خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 38

موضوع: سرعت پایین

1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سرعت پایین

سلام. من به شدت کندم. هم توی تست هم مطالعه مباحث محاسباتی. از آبان دو سال پیش استارت زدم برای کنکور. البته نه اینکه همیشه خوب خونده باشم
      الانم دوازدهمم ولی به خاطر کند بودنم هیچ وقت نتیجه خوبی نگرفتم. بهترین ترازم تو قلم‌چی پنج هزار و صد بوده با اینکه روزای مدرسه‌ بالای هفت ساعت و روزای تعطیل بالای‌ نه ساعت مطالعه داشتم براش (سه روز در هفته تعطیل بودیم)
      چیزایی مثل بار اول زیاد به جزئیات دقت نکن، وقتی میخونی مداد زیر کلمات بذار، تست بزنی سرعتت میره بالا، به مرور حل میشه و ... زیاد شنیدم ولی چیزی که واقعا مشکلمو حل کنه پیدا نکردم
      یه تست معمولی زیست با تحلیل بالای ده دقیقه وقت می‌بره. ریاضی فیزیک تو یه ساعت ده تا هم نمی‌زنم البته عمومیا رو راضیم با توجه به وقتی که می‌ذارم ولی اختصاصی... مشکلم قابل حله؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببین مهمترین علت برای اینکه سرعتت انقد پایینه اینه که درسا رو خوب بلد نیستی و بهشون تسلط نداری
      من خودم هندسم ضعیفه و سوالای ساده چند مین وقتم رو میگیرن و واضحه که مشکلم اینه که درسو خوب یاد ندارم
      اما از اون طرف که مثلا سوالای حسابان و فیزیک رو خ سریع حل میکنم علتش اینه که اینارو مفهومی و با تداوم خوندم
      خودتم حتما دیدی که مثلا یه تست که خ طول کشیده (تازه شاید اخرم نتونستی حل کنی) وقتی میری پاسخنامه رو نگاه میکنی میبینی راه حلش طولانی نیست و اونجوری نیست که بخواد وقت گیر باشه و مشکل اینه که شما به ذهنت نرسیده اون راه حل که به خاطر بی تسلطیه
      یه کار که خیلی به بالا بردن تسلط کمک میکنه اینه که تداوم داشته باشه یعنی مثلا یه مبحث رو بشین هر روز یا یه روز در میون بخون و بعد که به تسلط نسبی رسیدی هم کامل رهاش نکن و حتما مرورش کن
      و اینکه دفعه اول که میری تست بزنی اول تستای ساده رو بزن تا یکم مفاهیم جا بیوفته برات و اینکه اگه دیدی خوب یاد نداری سعی که با نگاه کردن به درسنامه حل کنی سوالو کلا سعی کن یاد بگیری که چجوری باید از مطالبی که خوندی تو تستا استفاده کنی
      بعد که یکم راه افتادی حتما زماندار تست بزن از اول زمان خیلی کم هم تعیین نکن ولی ی زمان معقول بزار و هردفعه کمتر کن این زمانو

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خب مسلط نیستم چون سرعتم پایینه وقتی سرعتت بالا باشه تست زیاد می‌زنی مسلط میشی. هندسه خودش وقتگیره من خودم نمی‌زنمشون ولی حسابان و فیزیک با تمرین سرعتت بیشتر میشه. من مثلاً یه ایستگاه مهروماه رو بخونم نصف تستای آموزششو بزنم بعد یه هفته برام یکم غریب میشه (نمیگم نمی‌تونم تستایی که زدم رو بزنم). مرور زیاد هم لازمش اینه که سریع بتونی مبحثو ببندی که وقت برا مرور بیشتر باشه که اونم باز برمی‌گرده به سرعت تست. تست زماندار برای محاسباتی‌ها به ندرت زدم چون تا مبحثو تموم می‌کردم (و بعضاً نمی‌کردم) به قلم‌چی بعدی رسیده بودم و بعدشم مباحث عوض میشد. این پاراگراف رو برای تصحیح تصورات غلطت نوشتم
      ببین فرض کن من و یه دانش‌آموز عادی برای اولین بار داریم از یه مبحث تست میزنیم. من ۱۰ تا هم نمی‌زنم ولی اون ۳۰ تا می‌زنه. این دیگه ربطی به تسلط نداره. خودم امتحان کردم که یه مبحثو بخونم بلافاصله برم سراغ تستاش و بازم سرعتم تغییری نداشته
      من فکر می‌کنم بیشتر ذاتیه. مثلاً خودم حافظم توی عمومیا خوبه اگه تا روز کنکورم نخونم دینی و عربی و زبان رو خوب می‌زنم از راهنمایی همین‌جوریم ولی ریاضی رو تو راهنمایی هم جز آخرین نفراتی بودم که تحویل می‌دادم با اینکه بیست هم می‌شدم و شاگرد اولشون بودم. ممنون که وقت گذاشتی

@princemhmd
      ویرایش توسط MOHAMMAD_REZA : 07 خرداد 1399 در ساعت 20:23

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD_REZA نمایش پست ها
      سلام. من به شدت کندم. هم توی تست هم مطالعه مباحث محاسباتی. از آبان دو سال پیش استارت زدم برای کنکور. البته نه اینکه همیشه خوب خونده باشم
      الانم دوازدهمم ولی به خاطر کند بودنم هیچ وقت نتیجه خوبی نگرفتم. بهترین ترازم تو قلم‌چی پنج هزار و صد بوده با اینکه روزای مدرسه‌ بالای هفت ساعت و روزای تعطیل بالای‌ نه ساعت مطالعه داشتم براش (سه روز در هفته تعطیل بودیم)
      چیزایی مثل بار اول زیاد به جزئیات دقت نکن، وقتی میخونی مداد زیر کلمات بذار، تست بزنی سرعتت میره بالا، به مرور حل میشه و ... زیاد شنیدم ولی چیزی که واقعا مشکلمو حل کنه پیدا نکردم
      یه تست معمولی زیست با تحلیل بالای ده دقیقه وقت می‌بره. ریاضی فیزیک تو یه ساعت ده تا هم نمی‌زنم البته عمومیا رو راضیم با توجه به وقتی که می‌ذارم ولی اختصاصی... مشکلم قابل حله؟
      سلام
      بله کاملا قابل حله
      پیگیر تاپیک های امضام باشید جواب میدم کامل
      موفق باشید

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط princemhmd نمایش پست ها
      ببین مهمترین علت برای اینکه سرعتت انقد پایینه اینه که درسا رو خوب بلد نیستی و بهشون تسلط نداری
      من خودم هندسم ضعیفه و سوالای ساده چند مین وقتم رو میگیرن و واضحه که مشکلم اینه که درسو خوب یاد ندارم
      اما از اون طرف که مثلا سوالای حسابان و فیزیک رو خ سریع حل میکنم علتش اینه که اینارو مفهومی و با تداوم خوندم
      خودتم حتما دیدی که مثلا یه تست که خ طول کشیده (تازه شاید اخرم نتونستی حل کنی) وقتی میری پاسخنامه رو نگاه میکنی میبینی راه حلش طولانی نیست و اونجوری نیست که بخواد وقت گیر باشه و مشکل اینه که شما به ذهنت نرسیده اون راه حل که به خاطر بی تسلطیه
      یه کار که خیلی به بالا بردن تسلط کمک میکنه اینه که تداوم داشته باشه یعنی مثلا یه مبحث رو بشین هر روز یا یه روز در میون بخون و بعد که به تسلط نسبی رسیدی هم کامل رهاش نکن و حتما مرورش کن
      و اینکه دفعه اول که میری تست بزنی اول تستای ساده رو بزن تا یکم مفاهیم جا بیوفته برات و اینکه اگه دیدی خوب یاد نداری سعی که با نگاه کردن به درسنامه حل کنی سوالو کلا سعی کن یاد بگیری که چجوری باید از مطالبی که خوندی تو تستا استفاده کنی
      بعد که یکم راه افتادی حتما زماندار تست بزن از اول زمان خیلی کم هم تعیین نکن ولی ی زمان معقول بزار و هردفعه کمتر کن این زمانو
      منبعت رو واسه حسابان میشه معرفی کنی؟؟؟ ممنون ♥

حسابان رو مشکل دارم ، هندسه و گسسته ام تقریبا خوبه

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      @NimaHdp
      اون موفقیت در کنکور رو نوشتی بگو نگاش کنم. هرچند بعید می‌دونم به دردم بخوره [/B]

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      @NimaHdp
      اون موفقیت در کنکور رو نوشتی بگو نگاش کنم. هرچند بعید می‌دونم به دردم بخوره [/B]
      خیلی ممنونم از لطفت :/
      بعید میدونی از الان خواهش میکنم نخونش. وقتتو هدر نده

ر.ا: برای مشکلت میتونی از یه مشاور کاربلد کمک بگیری (با احترام به نظر دوستان). بهتره یکی باشه شرایطتو کامل بدونه و بهترین راهو نشونت بده
      ویرایش توسط NimaHdp : 07 خرداد 1399 در ساعت 23:09

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      @NimaHdp
      من گفتم بعید می‌دونم نگفتم غیرممکنه. اونو که خودمم می‌دونم ولی کسی نمی‌شناسم[/B]

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      این مشکلت تو دوران دبستان و دوره اول هم بود؟؟

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نه اون تسلطی که شما میگی (همون که از تست زدن خ زیاد به دست میاد) که یه چیز دیگس
      من منظورم تسلط کلیه شاید بهتر بود یه واژه دیگه به کار میبردم
      همینکه بفهمی اصن درس چی میگه ،یکم درکش کنی. ریاضی درسیه که پایش خیلی مهمه اکثر تست ها یه سری پیش نیاز داره اگه پایت ضعیفه بشین اونو بخون قوی کن
      خب دبیرستان کلا درساش با متوسطه اول فرق داره یهو سخت و سنگین میشه و نیاز داره که با یه دید دیگه نگاه کنی به مسائل
      ببین به نظرم این که برنامه قلم چی رو برنامه اصلیت قرار داده بودی اشتباه بوده اینکه یه مبحث رو نیمه کاره ول کنی که یه مبحث دیگه رو بخونی درست نیس اونم وقتی که درسا کاملن به هم مرتبطن
      اینکه میبینی رتبه برترا میگن طبق برنامه راهبردی پیش میرفتن خب به خاطر این بوده که به همه درسا میرسیدن و همه درس هارو خوب یاد میگرفتن
      خیلی از حرفای رتبه برترا به درد کسایی میخوره که سطحشون نزدیکه رتبه برتراس
      من الان خودم کلا برنامه راهبردی رو 2-3 هفتس گذاشتم کنار و از رو یه برنامه دیگه که خودم ریختم میخونم چون نقاط قوت و ضعفم رو میشناسم و میدونم این برنامه برای من بهتره

یه چندتا راهنمایی هم میکنم درباره تست زدن که اگه انجام نمیدی سعی کن انجام بدی چون خ موثرن
      خب 5 تا چیز
      1-به نظرم اول کتاب درسی رو بخون و تمریناشو حل کن(شاید بگی فایده نداره ولی واقعا موثره)
      من خودم مهر و ماه ندارم نمیدونم سطحش چجوریه ولی اگه سخته خب یه منبع راحت تر با درسنامه کامل تر بگیر(اگه الان کنکوری نیستی سیر تا پیاز پایه بگیر برای شروع خیلی خوبه بعد که راه افتادی برو از منابع خوب و کنکوری تست بزن )

2- همه درسنامه رو تو یه بار که داری یه درسو میخونی نخون. درسته که خود درسنامه ها مثلن میان کل فصل رو به چند درس تبدیل میکنن ولی اگه همون یه درسی که داری میخونی هم دیدی مطالبش زیاده خب همشو نخون یک سومشو بخون که سریع بخونی درسنامه رو و حتما تست های اموزشی که تو درسنامه میبینی رو اول سعی کن حل کنی خودت نتونستی زیاد زور نزن چون اموزشیه ولی سعی کن روش کتاب رو حتما بفهمی و یاد بگیری (و بعد که فهمیدی خودت حل کن سوالو)
      3- اول که میری درسنامه رو بخونی فرمول ها یا نکاتی که نوشته رو روی یه برگه بنویس بعد که رفتی تست بزنی با تقلب از رو همون برگت شروع کن تست زدن بعد سعی کن مثلا تست هاتو به 2-3 قسمت تقسیم کنی که فردا و پس فرداش هم دوباره دقیقا همون مبحث(همون یه بخش کوچیک از درسنامه)رو مرور کنی ولی دیگه سعی کن از روی اون برگهه نگاه نکنی
      4-حتما پاسخنامه رو چک کن کامل هم چک کن اگه درست زدی نگاه کن ببین پاسخنامه چجوری رفته اگه مثل تو رفته بود که هیچی اگه هم روشش فرق داشت و دیدی بهتره(که احتمالا هست) یادش بگیر و حتما همونجا دوباره سوال رو با همون روش سعی کن حل کنی(روی کاغذ نه ذهنی و اینکه موع حل به پاسخنامه نگاه نکن اگه چند ثانیه فک کردی یادت نیومد بعد یه نگاه کوتاه بنداز و بقیشو خودت بنویس)

اگه غلط حل کرده بودی یه نگاه کوتابه به پاسخ بنداز و سعی کن دوباره خوت حل کنی سوالو اگه تونستی که Way to go ma boy اگه هم که نتونستی برو حتما روش پاسخنامه رو نگاه کن و سعی کن بفهمیش (یه بار خودت حلش کن رو کاغذ)اگه یه تیکه شو متوجه نشدی برگرد رو درسنامه و اون قسمت مرتبط با سوال رو از روش نگاه کن شاید نکته ای چیزی داشته باشه که یادت رفته ، اگه بازم نفهمیدی پاسخنامه چیکار کرده یه علامت بزن سوالو برو تستای بعدی وقتی بقیه تستا رو زدی برگرد دوباره علامت دار هارو نگاه کن احتمالا میفهمی نفهمیدی هم اینجا بپرس بچه ها جواب میدن
      و سوال های نزدت رو هم اول یه نگاه کوچیک به پاسخنامه بنداز سعی کن بقیه شو خودت بنویسی اگه نتونستی دوباره یکم دیگه نگاه کن و سعی کن بقیه شو خودت بنویسی نشد هم دیگه کلا ببین پاسخنامه چیکار کرده و خودت سوال رو حل کن

5- تست زمان دار حتما بزن باید مغزتو مقید کنی که مثلا "الف"تا تست رو تو "ب" دقیقه بزنه.اصن وقتی میشه از الف و ب استفاده کرد چرا از n ,t , x و ... استفاده کنیم) وقتی که تست زماندار میزنی به ساعت مرتب نگاه کن.
      (حالا نمیدونم میدنی یا نه ولی میخوای تست زماندار بزنی یه تعداد تست رو انتخاب باید بکنی و شمارشونو رو یه کاغذ بنویسی گزینه درست رو هم بنویسی)
      زمانت که تموم شد دیگه تست نزن اونایی که نزدیو یه علامت بزن بعد دوباره یه زمان متناسب با تعداد سوال هایی که مونده بگیر سعی کن حل کنیشون بعد که تموم شد برو پاسخنامه رو کامل چک کن و تعداد تست های درست و غلط و نزدت رو هم تو زمان اصلی و هم تو زمان اضافه حساب کن
      اینارو یه جا ثبت کن یعنی از عملکردت آمار داشته باش بعد هر روز با روز قبل مقایسه اش کن
      اخر هفته هم یه مقایسه کلی بکن ببین چندتا تست زدی کلا چند تا درست چندتا غلط چندتا نزده و اینکه درصد پیشرفتت نسبت به اول هفته چقد بوده نسبت به هفته قبل چی و به عملکردت نمره بده

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط thanks god نمایش پست ها
      منبعت رو واسه حسابان میشه معرفی کنی؟؟؟ ممنون ♥

حسابان رو مشکل دارم ، هندسه و گسسته ام تقریبا خوبه
      هندسه و گسسته ات خوبه ولی حسابان رو مشکل داری؟ چقد عجیب تاحالا نشنیده بودم
      منبعم اولم خیلی سبزه برای حسابان منبع دوم هم موج ازمون جامع نشرالگو
      دوتاشون خیلی خوبن حتی چندبار هم تستاشونو بزنی ضرر نمیکنی (البته دومی یه سر و گردن بالاتره)

راستی اسم پروفت غلطه
      thanks مخفف thank you هست پس thanks god غلطه
      اما اگه بین این دوتا کلمه یه کاما بزاری درست میشه یعنی thanks, God درسته (انگار که داری با خدا حرف میزنی، خطاب قرارش میدی و میگی thank you)
      thank god هم درسته و به این معنی هست که خدارو شکر(اینجا مثل بالایی با خدا حرف نمیزنی )
      ویرایش توسط princemhmd : 08 خرداد 1399 در ساعت 00:55

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.psy نمایش پست ها
      سلام این مشکلت تو دوران دبستان و دوره اول هم بود؟؟
      دبستان رو نمی‌دونم ولی راهنمایی آره. مشکلم فقط سرعته. هشتم که بودم تابستون سیرتاپیاز نیم‌سال اول رو کار کردم قلم‌چی حدود ۸۰ می‌زدم. بعضی وقتا وسط آزمون صفحه اول رو میوردم اشتباهی مال هفتم بهم نداده باشن اون‌قدر برام عجیب بود. البته آذر یا دی ولش کردم. الانم اگه سرعتم عادی بود احتمالاً درصدامم خوب میشد

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط princemhmd نمایش پست ها
      هندسه و گسسته ات خوبه ولی حسابان رو مشکل داری؟ چقد عجیب تاحالا نشنیده بودم
      منبعم اولم خیلی سبزه برای حسابان منبع دوم هم موج ازمون جامع نشرالگو
      دوتاشون خیلی خوبن حتی چندبار هم تستاشونو بزنی ضرر نمیکنی (البته دومی یه سر و گردن بالاتره)

راستی اسم پروفت غلطه
      thanks مخفف thank you هست پس thanks god غلطه
      اما اگه بین این دوتا کلمه یه کاما بزاری درست میشه یعنی thanks, God درسته (انگار که داری با خدا حرف میزنی، خطاب قرارش میدی و میگی thank you)
      thank god هم درسته و به این معنی هست که خدارو شکر(اینجا مثل بالایی با خدا حرف نمیزنی )
      گسسته منظور از خوب این نیست که فول هستم ، منظورم در حد متوسط بود ، هندسه هم که انصافا خیلی سخت نیست ، خصوصا هندسه امسال و خصوصا ماتریس خخخ

ولی حسابان ، مثلثات خیلی مشکل دارم ، شده یک سدّ بزرگ روبروم چون تو فصل های جلوترش هم باعث مشکلم شده فرمول های اصلی مثلثات رو یاد دارم ولی فرمول های فرعی که تو کتاب های کمک آموزشی نوشته رو خیلی زود فراموش میکنم ، تو پاسخنامه هم کتاب با فرمول های فرعی نوشته و پاسخ رو با فرمول های اصلی ننوشته { در حالی که بنظرم با همون فرمول های اصلی هم میتونست بنویسه ، شاید یکم طولانی تر بود ولی باعث گیجی دانش آموز میشه فرمول های فرعی ، یا دو تا راه حل مینوشت ، خلاصه فرمول های فرعی هم از همون اصلی ها اثبات میشن.}

یادمه این اکانت رو زمانی که کلاس نهم بودم ساختم ، اون موقع همینطور یک اسم نوشتم که بیام پست بدم ، وگرنه اکثر اکانت هام تو سایت های دیگه با یک اسم دیگه است بازم ممنون از راهنماییت

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط thanks god نمایش پست ها
      گسسته منظور از خوب این نیست که فول هستم ، منظورم در حد متوسط بود ، هندسه هم که انصافا خیلی سخت نیست ، خصوصا هندسه امسال و خصوصا ماتریس خخخ

ولی حسابان ، مثلثات خیلی مشکل دارم ، شده یک سدّ بزرگ روبروم چون تو فصل های جلوترش هم باعث مشکلم شده فرمول های اصلی مثلثات رو یاد دارم ولی فرمول های فرعی که تو کتاب های کمک آموزشی نوشته رو خیلی زود فراموش میکنم ، تو پاسخنامه هم کتاب با فرمول های فرعی نوشته و پاسخ رو با فرمول های اصلی ننوشته { در حالی که بنظرم با همون فرمول های اصلی هم میتونست بنویسه ، شاید یکم طولانی تر بود ولی باعث گیجی دانش آموز میشه فرمول های فرعی ، یا دو تا راه حل مینوشت ، خلاصه فرمول های فرعی هم از همون اصلی ها اثبات میشن.}

یادمه این اکانت رو زمانی که کلاس نهم بودم ساختم ، اون موقع همینطور یک اسم نوشتم که بیام پست بدم ، وگرنه اکثر اکانت هام تو سایت های دیگه با یک اسم دیگه است بازم ممنون از راهنماییت

هندسه امسال که کلا فرق داره با هندسه پایه هندسه امسال تو مایه هایه حسابانه
      ببین مثلثات خیلی مهمه خیلی. تو اکثر مباحث سوالارو با مثلثات هم مخلوط میکنن (تابع، معادله،حد،مشتق و حتی دنباله)
      ببین برای فرمول های مثلثات یه بار بشین اثباتشون کن نتونستی هم تو نت بزن میاره(حالا نه همه رو) و یاد بگیرشون بعد دیگه حفظشون کن
      فهمیدن با حفظ کردن زمین تا اسمون فرق داره فرمولای فرعی رو باید حفظ کنی برای کنکور هم خ به درد میخورن
      یه برگه بردار روش فرموالارو بنویس بچسبون به اتاقت مثلا جای در که هر وقت خواستی از اتاق بری بیرون یا بیای داخل بخونیشون (من اینو برای جدول تناوبی انجام دادم خ خوب بود)
      و بهترین راه برای تسلط(بعد از اینکه حفظ کردی) هم اینه که خیلی ازشون تست بزنی
      مثلثات سخت بنظر میاد ولی زیاد که تست بزنی میبنی اونقدرام سخت نیس

15. Top | #15
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام

داداش منم شبیه تو بودم البته بیشتر به دلیل وسواس مطالعاتی که داشتم همیشه عشق این بودم یه کم بیشتر از خود کتاب بدونم، کلا کنکوری بودن همین عیب ها هم داره دو روز دیگه که بیایی دانشگاه اونقدر کتاب جلوت هست که تهش مجبوری جزوه خلاصه بخونی برای چند تا درس
      داداش وسواس مطالعاتی اگر داری کمش کن لازم هست اما زیادی سمه
      منبع مرورت چیه؟ کتاب درسی؟ جزوه؟ کتاب کمک درسی؟ یا....
      برای خودت منبع مرور داشته باش، مثلا قبلا گفتم برای محاسبات شیمی جزوه نوشتم همونو می خوندم حفظی ها هم از روی کتاب
      چند تا منبع داری برای هر درس یا مبحثی؟اگر تو فکر خوندن همشونی دست نگهدار هنر یک کنکوری موفق تو اینه که بدونه از هر کتاب یا... چی میخواد
      فکرت موقع درس مشغوله؟ استراحت داری بین درس ها؟ داشتن تمرکز موقع درس خیلی مهمه استراحت بین دروس هم لازم اما اینم در نظر بگیر که نشه نیم ساعت درس یک ساعت استراحت، داشتن لذت یادگیری برای من و تو و امثال ما ته خوشبختیمونه، برای خودت هدف داشته باش هم از نوع بلند مدتش و هم کوتاه مدت
      گاهی اگر خواهان تمام عیار رسیدن بهش باشی چنان تمرکز توپی می گیری که نگو
      و اینکه یه راهی برای تست زدن بگم شاید مفید بود معمولا وقت جمع بندی وقتی پنجاه تا تست میدیدم مثلا برای زیست اصلا داغون می شدم ناجور تمرکز هم دیگه نگم برات تو کانون هم وقتی می دیدم مثلا ده تا بیست سوال همیشه میده برای جواب به اون تست ها آمادگی بهتری داشتم و بهتر هم میزدم، اومدم چه کردم شروع کردم دسته بندی مثلا از پنجاه تا زیست ده تا میزدم شمارشی ها را نمیزدم بعد دوباره بار دوم همون ده تا تست را می اومدم شمارشی و شک دارهایش رو میزدم بعد مجموعه ده تایی بعد مثل اینکه پنج تا ده سوالی میزدم انصافا توی تمرکز بهتر داشتن کمکم کرد
      و اینم بگم اصولا تند خوانی برای یادگیری خوب به نظرم معنی نداره گاهی باید تسلیم شد در برابر حجم مطالب بعد با قدرت بری تا تو اون مطلبو تسلیم ذهنت بکنی و اینکه برای رتبه خوب آوردن خواندن همه مطالب کافی نیست این مهمه که از اون چیزایی که خوندی نهایت استفاده رو ببری...
      خب فکر کنم اونی که تو ذهنم بود رو گفتم همشو
      موفق و پیروز باشی...

عباس معروفی:

ما نسل بدبختی هستیم ؛
      دستمان به مقصر اصلی نمیرسد ،
      از همدیگر انتقام میگیریم !!

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)