خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 42
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      باید چند مورد نکته بگم:
      اولا پارامتر زمان به هیچ عنوان نمیتونه روی قبولی اثر چندانی داشته باشه
      اون چیزی که شما رو از بقیه متمایز می کنه اینه که چقدر از این تایم رو به درستی مصرف کنید
      به فرض به کسی 100 روز فرصت بدن برای کنکور
      اگر روزی 17 ساعت بخونه میشه 1700 ساعت
      به فرد دیگه ای 200 روز فرصت بدن
      با روزی 8 ساعت و نیم بازم همون 1700 ساعت رو میخونه

ولی بازدهی فرد اول بالاتره چون ارزش روز های پایانی رو بهتر درک کرده و سر جلسه با آمادگی بالاتری حاضر میشه و طبیعتا نتیجه بهتری هم میگیره.

نکته بعدی این که:
      کم بودن حجم همیشه هم به نفع نیست در آزمون های آزمایشی اگر دقت کرده باشین وقتی بودجه بندی کمتر بود همه می گفتند این آزمون میترکونم و فلان ولی وقتی سر جلسه حاضر میشدن با سوالات ریزتری مواجه میشدن که عملا سخت تر از سوالات آزمون های جامع تر بود

و آخرین نکته:
      همیشه باید در نظر داشته باشید نظام جدید هم میتونن سوالات سختی طراحی کنند و هیچ قانونی نیست که چون سال های ابتدایی برگزاری کنکور هست سوالات نظام جدید باید آسون تر باشه و امسال شاید سخت تر از قدیم حتی باشه
      در ضمن حذفیات نظام جدید غالبا در مباحث ساده تر اتفاق افتاده و زیاد قابل توجه هم نیست
      لطفا در مورد نظام جدید چون مشاوره بلدی هم تو تاپیک من به سوال ها جواب بده
      تحلیل کامل حذفیات دروس اختصاصی تجربی نظام جدید

2. Top | #17
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      باید چند مورد نکته بگم:
      اولا پارامتر زمان به هیچ عنوان نمیتونه روی قبولی اثر چندانی داشته باشه
      اون چیزی که شما رو از بقیه متمایز می کنه اینه که چقدر از این تایم رو به درستی مصرف کنید
      به فرض به کسی 100 روز فرصت بدن برای کنکور
      اگر روزی 17 ساعت بخونه میشه 1700 ساعت
      به فرد دیگه ای 200 روز فرصت بدن
      با روزی 8 ساعت و نیم بازم همون 1700 ساعت رو میخونه

ولی بازدهی فرد اول بالاتره چون ارزش روز های پایانی رو بهتر درک کرده و سر جلسه با آمادگی بالاتری حاضر میشه و طبیعتا نتیجه بهتری هم میگیره.

نکته بعدی این که:
      کم بودن حجم همیشه هم به نفع نیست در آزمون های آزمایشی اگر دقت کرده باشین وقتی بودجه بندی کمتر بود همه می گفتند این آزمون میترکونم و فلان ولی وقتی سر جلسه حاضر میشدن با سوالات ریزتری مواجه میشدن که عملا سخت تر از سوالات آزمون های جامع تر بود

و آخرین نکته:
      همیشه باید در نظر داشته باشید نظام جدید هم میتونن سوالات سختی طراحی کنند و هیچ قانونی نیست که چون سال های ابتدایی برگزاری کنکور هست سوالات نظام جدید باید آسون تر باشه و امسال شاید سخت تر از قدیم حتی باشه
      در ضمن حذفیات نظام جدید غالبا در مباحث ساده تر اتفاق افتاده و زیاد قابل توجه هم نیست
      ممنون ولی دقت کنید من یه عالمه مثلا از تعادل تست زدم و وقت گذاشتم ( دقیقا همین مسیله برای سایر دروس ) اگه حذف بشه دقیقا مثل کسی میشم که تعادل نخونده و حتی بدتر از کسی که بجای زمان تعادل رفته محلول خونده اگه دقت داشته باشید همچی بهم میریزه و در زمان هم همین طوره فرض کنید در صورت برگزار شدن کنکور در زمان خودش من مثلا میتونستم زیستو 80 بزنم ولی آقای x میتونست 50 بزنه در این 1.5ماه اضافه من میرسم به 86 ولی x 50 خودشو میتونه برسونه به 75 چون هرچی در صد بالاتر میره افزایشش سخت تر میشه نمیخوام غر بزنم اما واقعا بر ضد دقیقا نظام جدیدی ها و قدیمی هایی میشه که پشت کنکور بودن مخصوصا نظام قدیم ها ، به شخصه من خودم مجبورم تلاشمو بیشتر کنم و خستگسمو 1.5 ماه دیگه بندازم عقب تر و دعا کنم مثل پارسال بعضی درسا سوال هاش آب دوغ خیاری نباشه
      فَاللَّهُ خَيْرٌ حَافِظًا وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِينَ
      ویرایش توسط hamiiiddd : 26 اردیبهشت 1399 در ساعت 11:49

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط soroushs نمایش پست ها
      لطفا در مورد نظام جدید چون مشاوره بلدی هم تو تاپیک من به سوال ها جواب بده
      تحلیل کامل حذفیات دروس اختصاصی تجربی نظام جدید
      $ اگه جز به جز حذفیات رو بررسی کنیم و نگیم فقط از کدوم صفحه ها حذف شده اون مباحث و سر فصل ها کدوما هست ؟ چون خیلی ها کتاب درسی ندارن و از روی کمک درسی می خونند
      ریاضی: قانون احتمال کل / شیمی: صفحه بندی کتاب مهمه و باید توجه داشته باشید در متن خوانی ولی به طور کلی مبحث لوشاتلیه و عوامل موثر بر تعادل / زیست: صفحه کتاب مهمه ولی به طور کلی: رفتار شناسی و قسمت کاربرد مهندسی ژنتیک (البته کاربرد مهندسی ژنتیک در مهندسی بافت یا گفتار 2 حذف نشده / فیزیک: کل فیزیک اتمی حذف شده به جز رابطه ریدبرگ ، فتوالکتریک و تابندگی / عمومی هم صفحات مهمه نمیشه مبحثی گفت
      $ مباحث ترکیبی که میتونست سوال بیاد و با حذف شدن مباحث دیگه نمیتونه ازشون سوال بده کدوم مباحث هست؟
      زیست: هیچ!
      شیمی: دست طراح برای ترکیب اسید و باز با عوامل موثر بر تعادل بسته شد ولی هنوزم میتونه مسائل ثابت تعادل رو با اسید و باز ترکیب کنه و جای هیچ شکی نیست که این کارو هم انجام میده (فرمول معروف: غلظت هیدرونیوم = رادیکال مولاریته ضرب در ثابت یونش اسیدی و ...)
      فیزیک: هیچ!
      ریاضی: دست طراح برای ترکیب کردن مسائل احتمال با قانون احتمال کل بسته شد ولی همچنان سوالات خوبی از احتمال شرطی و پیشامد های مستقل میتونه طراحی کنه

$ از مباحث حذف شده مبحثی هست که تو فصل های دیگه بهش اشاره شده باشه و بخاطر اون بتونند سوال بدند؟
      خیر، مباحث حذفی قسمت جزئی از یک فصل بودن که حذف شده
      مثلا کل تعادل با هم حذف نشده که بگیم قسمتی از اسید و باز و الکتروشیمی و حتی محلول هم تمام شده در نظر بگیرید!

یک قسمت جزئی از مطالب حذف شده
      $ بودجه بندی مباحث حذف شده در هر درس چنتا سوال میشه؟
      به چه دردی تون میخوره؟
      بر فرض که بدونید فلان مبحث حذف شده 1 تست هم داشته (مثلا عوامل موثر بر تعادل همیشه 1 تست در کنکور داشته)
      برفرض که این رو هم بدونید ، وقتی نمیدونید قراره این تست کجا جبران بشه و کسی هم این مطلب رو نمیدونه حتی خود طراح کنکور! پس به چه دردی تون میخوره؟!!

$ با حذف شدن مباحث بودجه بندی مباحث حذف شده به قسمت های مونده اون فصل میره ؟ اگه نمیره فکر میکنید به کدوم مبحث اضافه کنند؟
      بالا گفتم
      الله اعلم
      ما بندگان خداییم نمیدونم به کجا میره
      ولی پیش بینی من این هست که چون کل یک مبحث حذف نشده غالبا روی باقی مباحث همان فصل که حذف نشده تست بیشتری طراحی کنند

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

4. Top | #19
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza fff نمایش پست ها
      مقاطع س تا میدادن یعنی کلا رفت یا یکی میدن؟
      معلوم نیست ولی قطعا اگر قرار باشه مشترک طراحی بشه سوالات میان بجای طرح سوال از مقاطع از هندسه مختصاتی سوال میدن
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam.mz نمایش پست ها
      ان شاءالله ک حتما حذف شه ، حداقل ش ب قدیم ضربه نخوره
      انشالله
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      up
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      photo_2020-05-14_13-15-16.jpg

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پس استارتر چی میگه ...

پس اون مرتیکه که می گفت اگر 80% بشه ، متجانس سازی میشه منظورش چی بوده ؟!

سرویس شدیم تو این مملکت ...

کلا نظام جدید چی رو می خواست امتحان بده که الان 20 % هم حذف بشه ... خوب حداقل برای ما انتخابی کنند .

9. Top | #24
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sarvenazz نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2020-05-14_13-15-16.jpg
مشاهده: 107
حجم: 46.0 کیلو بایت
      نقل قول نوشته اصلی توسط amires نمایش پست ها
      پس استارتر چی میگه ...

پس اون مرتیکه که می گفت اگر 80% بشه ، متجانس سازی میشه منظورش چی بوده ؟!

سرویس شدیم تو این مملکت ...

کلا نظام جدید چی رو می خواست امتحان بده که الان 20 % هم حذف بشه ... خوب حداقل برای ما انتخابی کنند .
      یه تحلیل کوچیک در مورد سوال و پاسخ:
      تحلیل خود سوال:
      با فرض بر این که ایشون کامل نظام قدیم رو مطالعه کردند حتما از مباحث سخت تری که در نظام جدید وجود نداره و حذف شده هم آگاهی دارند و میدونن اگر طراح بخواد تست طراحی کنه میتونه سوالی بده که حتی با تسلط بالا هم نشه در زمان قانونی بهشون پاسخ داد، کما این که در کنکور 93 تا 97 بار ها شاهد چنین سوالاتی بودیم که کنکور 98 که شانسی آسون بود اصلا حرفی برای گفتن نداشت...
      مورد بعدی این که: حتی اگر هم کلا حذفیات قبل تر فیزیک و ریاضی رو هم در نظر نگیریم و فقط در ارتباط با حذفیات جدید بخواد کسی تصمیم بگیره که این حذفیات رو بخونه یا خیر، وقتی به 27 سوال مشترک بین قدیم و جدید در ریاضی و فیزیک نگاه کنیم عملا 3 الی 5 تست باقی ارزش نداره که این همه مبحث سخت تر بخونید و برید سر جلسه
      در کل از صورت سوال میشه نتیجه گرفت که : سوال کننده با خودخواهی و طلب کاری از سازمان سنجش و ... میخواسته کلا نتیجه کنکور رو به نفع نظام جدید و 100 البته به ضرر نظام قدیم، برای نفع شخصی خودش و نه کنکور تمام کنه
      هر آدم عاقل و با شعوری میدونه اصل و اساس کنکور برابری و عدالت هست
      برابری یعنی طرح تست با سطح دشواری یکسان در دو نظام
      ولی همیشه برابری به معنای عدالت نیست!
      در این جا هر آدم با شعوری میفهمه وقتی مباحثی که نظام قدیم داره بیشتر و دشوار تر باشه و این مباحث حذف هم نشه یا در مقایسه با سال های گذشته بی اهمیت تر نشه ظلم 10 برابری در حق بچه های قدیم میشه و نتیجه فاجعه بار و گدایی نیم درصدی برای هر درس که بود دوباره امسال 2 برابر تکرار میشه و سازمان سنجش هم به برابری اشاره می کنه ولی کاری به تبدیل برابری به عدالت نداره.

در مورد پاسخ سازمان سنجش هم بگم که: حداقل در 2 درس ریاضی و فیزیک و حتی در بخشی از درس شیمی این حذفیات 100 درصد اعمال میشه برای نظام قدیم دلیلش رو هم آوردم بالا
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یه تحلیل کوچیک در مورد سوال و پاسخ:
      تحلیل خود سوال:
      با فرض بر این که ایشون کامل نظام قدیم رو مطالعه کردند حتما از مباحث سخت تری که در نظام جدید وجود نداره و حذف شده هم آگاهی دارند و میدونن اگر طراح بخواد تست طراحی کنه میتونه سوالی بده که حتی با تسلط بالا هم نشه در زمان قانونی بهشون پاسخ داد، کما این که در کنکور 93 تا 97 بار ها شاهد چنین سوالاتی بودیم که کنکور 98 که شانسی آسون بود اصلا حرفی برای گفتن نداشت...
      مورد بعدی این که: حتی اگر هم کلا حذفیات قبل تر فیزیک و ریاضی رو هم در نظر نگیریم و فقط در ارتباط با حذفیات جدید بخواد کسی تصمیم بگیره که این حذفیات رو بخونه یا خیر، وقتی به 27 سوال مشترک بین قدیم و جدید در ریاضی و فیزیک نگاه کنیم عملا 3 الی 5 تست باقی ارزش نداره که این همه مبحث سخت تر بخونید و برید سر جلسه

در کل از صورت سوال میشه نتیجه گرفت که : سوال کننده با خودخواهی و طلب کاری از سازمان سنجش و ... میخواسته کلا نتیجه کنکور رو به نفع نظام جدید و 100 البته به ضرر نظام قدیم، برای نفع شخصی خودش و نه کنکور تمام کنه
      هر آدم عاقل و با شعوری میدونه اصل و اساس کنکور برابری و عدالت هست
      برابری یعنی طرح تست با سطح دشواری یکسان در دو نظام
      ولی همیشه برابری به معنای عدالت نیست!
      در این جا هر آدم با شعوری میفهمه وقتی مباحثی که نظام قدیم داره بیشتر و دشوار تر باشه و این مباحث حذف هم نشه یا در مقایسه با سال های گذشته بی اهمیت تر نشه ظلم 10 برابری در حق بچه های قدیم میشه و نتیجه فاجعه بار و گدایی نیم درصدی برای هر درس که بود دوباره امسال 2 برابر تکرار میشه و سازمان سنجش هم به برابری اشاره می کنه ولی کاری به تبدیل برابری به عدالت نداره.

در مورد پاسخ سازمان سنجش هم بگم که: حداقل در 2 درس ریاضی و فیزیک و حتی در بخشی از درس شیمی این حذفیات 100 درصد اعمال میشه برای نظام قدیم دلیلش رو هم آوردم بالا
      **
      باید بگم که من کسی نیستم که درخواست رو ارسال کرده و وقتی این رو دیدم خودم یه درخواست ساده با این موضوع که ایا برای نظام قدیم هم حذفه چیزی یا نه ارسال کردم، اما در مورد اینکه کسی میخواسته چیزی رو به نفع نظام جدید یا اصلا هرچیزی دربیاره، موافق نیستم. خود نظام قدیمیا خیلیاشون اومدن گفتن که ما از کی خوندیم و حیفه که حذف بشه و این بخشا قسمتای درصد بیاری بودن. پس الان کسی از این نظام با اون نظام جنگ نداره، بهتر هم هست که چیزایی که فقط توی سایت سازمان سنجش ثبت شده یا اعلام شده رو جدی بگیریم نه حرفی که یکی اومده جایی زده یا نتیجه ای که کسی برداشت کرده.
      برابری تو کنکور هم یه چیزیه که خیلی بحثش گسترده اس، اگه میخوایم در مورد برابری حرف بزنیم باید اولا به دسترسی هر کنکوری به منابع پرداخته شه، نه اینکه گیر بدیم به این موضوع که برای ما که از اسفند مدرسه هامون تعطیل شد و قسمتای اخر کتابو نخونده امتحان دادیم و مجبور بودیم کلی ساعت بشینیم و روش مزخرف درس دادن معلما و امتحانا رو تحمل کنیم؛ حالا چرا این 20 درصد نمیاد و اینطوری کنکور عادلانه نیست. نظر من رو بخواین میگم این کار خیلی هم عادلانه بود، و هر نظام همونطور که شرایطش بوده الان قراره آزمون بده. حالا یه عده میخوان بیان ناراحت شن بگن ما دوران جمع بندی بودیم و غیره، یا یه عده خوشحال شن؛ یا نظام قدیم دلش بگیره که مبحثای درصد بیارش میتونست حذف بشه، یا خوشحال بشه که لازم نیست تستای جامع رو جدا کنه بزنه.

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      **
      باید بگم که من کسی نیستم که درخواست رو ارسال کرده و وقتی این رو دیدم خودم یه درخواست ساده با این موضوع که ایا برای نظام قدیم هم حذفه چیزی یا نه ارسال کردم، اما در مورد اینکه کسی میخواسته چیزی رو به نفع نظام جدید یا اصلا هرچیزی دربیاره، موافق نیستم. خود نظام قدیمیا خیلیاشون اومدن گفتن که ما از کی خوندیم و حیفه که حذف بشه و این بخشا قسمتای درصد بیاری بودن. پس الان کسی از این نظام با اون نظام جنگ نداره، بهتر هم هست که چیزایی که فقط توی سایت سازمان سنجش ثبت شده یا اعلام شده رو جدی بگیریم نه حرفی که یکی اومده جایی زده یا نتیجه ای که کسی برداشت کرده.
      برابری تو کنکور هم یه چیزیه که خیلی بحثش گسترده اس، اگه میخوایم در مورد برابری حرف بزنیم باید اولا به دسترسی هر کنکوری به منابع پرداخته شه، نه اینکه گیر بدیم به این موضوع که برای ما که از اسفند مدرسه هامون تعطیل شد و قسمتای اخر کتابو نخونده امتحان دادیم و مجبور بودیم کلی ساعت بشینیم و روش مزخرف درس دادن معلما و امتحانا رو تحمل کنیم؛ حالا چرا این 20 درصد نمیاد و اینطوری کنکور عادلانه نیست. نظر من رو بخواین میگم این کار خیلی هم عادلانه بود، و هر نظام همونطور که شرایطش بوده الان قراره آزمون بده. حالا یه عده میخوان بیان ناراحت شن بگن ما دوران جمع بندی بودیم و غیره، یا یه عده خوشحال شن؛ یا نظام قدیم دلش بگیره که مبحثای درصد بیارش میتونست حذف بشه، یا خوشحال بشه که لازم نیست تستای جامع رو جدا کنه بزنه.
      من کسی رو میشناسم 7 ساله داره نظام قدیم کنکور میده با این حرف و حساب باید حتما امسال رتبه 1 بشه یا حداقل 2 !
      اشتباهه کسی بر اساس این که مطالب رو خونده فکر کنه برابری اینه که همه مطالبی که خونده تست بیاد، ولی برای رقبای نظام جدیدش که 30 درصد کتاب هاشون حذفی داشته و مطالب دشوار نظام قدیم رو دیگه ندارن بیان 20 درصد ته کتاب رو هم حذف کنند و این آقا عقل داخل سرش باشه و با رضایت هر چه بیشتر بره سر جلسه!
      اصلا باور نمی کنم یک نظام قدیمی که چندین سال حداقل پشت کنکور بوده و میدونه ماجرا چیه و چه خبره بیاد این حرف بی اساس و بدون فکری رو بزنه!
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من کسی رو میشناسم 7 ساله داره نظام قدیم کنکور میده با این حرف و حساب باید حتما امسال رتبه 1 بشه یا حداقل 2 !
      اشتباهه کسی بر اساس این که مطالب رو خونده فکر کنه برابری اینه که همه مطالبی که خونده تست بیاد، ولی برای رقبای نظام جدیدش که 30 درصد کتاب هاشون حذفی داشته و مطالب دشوار نظام قدیم رو دیگه ندارن بیان 20 درصد ته کتاب رو هم حذف کنند و این آقا عقل داخل سرش باشه و با رضایت هر چه بیشتر بره سر جلسه!
      اصلا باور نمی کنم یک نظام قدیمی که چندین سال حداقل پشت کنکور بوده و میدونه ماجرا چیه و چه خبره بیاد این حرف بی اساس و بدون فکری رو بزنه!
      شما اصلا میخوای فکر کنی عکس فیکه یا داره به کسی ظلم میشه، دست من نیست. موفق باشین

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      شما اصلا میخوای فکر کنی عکس فیکه یا داره به کسی ظلم میشه، دست من نیست. موفق باشین
      واقعا به عکسم میاد فیک باشه !!!!
      هر چند ارتور نگفت فیکه عه )) !!!!!!!!!
      عجبب عجببببببب
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      واقعا به عکسم میاد فیک باشه !!!!
      هر چند ارتور نگفت فیکه عه )) !!!!!!!!!
      عجبب عجببببببب
      خب میتونین منتظر باشین تا جواب درخواستی که خودم ارسال کردم بیاد، البته اگه فکر نمیکنین اون موقع هم فیکه اونطوری فکر نکنم دیگه کسی بگه به نفع این شد یا فلان.

15. Top | #30
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      document-page-001-1-.jpg
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن