خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نظرتون راجب این تاپیک چیه؟؟؟

رأی دهندگان
    17. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • خوب

15 88.24%
    • متوسط

1 5.88%
    • بد

0 0%
    • میتونست بهتر باشه

1 5.88%
    صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 35
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

Post دین و زندگی سال دوم .... درس دوم

تجزیه و تحلیل نکات و ایات درس دوم + مفهوم ایات
      تاکید میکنم که اول یه دور کتاب رو بخونید بعد بیاین اینو بخونین.
      موقع خوندن ایات کتاب رو جلوی خودتون بذارید.
      علامت
      به سوالات احتمالی شما جواب میده.

نکات کلی :
      1- فعالیت هر قسمت در در خدمت هدف نهایی هر مجموعه است.
      2- هر یک از اجزا دارای نظم و قانونمندی و هدف خود است اما این امر مانع هماهنگی اجزا برای رسیدن به هدف نهایی نیست.
      3- نظام های بزرگ از به هم پیوستن نظام های کوچک شک میگیرد
      4- هر چه دایره ی نظام بزرگتر میشود نظم و قانونمندی گسترده تری لازم است
      5- فعالیت نظام های پیوسته و تو در تو در خدمت هدف نهایی مجموعه است.

نکات ریز :
      1- مشاهده ی نظام مندی موجودات = وجود حکمت و تدبیر الهی
      2- مجموعه نظام مند = مجموعه ای که فعالیت دسته جمعی انها به هدف معینی برسد.
      3- شاخصه ی اصلی هر مجموعه = هدف و غایت و مقصد
      4- نظم معلول ارتباط و پیوستگی پدیده و تقسیم کار بین پدیده هاست .... (اقا این یعنی چی؟؟؟ یعنی اینکه ارتباط و پیوستگی که در بین موجودات برروی زمین وجود داره باعث شده که این جهان هم یک نظام واحد و هدفمند داشته باشه)
      5- جهان ه بهترین شکل افریده شده و هیچ خلل و بی نظمی در ان وجود ندارد و به سوی کمال مطلق یعنی خداوند در حرکت است.

ایات + مفهوم ایات + تحلیل مفهوم ایات + ارتباط ایه با متن درس

1- ما خلقنا السماوات والارض و ما بینهما الا بالحق و اجل مسمی و الذین کفروا عما انذروا معرضون
      مفهوم : 1- هدفمند بودن جهان (به عبارتی دیگه جهان به حق افریده شده) 2- جهان دارای سرامد معین است (اجل مسمی)
      مفهوم : 3- کافران روی گردان هستند
      اقا سرامد معین یعنی چی ؟؟ یعنی اینکه هدف نهایی داره یعنی اینکه هدف اخرش قیامت هست یعنی اینکه به پایان میرسه (یه پایانی داره)

2- ما تری فی خلق الرحمن من تفاوت فارجع البصر هل تری من فطور
      مفهوم : 1- عدم خلل و گسستگی در افرینش جهان(واژه ی تفاوت)(توی گزینه ها میدن پیوستگی میان موجودات در دنیا) 2- عدم وجود شکاف در دنیا (واژه فطور)

3- خلق السماوات والارض بالحق و صورکم فاحسن صورکم و الیه المصیر
      مفهوم : 1- هدفمند بودن جهان (بالحق) (به عبارتی دیگه جهان به حق افریده شده) 2- افرینش انسان و موجودات به بهترین شکل(فاحسن صورکم) 3- بازگشت به سوی خداوند(الیه المصیر)

4- یسبح لله ما فی السماوات ما فی الارض له الملک و له الحمد و هو علی کل شیء قدیر
      مفهوم : 1-تسلیم بودن (خواه یا ناخواه هم ممکنه بگن) همه موجودات در برابر خداوند 2- مالکیت و قدرت خداوند بر همه چیز(له الملک - قدیر)

5- افغیر دین الله و له اسلم من فی السماوات و الارض طوعا و کرها و الیه یرجعون
      مفهوم : 1- تسلیم بودن (خواه یا ناخواه (صددرصد باید گفته بشه)) همه موجودات در برابر خداوند 2- دین طلبی از راه غیر الهی(
      اقا یعنی انتخاب دین غیر الهی ) 3- بازگشت همه چیز به سوی خداوند(یرجعون)

6- و من ایاته خلق السماوات و الارض اختلاف السنتکم و الوانکم ان فی ذلک لایات للعالِمین
      مفهوم : 1- تفاوت در رنگ ها و زبان ها نشانه تدبیر الهی 2- نشانه ایست برای دانشمندان (دقت کنین که دانشمندان هست و اشتباها نزینی جهانیان)

7- و من ایاته منامکم بالیل و النهار وابتغاوکم من فضله ان فی ذلک لایات لقوم یسمعون
      مفهوم : 1- خواب شبانگاهی و روزی طلبی در هنگام روشنایی 2- تدبیر حکیمانه الهی

8- و من ایاته خلق السماوات و الارض و ما بث فیهما من دابه و هو علی جمعهم اذا یشاء قدیر
      مفهوم : 1- افرینش اسمان ها و زمین , پراکندگی جنبندگان و برپایی قیامت دلیلی بر حکیمانه بودن خلقت جهان

یک بیت مربوط به درس:
      ما ز بالاییم و بالا می رویم ما ز دریاییم و دریا می رویم
      مفهوم : 1- وجود جهان هستی از خداوند و بازگشت ان نیز به سوی او می باشد. 2-وجود معاد و سرای آخرت

امیدوارم موفق باشید .... اگر سوالی دارید بپرسید
      منتظر نظراتتون هستم.

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فکرکنم با این توصیف بتونید حداقل دینی این بخش رو بالای 60 بزنید...
      بعد از ازموناتون بیاین و درصداتون رو بگید..

ضمنا اگر سوالی دارید بپرسید وگرنه اسپم نذارین که نمیخوام تاپیک منحرف بشه.
      ممنون

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bl4Ck_96 نمایش پست ها
      فکرکنم با این توصیف بتونید حداقل دینی این بخش رو بالای 60 بزنید...
      بعد از ازموناتون بیاین و درصداتون رو بگید..

ضمنا اگر سوالی دارید بپرسید وگرنه اسپم نذارین که نمیخوام تاپیک منحرف بشه.
      ممنون
      سلام! ببخشید دیگه تست دین و زندگی نمیزارید! فک کنم هر روز یه تست بزارید خیلی عالی میشه!

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Takfir نمایش پست ها
      سلام! ببخشید دیگه تست دین و زندگی نمیزارید! فک کنم هر روز یه تست بزارید خیلی عالی میشه!
      برادر من دانشگاه هستم و اونجا دسترسی به اینترنت ندارن (دارم ولی جوری نیست که بتونم اینکارو انجام بدم)

امشب تازه از تهران رسیدم و تا جمعه صبح هستم .... اگر خدا بخواد تو این چند روز کمی فعالیت میکنم که یه کمکی هم به شما کرده باشم.

موفق باشید

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      خیلی قشنگ و با اصول درخت دانش توضیح داده شده بود

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تست : در همه ی ایات زیر دلیلی برای پدید امدن جهان اورده شده است به جز ایه ی .......... و باز گشت به سوی خداوند از ایه ی شریفه ی ...... مفهوم میشود.

1- ما خلقنا السماوات والارض و ما بینهما ... - افغیر دین الله و له اسلم من فی السماوات و الارض طوعا و کرها و ...

2- خلق السماوات والارض .... - خلق السماوات والارض بالحق و صورکم فاحسن صورکم و ....

3- و من ایاته خلق السماوات و الارض و ... - افغیر دین الله و له اسلم من فی السماوات و الارض طوعا و کرها و ...

4 - و من ایاته منامکم بالیل و النهار وابتغاوکم .... - خلق السماوات والارض بالحق و صورکم فاحسن صورکم و ....
      ویرایش توسط Bl4Ck_96 : 21 مهر 1393 در ساعت 15:59

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      قسمت دوم سوال سرکاریه(انحرافی) چون هر4تا گزینه درسته.
      اما قسمت اولش میشه گزینه 4.
      ویرایش توسط marsad : 22 مهر 1393 در ساعت 10:57

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط marsad نمایش پست ها
      درسته؟
      الان چیزی نمیگم ... ساعت 12 شبب جواب گذاشته میشه. شما هم انقدر مطمئن نباش

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      تست : در همه ی ایات زیر دلیلی برای پدید امدن جهان اورده شده است به جز ایه ی .......... و باز گشت به سوی خداوند از ایه ی شریفه ی ...... مفهوم میشود.

1- ما خلقنا السماوات والارض و ما بینهما ... - افغیر دین الله و له اسلم من فی السماوات و الارض طوعا و کرها و ...

2- خلق السماوات والارض .... - خلق السماوات والارض بالحق و صورکم فاحسن صورکم و ....

3- و من ایاته خلق السماوات و الارض و ... - افغیر دین الله و له اسلم من فی السماوات و الارض طوعا و کرها و ...

4 - و من ایاته منامکم بالیل و النهار وابتغاوکم .... - خلق السماوات والارض بالحق و صورکم فاحسن صورکم و ....
      سلام! قسمت اول رو فرض میکنیم نمیدونیم! میریم سراغ قسمت دوم! تو قسمت دوم میگه دوست داشته باشید یا نداشته باشید پیش ما بر میگردید! پس دو و چهار حذف میشن!

پس3 جواب میشه
      ویرایش توسط Bl4Ck_96 : 21 مهر 1393 در ساعت 16:00

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط marsad نمایش پست ها
      درسته؟
      دوست عزیز قسمت اول گزینه 4 به خوابیدن در شب و فضل جستن از روزی توی روز اشاره میکنه! و ایه محسوب میشه نه هدف!

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام! قسمت اول رو فرض میکنیم نمیدونیم! میریم سراغ قسمت دوم! تو قسمت دوم میگه دوست داشته باشید یا نداشته باشید پیش ما بر میگردید! پس دو و چهار حذف میشن!

پس3 جواب میشه
      درباره ی جواب چیزی نمیگم ... ولی اون دلیلی که گقتی 2 و 4 حذف میشن اشتباهه ... بیشتر دقت کن

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      ادبیات تست خیلی گُنگه!

خوب توی قسمت دوم گزینه 2 و 4 ! میگه که خداوند آسمان ها و زمین رو افرید و شمارا به بهترین صورت صورتگری کرد! بقیشم فکر کنم دمیدن روحه!

اما از تیکه اولم میشه جواب گرفت! ببینید تو قسمت اول میگه که اسمان ها و زمین رو نیافریدیم و انچیزی که در بین اونهاست مگر به حق! یعنی همشو!

دومی خلق السماوات والارض بالحق به حق!

خوب سومی میگه از ایات و نشانه های خداوند (بقیش خیلی ایه ها میتونه بیاد ولی هیچکدوم جز هدف نیستن! )

چهارمی هم میگه از نشانه های اون خواب شما در شب و روزی جستن از فضل وی در روزه!

اهااا فهمیدم! گزینه 1 و سه حذف میشه و دو و چهار میمونه! و الیه المصیر!!!!

صد در صد4!

ولی قبول کنین این تست خیلی سخته!!

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز قسمت اول گزینه 4 به خوابیدن در شب و فضل جستن از روزی توی روز اشاره میکنه! و ایه محسوب میشه نه هدف!
      خب تو گزینه 3 هم به اختلاف رنگ ها و زبان ها اشاره میکنه اینم آیه اس نه هدف !!!
      تو همه چیت تکمیله !

منم میکنم فقط به آدمای "تک" پیله !

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

گزینه 3
      تو همه چیت تکمیله !

منم میکنم فقط به آدمای "تک" پیله !

ویرایش توسط nitah : 22 مهر 1393 در ساعت 08:58

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من فیکیر کنم 4 هستش...
      تو گزینه یک و دو به هدفمند بودن افرینش اشاره کرده ... پس 1 2 رد میشن
      سر صبح یه نخ سیگار تا چشما باز شد ...
      روی میز تیکت با پول نقد و پاسپورت
      یه کبریت، یه بنزین، یه رویا، یه خونه
      یه کوله خاطره که باید جا بمونه...

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن