خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 84
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

برای رفع خستگی و خواب الودگی و افزایش انرژی چی خوبه؟

سلام.من خیلی زود انرژی کم میارم یعنی اگه امروز مثلا 12 ساعت درس بخونم فرداش کلا حال و حوصله ی هیچ کاریو ندارم و صبحش که میخام بیدار شم کلا چشمام اصلا باز نمیشه و یه سردرد عجیب میگیرم نهایت یه نیم ساعت بخونم دیگه انگار سوزن بیهوشی زدن بهم مجبورمیشم تا ظهرش بگیرم بخابم!یعنی یکی دو روز بکوب میخونم یه روز حداقل از بین میره بخاطر اینکه اون انرژی لازم نرو ندارم!یعنی امروز مثلا 12 ساعت میخونم فرداش تا ظهر میخابم نخابم اصلا نمیتونم بلند شم درس بخونم عصرش هم کلا احساس خواب الودگی خیلی دارم!و این موضوع اعصابمو ریخته بهم چون من باید روزی 12 ساعت حداقلش درس بخونم!ولی نمیدونم چطور این مشکلو رفعش کنم!واسه افزایش انرژی و اینکه ضعف بدنیت از بین بره و این خواب الودگیه کم بشه چه دارویی خوبه!یه قرصی چیزی هست بتونه این مشکلو رفع کنه!لطفا از این پیشنهادا ندین که بدنت عادت نداره و باید کم کم شروع کنی به خوندن تا بدنت عادت کنه و...اینا من مجبورم روزی حداقل 12 ساعت نان استاپ بدون کم و زیاد کردن ساعت مطالعه درس بخونم این که دو روز بکوب بخونم یه روزش ****** بره اینطوری من نمیتونم اون چیزی که تو ذهنمه رو اجراییش کنم.ولی همش ضعف بدنی شدید دارم.دکتر هم رفتم بعد کلی چکاپ گفت فقط یکم ویتامین دی بدنت کمه و مشکلی نداری قرص ویتامین دی هم نوشت ولی مشکلو حل نکرد..کلافه شدم از این وضعیت کسی دارویی قرصی چیزی سراغ نداره انرژی رو 10000 برابر افزایش بده
      ویرایش توسط tataloo : 17 اردیبهشت 1399 در ساعت 17:18

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام منم دقیقا مشکل شمارو دارم !
      بهم گفتن نوشابه انرژی زا مثل هایپ و رد بول اینا بخور ! اما خوردن اونا هرروز هرروز کبد رو بشدت از بین میبره
      منم نمیدونم چیکار کنم
      دوستان اگه نظری دارید بگید...ممنون
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      به تمام گره هایی که تصور دارم
      همگی کور شدند...!

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      شما رو نمیدونم ولی من قهوه ک میخورم کلا خواب از سرم میپره و تا صبح بیدارم و به زور باید ب مغزم التماس کنم ک خوابم ببره

حالا یه سری میرن نسکافه و هات چاکلت میخورن میرن تو خواب عمیق میگن این چی بود گفتی!

اگه تبلیغ نباشه قهوه فوری گلد رو پیشنهاد میدم،چون حال قهوه دم کردنو و دم و دستگاه راه انداختن ندارم.

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DR-NAZANIN نمایش پست ها
      شما رو نمیدونم ولی من قهوه ک میخورم کلا خواب از سرم میپره و تا صبح بیدارم و به زور باید ب مغزم التماس کنم ک خوابم ببره

حالا یه سری میرن نسکافه و هات چاکلت میخورن میرن تو خواب عمیق میگن این چی بود گفتی!

اگه تبلیغ نباشه قهوه فوری گلد رو پیشنهاد میدم،چون حال قهوه دم کردنو و دم و دستگاه راه انداختن ندارم.
      من یه مدت تا صبح شبا بیدار بودم و به جاش تا ظهر میخابیدم ولی واقعا خوب نیس این مدلی هم ریتم ادم بهم میریزه هم واسه بدن کلی ضرر داره من امتجان کردم ادم تو صبح خیلی بهتر درس یاد میگیره تا بخاد شب درس بخونه.ضمن اینکه اگه شب میخونی تا صبح بیداری روز کنکور ****** میری بهتره ادم ریتم خوابش رو درست کنه.من مشکلم اینه ترمز میبرم وسط کار یعنی دیروز 12 ساعت خوندم امروز رو هم حساب کنم 4-5 ساعت هم نمیرسم بخونم چون صبح تا ظهرش مجبوور شدم بخوابم یعنی صبح هم بیدار شدم ولی یه لحظه هم نمیتونستم بشینم بخونم اصلا چشام باز نمیشد.حالا این مدلی که میشه من کلا اون روزو از دست میدم چون خیلی اعصابم بهم میریزه وقتی برنامه هام رو این خواب و ضعف لعنتی بهم میریزه.
      این قهوه فری گلد که میگی چجوره چه فرقی با قهوه های دیگه داره؟

5. Top | #5
      B.R
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      وای واقعا منم همین مشکلو دارم ی روز ساعت ۶ صب بیدارم ی روز ۱۲ ساعت خوابم
      واقعا خسته شدم و از همه چی جا موندم
      قهوه ام ک میخورم انگار لالایی برام
      هرکی میدونه راهنمایی کنه منم واقعا نیاز دارم ب بیداری
      قرص کافئینم امتحان کردم خوب نبود اصلا

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      هرکاری میکنی دنبال قرص خوردن نباش. من دوستم سال کنکور دنبال فرص بود بهش گفتن ریتالین بخور ما خوردیم خوب بود و این حرف ها
      شروع کرد به مصرف یه هفته توپ خوند از هفته دوم حالش بد شد تا جایی که چند روز بیمارستان بستری بود و تا چند ماه هم حالش خوب نبود وقتیم حالش بهتر شد مشکل تمرکز کردن شدیدی براش پیش اومد و در نهایت اون سال برای کنکور نتونست درست بخونه و موند پشت کنکور (اون شهریور قرص رو مصرف کرده بود تا بهمن شدید درگیر عوارضش بود بعدشم نمیتونست ساعت مطالعه بیشتر از دو سه ساعت مطالعه کنه)

به طور کلی بیخیال دارو شو واقعا. مگر اینکه بری پزشک و زیرنظر پزشک و با تجویز اون دارویی مصرف کنی

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tataloo نمایش پست ها
      سلام.من خیلی زود انرژی کم میارم یعنی اگه امروز مثلا 12 ساعت درس بخونم فرداش کلا حال و حوصله ی هیچ کاریو ندارم و صبحش که میخام بیدار شم کلا چشمام اصلا باز نمیشه و یه سردرد عجیب میگیرم نهایت یه نیم ساعت بخونم دیگه انگار سوزن بیهوشی زدن بهم مجبورمیشم تا ظهرش بگیرم بخابم!یعنی یکی دو روز بکوب میخونم یه روز حداقل از بین میره بخاطر اینکه اون انرژی لازم نرو ندارم!یعنی امروز مثلا 12 ساعت میخونم فرداش تا ظهر میخابم نخابم اصلا نمیتونم بلند شم درس بخونم عصرش هم کلا احساس خواب الودگی خیلی دارم!و این موضوع اعصابمو ریخته بهم چون من باید روزی 12 ساعت حداقلش درس بخونم!ولی نمیدونم چطور این مشکلو رفعش کنم!واسه افزایش انرژی و اینکه ضعف بدنیت از بین بره و این خواب الودگیه کم بشه چه دارویی خوبه!یه قرصی چیزی هست بتونه این مشکلو رفع کنه!لطفا از این پیشنهادا ندین که بدنت عادت نداره و باید کم کم شروع کنی به خوندن تا بدنت عادت کنه و...اینا من مجبورم روزی حداقل 12 ساعت نان استاپ بدون کم و زیاد کردن ساعت مطالعه درس بخونم این که دو روز بکوب بخونم یه روزش ****** بره اینطوری من نمیتونم اون چیزی که تو ذهنمه رو اجراییش کنم.ولی همش ضعف بدنی شدید دارم.دکتر هم رفتم بعد کلی چکاپ گفت فقط یکم ویتامین دی بدنت کمه و مشکلی نداری قرص ویتامین دی هم نوشت ولی مشکلو حل نکرد..کلافه شدم از این وضعیت کسی دارویی قرصی چیزی سراغ نداره انرژی رو 10000 برابر افزایش بده
      شکر و از زندگیت حذف کن کلا جاش خرما عسل بخور، قهوه اورجینال پیدا کن دم کن روزی دو فنجون بخور
      کلا دیگه پدیده خواب باهات غریب میشه

8. Top | #8
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      این دردیه که دوا نداره فقط به انگیزه طرف بستگی داره. خوشا بحال اونایی که از اول تیر سال قبل تا الان منظم روزی ۷ ۸ ساعت خوندن و نیازی نداشتن مثل ما الان ۱۴ ۱۵ ساعت بخونن البته اگه بتونیم‌ این تایم رو واقعا با کیفیت بخونیم هر قهوه و نسکافه ای رو امتحان کردم اصلا راه نداره.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B.R نمایش پست ها
      وای واقعا منم همین مشکلو دارم ی روز ساعت ۶ صب بیدارم ی روز ۱۲ ساعت خوابم
      واقعا خسته شدم و از همه چی جا موندم
      قهوه ام ک میخورم انگار لالایی برام
      هرکی میدونه راهنمایی کنه منم واقعا نیاز دارم ب بیداری
      قرص کافئینم امتحان کردم خوب نبود اصلا
      قهورو حواستون باشه باید قبل از اینکه خوابتون بگیره مصرف کنین اگر وقتی خوابتون گرفته مصرف کنین احتمال زیاد خواب آلودگی بیشتر میشه ولی وقتی هنوز خوابتون نگرفته مصرف کنین در اون حالت باعث سرحالی میشه (البته بازم ممکنه یه عده اینجوری نباشن)
      و اینکه اگر دوز مصرفی قهوه بالا باشه و کلا زیاد قهوه مصرف کنین بعد یه مدت اثرش روی بدن کم میشه

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      1-هدف داشته باشین
      2-از مادر یا مخصوصا پدر کمک بگیرین و ازشون بخواید به زور هم که شده صبح بیدارتون کنه
      3-به هر قیمتی که شده 12 خواب باشین
      4-صبح یه قهوه که بخورین کارتون راه میفته
      5-دوش آب سرد هم خوبه
      6-دارو وقرص رو کلا توصیه نمیکنم
      ویرایش توسط M.Faraz.Abr : 17 اردیبهشت 1399 در ساعت 20:00

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هفته ای 2 تا 3 بار قرص جوشان بخور حتما . و قرصی بخور که توش جنسینگ باشه مثل رد جنسینگ . البته برای قرص جنسینگ بهتره بری داروخونه و از داروساز بپرسی که مثلا هر روز بخوری یا نه . چون انواعش فرق داره . بعضی از ویتامینا اسمشون جنسینگه بعضیا داخلشون فقط عصاره جنسینگ هست . اصلی و فرعی هم دارن .
      طوری عمل کنید که گویا شکست محال است و همین طور هم می شود.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من خودم دقیقا عین شمام همش چرت میزدم سر کتابام اول اینکه 7 ساعت کامل بخواب نتونستی 6 ساعت بخواب کمتر نشه که اگه بشه عین نعشه ای ها میشی دوم اینکه یه کار خوبی که میکنم یه آبپاش گذاشتم کنارم هروقت چرت زدم یه دونه میپاشم تو صورتم اینم میتونه کمکت کنه سوم اینکه غذا کم بخور فرقی نداره صبحونه؛ناهار؛شام هرچی؛اها یه چیز دیگه هم اینکه آب زیاد بخور در طول روز و بین درس خوندن چیزی نخور چون اینجوری بدنت آب روغن قاطی میکنه و نمیدونه رو خوردنت تمرکز کنه یا رو درس خوندنت!

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظر من مهم ترین مسئله تنظیم ساعت خواب و بیداریه که به بدنت عادت بدی فلان ساعت باید بخوابی و فلان ساعت باید بیدار شی...زمان میبره ها ولی می ارزه...ترجیحا اول صبح ساعت ۶،۷ بیدار شو،صبحانه بخور تو صبحانه چیزای شیرین بخور حتما برای کشش مغز و اینا...بعد صبحانه هم یه لیوان چای یا قهوه تلخ بخور...ببین شیرین نه هاااا...تلخ باشه...یه فلاکسی چیزیم بذار دم دستت وسط درس هر وقت خسته شدی و حس خواب آلودگی داشتی یه استکان چای تلخ بخور...نرمش هم خیلی خوبه...به شخصه تجربه داشتم وسط درس جنازه بودم رفتم نیم ساعت ورزش کردم شارژ شدم...
      عصر اگه میخوابی سعی کن این کارو نکنی خودتو عادت بده اگه وسط روز خیلییی خسته شدی برو یه جای کاملا آروم و تاریک نیم ساعت یه چرت بزن...باید کنترلش کنیا البته!از دستت در بره تایمت رفته...باید عادت بدی بدنتو که به این تایمای نیم ساعته رضایت بده...
      شب هم خب یه تایم معقول و خوب بخواب...بستگی داره به بدنت که چقدر خواب لازم داری ولی بهترینش به نظرم ۶ تا ۷ ساعته...بیشتر از این تایمتو هدر میده و کسلت میکنه کمترشم بازدهیتو به شدت کاهش میده...
      امیدوارم به کارت بیاد^~^

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tataloo نمایش پست ها
      من یه مدت تا صبح شبا بیدار بودم و به جاش تا ظهر میخابیدم ولی واقعا خوب نیس این مدلی هم ریتم ادم بهم میریزه هم واسه بدن کلی ضرر داره من امتجان کردم ادم تو صبح خیلی بهتر درس یاد میگیره تا بخاد شب درس بخونه.ضمن اینکه اگه شب میخونی تا صبح بیداری روز کنکور ****** میری بهتره ادم ریتم خوابش رو درست کنه.من مشکلم اینه ترمز میبرم وسط کار یعنی دیروز 12 ساعت خوندم امروز رو هم حساب کنم 4-5 ساعت هم نمیرسم بخونم چون صبح تا ظهرش مجبوور شدم بخوابم یعنی صبح هم بیدار شدم ولی یه لحظه هم نمیتونستم بشینم بخونم اصلا چشام باز نمیشد.حالا این مدلی که میشه من کلا اون روزو از دست میدم چون خیلی اعصابم بهم میریزه وقتی برنامه هام رو این خواب و ضعف لعنتی بهم میریزه.
      این قهوه فری گلد که میگی چجوره چه فرقی با قهوه های دیگه داره؟
      فرقش اینه که دیگه دم کردن نمیخواد.دو تا قاشق چای خوری قهوه رو با دو تا قاشق چای خوری شکر قاطی می کنی و اب تقریبا جوش بهش میزنی میشه قهوه.دیگه قهوه جوش و این چیزام نمیخواد.
      خواب آلودگی به عوامل زیادی بستگی داره اگه آزمایش خونت کاملا اوکی بوده و کم خونی نداشتی،میتونه به خاطر کم آبی بدن باشه.کلا کم آبی بدنو بی حال می کنه.

در مورد دوازدا ساعت خوندنت میشه بگی این دوازده ساعت چطوری پر میشه؟ مثلا ۴ ۴ ۴ یا ۵ ۴ ۳ یا کلا بی قاعده؟

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط s_hosein_p نمایش پست ها
      شکر و از زندگیت حذف کن کلا جاش خرما عسل بخور، قهوه اورجینال پیدا کن دم کن روزی دو فنجون بخور
      کلا دیگه پدیده خواب باهات غریب میشه
      حالا این وسط قهوه ی اورجینال رو چجوری از غیر اورجینالش تشخیص بدیم

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن