خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

پیشنهاد من برای رفع خستگی و خواب آلودگی و تغذیه همه بخوننننن

قسمت دوم رو بخونین حتمن قبل این تابیک:http://forum.konkur.in/thread72709.html

جوان ایرانی سلااااام
      سلام.خوبین؟چه خبر؟
      خستگی و کمبود انرژی یا خواب آلودگی به خیلی عوامل مربوط هست.یعنی نسبی هست برای هر کسی.نمیشه گفت این خوبه برای همه.بستگی به شرایط جسمی و روانی فرد داره
      میدونم که خود شما هم صاحب نظرین و همه. همه چی رو میدونیم

ولی یه چند تا نکته هم من میگم از من داشته باشین از جسمی میگم:
      1-به تغذیه خودتون اهمیت بدین.یعنی دقت کنید چه غذایی با چه ارزش غذایی با چه سوء ای دارین میخورین
      با توجه به اینکه ما ایرانی ها با این وضع اقتصادی و این وضع فرهنگی بشدت فقر غذایی داریم(فقر غذایی یعنی مواد مغذی روزانه بدن رو نمیتونیم تامین کنیم و فقط سیر میشیم) .این بحث تغذیه رو هرکسی تاحدودی میدونه و اینترنت هم زیاد میتونه کمک کنه گرچه این جزو تخصص متخصص تغذیه هست
      ولی در کل پیشنهاد من اینه که:
      1-از خودن تمامی سرخکردنی ها پرهیز کنید.ته دیگ نخورین 3 ماه .
      2-سردی کمتر مصرف کنید.یعنی ماست و دوغ و خیار و گوجه و.. رو کمتر یا همراه با مصلح خودشون یعنی گرمی مصرف کنین
      3-کمتر غذا بخورین.ولی مفید و به اندازه.اگر 3 وعده میخوردین سنگین.بکنید 4وعده سبک یا 5 وعده سبک
      4-آب زیادی بخورین.آب یخ میتونه فشار زیادی بهتون بیاره.تلاش کنین به آب معمولی یا ولرم عادت کنین

5غذای مفید با ارزش با قند اندازه .دارای ویتامین های کافی و مقوی بخورین.تعدادی مواد باید همیشه ثابت باشند تو وعده های غذاییتون.مثل خرما.ارده شیره.جوانه جات.عسل.شیر.تخم مرغ.مغزها.میوه ها
      برای مثال برای صبحانه این ترکیب خوب هستند.ارده کنجد+شیره انگور/////ارده کنجد+عسل///شیره انگور+بزرک(بزرک همون کتان قهوه ای هست که ترک ها بیشتر میخورن)///گردو +کمی پنیر////کره+خرما+ارده////شیر+عسل////شیر+دارچین////شیر+جو دوسر پرک/////تخم مرغ محلی گاهی بخورین خیلی مقویه///جوانه جات///خرما///انواع مغز ها یعنی بادام زمینی .بادام.گردو.فندق و....اگر ترکین و بربری خورین بهتره یه مدت کمتر بربری بخورین چون هضمش سنگین تره.سنگگ سبوس دار یا تافتون سبوس دار بخورین.لواش اصلا نخورین.اگر هم که پول دارین نان های سه نان در انواع مختلف عالین ولی گران

////اگر صبح میل ندارین بیدار شدین ناشتا آب ولرم همراه خاکشیر همراه با عرق نعنا میل کنید...بعدش صبحونه بخورین

6-ورزش و طناب زدن یا شنا رفتن یا اسکوات رفتن روزانه هم اکیدا پیشنهاد میشه.اگر هنگام مطالعه خسته شدین طناب بزنین و بالا و پایین بپرین

قهوه و دابل بول و جینک اکتیو و جین سینگ و کندر و میخک و مویز و سعد کوفی به مقدار کم برای حافظه و انرژی خوب هستند علاوه بر اونایی که گفتم خوبن
      ادامه بدم؟
      ویرایش توسط ariak : 20 اردیبهشت 1399 در ساعت 01:40

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنون از تگ

ولی نخوردن سرخکردنی خیلی سخته
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      به تمام گره هایی که تصور دارم
      همگی کور شدند...!

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خواب من جز با هفتاد و دو ساعت بیهوشی درست نمیشه

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      ورزش هم خیلی مهمه. اقلا بین 15 الی 20 دقیقه ورزسش سبک توی روز بسیار بسیار مفیده و اصلا واجبه چه برای کنکوری چه برای غیر کنکوری./
      حتما بهتون پیشنهاد میکنم عصر ساعت 4 و 5اینکارو کنین.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WickedSick نمایش پست ها
      ورزش هم خیلی مهمه. اقلا بین 15 الی 20 دقیقه ورزسش سبک توی روز بسیار بسیار مفیده و اصلا واجبه چه برای کنکوری چه برای غیر کنکوری./
      حتما بهتون پیشنهاد میکنم عصر ساعت 4 و 5اینکارو کنین.

بله دقیقا این رو یادم رفته بود بنویسم .اضافه شد....طناب زدن روزانه عالیه....همینطور هنگام احساس خستگی هم طناب زدنو بالا پایین پریدن یا شنا رفتن هم عالیه

قسمت دوم این تاپیک خیلی کامل تر نوشتم بخونیدش اگر نخوندین

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام ممنون از توضیحات تون، در مورد کم شدن انرژی در حین آزمون هم توضیح میدین

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه اشتباه نکنم تغذیه یه علم تجربیه و توی یه علم تجربی(در هر سطحی که میخواد باشه) جدا از تفکر و تحلیل و بررسی(که مطمئنا شما انجام ندادین و احتمالا به خاطر نداشتن سواد نمیتونین هم انجام بدین) باید و باید شواهد و مدارک تایید شده آزمایشگاهی داشته باشید. این چیزایی که شما نوشتید نصیحت بودن که جاش تو اخلاقه نه علم.
      از اونجایی که ظاهرا به نصیحت کردن علاقه مندین،من هم یه نصیحت اخلاقی برای شما دارم: اینکه کسی بتونه آزادانه نظراتشو بیان کنه حقشه اما در عوضش باید لیاقت اون حق یعنی "مسئولیت پذیری" رو داشته باشه. وقتی کسی مسئولیت پذیر نیست، براش تاثیرات حرفش مهم نیست و درنتیجه با وجدان راحت هر چرندیاتی در هر زمینه ای میگه. بعدش هم اگه بگی حرفت افراد زیادی رو دچار اشتباه میکنه با پررویی میگه هر کی آزاده هرچیزی بگه و با این حرف مسئولیتو از رو خودش میندازه رو مخاطب. پس لطفا لیاقت این تریبون آزاد،یعنی اینترنت، که امکان دیده شدن و شنیده شدن به هر کس و ناکسی رو (حتی در حد این فروم کوچولوی خودمون) داده، داشته باشین.
      ویرایش توسط -SmS- : 21 اردیبهشت 1399 در ساعت 04:59

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن