیری روی یه بازه صفر تا r که بر حسب r به دست اومد
      حالا اگر اشتباهم بوده که متوجه نشدم
      سه سال پیش بود

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن