خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 33
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

Exclamation نقدی بر « ریاضی آیکیو پلاس تجربی » به همراه اثبات

سلام خدمت همه دوستان کنکوری امیدوارم تا اینجا از خودتون رضایت داشته باشید.
      عرضم خدمتتون چند وقت پیش داشتم میگشتم دنبال یه منبع تکمیلی برای ریاضیم که در کنار منبع اول به یادگیریم عمق بدم.
      خب یکی از گزینه هایی که سروصدای زیادی هم داره « آیکیو پلاس ریاضی جامع » هست.
      اما زهی خیال باطل!
      چرا؟ چون این کتاب فقط اسم آیکیو رو یدک میکشه و سوالاتی به شدت چرند و به دور از رویکرد کتاب های ایکیو داره.
      با مثال بهتون ثابت میکنم.
      * تعدادی سوال از فصل هندسه تحلیلی که به تازگی خوندم رو گذاشتم میدونم فصل سختی نیست. اما این به این معنی نیست که سوالاتی چرت ازش بیاد.
      * تروخدا نیاید بگید با چند تا سوال نمیشه این کتابو زیر سوال برد. بعله نمیشه. ولی انقدر از این مثال ها در کتاب زیاده، که اصلا اسم آیکیو برازنده ی این کتاب نیست.
      * ممنون میشم شماها هم نظرتونو بگید.

مثال اول: قبول دارید این نوع تست تقریبا تو همه ی کتابای بازار هست؟ و اصلا اومدنش تو ایکیو هیچ دلیلی نداره؟
      5b103b36-aaf1-4999-b58f-7efc3ab9ff8f.jpg

مثال دوم: قبول دارین این تمرین کتاب درسی جاش اینجا نیس؟ و هر ننه قمری میتونه اینو حل کنه؟
      a8911cc8-7a8f-48a6-af34-1a2b9d022bce.jpg

مثال سوم و چهارم : چرت تر و آسونتر از این دو تا سوال پایینی ، سوال سراغ دارین؟!
      ee704ca1-f03d-4f58-9470-fa2f8aaaf6d3.jpg

مثال پنجم: گل سر سبدشون اینه. البته از این دست سوالا کم نیست تو این کتابا ولی محض نمونه اینو اوردم. خطاب به مولف کتاب: مهندس کریمی نیا؛ خودت خندت نگرفت این سوالو اوردی؟ شیب خط میخای؟ بچه ی هفتم هشتم هم اینو بلده.
      ed28eb2d-8b3e-44fd-b23a-31c076625b0d.jpg

مثال شیشم : اینو ! معادله ی خطی که از فلان نقطه میگذره و موازی با فلان خطه!! خسته نباشی مهندس واقعا با این سوال طرح کردنت.
      6c826bf9-085c-425e-9d49-e3719f03c48a.jpg

.
      .
      .
      ___

از این دست مثالا زیادن تو این کتاب. تا دلتون بخاد. چون خارج از حوصله ی من و شماست دیگه نیوردم.
      اوندایکیویی که نظام قدیمسا سنگشو به سینه میزدن تموم شد رفت. ! ایکیو پلاس جدید در حد کتابای تشریحی کانون و گاج هم نیست چه برسه به اینکه بخاد اسم آیکیو رو یدک بشه!
      خلاصه که خسته نباشی مندس! با این کتاب تالیف کردنت! مرسی ! اه!
      ___
      نظر دهی در مورد بقیه ی منابع تکمیلی ریاضی تجربی هم ازاده
      با این وضع فکر میکنم بهترین منبع تکمیلی موج ازمون الگو باشه
      ریاضی نردبام هم چند تا فصل حل کردم شاید اونم تاپیک کردم. نقد بشه.
      ___
      در نهایت : شما چی فکر میکنین؟
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.
      ویرایش توسط Dean : 16 اردیبهشت 1399 در ساعت 23:13

2. Top | #2
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      همه جور تستی باید توی کتاب باشه. من نمیخوام این کتاب رو رد کنم
      ولی خب خودم موج آزمون و کلا کتابهای انتشارات الگو رو برای ریاضی ترجیح میدم. مولفشون آقای اجلالی هستند و بسیار باسوادن.

3. Top | #3
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      شیمی میکرو هم یکی که حوصله توضیح داره نقد کنه.اونم خیلی چرته حیف 100تومن که دادم براش
      ...

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ریاضی پلاس مهر و ماه بسیار کاربردیه

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alir3zaa نمایش پست ها
      همه جور تستی باید توی کتاب باشه. من نمیخوام این کتاب رو رد کنم
      ولی خب خودم موج آزمون و کلا کتابهای انتشارات الگو رو برای ریاضی ترجیح میدم. مولفشون آقای اجلالی هستند و بسیار باسوادن.
      حرفتو قبول دارم ولی نه به این غلظت آخه! حس میکنم دارم کتاب سیرتاپیاز کار میکنم!
      موج و قبلا دیدم فوق العادس. حتما میگیرمش.
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کلن کتابای تست هیچکدومشون نرمال نیستن به نظرم کاملن تقصیر قلمچیه با ازمونای احمقانه باعث شده کتابا به این وضع برسن
      مفید ترین کتابا موج ازمونا و بعضی فصل ازمونان خیلی مفید و جمع و جور و همه نوع تستم دارن
      موج الگو ریاضی یه برتری عالی داره تمام تستای کنکورای ریاضی مناسب تجربی و یخورده سطح بالاترشو تو کتاب داره

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=mlt;1593908]شیمی میکرو هم یکی که حوصله توضیح داره نقد کنه.اونم خیلی چرته حیف 100تومن که دادم براش[/QUOTE ]
      والا کتاب بسیار سطح بالاییه، ادم بعضی جاهاش به غلط کردن میفته. پیش رفتن باهاش سخته؛ اگه خودتونو میدونید همچین روحیه ای ندارید از خیلی سبز شروع کنید.
      مخصوصا مسائلش. اصلا پیشنهاد نمیشه مسائل شیمی رو برای اولین بار از روی میکرو زد. اگه میکرو میخونید حتما یه کتاب تست استانداردی هم برای مسائل شیمی داشته باشید. ( الگو رو دیدم و تاییدش میکنم کتاب خوبیه ولی حجمش بالاس یخورده)
      مفهوم ها ولی خوب جا انداخته بدون اینکه بخاد مثل مبتکران گزافه گویی کنه. و حجم درس نامه هاش هم مناسبه.
      یکی از نقاط قوت یا (شاید برای بعضیا)شیمی میکرو هم اینه که روی متن کتاب و جملات حفظی تاکید وسواس گونه ای داره. اینو به وضوح میشه تو تست های شمارشی دید.
      نویسنده هاش حسابی کاربلدن.
      خلاصه اسمش میکروعه ولی در واقع آیکیوعه واس خودش !
      ویرایش توسط Dean : 17 اردیبهشت 1399 در ساعت 00:31

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mlt نمایش پست ها
      شیمی میکرو هم یکی که حوصله توضیح داره نقد کنه.اونم خیلی چرته حیف 100تومن که دادم براش
      شیمی میکرو یه کتاب غیراستاندارده ک اگه تو یه مبحث دو دور تستاشو بررسی کنی هیچ تست استاندارد و غیراستانداری جلوی تو حرفی واسه گفتن نداره

9. Top | #9
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      منم فکر میکردم چون سطحش برا من بالا هست میگم بدرد نمیخوره ولی چند نفر دیگه هم هم نظر خودم بودن...احسان که هم مبتکران هم خیلی سبز هم تست الگو و موج ازمون و فصل ازمون کار کرده گفته سمتش نرین که مضخرفه
      نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabamessi نمایش پست ها
      شیمی میکرو یه کتاب غیراستاندارده ک اگه تو یه مبحث دو دور تستاشو بررسی کنی هیچ تست استاندارد و غیراستانداری جلوی تو حرفی واسه گفتن نداره
      ...

10. Top | #10
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ولی بجاش شیمی خیلی سبز دهم و یازدهم(جدا نه پایه)واقعا عالین چه ضعیف چه متوسط(قوی باشی نصف تستا برات راحتن)من که به مبتکران ترجیحش میدم البته شاید من چون زیاد خوشم نمیاد درسنامه بخونم خیلی سبز ترجیح میدم
      ...

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ناسلامتی تاپیک بررسی ایکیو پلاس ریاضی بودا!!

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام
      اشتباه شما این بوده که یک منبع اموزشی خوندید و بعد اون رفتید دوباره سراغ یه منبع اموزشی دیگه به عنوان منبع تکمیلی.
      کتاب های آموزشی توی هر سطحی باشن حداقل ۷۰/۸۰ درصد مطالبشون مشترکه.بالاخره دارن از کنکور الگو میگیرن طبیعتا منبعشون توی این تستها یکیه.
      اما خب سوال اینجا پیش میاد خب اگه اینها این همه اشتراک دارن چرا میگن ای کیو سطح بالا تره و اون یکی فلان سطح؟
      هر کی با توجه به نیازش میره سراغ یک کتاب.
      من خودم توی ریاضی خیلی به درسنامه نه علاقه ای داشتم و نه نیازی و تست های سطح بالا مدنظرم بود.اومدم ای کیو گرفتم و شاید از هر ۱۰ سوال ای کیو ۲تاش سخت باشه و با باقی کتاب های فرق داشته باشه.این بیشتر جنبه ی انگیزه ای داره وگرنه اگه برم یه منبع دیگه هم بخونم همون نتیجه حاصل میشه.
      اما خب یکی هست به درسنامه های طولانی و مفصل نیاز داره بهش میگیم شما ای کیو بدردت نمیخوره چون هم بعضی تستاش اذیت میکننه و هم اینکه درسنامش برای افراد ضعیف مناسب نیست پس برو مثلا مهروماه بخون.
      یک مشکل دیگه هم که هست تصورتون از کتاب های ای کیو اینه که هر سوالی ک دیدین باید سخت باشه ادم نابود شه تا بتونه حلش کنه.خب اینم اشتباهه.اصلن نداریم همچین کتابی(جز موج ازمون فیزیک )
      پس این وضع تو همه ی کتاب های اموزشی هست که اشتراکاتشون خیلی زیاده و طبیعیه.
      پس چیزی که دارم میگم اینه که حرف های شما در مورد این کتاب درسته و تصور اولیه تون از ای کیو اشتباه بوده که الان متوجهش شدید.
      شما برای انتخاب یک منبع تکمیلی باید میرفتید سراغ کتاب هایی که سوالات تالیفی زیادی داره(مثلا کتاب های سه سطحی یا مثلا موج ازمون یا ازمون پلاس ریاضی مهروماه)
      موفق باشید
      سوالی داشتید یا منشن کنید یا خصوصی بفرستید
      وگرنه امکان دیدنش نیست دیگه

13. Top | #13
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      منظورت اینه چون اسمش ایکیو هست باید تست ها خیلی سخت باشن؟
      قبل این که بخریش نگا میکردی از کسی میگرفتی بعد میخریدی خصوصا الان که اینقد کتابا گرونن
      تست های اسون و متوسط واقعا لازمه
      تست سخت بسیار کار کردن باعث میشه سرعت عملت بیاد پایین . یکم کند میشی . تعداد تست روزت هم کم میشه
      در مجموع خیلی خوبه که یک کتاب‌ همه نوع تستی داشته باشه
      الهی ...
      این بنده چه داند که چه می‌باید جُست ؟
      داننده تویی ، هر آنچه دانی ، آن ده ...
      مشاور کنکور سراسری

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط matrooke نمایش پست ها
      سلام
      اشتباه شما این بوده که یک منبع اموزشی خوندید و بعد اون رفتید دوباره سراغ یه منبع اموزشی دیگه به عنوان منبع تکمیلی.
      کتاب های آموزشی توی هر سطحی باشن حداقل ۷۰/۸۰ درصد مطالبشون مشترکه.بالاخره دارن از کنکور الگو میگیرن طبیعتا منبعشون توی این تستها یکیه.
      اما خب سوال اینجا پیش میاد خب اگه اینها این همه اشتراک دارن چرا میگن ای کیو سطح بالا تره و اون یکی فلان سطح؟
      هر کی با توجه به نیازش میره سراغ یک کتاب.
      من خودم توی ریاضی خیلی به درسنامه نه علاقه ای داشتم و نه نیازی و تست های سطح بالا مدنظرم بود.اومدم ای کیو گرفتم و شاید از هر ۱۰ سوال ای کیو ۲تاش سخت باشه و با باقی کتاب های فرق داشته باشه.این بیشتر جنبه ی انگیزه ای داره وگرنه اگه برم یه منبع دیگه هم بخونم همون نتیجه حاصل میشه.
      اما خب یکی هست به درسنامه های طولانی و مفصل نیاز داره بهش میگیم شما ای کیو بدردت نمیخوره چون هم بعضی تستاش اذیت میکننه و هم اینکه درسنامش برای افراد ضعیف مناسب نیست پس برو مثلا مهروماه بخون.
      یک مشکل دیگه هم که هست تصورتون از کتاب های ای کیو اینه که هر سوالی ک دیدین باید سخت باشه ادم نابود شه تا بتونه حلش کنه.خب اینم اشتباهه.اصلن نداریم همچین کتابی(جز موج ازمون فیزیک )
      پس این وضع تو همه ی کتاب های اموزشی هست که اشتراکاتشون خیلی زیاده و طبیعیه.
      پس چیزی که دارم میگم اینه که حرف های شما در مورد این کتاب درسته و تصور اولیه تون از ای کیو اشتباه بوده که الان متوجهش شدید.
      شما برای انتخاب یک منبع تکمیلی باید میرفتید سراغ کتاب هایی که سوالات تالیفی زیادی داره(مثلا کتاب های سه سطحی یا مثلا موج ازمون یا ازمون پلاس ریاضی مهروماه)
      موفق باشید
      ممنون محسن جان میخاستم تگت کنم

یه چیزی که یادم رفت بگم اینه که من چاپ قبلی کتاب رو که با عنوان « ایکیو ریاضیات تجربی » جامع بود دیده بودم و چند فصل تستاشو زده بودم؛ زمین تا اسمون با این ایکیو پلاس فرق میکرد. من میگم اصا کاشکی از هر ۲۰ تا سوال چشمم میخورد به یه دونه سوال خوب. واقعا ها. اصا یه وضعیه تو این کتاب
      خنده داره این کتاب
      ویرایش توسط Dean : 17 اردیبهشت 1399 در ساعت 08:43

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط anis79 نمایش پست ها
      منظورت اینه چون اسمش ایکیو هست باید تست ها خیلی سخت باشن؟
      قبل این که بخریش نگا میکردی از کسی میگرفتی بعد میخریدی خصوصا الان که اینقد کتابا گرونن
      تست های اسون و متوسط واقعا لازمه
      تست سخت بسیار کار کردن باعث میشه سرعت عملت بیاد پایین . یکم کند میشی . تعداد تست روزت هم کم میشه
      در مجموع خیلی خوبه که یک کتاب‌ همه نوع تستی داشته باشه
      نه اینکه خیلی سخت باشن. فقط به مطالعت عمق بدن که این کتاب اون نیست
      بعله خوبه که همه نوع تستی داشته ؛ من منبع اولم مهروماهه؛ به جرات میتونم بگم تست های مهروماه یه سرو گردن بالاترن!!
      شاید کتابو بزارم برا باکس بندی کردن تست سرعتی ازش بزنم

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن