خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 29 از 29
    1. Top | #16
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rogi نمایش پست ها
      بله عزیزم حرفت رو کاملا قبول دارم....پرستاری رشته خوبی هست حتی میتونم بگم عالی چون در سطح دنیا مطرح هست...بماند ک تو ایران...
      بااین حال گویا ب دستور اقا رئیسی قرار حق و حقوق ها رو بدن.ک اون وقت باید نزدیک درامد پزشکا بش تو هر سازمانی...مثلا توی تامین اجتماعی در اولین
      ماه حداقل ۵ میدن ....
      حرف من چیز دیگ هست،من صرفا برای شادی مادرم اینکار کتم،ببین مامانم وقتی ۳۰ سال
      داشت ،پدرم تو تصادف از دست داد،منو داداشم خودش بزرگ کرد...هیچ وقتم ازدوج نکرد ...الان ک ۴۸ هست ب اجبار من راضی شده روی خواستگار هاشون فک کنن...
      مامانم پزشکی ب خاطر من ول کرد،بعد دبیر شد ک بازم بخاطر من استعفا داد....کلی روی من هزینه کرد...کلی جنگید ،کلی پول داد تا بتونه ما رو از پدربزرگم پس بگیره..
      من تنها چیزی ک میتونستم باهاش مامانم خوشحال کنم درسم بود،وقتی متوجه شدم تمام تمرکزم گذاشتم درس خوندم...تیزهوشان ،المپیاد ،تراز عالی تو قلم...خب همه
      اینا باعث شد ن تنها مادرم بلکه معلما و خود قلم چی رتبه زیر ۱۰۰کشوری برام پیش بینی کنه...مادرم باور داشت ک من میتونم...
      ولی من ی اشتباه کردم ک باعث شد همه چی بهم بخوره...
      کلی کنایه ب مامانم میزنن...مثلا میگن بلد نبودی بچه ما رو بزرگ کنی...یا میگن تو نظر نده اگر بلد بودی دخترت الان پرستار نبود....
      من برای خوشحال کردن مادرم،حتی اکر یک روز از زندگی موند باشه ب امید خدا و با مدد امام زمان و دعای مادرم زیر ۱۰۰ میارم و جواب تک تک اون حرفا رو میدم
      ان شاالله
      اینو که خوندم بیشتر مصمم شدم تا شمارو تشویق کنم انصراف بدین
      هیچ تضمینی نیست ۴ سال بعد، همینقد به درسا تسلط داشته باشین

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rafolin403 نمایش پست ها
      عذر میخوام‌اینو میگم ولی بهتره انصراف بدین و دوباره کنکور بدین اینجوری حداقل ۲ سال دیگه رتبه ی مورد نظرتون رو میارید ولی خب کسی که بخواد دوتا چیزو باهم بره اخرش هیچکدوم رو به خوبی تموم نمیکنه تمرکز کردن روی یه موضوع ادم رو زودتر‌موفق میکنه در ضمن خیلی حیفه ۴ سال رو پای رشته ای هدر بدین که قراره بعدش کنکور بدین و با یه رشته ی دیگه ادامه بدین! اگه هدفتون دانشگاه ازاده ( که بعد از الان که دولتیه بخواید ازاد برید بازم به نظر من انصراف بهترین گزینه س چون به شما این امکان رو میده که اگر رتبه تون از ازاد بهتر بود بتونید رشته ی مورد نظرتون رو دولتی برید! البته من تشویق به انصراف نمیکنما ولی خب خیلیا با شرایط شما انصراف دادن و الان دارن رشته ی جدیدی رو میخونن
      ن انصراف نمیتونم بدم،تا الان ک ترم ۴ هستم ۳۰ شهریه دادم حدودا ....۲ سال عمرم هم گذاشتم،و ۲ سال از درس جدا شدم...ب جز ریاضی،فیزیک ،دینی ک متوسط ۷۰ درصد یادمه،بقیه فراموش کردم...تا بخوام اون هدفی ک مد نظرمه برسم شاید ۲ سال زمان لازم داشته باشم. از طرفی دوست عزیزم،الان پزشک تموم کنی اکثرا میفرستن روستاهای اطراف ب عنوان پزشک خانواده،یا رییس خانه بهداشت... اونم مثل کارمند باید صبح تا ظهر محل کارت باشی...اکثرا هم عمومی ها رو میفرستن روستاهای دور ...این باعث میشه عملا طول هفت رو دور از خانواده زندگی کنی(متخصص ها رو هم میفرستن مناطق محروم ولی اکثرا ۳ ساعت با شهر فاصله دارن اینا هم اکثرا ۲،۳ روز همون جا میمونن) حالا شما طرحم رد کردی تخصص هم گرفت جایی استخدام نمیشی ،ب ندرت استخدام میشی مگر اینک تو بورد نفرات ۱،۲ بشی واقعا شرایط استخدام شدن پزشکی سخته... ولی من خیلی ها رو دیدم پیرا خوندن ،استخدام شدن بعد حدودا ۳۰ کنکور ...الان هم استاد دانشگاه هستن مطب خیلی شلوغی دارن،کارشون هم خیلی خوبه چون امنیت شغلی داره ارامش داره،تمام تمرکزش روی مریض و مطالعه هست. یکی هست الان حدودا ۴۰سالش اتاق عمل بود،الان داره دندان میخونه چون استخدام وزارت بود از بیمارستان رفت ب کلینیک دندان پزشکی کسایی ک استخدام میشن برا طرح تو همون شهری ک استخدام هستن،ب کار گرفته میشن البته یکی حدودا ۲۰ بره مستقیم پزشکی...عالی هست ،ولی من الان ۲۵ هستم.... بازم ممنونم ک وقتت بهم اختصاص دادی

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      :*

4. Top | #19
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ن انصراف نمیتونم بدم،تا الان ک ترم ۴ هستم ۳۰ شهریه دادم حدودا ....۲ سال عمرم هم گذاشتم،و ۲ سال از درس جدا شدم...ب جز ریاضی،فیزیک ،دینی ک متوسط ۷۰ درصد یادمه،بقیه فراموش کردم...تا بخوام اون هدفی ک مد نظرمه برسم شاید ۲ سال زمان لازم داشته باشم. از طرفی دوست عزیزم،الان پزشک تموم کنی اکثرا میفرستن روستاهای اطراف ب عنوان پزشک خانواده،یا رییس خانه بهداشت... اونم مثل کارمند باید صبح تا ظهر محل کارت باشی...اکثرا هم عمومی ها رو میفرستن روستاهای دور ...این باعث میشه عملا طول هفت رو دور از خانواده زندگی کنی(متخصص ها رو هم میفرستن مناطق محروم ولی اکثرا ۳ ساعت با شهر فاصله دارن اینا هم اکثرا ۲،۳ روز همون جا میمونن) حالا شما طرحم رد کردی تخصص هم گرفت جایی استخدام نمیشی ،ب ندرت استخدام میشی مگر اینک تو بورد نفرات ۱،۲ بشی واقعا شرایط استخدام شدن پزشکی سخته... ولی من خیلی ها رو دیدم پیرا خوندن ،استخدام شدن بعد حدودا ۳۰ کنکور ...الان هم استاد دانشگاه هستن مطب خیلی شلوغی دارن،کارشون هم خیلی خوبه چون امنیت شغلی داره ارامش داره،تمام تمرکزش روی مریض و مطالعه هست. یکی هست الان حدودا ۴۰سالش اتاق عمل بود،الان داره دندان میخونه چون استخدام وزارت بود از بیمارستان رفت ب کلینیک دندان پزشکی کسایی ک استخدام میشن برا طرح تو همون شهری ک استخدام هستن،ب کار گرفته میشن البته یکی حدودا ۲۰ بره مستقیم پزشکی...عالی هست ،ولی من الان ۲۵ هستم.... بازم ممنونم ک وقتت بهم اختصاص دادی
      کدوم پزشکی دنبال استخدامه؟ والا من تو اطرافیان ندیدم کسی به استخدام حتی فکر کنه
      طرح‌ هم هرچی بری جای دور تر پول بیشتری گیرت میاد کسی که میره طرح معمولا ۲۴ سال به بالا هست دوری از خانواده و ... نباید براش سخت باشه
      خوندن پیرا و ‌ادامه دادن بعد از پیرا کنکور دادن و خوندن یک رشته دیگه نمیتونه ایده ال همه باشه ادم چقد عمر داره که تا سی سالگی ی رشته ای بخونه کار کنه بعدش دوباره بخونه برا کنکور و....ایا بشه ایا نشه
      الهی ...
      این بنده چه داند که چه می‌باید جُست ؟
      داننده تویی ، هر آنچه دانی ، آن ده ...
      مشاور کنکور سراسری

5. Top | #20
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      فک کنم خودت بودی که این پیشنهاد بهت دادم
      ببین اون سالی که دیگه همه کارها انجام شده و میخوای کنکور بدی چه سالیه بعد دیگه حساب کن منابع اون سال مال چه سال هایی میشن مثلا 1403 کنکوری باشی باید کتابات اینا باشن
      دوازدهم 1402 یازدهم 1401 و دهم 1400.....ریاضی و فیزیک و همچنین مسایل شیمی و قرابت و آرایه و ترجمه عربی مباحثی هستن که هرچی منابع تغییر کنه اینا زیاد تغییر نمیکنن پس میتونی اینا بخونی تا اون منابعی که برا 1403هست گیرت بیاد...بیشترشون هم کتاب مبحثی دارن که میشه همونا خرید و خرج بیشتر نکرد...به نظر من ریاضی فیزیک هرچی بیشتر کار کنی بهتره مخصوصا ریاضی که پایت قوی باشه سال کنکور (برعکس من که از پایه ریاضیم افتضاحه)
      :*
      ...

6. Top | #21
      Lhm
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      از سایت الا استفاده کنید

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط anis79 نمایش پست ها
      طرح‌ هم هرچی بری جای دور تر پول بیشتری گیرت میاد کسی که میره طرح معمولا ۲۴ سال به بالا هست دوری از خانواده و ... نباید براش سخت باشه
      خوندن پیرا و ‌ادامه دادن بعد از پیرا کنکور دادن و خوندن یک رشته دیگه نمیتونه ایده ال همه باشه ادم چقد عمر داره که تا سی سالگی ی رشته ای بخونه کار کنه بعدش دوباره بخونه برا کنکور و....ایا بشه ایا نشه
      چی بگم ،تو خانواده منم همه استخدام هستند،عضو هیات علمی،سمت هم دارن ،
      اتفاقا مزایای خیلی زیادی داره،چند سال بعد میتونند مطلب بزنن و در امد حداقل ۵۰۰ درماه دارن،۱میلیارد هم داریم ک البته قلب و عروق
      زودتر معروف میشن،کنار خانواده هم هستن.
      دور از خانواده بودن ب نظرم چندان ایده ال نیست،پول هم فوقش در مرزا ۲۰ ماهی میدن...ولی در عوض اسایش و دوران وجونیت رو در محرومیت میگذرونی
      منم گفتم کسی حدود ۲۰ بر مستقیم بهتره

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Lhm نمایش پست ها
      از سایت الا استفاده کنید
      باشه

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mlt نمایش پست ها
      فک کنم خودت بودی که این پیشنهاد بهت دادم
      ببین اون سالی که دیگه همه کارها انجام شده و میخوای کنکور بدی چه سالیه بعد دیگه حساب کن منابع اون سال مال چه سال هایی میشن مثلا 1403 کنکوری باشی باید کتابات اینا باشن
      دوازدهم 1402 یازدهم 1401 و دهم 1400.....ریاضی و فیزیک و همچنین مسایل شیمی و قرابت و آرایه و ترجمه عربی مباحثی هستن که هرچی منابع تغییر کنه اینا زیاد تغییر نمیکنن پس میتونی اینا بخونی تا اون منابعی که برا 1403هست گیرت بیاد...بیشترشون هم کتاب مبحثی دارن که میشه همونا خرید و خرج بیشتر نکرد...به نظر من ریاضی فیزیک هرچی بیشتر کار کنی بهتره مخصوصا ریاضی که پایت قوی باشه سال کنکور (برعکس من که از پایه ریاضیم افتضاحه)
      ممنونم بابت پاسخ کاملتون

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط anis79 نمایش پست ها
      البته من قبلا ازاد دندون تبریز قبول شدم،تهران نزده بودم.دارو تبریزم روزانه
      پزشکی هم مناطق محروم تبریز قبول شده بودم،..
      الانم میتونم برم ازاد دندون بخونم،ولی اصلا قصد همچنین چیزی رو ندارم،
      فقط دانشگاه تهران

11. Top | #26
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      اون چیزی که روی استخدام تاثیر داره سن نیست... سطح سواده!!!
      و شما تو هرسنی اگر سواد کافی رو داشته باشید حتما فرصتی برای پیشرفت رو خواهید داشت
      دوتا ضرب المثل معروف داریم
      اولی میگه: جلو ضررو هرجا بگیری منفعته
      دومی هم میگه: نرود میخ اهنین در سنگ!

در مورد اولیش باید بگم... شما فکر میکنید چون ۳۰ تومن دادین حیفه انصراف بدین (در صورت انصراف از دانشگاه ازاد فکر میکنم هزینه ی زیادی هم میگیرن ولی خب به اندازه ی هزینه ای که در طول تحصیلتون میکنید نیست!!!)
      شما دارید اشتباه میکنید چون تو این مدت چیزی که دارید از دست میدید ۴ سال از عمر شماست که فکر نمیکنم چندانم عاقلانه باشه طرحتون رو به هرحال باید بگذرونید تو هر سنی...الان ۲۵ سالتونه و تا ۴ سال دیگه ۳۰ میشید ۷سالم عمومی بخونید و دوباره ۵ سال هم تخصص بخونید ۴۲ خب تا حالا به این فکر کردین اگه ۳۸ سالگی تموم کنید بهتره؟؟؟طرحتونم براتون حساب نکردم!!! به هرحال هیچ جوره نمیتونید این ۴ سال رو پس بگیرید!!! در ضمن اون چیزی که ادم های مسن در رشته های پزشکی رو معروف میکنه میزان تجربه و مهارتشونه و این تنها ربطش به سنشون اینه که با گذر زمان تونستن مهارت و تجربه ی بیشتری کسب کنن... یه پزشک ۵۰ ساله و یه پزشک۳۰ ساله که هردو به تازگی فارغ تحصیل شدن عملا تفاوتی از لحاظ بار علمی و تجربه ی کاری ندارند موفقیت ادم های کم سن و سالتر بهتره چون ایشون فرصت بیشتری برای اثبات خودشون دارن مثلا اگر دوست شما ۴ سال جلوتر از شما فارغ تحصیل بشه ایشون از شما مطبش شلوغتر خودهد بود حتی اگر از شما کم سن و سالتر باشه!!! چون ۴ سال از کارش رو برای بقیه اثبات کرده ولی شمارو کسی نمیشناسه!!!

در ضمن شما یه بار کنکور دادین و میدونید اگه ریاضی فیزیکت توی تجربی اوکی باشه قسمت سختِ راهو رفتی... شما با ۷۰ درصد ریاضی فیزیک حتی تو ۵ ماه هم میتونید قبول بشید ولی نمیدونم چرا همه چیزو سخت میگیرید!!

در مورد ضرب المثل دوم هم حرفی ندارم جز اینکه شما تصمیمتون رو گرفتید و هرچقد ما بگیم اصلا متوجه این موضوع نخواهید شد!!!
      امیدوارم در اینده ازین بابت پشیمون نشید!!!

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام،
      دانش اموز نظام قدیم هستم،دانشجوی پرستاری
      حدودا ۴ سال بعد میخوام کنکور بدم،اونم تجربی
      برای خودم برنامه چیدم،میخوام قبل رفتن ب کلاس و خریدن کتاب درسی...هم در مورد منابع راهنمایی کنید و هم اینک اگر سایتی سراغ دارید ک خوب باشه بهم معرفی
      کنید،بچه ها من ،صرفا سایت خوب میخوام تا دستم بیاد مثلا درس ها و روش چقدر فرق کرده...وگرنه صفره ،صفر نیستم.
      داداش من خودم پرستاریم ترم 6 ،و میخوام ترم 7 و 8 ینی سال بعد توی عرصه برای 1400 بخونم، میدونم سخته ولی میخوام بجنگم ایندفعه، ولی راجب تو یه سوال ذهنمو درگیر کرده من میدونم که تو این رشته و کار اوکی نیستم و انگیزه براش ندارم برا همین میخوام شانسمو امتحان کنم تا بعد ترم 8 اگر قبول شدم برم برا اون قبولیم و دیگه پرستاریو ول کنم
      ولی تو میگی میخوام برم طرح استخدام شم بعد بیام کنکور بدم!!!!
      خب الان تو بالاخره کنکورو برا چی میخوای بدی دقیقا اینو میشه بگی وقتی قراره استخدام شی؟؟؟
      من اگر قبول نشم همون سال بعدش میرم دنبال طرح و استخدام ولی قبول شم نه
      ولی تو داری برا 4 ساااال دیگه برنامه می‌ریزی خیلی عجیبه برام

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط s_hosein_p نمایش پست ها
      داداش من خودم پرستاریم ترم 6 ،و میخوام ترم 7 و 8 ینی سال بعد توی عرصه برای 1400 بخونم، میدونم سخته ولی میخوام بجنگم ایندفعه، ولی راجب تو یه سوال ذهنمو درگیر کرده من میدونم که تو این رشته و کار اوکی نیستم و انگیزه براش ندارم برا همین میخوام شانسمو امتحان کنم تا بعد ترم 8 اگر قبول شدم برم برا اون قبولیم و دیگه پرستاریو ول کنم
      خب الان تو بالاخره کنکورو برا چی میخوای بدی دقیقا اینو میشه بگی وقتی قراره استخدام شی؟؟؟
      سلام،من اصلا دوست ندارم برم شهر کوچک و صد البته خلوت با فاصله چند ساعتی...خودم میشناسم تحمل ندارم
      الان هم اکثرا طرح میدن اطراف...از طرفی شما اگردقت کنی،اکثرا،نه همه!متخصص های معروف یا استخدام
      وزرات هستن یا تامین
      کسی ک این دو جا باشه،هم تجربه زیادی بدست میاره و هم ماهر میشه،ب این دلیل ک مریض مختلف میبینه!
      الان مثلا کرونا اومد تمام پزشکا ب جز عفونی ها،کلا میشه گفت ورشکست شدن،خصوصی ها رو
      ک دولت تقریبا ب حالت تعطیل دراورد ،دولتی ها هم حدودا نصفش مخصوص کرونا شد.
      ولی مطب متخصص های استخدامی همچنان شلوغه چون قسمت اورژانس...شیفت میدن!
      ب جای چند صد میلیون هر ماه،حدودا ۲۰۰ براشون موند ولی حداقل درامدی داشتن....
      ارامش ی پزشک استخدام چند برابر مستقل هاست،میتونی بری بپرسی
      توی پزشکی استخدام خیلی سخته تره،بور ،فلوشیپ....کلی بند و تبصره داره
      شما پزشک شدی،مطبم زدی!اصلا نابغه هم بودی باز کفش ۲ سال شایدم بیشتر طول بکشه
      مردم بهت اعتماد کنن و اینکه حاضر بشن کلی هزینه بیمارستان خصوصی متحمل بشن...
      ببین شاید بری از ی متخصص بپرسی انکار کنه حرفای منو!بالاخره اینا همون برترهای گذشته هستند ک ادعا میکنن فقط ۵،۶ ساعت درس روزانه،بدون کلاس..
      تونستن موفق شن!
      بازم شرایط خودت سبک سنگین کن،قبل طرحم کنکور بده چون شما معاف هستی ،ان شاالله ک با بهترین رتبه،بیاری

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط s_hosein_p نمایش پست ها
      من دوست دارم پزشک متخصص و صد البته استخدامی باشم و مطب بزنم!
      خب الان ک پرستاری میخونم استخدامم راحتتره ،چکاریه ب خاطر ۲ سال ول کنم برم مثلا پزشکی بعد کل ۷ سال و ب علاوه سال های تخصصی همش استرس
      داشته باشم ک نفر اول بشم تو تمام مراحل ک بتونم استخدام شم!
      ببینید من اون سال اول ک گند زدم ب کنکور....خواستم برم پرستاری،از اونجا استخدام بشم و فوری کنکور مجدد بدم،چون استرس هم ندارم مستقیم دانشگاه تهران بر...
      ولی خانواده تحصیل کرده بنده،ک میانگین رتبه هاشون شاید حدود ۲۳ تا ۳۳ باشه،فارغالتحصیل دانشگاه تهران ،نفرات فوقش ۳ بورد ک الانم سمت های آنچنانی دارن
      جلوم صف کشیدن ای پرستاری اله بله...بعد منک پشت کنکور موندم و افسردگی شدیدتر شد،برام از بخشنامه‌هایی میگفتن ک برا پرستار میومد!
      اخر سرم دیوان عدالت کنکور و تحصیل رایگان ازاد کرد...
      الان اگر ب حرف اون گرامیون اهمیت نمیدادم ،۹۷ طرحمم تموم شده بود،الان استخدامم شده بودم ،و با خیال کاملا ازاد برا کنکور میخوندم
      استرس هم غک کنم نداشتم،چون مدرک و کار داشتم...تنها دغدغه ام پزشکی بود....

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن