خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 28 از 28
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      کم نیاری یا بیاری زمونه مث سگ با آدم تا میکنه
      چه بخوای چه نخوای باید تا میتونی خودتو با شرایطی که داری سازگار کنی
      یه نفر نمیتنونه و خراب می کنه
      یه نفر میتونه و خراب می کنه
      یه نفرم هست هم میتونه هم انجامش میده و کارو خراب نمیکنه
      تو الان هر کدوم این 3 تا باشی مجبوری که یه جوری بسازی با زندگیت
      موفق ترین آدما هم دلشون چیزایی رو میخواد که گنده هاش دارن
      مثلا من دلم لامبورگینی تزئین شده با طلا میخواد
      ولی نمیتونم حالا حالا ها بهش برسم از راه درست و حسابی
      بشینم گریه و زاری که آی چرا اونایی که سایتای گمبلینگ و پولشویی و ... راه انداختن تو سن 25 سالگی بهش رسیدن و من نتونستم؟
      پس بهتره به همین چیزایی که داریم و میتونیم داشته باشیم قانع باشیم
      هر چی قناعت بیشتری داشته باشی بیشترم رشد میکنی
      آدمی که حرص چیزای از دست رفته رو میخوره دیگه جلو نمیره تو زندگیش
      ولی کسی که حرص و جوش نداشته هاشو بخوره نه تنها جلو که نمیره تازه برمیگرده به جایی که از زیر صفر شروع کرده بود
      #پند_آرتور
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahoor_j نمایش پست ها

ولی دیگه نمیدونم چیکار کنم
      چند بار هم سعی کردم خودکشی کنم تا حداقل از حرف بقیه راحت بشم می‌دونم اشتباه بود کارم ولی خب اون موقع فکر میکردم چاره ای واسم نمونده بود
      من هیچ کدوم از شماها رو نمی‌شناسم ولی گفتم که اینجا تنها جایی بود که میشد افکارمو بنویسم
      دلم میخواد فقط از این وضعیت خلاص بشم
      چون دیگه واقعا کم اوردم...
      ببین داش من چند بار متنتو به دقت خوندم و منوجه ام اوضاع از چه قراره.
      یه وقتی رو برای ورزش و ارتباط گرفتن با دوستان کنار بذار که یه کم از این تنش و استرسه کم شه برات.
      اینطوری اطرافیانت اگه ببینن داری یه کار مفیدی رو انجام میدی از این ژست تهاجمی شون باید کوتاه بیان، قاعدتاً!

اما اگه این کار رو نکنی باز بهت سرکوفت میزنن باز تو نمیخونی درستو و باز اونا بهت پیله میکنن و این مثه یه چرخه ی مرگبار ادامه خواهد داشت...

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ما که تازه شروع کردیم داریم میخونیم بعد چن سال دوری از درس یعنیم ن صفر مطلقم و همه جا هم گفتم حداقل تو یه مدرسه رفتی اکثر مطالبشو یه چیزایی یادته من بعد چن سال دوری از درس اومدم نظام جدید ولی با این وجود دارم میخونم درسا هر چند سخته الانم چن روزه تازه شروع کردم دینی دهمو یازدهمو خوندم و دینی دوازدهم هم نصفش مونده تموم شه به حرف بقیه اهمیت نده بخونی یکی دو تا درسو تموم کنی دیگه دلت نمیاد بیخیال درس شی و یه انگیزه میگیری که بیشتر تلاش کنی اول هر کاری سختی خودشو داره یکی مث تو اینجور ناامیده یکی مث من امید دارم که تو دو ماه پرستاری ازادو حداقلش بیارم واقعا تفاوت تو این برهه از زمان تو طرز فکر و تلاش افراده که همه چی رو جا به جا میکنه

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام
      دوست خودم کنکوری 95 بود سال 97 بعد از سه سال کنکور دادن پزشکی قبول شد وقتی ازش پرسیدم توی دانشگاه احساس بزرگی نمیکنی گفت از من بزرگتر هم هست
      حالا تو با یه بار کنکور دادن فاز خودکشی گرفتی
      تو که با یه کنکور به هم میریزی در اینده با زندگی که خیلی از کنکور سخت تره میخوای چی کار کنی!؟
      من خودم کنکوری97 ام و درکت میکنم ولی تا اخرین لحظه تلاش خودتو بکن فوقش نتیجه نگیری در عوضش 50 درصد راه رو رفتی
      از من نصیحت برای خودت انگیزه درست کن مثلا من با دوستم گروه گزارش کار زدم علاوه بر انگیزه باعث شده بیشتر درس بخونیم در صورتی که ممکنه همین گروه گزارش کار برای یکی دیگه مضر باشه
      کاری که باهاش انگیزی میگیری رو شروع کن و با تلاش و توکل به خدا ادامه بده تا حداقل با یه رتبه خوب پشت کنکور بمونی
      ممنون که خوندی

5. Top | #20
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tataloo نمایش پست ها
      ما که تازه شروع کردیم داریم میخونیم بعد چن سال دوری از درس یعنیم ن صفر مطلقم و همه جا هم گفتم حداقل تو یه مدرسه رفتی اکثر مطالبشو یه چیزایی یادته من بعد چن سال دوری از درس اومدم نظام جدید ولی با این وجود دارم میخونم درسا هر چند سخته الانم چن روزه تازه شروع کردم دینی دهمو یازدهمو خوندم و دینی دوازدهم هم نصفش مونده تموم شه به حرف بقیه اهمیت نده بخونی یکی دو تا درسو تموم کنی دیگه دلت نمیاد بیخیال درس شی و یه انگیزه میگیری که بیشتر تلاش کنی اول هر کاری سختی خودشو داره یکی مث تو اینجور ناامیده یکی مث من امید دارم که تو دو ماه پرستاری ازادو حداقلش بیارم واقعا تفاوت تو این برهه از زمان تو طرز فکر و تلاش افراده که همه چی رو جا به جا میکنه
      بقچه ای نخون داداش من تو الان دینی رو تموم کردی شرط میبندم یه هفته دیگه همشو فراموش کردی

6. Top | #21
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ngizz نمایش پست ها
      اون تیکه ای که گفتی رشتت رو دوست نداری درک میکنم منم سال اول میگفتم اصلا چرا اومدم تجربی فقط صرف اینکه گفتن درست خوبه معدلت بیسته برو، فقط چون مامانم دوست داشت من دکتر بشم و... تقریبا روزی یکی دو ساعت بیشتر نمیخوندم تعداد تستمم به صدتا نمی‌رسید. موقعی نتایج کنکور اومد انگار تازه با پتک زدن تو سرم. موقعی قبولی تک تک دوستا و آشناها اومد گفتم بفرما اینا همونایی بودن که تو سوالای درسیشون رو جواب میدادی. حالا اونا پزشکی آوردن تو فوقش رتبت به پرستاری یه شهر کوچیک یا نهایتا آزاد بخوره. شاید همین برای خیلی ها هدف یا آرزو باشه ولی من میدونستم کم کاری کردم اونم خیلی خیلی زیاد. میخوام بگم حس و حالت طبیعیه چیزی نیست که برای من یا بقیه اتفاق نیوفتاده باشه ولی وقتی به خودت میای که دیگه خیلی دیره. پس چه بهتر الان که سه ماه وقته بخونی نمیتونیم بگیم حتما میشه یا حتما نمیشه (هرچند که اگه واقعا تلاش کنی و از جون مایه بذاری تا حدود خیلی زیادی میشه) ولی حتی اگه نشد با یه رتبه خوبه زیر پنج شش هزار قراره بمونی پشت کنکور. مطمئن باش خیلی فرق هست بین یه رتبه پنج هزار و یه رتبه پنجاه هزار
      دقیقا مثل من.من از وقتی که یادم میاد جزء 3 تا شاگرد برتر کلاس بودم (تو مدرسه سمپاد) به جز سال دوازدهم

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام.حوصله نداشتم کل نظرات رو بخونم و یه نگاه گذرا انداختم.فک کنم من با بچه ها مخالفم.قطعا با حرفای من خیلیا مخالفن ولی حقیقته و حقیقت تلخه،واضحه که یه عده جبهه بگیرن.ببین اینایی که میگن کنکور اونقدرا مهم نیست و ‌‌‌...به نظرم یا هیچی حالیشون نیست یا به جیب پرپول باباشون متکی ان‌.کنکور مهمه بیش از اونچه که تصورشو بکنی.تو با قبولی تو یه رشته شان اجتماعیت،افرادی که در اینده قراره دوستات و همکارات بشن،همسر آیندت و n تا فاکتور دیگه که حوصلم نمیشه بنویسم رو انتخاب می کنی.اگه پزشک بشی دوستات و لیست کانتکت گوشیت میشه یه عالمه خانم دکتر و اقای دکتر،پسری که شغل مناسبی نداره نمیاد جلو واسه خواستگاری چون میدونه جوابت نه هست،کیسای خوب دکتر، مهندس ،تحصیل کرده میان سمتت.ببین تو با کنکور داری دایره ی ادمایی که در آینده بیشتر باهاشون در ارتباطی رو تعیین میکنی.نخندین،مسخره نکنین،عصبی نشین با حرفام،کمی فکر کنین ببینین درسته یا نه‌.البته مسخره هم بکنین ب حال من فرقی نداره چون حقیقت تغییری نمیکنه.اینا رو گفتم ک بدونی کنکور مهمه.منتها چیزی ک هست راهش خودکشی و این لوس بازی های منفی ۱۸ نیست.ببین سن تو یه سنیه ک بهش اجازه ی ورود ب دانشگاه داده شده.پس این یعنی ک دیگه بچه نیستی.حرفا و احساسات بچگانه رو بذار کنار و مطابق سنت رفتار کن.حرفام یه کم تند و تلخه،عذر میخوام.ولی موفقیتت رو میخوام ک اینجوری حرف میزنم باهات.امسال اگه هیچی هیچی نخوندی ک خب باید واقع بین باشی با شروع طوفانی و ...هم احتمالش میل ب صفر پیدا میکنه ک بخوای پزشکی بیاری.ولی این دلیل نمیشه درسا رو بذاری کنار.در مورد خانوادت هم من خودم پشت کنکور بودم میدونم چی میگی.بدترین زمان مرداد هست که نتایج میاد و فامیل و دوست و آشنا مثه پتک میخورن تو سرت ولی یه گرز درست کن که از آسیبش در امان باشی.وقتی خانوادت ببینن ک محکم داری ادامه میدی دیگه هیچ کی رو تو سرت نمیزنن و شروع میکنن به حمایت کردنت.نگرانی بابت خانواده نداشته باش.این افکار کودکانه رو هم بنداز تو سطل آشغال و درش رو قفل بزن ک دیگه نیاد سراغت.تو از بقیه که پزشکی قبول شدن کمتر نیستی،هستی؟!!!

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط matinzu80 نمایش پست ها
      بقچه ای نخون داداش من تو الان دینی رو تموم کردی شرط میبندم یه هفته دیگه همشو فراموش کردی
      درسته میخام برناممو تغییر بدم این مدلی هم بدرد نمیخوره زیست و شیمی رو باید هر روز ثابت بزارم تو برنامم ادبیات و عربی و ریاضیو تو یه روز بخونم دینی و زبان و فیزیکم فرداش بخونم اینطوری بهتره

