خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 36

موضوع: پشت کنکور

1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

پشت کنکور

سلام دوستان
      میخوام نظرتون رو راجع به پشت کنکور موندن بدونم. واقعا برای کسی که بخواد درس بخونه خیلی سخت میگذره؟(میدونم الان همه میگید که کسی که این چند ماه رو نخونه یکسال هم بمونه بازم نمیخونه ولی اگر منطقی باشید برای کسی که سطحش صفره دیگه پرونده کنکور ۹۹ بسته شده)
      کسی که واقعا سرش به سنگ خورده باشه میتونه موفق بشه؟ با سرکوفت های خانواده و فامیل چجوری میشه کنار اومد؟
      کسانی که پشت کنکوری هستن تجربه هاشونو بگن.

2. Top | #2
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      اگه درس بخوني نه سخت نميگذره.. البته ب دوستا و اشناهايي ك قبول شدن غبطه ميخوري ك اي كاش منم ب وقتش ميخوندم و قبول ميشدم.. ولي خب بازم ميگم ك اگه بخوني هيچ سختي نداره و فقط چشات و بازميكني ميبيني سر جلسه كنكوري!!!
      ولي اگه همش فكرت تو حواشي باشه و اينكه مثلا تو اينستا و تل و اينجا و توييتريا هرجاي ديگه بري و وقت بگذروني اذيت ميشي

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ham1 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      میخوام نظرتون رو راجع به پشت کنکور موندن بدونم. واقعا برای کسی که بخواد درس بخونه خیلی سخت میگذره؟(میدونم الان همه میگید که کسی که این چند ماه رو نخونه یکسال هم بمونه بازم نمیخونه ولی اگر منطقی باشید برای کسی که سطحش صفره دیگه پرونده کنکور ۹۹ بسته شده)
      کسی که واقعا سرش به سنگ خورده باشه میتونه موفق بشه؟ با سرکوفت های خانواده و فامیل چجوری میشه کنار اومد؟
      من پشت کنکور نیستم ولی یکی از نزدیکان پشت مونده و اون بهم میگفت که تمامه سختیه پشت موندن اینه که میبینی اگه اون اخرشو ول نمیکردی الان تو دانشگاه بودی

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      یه آزمون بنویس، طبق برنامه اون بشین درستو بخون
      چار روز دیگه تو یه چی بشی همین بقیه و اطراف تعریف میکنن
      مهم دانشگاه رفتن نیست، دانشگاه خوب و رشته خوب رفتنه
      من سال اول اشتباه کردم نموندم بخونم و اومدم پرستاری آزاد و الان پشیمونم و دوباره میخوام بعد طرحم کنکور بدم
      بقیه و اطرافو ول کن
      آخرش خودت میمونی و همسرت بقیه رو ول کن

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      سال اولم از بهمن ول کردم و نخوندم نشستم پشت کنکور
      سخت ترین قسمتش اون جا بود که به این فکر میکردم اگه شده بود از بهمن فقط کتابا رو روخوانی میکردم و حتی شده بود یه درس راحت مثل زمین شناسی رو صد در صدش رو میخوندم وضعیتم الان خیلی بهتر بود ... از نظر رو حیه و اعتماد به نفس میگم ....
      کنکور امسال رو بیخیال خب ...
      برای 1400 هم به اندازه کافی وقت داری ...
      الان تمام تمرکزت رو بزار روی این که توی 99 درصد به دست بیاری نمیدونم چه جوری میخوای درصد بزنی حفط کنی بفهمی یا حتی تقلب کنی
      ولی فقط درصد بزن خودتو بکش بگو 3 ماه وقت دارم ماهی 10 درصد بیارم روی درصدام .... اینو الان متوجه نمیشی ولی وقتی پشت کنکور نشستی میفهمی چی میگم ...
      اگه واقعا حوصله شو نداری که تلاش کنی بای این 3 ماه اصن 99 شرکت نکن به نظرم .... یه رتبه داغون روحیه تو داغون میکنه
      این تجربه من تو این یه ساله امیدوارم مفید باشه

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      همت اگر سلسه جنبان شود
      مور تواند که سلیمان شود.
      داداش تو خیلی زود داری قید امسال رو میزنیا.
      از الان کم کم میشه به زیر 15هزار رسید و این ینی یه روحیه خوب واسه سال بعد.
      در ضمن تو فقط تلاشت رو بکن به نتیجه فکر نکن. که اگه به آینده فک کنی کم کار میشی.

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ترو خدا پشت کنکور نمونید

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      همین الان بخون تمومش کن اصلا پیشنهاد نمیکنم بمونی
      خیلی کلافه کننده اس
      ♡Be your Own HERO

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط یکی مثل همه نمایش پست ها
      همت اگر سلسه جنبان شود
      مور تواند که سلیمان شود.
      داداش تو خیلی زود داری قید امسال رو میزنیا.
      از الان کم کم میشه به زیر 15هزار رسید و این ینی یه روحیه خوب واسه سال بعد.
      در ضمن تو فقط تلاشت رو بکن به نتیجه فکر نکن. که اگه به آینده فک کنی کم کار میشی.
      من در گذشته خیلی کم کاری و تنبلی کردم. الان هم که پشیمونم و میخوام بخونم، زمان نیست. چون میدونم که نتیجه نمیگیرم کلا دیگه نمیتونم درس بخونم.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط roxsana نمایش پست ها
      سال اولم از بهمن ول کردم و نخوندم نشستم پشت کنکور
      سخت ترین قسمتش اون جا بود که به این فکر میکردم اگه شده بود از بهمن فقط کتابا رو روخوانی میکردم و حتی شده بود یه درس راحت مثل زمین شناسی رو صد در صدش رو میخوندم وضعیتم الان خیلی بهتر بود ... از نظر رو حیه و اعتماد به نفس میگم ....
      کنکور امسال رو بیخیال خب ...
      برای 1400 هم به اندازه کافی وقت داری ...
      الان تمام تمرکزت رو بزار روی این که توی 99 درصد به دست بیاری نمیدونم چه جوری میخوای درصد بزنی حفط کنی بفهمی یا حتی تقلب کنی
      ولی فقط درصد بزن خودتو بکش بگو 3 ماه وقت دارم ماهی 10 درصد بیارم روی درصدام .... اینو الان متوجه نمیشی ولی وقتی پشت کنکور نشستی میفهمی چی میگم ...
      اگه واقعا حوصله شو نداری که تلاش کنی بای این 3 ماه اصن 99 شرکت نکن به نظرم .... یه رتبه داغون روحیه تو داغون میکنه
      این تجربه من تو این یه ساله امیدوارم مفید باشه
      خیلی دلم میخواد بخونم ولی اشتباهات گذشته فشار روانی زیادی بهم وارد میکنه اینقدر که فکر کردم اصلا امسال سرجلسه نرم. ولی با این حال این مدت رو باید بخونم تا حداقل برای سال دیگه جلو بیفتم.

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام همه از بدی های پشت کنکور میگن ولی من چند تا از خوبی هاشو بگم که در اینده به دردت میخوره
      1 شناخت بیشتر اطرافیانی که فکر میکردی صلاحتو میخوان و از موفقیتت خوشحال میشن=باعث میشه دیگه در اینده بهشون اعتماد نکنی و بعدش ضربه بخوری چون کسایی که پشت کنکورن این مورد رو کاملا درک میکنن
      2 میفهمی که مسئول تموم شکست ها خودتی و هر مشکلی هم پیش اومده تو باید قوی بخونی چون بعد کنکور هیچکدوم از این مشکلات رو هیچکس یادش نیست
      3 الزامی نیست کسی که سال اول قبول میشه از کسی که سال nام قبول میشه موفق تر باشه
      و......
      کسی هم که سال اول پزشکی قبول میشه بعد از 9 سال تازه پزشکی عمومی رو میگیره ولی کسی که دو سال هم پشت کنکور بمونه و دندان پزشکی قبول بشه بعد از7 سال درسش تموم میشه و میتونی مطب بزنه و از پزشکی که سال اول قبول شده هم وضعش بهتره چون پزشک باید بره تخصص بگیره و بعد اون به درآمد میرسه ولی دندون پزشک بره تخصص بگیره دیگه واقعا درامدش عالیه چون مثل تخصص پزشکی تخصص دندون اونقدری زیاد نیست
      سختی های کار پزشکی و شیفت شبانه هم بماند
      این صرفا نظر شخصی منه لطفا جهت گیری نکنید

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      وضیعتشو بگم اول....واقعا از نظر روحیه افت میکنی نسبت زندگی خیلی بی انگیزه میشی و یجورایی افسردگی پیدا میکنی..شاید اینارو درک نکنی و بگی نبابا من روحیم عالیه فلان ولی من و چنتا از دوستام ک موندن شرایطمون یکیه
      و اگه میخای پشت بمونی هدفت همین کنکور امسال باشه و خوب بخون تا سال بعد جلو باشی

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      سلام. اولین چیزی که یک سال پشت کنکورموندن رو با پیش دانشگاهی متفاوت می کنه، اینه که شما همه اش تو خونه هستید درحالیکه سال قبلترش دائم تو مدرسه کنار دوست و همکلاسی و معلم بودید، ارتباطتون با افراد بیشتر بوده حالا تو خونه هستید و ارتباطاتتون کم شده. برای کسی که می خواد یکسال پشت کنکور بمونه توصیه می کنم که هر روز یا یک روز در میان 1 یا 1.5 ساعت بیرون برای پیاده روی بره، واقعا حال شخص رو خوب می کنه. اگر دوستی، فامیلی، آشنایی، از اعضای خانواده کسی هست که ارتباطتون باهاش خوبه و انرژی مثبت میده و طعنه و کنایه نمی زنه، هر از گاهی بهش زنگ بزنید، بهش سر بزنید یا باهاش بیرون برید. نه اینکه لزوما باهاش درباره ی کنکور و دانشگاه صحبت کنید نه، برای اینکه فقط ببیندش یا زنگ بزنید برای حال و احوال خودتون. این دو کار جبران دوست و همکلاسی و معلم در مدرسه میشه.
      دوم اینکه سالی که پشت کنکور هستید روحیه قویتری می طلبه. نسبت به طعنه و کنایه و متلک افراد، پز قبولی دادن خودشون یا بچه اشون و فامیلشون و ... و هرگونه منفی بافی و تضعیف روحیه، کاملا بی اهمیت و بی تفاوت باشید. اینو بدونید که خیلی وقتها حرف هایی که اینگونه افراد می زنند، گزافه گویی و خالی بندی بیش نیست. روحیه اتون رو کاملا حفظ کنید و هرروز قویترش هم بکنید.
      سوم اینکه زیاد به حرف این موسسات کنکوری و برگزاری آزمون گوش نکنید. آزمون آزمایشی ای ثبت نام کنید و امتحان بدید ولی به این مشاوره هایی مثل اینکه اول کتاب آبی رو بخر بعد سبز و بعد قرمز رو بخرو... گوش نکنید. اگه دور و برتون کتاب تست و کنکور زیاد بشه و نرسید همه اش رو حل کنید یا به دردتون نخوره، دور و برتون خیلی شلوغ میشه و خیلی اذیت میشید. سوالات کنکور سالهای قبل رو حتما حل و بررسی کنید. سوالات آزمون های سازمان سنجش هم خوبه.
      چهارم اینکه سعی کنید مطالب هر درسی رو خوب بفهمید، اونچه که فهمیدید رو بنویسید (خلاصه نویسی یا خلاصه برای خود بیان کردن خیلی خوبه) و بعد مساله وتست حل کنید. وقتی چیزی رو فهمیده باشید صد سال هم که بگذره از یادتون نمیره چه برسه سر کنکور. اینجوری بهتر تست می زنید.
      پنجم اینکه به گذشته برنگردید و فکر به آن نکنید. به این فکر نکنید که اگه پارسال این کار رو کرده بودم الان من فلان جا در فلان رشته درس می خوندم یا اینکه سنم بالا رفته من باید تو18 سالگی دانشگاه می رفتم و ... . برای درس خوندن هر سنی که شروع کنی کار درست و خوبیه. زمانی تو زندگی میرسه که آدم میگه ای کاش هنوز داشتم درس می خوندم. فقط از گذشته عبرت بگیرید و اشتباهاتتون رو دوباره تکرار نکنید.
      ششم اینکه دنبال حاشیه نرید. پی حرفها و رفتارها و متلک ها وطعنه ها و پز دادن و تفاخر و ... دیگران رو نگیرید. اینجور افراد از 4 حال بیشتر خارج نیستند: اول اینکه خوششون میاد روحیه شخصی رو ضعیف کنند و آخرش هم بگن دیدی گفتم نمی تونی داری اشتباه می کنی، دوم اینکه اصلا فکر نکرده دائما حرف می زنند بعد هم یادشون نمی مونه که چی گفتند، سوم اینکه حاضر نیستند شما رو یه لحظه درک کنند، چهارم اینکه کلا آدمای بدبین و ناامیدی هستند. البته یه دسته دیگه هم هستند که میگن درس رو ول کن برو یه کاسبی راه بنداز و ازدواج کن یا برو پی عشق و عاشقی و از این حرفها. این دسته ازهمه خطرناکترند، به حرف این ها اصلا گوش نکنید!
      هفتم اینکه بازم میگم سال پشت کنکور یا کنکور مجدد بعد چندسال فارغ التحصیلی بسیار بسیار به روحیه و اراده و پشتکار شما و تمرکزتون به درس و هدف و بی توجهی به گزافه گویی های دیگران بستگی داره. اگه اینکارها رو بکنید 2 نتیجه بعد یکسال براتون خواهد داشت: یکی اینکه از درس خوندنتون و موفقیتتون لذت می برید و بعدها در دانشگاه هم دوست خواهید داشت درس بخونید و دیگری اینکه آدم قوی و محکمی میشید.
      حفظ آرامش هم در طول این یکسال خیلی مهمه. یادتون باشه شمایید که قراره درس بخونید، با درسی که می خونید کار کنید یا حتی درستون در ازدواجتون اثر بذاره. بنابراین اصلا به سرکوفتها گوش نکنید، یکی یه چیزی میگه بعدش میره و خودش به زندگیش میرسه. نذارید با اثرگذاری این حرفهایی که صدمن یه غاز هم نمی ارزه، اختیارتون رو از دست بدید و زندگیتون زیر و رو بشه.
      امیدوارم حرفام براتون مفید واقع بشه و موفق بشید.
      ویرایش توسط Sepid Banou : 07 خرداد 1399 در ساعت 21:25

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خیلی دلم میخواد بخونم ولی اشتباهات گذشته فشار روانی زیادی بهم وارد میکنه اینقدر که فکر کردم اصلا امسال سرجلسه نرم. ولی با این حال این مدت رو باید بخونم تا حداقل برای سال دیگه جلو بیفتم.
      نمیخوام بترسونمت ولی اینا بهونه هایی که میاری تا خودتو راحت کنی
      امسال نتونی بهشون غلبه کنی
      مهر میشه میگی کاش از تیر میخوندم
      بهمن میشه میگی کاش از مهر میخوندم و باز برمیگردی به همین نقطه
      نمیگم نمون ولی تمام سعیتو بکن با رتبه ۴ رقمی بمونی نه صدهزار
      ♡Be your Own HERO

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      سلام ، داداش میدونی کِی از لحاظ روحی بیشترین آسیب رو میبینی؟؟؟ وقتی که سوالات رو سره جلسه ببینی ، اونوقت دیگه پشیمونی فایده ای نداره ، شاید کل سال بعد هم این موضوع اعصابت رو به هم بریزه.(سوالات کنکور 98 رو ببین،خوده کتاب درسی ، کی میتونه تضمین کنه امسال خیلی سخت تر ازونه؟؟؟)

پس برای 99 بخون نه 1400...

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن