خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 43 از 43
    1. Top | #31
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حاضر.فقط.قبول نمایش پست ها
      سلام راستش این پستم کاملا بی ربطه به عنوان تایپکتون ولی بخاطر شما آن شدم حداقل کمکی کرده باشم چون یادمه یکبار گفتین تو تایپک گزارش که مجازی بدجور وقتتونو میگیره و اگه گوشی و ... پیشتون نباشه مثلا 12 ساعت میخونین خب حالا بهترین راهکاری که میتونم بهتون بدم و خودم همین امروز اجراش کردم اینه: اگر یه جایی هست دور از اتاقتون و متفاوت برین اونجا درس بخونین نمیگم کتابخونه چون من خودمم بخاطر یه سری مسائل نمیرم اونجا ولی گوشی هم نبرین با خودتون چون محیطتون فرق کرده و از گوشی دورین محاله بیاین مشغول گوشی چون اصلا اون حس تازگی رو اجازه نمیدید مثل قبلا زمانو هدر بدین من 12:30 ظهر اومدم اتاقم تا عصر و عصر برمیگردم اونجا تا قبل تاریکی و کاملا متمرکز بودم رو درسم و حتی دلمم استراحت نمیخواست فقط میخوندم یکم که کسل میشدم درس عوض میکردم دوباره شارژ میشدم . میتونه حتی فضای باز باشه که خیلیییی هم عالیه حیاطی پشت بامی و.... من این محیط عوض کردنو بخاطر حال و هوام اتفاقی انجام دادم ولی حتی بعضی عادات مطالعاتی بد ( بیحال درس خوندن یا وقفه های بین درسی و یا حتی پرت شدن حواسمم بخاطر سرو صدا و ...) هم داشتم دیگه ازبین رفت .
      سلام ممنون بابت راهنمایی.راستش من داشتم یه مدت میخوندم باز منو سردرگم کردن ملت تا جایی که یکی دو هفته بیخیال همه چی شدم.اینجا که 90 درصد گفتن نمیشه تو این مدت نتیجه گرفت و ما از هر کی پرسیدیم گفت تو این مدت نمیشه تو تجربی از صفر اومد بالا و به نظرم درست گفتن واقعا من هر درسیو تو این مدت جمع کنم باز یه جاش میلنگه به بخاطر همینم میخام درخواست بدم به سنجش تا رشتمو از تجربی به ریاضی تغییر بده.چون سال دیگه هم دیگه امکانش نیس باز پشت کنکور بمونم بتونم همون مهندسی نفت رو هم بیارم بنظرم خوب باشه.خلاصه از پرستاری ازاد اومدیم رو مهندسی نفت
      واسه اون مشکل سر و صدا هم که گفتی من یه هدفون گرفتم به اسم بوفالو که واقعا هم بوفالو هسما توی خونه خودمون خیلی سر و صدا هست ولی با این هدفون سقف خونه رو هم رو سرت خراب کنن چیزی نمیشنوی این گوش گیرای اسنفجی و اینا واقعا چرت و پرته ولی با این گوش گیر مشکلت واسه سر و صدا واسه همیشه رفع میشه.این هدفونو جوشکارا هم دیدم استفاده میکنن و واقعا عالیه.عکسشو میزارم برات ببین

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خب حالا شما بخون اگه نشد برو مهندسی آزاد
      حتی مهندسیم برید چون پایه رو نخوندین سخت میشه تو دانشگاه
      مهندسی اسمش بد در رفته دوستم مهندسی شیمی میخونه یه بار کتاباشو آورد دیدم فیزیک و شیمی دبیرستان در برابرش عین جمع و تفریق ابتداییه
      عجولانه تصمیم نگیرید،بنظرم علوم پایه بهتر میتونه باشه
      ♡Be your Own HERO

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tataloo نمایش پست ها
      سلام ممنون بابت راهنمایی.راستش من داشتم یه مدت میخوندم باز منو سردرگم کردن ملت تا جایی که یکی دو هفته بیخیال همه چی شدم.اینجا که 90 درصد گفتن نمیشه تو این مدت نتیجه گرفت و ما از هر کی پرسیدیم گفت تو این مدت نمیشه تو تجربی از صفر اومد بالا و به نظرم درست گفتن واقعا من هر درسیو تو این مدت جمع کنم باز یه جاش میلنگه به بخاطر همینم میخام درخواست بدم به سنجش تا رشتمو از تجربی به ریاضی تغییر بده.چون سال دیگه هم دیگه امکانش نیس باز پشت کنکور بمونم بتونم همون مهندسی نفت رو هم بیارم بنظرم خوب باشه.خلاصه از پرستاری ازاد اومدیم رو مهندسی نفت
      واسه اون مشکل سر و صدا هم که گفتی من یه هدفون گرفتم به اسم بوفالو که واقعا هم بوفالو هسما توی خونه خودمون خیلی سر و صدا هست ولی با این هدفون سقف خونه رو هم رو سرت خراب کنن چیزی نمیشنوی این گوش گیرای اسنفجی و اینا واقعا چرت و پرته ولی با این گوش گیر مشکلت واسه سر و صدا واسه همیشه رفع میشه.این هدفونو جوشکارا هم دیدم استفاده میکنن و واقعا عالیه.عکسشو میزارم برات ببین

میدونم که میخواین چیکار کنین اولین پستتونو خوندم واسه رشته ریاضی هم که گفتین میخونین خب میتونین رو امار و عمومی ها و یا بخشی که روان تر و تست خیزتره از اختصایا وقت بزارین با عمومی های بالای 80 خیلی خیلی رتبه بهتر میشه فکر کنم شما هم گفتین ریاضیتون ضعیفه ولی رتبه خوب میارین و ... منظورتون این نوع انتخاب کردن مبحثا و تستاست ( البته من اون حرفتونو که گفتین یک صفحه هم نمیخونین با این فرض گذاشتم که واسه بیشتر اختصاصیا گفتین یا اونایی که سخته یا ضعف توش دارین) و این هدفونم عالی هستش از تصویرش مشخصه و واسه محیط عوض کردن بخاطر مجازی و گوشی گفتم که بیخیالش شد تا مثلا یه وقتی از شب یا در هفته بهش اختصاص میدین (گوشی).
      مهم نیس میگن میشه یا نمیشه این مدتو نسوزونین از این تعویق بهره ببرین فکر کنین یه میلیون جلوتونه برش نمی دارین؟ چون مثلا از قدیم گفتن باداورده رو باد میبره یا مردم میگن دردسر درست میشه!!! دقیقا مثل همه اگراین 80 روز وقتتون تلف میشه با خوندن مگه چه کار مهم تری دارین که باید این مدتو انجام بدین!!! شاید این تعویق برای یکی مثل شماست یه فرصت. بهترین نسخه از شما الان تو شرایطتون چیکار میکرد اینو دائم از خودتون بپرسین . حاضرین چیو فدای چی کنین تا به خواستتون برسین این مهم ترین سوالیه که به زندگیتون جهت میده و خیلی راحت سختی ها رو میتونید تحمل کنید با این سوال چون میدونید لازمه و بعدش یه چیز خوب نصیبتون میشه و ارزششو داره از چیزای دیگه گذشت...ببخشید طولانی شد . فعلا
      ما نبینیم کسی را که نبیند ما را
      مرده دانیم کسی را که نبیند ما را
      ویرایش توسط be_quick : 11 خرداد 1399 در ساعت 15:55

4. Top | #34
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      و امیدوارم بتونین ماکزیمم توانایتون تلاش کنین و هرچیزی که دوست دارین خدا صلاحتونو توش قرار بده و زودتر بهش برسین. @tataloo
      ما نبینیم کسی را که نبیند ما را
      مرده دانیم کسی را که نبیند ما را

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سختی دروس مهندسی از دو جهت هست
      1- کتابی که استاد میگه مثال زیاد نداره و بیشتر تئوری هست توی امتحان پیچیده ترین حالت ممکن رو میگه
      2-دانشجو به اندازه دانش اموز فعالیت نمی کنه با اینکه دروسش بیشتر هست( به جز سه - چهار نفری که معدل الف میشن)
      در کل اگه می خوای توی دروس مهندسی موفق بشی باید از تجربه ترم بالایی ها استفاده کنی به حل التمرین (کلاس هایی که برای تمرین حل کردن برگزار میشن) بسیار اهمیت بدی و سعی کنی گروهی درس بخونی همه چیز را همگان دانند

هدست با حالی هست

در بین رشته های مهندسی به نظرم اگه خونه تهران یا مراکز استان هست کامپیوتر بهتر باشه چون واقعا اگهی کاری توی سایت ها ی مختلف کاریابی پیدا میشه
      عمران هم اگه نظام مهندسی بگیری سالی 10 تومنی سرجمع سه امضا (نظارت محاسبات اجرا) داری.

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خونمون تهران نیست مهندسی عمران واسه شهر کوچیک جوابگو نیست نظرت روی مهندسی نفت چیه؟
      https://www.tasnimnews.com/fa/news/1...88%DB%8C%D8%B1

رشته سختی هست . کارشم تضمین شده نیست اگه درخودت می بینی که معدل الف میشی برو در غیر این صورت خیلی از رشته های تجربی هست که رتبه بالا هم نمی خواد و استخدامیش شانس بیشتری داره مثل تکنسین اتاق عمل و بیهوشی با 2 سال به حقوق میرسی کارت توی بیمارستان که کولر داره اون کارش توی پالایشگاه هست که پوست می اندازه ادم از گرما
      در کل اگه علاقه داری برو
      ویرایش توسط hossein1399 : 11 خرداد 1399 در ساعت 17:24

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خب مهندسی ازاد به درد من نمیخوره!مثلا مهندسی نفت ابادان از همون اول زبان انگلیسیتو فول میکنه و کل درساشونم به زبان انگلیسی هست و سطح بالایی داره.در صورتی که ازاد این امکانات اون دانشگاهو نداره و در برابرش هیچ هست!توی رشته ی ریاضیث رشته های دیگه ای هم مثل دکترای پیوسته بیوتکنولوژی و فیزیک هم هست که اینا هم بنظرم خوب باشه.در کل دور از دسترس نیست قبولیش چون دیدم با درصدای 20 درصد تو اختصاصیا منطقه سه این رشته ها رو قبول شدن
      علوم پایه منظورتون چیه؟
      میانگین ۲۰ درصد رشته ریاضی به اندازه ۵۰ درصد تجربی ارزشمنده
      اگه آسون بود انقدر پایین نمیومد بنظرم الان تجربی خوندن منطقی تره
      علوم پایه میشه شیمی فیزیک ریاضی(محض و کاربردی)
      ♡Be your Own HERO

8. Top | #38
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب مهندسی ازاد به درد من نمیخوره!مثلا مهندسی نفت ابادان از همون اول زبان انگلیسیتو فول میکنه و کل درساشونم به زبان انگلیسی هست و سطح بالایی داره.در صورتی که ازاد این امکانات اون دانشگاهو نداره و در برابرش هیچ هست!توی رشته ی ریاضیث رشته های دیگه ای هم مثل دکترای پیوسته بیوتکنولوژی و فیزیک هم هست که اینا هم بنظرم خوب باشه.در کل دور از دسترس نیست قبولیش چون دیدم با درصدای 20 درصد تو اختصاصیا منطقه سه این رشته ها رو قبول شدن
      علوم پایه منظورتون چیه؟
      با درصد 20 دکترای بیوتکنولوژی
      یکم بیشتر تحقیق کن
      کل ظرفیت بیوتکنولوژی ده نفره تراز بالای 10 هزار کنکورو میخواد و رتبه نهایتا دو رقمی تجربی یا ریاضی رو تازه بعد همه اینا مصاحبه هم داره و فقط دانشگاه تهران این رشته رو داره
      رتبه یک ریاضی یکی از سال ها این رشته رو زده ولی تو مصاحبه رد شده
      ویرایش توسط A.H.M : 11 خرداد 1399 در ساعت 20:00

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      درسته استخدامیو برداشتن.من بیشتر برای زبان انگلیسیش میخام برم چون تو دانشگاشون امکانات فوق العاده ای هست که باعث میشه کاملا رو زبان انگلیسی مسلط بشی چون کل دروس تخصصیشون به زبان انگیلیسی تدریس میشه و کلا دروس اختصاصیشون به زبان انگلیسی هست.نهایتا اینه که 6 ماه میمونم اونجا زبان انگیلیسیمو اوکی میکنم و فوقش دست اخر انصراف میدم میام بیرونچون هیچ دانشگاهی این انماکانتو در اختیارت نمیزاره که بخاد زبان انگیلیسیتو قوی کنه برات و دوره های اموزشی مخصوص واسه این کار بزاره در کنار رشته ای که میخونی.زبان انگلیسیم اوکی شد سریع یه مدرک ایلتس میگیرم و راه رو برای مهاجرت باز میکنم
      برای گرفتن ایلتس باید یک سالی مثل کنکور خوند براش تا بالای 7.5 اورد.نیازی به دانشگاه رفتن نیست خیلی کلاس می خوای توی تهران یک موسسه هست ایلتس افرینش ، به خاطر کرونا انلاین برگزار میشه ولی فکر کنم یک ساعت و نیم کلاسش 150 هست.سفیر هم هست ولی ترمی هست (دو تا شعبش مختص ایلتس هستن توی تهران).
      در کل الان اوضاع طوری شده که یا با بورس باید بری (مقاله نوشته باشی) همین هم حداقل باید هزینه چاپ مقاله و نوشتن نامه پذیرش بررسی هم هزینه های بالایی داره برای بعضی ها تا بری به کشور مربوطه و پول بورسیه رو دریافت کنی کلی پول میخواد
      یا برای کار میری جاب افر باید داشته باشی که کارفرما تا بفهمه از ایرانی میزنه زیرش
      ویزای جاب سیکر هم میتونی بگیری ولی فایده زیاد نداره
      سرمایه داری بهترین جا برای پولدار شدن ایران هست
      در کل هیچ کشوری مثل کشور خود ادم نمیشه

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      الان تو تجربی طرف داشتیم پارسال تو همین انجمن 60 درصد زیست زده بود 50 درصد شیمی نظام قدیم پرستاری ازاد تو مرحله تکمیل ظرفیت قبول شد.حالا همون 50 درصد شیمی رو تو برو تو رشته ریاضی بزن بیا بیرون ببین چطور رتبت زیر دو هزار میشه و بهترین دانشگاهاشو میتونی بری در صورتی که اگه 50 درصد شیمی بزنی تو تجربی و زیستت بلنگه پشکل مرغ هم اونجا به ادم نمیدن!
      شیمی فیزیک ریاضی محض و کاربردی دیگه چه رشته ایه
      اوکی موفق باشید♥️
      ♡Be your Own HERO

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mysterious نمایش پست ها

اوکی موفق باشید♥️
      بحث نکردن راحت تر نیست؟؟؟؟

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اینجا هر کی حرف حق و حقیقت میزنه به طرف مقابل بر میخوره ما هم بلد نیستیم ناز کسیو بکشیم حقیقتو هر جند تلخ باشه میگیم به طرف
      قصدم ناراحت کردن یا توهین نبود عزیزم منظورم این بود این بحث های بی ارزش بزاریم کنار و به جای فکر درمورد اینده که نیومده الانو سفت بچسبیم موفق باشید

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ما آخرش نفهمیدیم خودتو مسخره کردی یا مارو؟
      چوكشتي بي ناخدا به سينه ی دريا دلم

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)