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      احتمال خیلی زیاد دراون شکست خواهم خورد چون تا حالا هیچ کاری واسش نکردم
      هیچ کاری نکردیو میگی (دیگه!!!) کم اوردم؟ من ک نفهمیدم چی نوشتی ولی پیچیدش نکن. ی بار دیگه(دیگه!!!) برو و این بار بیشتر وردار ک بیشتر اورده باشی ک کم نیاری.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tataloo نمایش پست ها
      درسته میخام برناممو تغییر بدم این مدلی هم بدرد نمیخوره زیست و شیمی رو باید هر روز ثابت بزارم تو برنامم ادبیات و عربی و ریاضیو تو یه روز بخونم دینی و زبان و فیزیکم فرداش بخونم اینطوری بهتره
      خودت میدونی ولی معمولا ادبیات و دینی به خاطر ضریب بالا و فرار بودن هر روز تو برنامه میذارن فیزیک، ریاضی و عربی و زبان یکی درمیون. بعد جدا از اینا سعی کن هر شب 5 تست قرابت و 5 تست ارایه بزنی از الان. یه شب در میون متن عربی و کلوز و ریدینگ کار کنی. آخر هفته ها یه تایمی اختصاص بده تست لغت زبان بزن در طول هفته نمیخواد (اگه زبانت یه حد نرمالی هست) هرشب چندتا درس مشخص کن لغت و تاریخ و املا رو کار کن وقتی تموم شدن شروع کن تست سراسریشون رو کار کن کافیه به این میگن باکس ثابت عمومی خیلی زود بازده هست و واقعا خیلی زود درصدت رو بالا میکشه. کل عمومی هات از 3 الی 4ساعت در روز بیشتر نمیشه ولی نتیجش فوق العاده هست. زبان فارسی گلچین شده مباحث آسون رو اول بخون ولی حذف نکن یه سوالم یه سواله. گفته بودی چند سال از درس دور بودی گفتم این روشو بهت بگم خیلی از کسایی که عمومی رو بالا میزنن هر روز ثابت روزانه دارن و عمومی خیلی رتبه رو جا به جا میکنه اینو واقعا دیدم

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

والا ما هم خیلی وقته که کم آوردیم، ولی چاره چیست؟ ...

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بچه ها غصه نخورید . این همه افسردگی و غصه خوردن اصلا به درد نمیخوره وکارساز نیست . الان من که انقدر به خودم مریضی دادم و افسرده شدم کجای دنیارو گرفتم؟ اصلا یه کنکوری افسرده ایا جایگاهی تو رتبه های برتر داره؟ همیشه ارامشتونو حفظ کنید . از انرژی های منفی دور باشید . بعضی از کنکوریا از یه چیزی خیلی میترسن .. باور کنید اون چیز پشت کنکور موندن نیست . این که خانواده ها خیییلی ناراحت میشن هم بیشتر بهانه است . خیلیا از تلاش شبانه روزی میترسن . میترسن 4 یا 5 صبح بیدار بشن شروع کنن به درس خوندن . انقدر اعتماد به نفس بعضیا پایین هست که به خودشون نمیبینن تلاش کنن . این پشت کنکور موندن دیگه به نظرم طبیعی ترین چیز توی ایرانه . ولی از الان که نباید ناامید بشی . پشت کنکوری با رتبه 10 هزار بهتره یا پشت کنکوری با رتبه 100 هزار ؟
      طوری عمل کنید که گویا شکست محال است و همین طور هم می شود.

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من سه سال کنکور دادم سال دوم همین تایما بود هیچی نخونده بودم و دیگه بیخیالش شدم هنوزم که هنوز حسرت اون دوماهو میخورم چون سال سوم که شروع کردم به خوندن فهمیدم تو دوماه چقد میشه کار کردو جلو اومد حداقلش این بود بجا رتبه ۱۳ هزار ۵ هزار میشدم شاید اون رتبه ای که میخواستم نبود ولی باعث میشد سال سوممو با حس خیلی بهتری شروع کنم اینکه ببینی تو دوماه چیکار کردی میدونی ۱۲ ماهو میترکونی همه این فکرایی که میگیم از ذهن منم گذشته تنها چیزیم که میتونه کمکت کنه اینه حسابی تلاش کنی وقتی زحمت بکشی و ببینی چقد براش مایه گذاشتی دیگه حرفای بقیه برات مهم نیس چون وقتی حرف بقیه روت تاثیر میذاره که ته ذهنت حس میکنی راست میگن ولی تلاشتو بکنی میدونی دیگه حرفاشون درست نیس

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن