خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 31
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

قانون پیام نور و نظام وظیفه . کمک خیلی فوری

سلام دوستان تقریبا از شهریور ماه سال گذشته من چند بار دیدم که دوستان پشت کنکوری پیام نور که خودمم جزوش هستم هی تاپیک زدیم که اقا در ما سال 3 -4 - 5 پیام نوریم واحد برداشتیم ولی هیچی پاس نکردیم.اگر کنکور قبول بشیم مشکلی پیش میاد یا نه. یه قانون در مورد انصراف از تحصیل دانشجو های پیام نور که ذهنم رو درگیر کرد:

8- دانشجويان استفاده كننده از معافيت تحصيلي, چنانچه در مدت سنوات مجاز تحصيلي موفق به اتمام تحصيل, تكميل سقف دوره و يا احرازميانگينكل, نشوند نبايد از تحصيل انصراف دهند, بلكه بعنوان اخراجي به حوزه نظام وظيفه معرفي مي شوند, اينگونه دانشجويان در صورت گذراندن 70 واحد مصوب دوره با مدرك كارداني به خدمت وظيفه معرفي ميگردند.
      من خودم ورودی 95 ام واحد پاس نکردم . بنظرتون این بند قانون منظورش چیه؟ میتونه مشکل ساز بشه و پیام نور اخراجمون کنه ؟
      اینم لینک سایتش:
      انصراف از تحصيل

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khansar نمایش پست ها
      سلام دوستان تقریبا از شهریور ماه سال گذشته من چند بار دیدم که دوستان پشت کنکوری پیام نور که خودمم جزوش هستم هی تاپیک زدیم که اقا در ما سال 3 -4 - 5 پیام نوریم واحد برداشتیم ولی هیچی پاس نکردیم.اگر کنکور قبول بشیم مشکلی پیش میاد یا نه. یه قانون در مورد انصراف از تحصیل دانشجو های پیام نور که ذهنم رو درگیر کرد:

8- دانشجويان استفاده كننده از معافيت تحصيلي, چنانچه در مدت سنوات مجاز تحصيلي موفق به اتمام تحصيل, تكميل سقف دوره و يا احرازميانگينكل, نشوند نبايد از تحصيل انصراف دهند, بلكه بعنوان اخراجي به حوزه نظام وظيفه معرفي مي شوند, اينگونه دانشجويان در صورت گذراندن 70 واحد مصوب دوره با مدرك كارداني به خدمت وظيفه معرفي ميگردند.
      من خودم ورودی 95 ام واحد پاس نکردم . بنظرتون این بند قانون منظورش چیه؟ میتونه مشکل ساز بشه و پیام نور اخراجمون کنه ؟
      اینم لینک سایتش:
      انصراف از تحصيل
      این بند برای دانشجویان پیام نور صدق نمیکنه چون پیام نور قوانینیش خیلی راحتگیرانه تره
      این بند برای دانشجویان دولتی صدق میکنه در مورد دانشگاه آزاد اطلاعی ندارم که اونا هم همین قانونو دارن یا نه
      فقط میدونم پیام نور این قانون رو نداره فقط توجه داشته باشید اینکه این قانون شاملش نمیشه به این معنی نیست که تا هر وقت دلتون خواست میتونید تو دانشگاه بمونید
      برای پیام نور باید حتما قبل از سنوات مجاز انصراف بدید در غیر اینصورت اگه سنوات مجاز تموم بشه و انصراف نداده باشید اخراجی محسوب میشید و باید برید سربازی
      حالا بحث سنوات مجاز برای انصراف پیام نور چقدره رو من مطمئن نیستم چون مطالب ضد و نقیض زیاده یه جا خوندم تا 8 ترم امکان انصراف هست چه واحدی پاس کرده باشید چه نکرده باشید و یه جا هم خوندم تا 10 ترم
      به نظرم بهترین کار اینه 8 ترم رو ملاک قرار بدی چون احتیاط بهتره
      به هر حال به نظرم بهتره این ترم انصراف بدید تا به مشکل نخورید ایشالا که کنکور 99 به هدفتون میرسید
      LEFT
      4/19/2021

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام . والا من تا اونجایی که میدونم اینطوری بود :
      اگر توی دانشگاه پیام نور باشی میتونی همزمان کنکور هم بدی و اگر کنکور دادی و دانشگاه روزانه قبول شدی باید انصراف بدی وگرنه اخراج میشی و سربازی
      بعد پیام نور سخت گیر اصلا نیستن همین که تو پیام نور باشی خودش برات معافیت حساب میشه ولی خب حداقل درس هم بخونی خوبه ها !

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      یه سوالی واسم ایجاد شده
      اینکه من الان دوازدهم ریاضی هستم و 99 کنکور دارم و متولد آبان 80 هستم .
      الان من بخوام کنکور 1400 بدم لازمه حتما پیام نور ثبت نام کنم ؟؟؟؟؟
      بعدش اگه سال 1400 نیمسال دوم قبول شم نظام وظیفه گیر میده ؟؟؟؟؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها

این بند برای دانشجویان پیام نور صدق نمیکنه چون پیام نور قوانینیش خیلی راحتگیرانه تره
      این بند برای دانشجویان دولتی صدق میکنه در مورد دانشگاه آزاد اطلاعی ندارم که اونا هم همین قانونو دارن یا نه
      فقط میدونم پیام نور این قانون رو نداره فقط توجه داشته باشید اینکه این قانون شاملش نمیشه به این معنی نیست که تا هر وقت دلتون خواست میتونید تو دانشگاه بمونید
      برای پیام نور باید حتما قبل از سنوات مجاز انصراف بدید در غیر اینصورت اگه سنوات مجاز تموم بشه و انصراف نداده باشید اخراجی محسوب میشید و باید برید سربازی
      حالا بحث سنوات مجاز برای انصراف پیام نور چقدره رو من مطمئن نیستم چون مطالب ضد و نقیض زیاده یه جا خوندم تا 8 ترم امکان انصراف هست چه واحدی پاس کرده باشید چه نکرده باشید و یه جا هم خوندم تا 10 ترم
      به هر حال به نظرم بهتره این ترم انصراف بدید تا به مشکل نخورید ایشالا که کنکور 99 به هدفتون میرسید
      این لینکی که گذاشتم مال سایت دانشگاه پیام نوره نه دولتی

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

سنوات مجاز 10 ترمه .منتهی این قانون که توی لینک بود که دقیقا مربوط به سایت دانشگاه پیام نوره ذهنم رو درگیر خودش کرده

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این لینکی که گذاشتم مال سایت دانشگاه پیام نوره نه دولتی
      پس متاسفانه این بند رو جدیدا اضافه کردن چون قبلا تا جایی که یادمه نبود(منظورم از جدید یکی دوسال اخیره)
      اگه این قانون اجرایی بشه تو دانشگاه متاسفانه اخراجی محسوب میشید
      البته اینکه به خیلی از قانون ها تو دانشگاه عمل نمیشه هم توجه کنید(حتما حتما حتما در اسرع وقت به دانشگاه مراجعه کن)
      LEFT
      4/19/2021

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سنوات مجاز 10 ترمه .منتهی این قانون که توی لینک بود که دقیقا مربوط به سایت دانشگاه پیام نوره ذهنم رو درگیر خودش کرده
      پیام نور قبلا یه چیزی داشت با عنوان سنوات مجاز تحصیل و سنوات مجاز انصراف اینا فرق داشتن
      تحصیل 10 تا بود ولی انصراف فک کنم 8 بود البته بعضی مراکز هم تا 10 قبول میکردن
      LEFT
      4/19/2021

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein0918 نمایش پست ها
      سلام
      یه سوالی واسم ایجاد شده
      اینکه من الان دوازدهم ریاضی هستم و 99 کنکور دارم و متولد آبان 80 هستم .
      الان من بخوام کنکور 1400 بدم لازمه حتما پیام نور ثبت نام کنم ؟؟؟؟؟
      بعدش اگه سال 1400 نیمسال دوم قبول شم نظام وظیفه گیر میده ؟؟؟؟؟
      برای 1400 مشکلی نداری ولی اگه 1400 نیمسال دوم قبول شی از دانشگاه درخواست میدی معافیتت رو به جای بهمن از مهر رد کنه و مشکلی هم پیش نمیاد نهایتا اگه رد نکنه از بهمن میری پیام نور یا آزاد ثبت نام میکنی تا بهمن و بعد انصراف میدی
      LEFT
      4/19/2021

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

پس متاسفانه این بند رو جدیدا اضافه کردن چون قبلا تا جایی که یادمه نبود(منظورم از جدید یکی دوسال اخیره)
      اگه این قانون اجرایی بشه تو دانشگاه متاسفانه اخراجی محسوب میشید
      البته اینکه به خیلی از قانون ها تو دانشگاه عمل نمیشه هم توجه کنید(حتما حتما حتما در اسرع وقت به دانشگاه مراجعه کن)
      من شهریور 98 از اموزش پیام نور شهرمون پرسیدم در مورد شرایطم .گفت مشکل نداره شهریور 99 بعد قبولی انصراف بده

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من شهریور 98 از اموزش پیام نور شهرمون پرسیدم در مورد شرایطم .گفت مشکل نداره شهریور 99 بعد قبولی انصراف بده
      پس مشکلی نداری
      مهم دانشگاهه که قانون رو اجرا کنه نه قوانین مکتوب احتمالا چون قانون جدیدیه برای ورودی های بعد از تصویب اون قانون اجرا بشه شما قبل از اون رفتید
      LEFT
      4/19/2021

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

پس مشکلی نداری
      مهم دانشگاهه که قانون رو اجرا کنه نه قوانین مکتوب احتمالا چون قانون جدیدیه برای ورودی های بعد از تصویب اون قانون اجرا بشه شما قبل از اون رفتید
      من یه چیزی خوندم این بود که انصراف رو دانشگاه باید خودش وارد سیستم پیام نور کنه احتمال داره سیستم پیام نور مخالفت کنه؟

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

پس مشکلی نداری
      داداش ممکنه منظور قانون پایان سنوات مجاز باشه؟

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من یه چیزی خوندم این بود که انصراف رو دانشگاه باید خودش وارد سیستم پیام نور کنه احتمال داره سیستم پیام نور مخالفت کنه؟
      نه
      مهم کاغذیه که بهت میدن برا نظام وظیفه که معمولا ربطی به سیستم نداره
      LEFT
      4/19/2021

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      داداش ممکنه منظور قانون پایان سنوات مجاز باشه؟
      ممکنه
      به هرحال زیاد به این قوانین تو اینترنت توجه نکن
      من خودم نیمسال دوم قبول شدم و غیبت خورده بودم ولی با نامه دانشگاه حلش کردم
      نگران نباش مسئول نظام وظیفه دانشگاه هرچی بگه همونه
      LEFT
      4/19/2021

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن