خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نظرتون راجب این تاپیک چیه؟؟؟

رأی دهندگان
    17. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • خوب

15 88.24%
    • متوسط

1 5.88%
    • بد

0 0%
    • میتونست بهتر باشه

1 5.88%
    صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 35 از 35
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیر لولو نمایش پست ها
      پاسخ گزینه ی چهاره
      منم مشکله تکفیرو دارم واقعا چجوری باید میفهمیدم؟ حالا این سوال سراسری 93 بوده!
      من هنوزم نمیفهمم راستش من بین 1 و 2 و 4 مشکل دارم
      از نظر من همشون توش از هدف مندی و حکیمانه بودن صحبت میکنه (و تو دو مورد اول به بازگشت مسیر بطور مستقیم اشاره داره) و تو گزینه ی چهرام بصورت لفظی به بازگشت مسیر بسوی او (سرآمد معیت) اشاره داره
      قبول دارید یک و دو هم درست میتونه باشه؟بنظر من یک حتی از دو هم بیشتر درستهچ
      من سر آزمون گزینه ی یکو انتخاب کردم!
      واقعا این سوال 93 بوده ؟؟!
      ولی من روی اون 3 گزینه شک نداشتم چون دقیقا مثل سوال اول گفته خدا اسمانها و زمین رو جز بحق نیافریده(همون هدفمند بودن افرینش) بعدش گفته سرآمدی معین (ینی اینکه اینا موندنی نیستن و پایان دارند ... )
      مشکل شما دقیقا چیه؟
      تکفیر هم چون به هدفمند بودن توجه نکرده بود گفت 2 وگرنه 4 کاملا واضحه ...
      تو همه چیت تکمیله !

منم میکنم فقط به آدمای "تک" پیله !

2. Top | #32
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      گزینه ی یک هم تقریبا همینطوره
      میگه شما را به بهترین نحو خلق کردیم و شکل و ویژگی دادیم (هدفمندی خلقت) و بازگشت همه به سوی اوست ( ابدی نبودن مدت مخلوقات)
      گزینه ی چهار هم عینا شما درست میگی
      اره این سوال 93 بوده که نفهمیدم اخری حذفش کرده بودن یا گذاشتن بمونه یادم نمیاد دقیق
      گزینه ی دوم یکم دقت کنیم پرت میشه و گزینه ی سوم هم که کلا نگاه نکرده پریده
      من بین گزینه ی یک و 4 شک دارم و داشتم بنظرم این سوال غلطه یا حداقل مثه بقیه ی سوالات دین و زندگی طراح نکبت بین درست و درستر سوال داده

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      گزینه ی یک هم تقریبا همینطوره
      میگه شما را به بهترین نحو خلق کردیم و شکل و ویژگی دادیم (هدفمندی خلقت) و بازگشت همه به سوی اوست ( ابدی نبودن مدت مخلوقات)
      گزینه ی چهار هم عینا شما درست میگی
      اره این سوال 93 بوده که نفهمیدم اخری حذفش کرده بودن یا گذاشتن بمونه یادم نمیاد دقیق
      گزینه ی دوم یکم دقت کنیم پرت میشه و گزینه ی سوم هم که کلا نگاه نکرده پریده
      من بین گزینه ی یک و 4 شک دارم و داشتم بنظرم این سوال غلطه یا حداقل مثه بقیه ی سوالات دین و زندگی طراح نکبت بین درست و درستر سوال داده
      ببینید درسته که گزینه 1 میگه بازگشت به سوی اوست ولی گزینه 4 صریحا میگه سرآمد مشخص ینی پایان هست و موندگار نیستن ... البته فکر کنم همون بین درست و درست تر که شما میگید باشه اما من خودم صورت سوال رو که خوندم فقط توجهم به گزینه 4 جلب شد!
      تو همه چیت تکمیله !

منم میکنم فقط به آدمای "تک" پیله !

4. Top | #34
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوستان عزیز؛
      پریروز تو آزمون جامع یه سوال اومد خیلی اذیتم میکنه اصلا حتی صورت سوالو نفهمیدم چه برسه به جواب!
      (لازم به ذکره آزمونش علوی بود که بنده دینی تمامیه سوالاتو درست جواب دادم غیر این سوالو)

اگر بگوییم « مدت زمان پدیده های هدفمند آفرینش، با این سامان بودن، همیشگی نیست.» پیام کدام آیه ترسیم کرده ایم؟

1)خلق السماوات و الارض الا بالحق و صورکم فاحسن صورکم و الیه المسیر
      2) افغیر دین الله یبغون و له اسلم من فی سماوات و الارض طوعا و کرها و الیه یرجعون
      3) یسبح للله ما فی السماوات و ما فی الارض له ملک و له الحمد و هو علی کل شی قدیر
      4) ما خلقنا السماوات و الارض و ما بینهما الا بالحق و اجل مسمی و الذین کفروا عما انذرو معرضون

تورو خدا جوابمو بدین مرسی از همه
      من یک سوال درباره مفهوم ایه 4 از شما دارم؟ (و اینکه چرا گیج شدید)

« ما خلقنا السماوات و الارض و ما بینهما الا بالحق» ... بعد تو سوال گفته پدیده های هدفمند افرینش...

« اجل مسمی » ... اینم میشه به سامان بودن یه کم ربطش داد...

چرا 1 ؟ .. فک کنم بخاطر «احسن صورکم» گزینه 1 رو زدید درسته؟؟

گزینه «4» درسته.

سوالی داشتین بپرسین:yahoo (1):

-------------------------------------------------------------------------------------------

ویرایش در 13:32

اگر بخاطر الیه المصیر زدید باز هم به نظرم گول خوردید ...

ببینید توی دینی بازگشت بسوی خداوند که توی آیات اومده به همون شکل مفهومش سوال میاد یا یه چیزی شبیه به خودش ...

مفهوم سامان بودن رو نمیشه به بازگشت بسوی خدا ربط داد ...

ولی آیا نمیشه سامان بودن رو به وجود یک سرآمد یا انتها برای دنیا ربط داد؟

قضاوت با خودتون
      ویرایش توسط Bl4Ck_96 : 12 آذر 1393 در ساعت 14:35

5. Top | #35
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      پاسخ گزینه ی چهاره
      منم مشکله تکفیرو دارم واقعا چجوری باید میفهمیدم؟ حالا این سوال سراسری 93 بوده!
      من هنوزم نمیفهمم راستش من بین 1 و 2 و 4 مشکل دارم
      از نظر من همشون توش از هدف مندی و حکیمانه بودن صحبت میکنه (و تو دو مورد اول به بازگشت مسیر بطور مستقیم اشاره داره) و تو گزینه ی چهرام بصورت لفظی به بازگشت مسیر بسوی او (سرآمد معیت) اشاره داره
      قبول دارید یک و دو هم درست میتونه باشه؟بنظر من یک حتی از دو هم بیشتر درستهچ
      من سر آزمون گزینه ی یکو انتخاب کردم!
      شما تو گزینه 2 مفهوم هدفمندی آفرینش رو میبینی؟ اگه دیدی به ما هم بگو ... پس 2 رد میشه ...

1و 4 مفهوم اول رو دارن ... ولی سامان بودن آفرینش خیلی به سرآمد معین میخوره تا «احسن صورکم» .... نمیدونم متوجه شدین یا نه؟
      ویرایش توسط Bl4Ck_96 : 12 آذر 1393 در ساعت 14:35

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن