خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مشورت و راهنمایی در مورد از الان برا کنکور خوندن

سلام دوستان خوب هستین ؟
      سعی میکنم تا جایی که میشه خلاصه بنویسم تا بیشتر راهنمایی کنید
      دوستان من بنا به دلایلی تا الان نخوندم و مشغول یه کار دیگه ای بودم و چون سال قبل هم نخوندم الان صفر محسوب میشم امسال میخوام تو کنکور نظام جدید تجربی شرکت کنم
      هدف های هرکسی متفاوته و من هم نیومدم که بگم میخوام پزشکی قبول شم یا از الان سه رقمی بیارم چون میدونم با شرایط من نمیشه
      بنا به هدفی که دارم و بنا بر توانایی های خودم یه برنامه ریزی کردم تا کنکور
      اینکه هر درس رو هر روز چند ساعت بخونم و اون ها رو جمع کردم جمعشون شد عدد های پایین
      الان دوتا درخواست ازتون دارم
      اینکه بگید با مجموع ساعت های پایین چه حجمی از هر درس رو میشه خوند؟منظورم اینکه از هر درس چقدر از مباحث رو میتونم بخونم و شما طوری که بشه تو اون میزان بشه جمعش کرد کدوم مباحث رو پیشنهاد میدین؟
      با توجه به جمع ساعت اون درس نیاز به حذف هست و کدوم مباحث رو حذف کنم؟
      درخواست دوم هم اینکه
      به نظرتون با جمع ساعت هایی که گفتم و مباحثی که فکر میکنید میشه خوند چه درصدی رو حدودا میتونم کسب کنم؟
      این رو بخاطر این میپرسم که نظرتون رو بدونم و بفهمم که چقدر با اهداف درصدی که خودم گذاشتم یکی هست
      در کل دانش اموز بدی نیستم .منظورم اینکه اگه یه مطلب رو بخونم سرعتم کم نیست و هوشمم خوبه فقط کم کاری کردم و از درس یه دو سه سال دور بودم
      جمع ساعت های هر درس
      زیست450 شیمی 230
      ریاضی 50 فیزیک 70
      زمین40 زبان 40 ادبیات40
      عربی 100 دینی100

2. Top | #2
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      سلام تقسیم تایم بین دروست خیلی جالب نیست
      نظر من اینه:
      زیست ۲۰۰ ساعت و حذف گیاهی
      شیمی ۲۰۰ ساعت حذف برخی مسائل
      ریاضی و فیزیک هر کدوم ۱۵۰ ساعت
      و عمومی ها هم هر کدوم حدودا ۸۰ ساعت
      تو عمومی ها زیاد نیاز به حذف مطلب نداری و میتونی همه مطالب رو با تسلط خوب بخونی

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط soroushs نمایش پست ها
      سلام دوستان خوب هستین ؟
      دوستان من بنا به دلایلی تا الان نخوندم و مشغول یه کار دیگه ای بودم و چون سال قبل هم نخوندم الان صفر محسوب میشم امسال میخوام تو کنکور نظام جدید تجربی شرکت کنم
      هدف های هرکسی متفاوته و من هم نیومدم که بگم میخوام پزشکی قبول شم یا از الان سه رقمی بیارم چون میدونم با شرایط من نمیشه
      اینکه هر درس رو هر روز چند ساعت بخونم و اون ها رو جمع کردم جمعشون شد عدد های پایین
      اینکه بگید با مجموع ساعت های پایین چه حجمی از هر درس رو میشه خوند؟منظورم اینکه از هر درس چقدر از مباحث رو میتونم بخونم و شما طوری که بشه تو اون میزان بشه جمعش کرد کدوم مباحث رو پیشنهاد میدین؟
      درخواست دوم هم اینکه
      به نظرتون با جمع ساعت هایی که گفتم و مباحثی که فکر میکنید میشه خوند چه درصدی رو حدودا میتونم کسب کنم؟
      این رو بخاطر این میپرسم که نظرتون رو بدونم و بفهمم که چقدر با اهداف درصدی که خودم گذاشتم یکی هست
      در کل دانش اموز بدی نیستم .منظورم اینکه اگه یه مطلب رو بخونم سرعتم کم نیست و هوشمم خوبه فقط کم کاری کردم و از درس یه دو سه سال دور بودم
      جمع ساعت های هر درس
      زیست450 شیمی 230
      ریاضی 50 فیزیک 70
      زمین40 زبان 40 ادبیات40
      عربی 100 دینی100
      اصلا نمیخواد جمع بزنی. اینجور هدف گذاری اساسا اشتباهه.
      هیچ سودی نداره و مدام هم ضرر داره واست به احتمال قوی.
      به جاش برنامه درست حسابی بریز.
      صبح که شروع میکنی برنامه بریز با خودت بگو من امروز قراره ده ساعت بخونم
      مثلا 3 ساعت زیست 2 ساعت شیمی و...
      از مباحث هم قراره زیست گیاهی بخونم و شیمی استوکیتمری و ..
      (یعنی صرفا کلیات هدف گذاری رو بکنی. نمیخواد دقیق دقیق باشه چون به نظر من حجمی خوندن استرس میده به آدم)
      همینقد کافیه.
      تقسیم ساعت مطالعه هم مثلا اگه 10 ساعت میخونی
      2.45 زیست
      2.15 شیمی
      1.45 فیزیک/ریاضی چرخشی

1.30 ادبیات/عربی چرخشی
      1 دینی
      0.45 زبان

درمورد درصد هم یه سوال کاملا متغیره. هیچی معلوم نیس.
      تنها چیزی که میتونم بهت بگم اینه که درست بخونی و مطالب رو انتخابی کنی. مطالب پر بازده تر رو بخونی به جای مطالبی که بازده کمتری داره.
      اینم بخونی خوبه.
      راهنمایی کنین
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام دوستان خوب هستین ؟
      درخواست دوم هم اینکه
      جمع ساعت های هر درس
      زیست450 شیمی 230
      ریاضی 50 فیزیک 70
      زمین40 زبان 40 ادبیات40
      عربی 100 دینی100
      سلام
      تشکر از تگ
      خصوصی به بنده پیام بدید تا برنامه ریزی خودم رو واستون ارسال کنم
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کنکور 99؟؟؟؟؟؟؟

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin4636 نمایش پست ها
      سلام تقسیم تایم بین دروست خیلی جالب نیست
      نظر من اینه:
      زیست ۲۰۰ ساعت و حذف گیاهی
      شیمی ۲۰۰ ساعت حذف برخی مسائل
      ریاضی و فیزیک هر کدوم ۱۵۰ ساعت
      و عمومی ها هم هر کدوم حدودا ۸۰ ساعت
      تو عمومی ها زیاد نیاز به حذف مطلب نداری و میتونی همه مطالب رو با تسلط خوب بخونی
      با ساعت هایی که گفتی به نظرت تو هر درس به چه درصدی میشه رسید؟

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WickedSick نمایش پست ها
      اصلا نمیخواد جمع بزنی. اینجور هدف گذاری اساسا اشتباهه.
      هیچ سودی نداره و مدام هم ضرر داره واست به احتمال قوی.
      به جاش برنامه درست حسابی بریز.
      صبح که شروع میکنی برنامه بریز با خودت بگو من امروز قراره ده ساعت بخونم
      مثلا 3 ساعت زیست 2 ساعت شیمی و...
      از مباحث هم قراره زیست گیاهی بخونم و شیمی استوکیتمری و ..
      (یعنی صرفا کلیات هدف گذاری رو بکنی. نمیخواد دقیق دقیق باشه چون به نظر من حجمی خوندن استرس میده به آدم)
      همینقد کافیه.
      تقسیم ساعت مطالعه هم مثلا اگه 10 ساعت میخونی
      2.45 زیست
      2.15 شیمی
      1.45 فیزیک/ریاضی چرخشی

1.30 ادبیات/عربی چرخشی
      1 دینی
      0.45 زبان

درمورد درصد هم یه سوال کاملا متغیره. هیچی معلوم نیس.
      تنها چیزی که میتونم بهت بگم اینه که درست بخونی و مطالب رو انتخابی کنی. مطالب پر بازده تر رو بخونی به جای مطالبی که بازده کمتری داره.
      اینم بخونی خوبه.
      راهنمایی کنین
      میشه در مورد برنامه خودم هم نظر بدی؟
      من میخوام ریاضی و فیزیک هر کدوم رو 20 درصد بزنم به نظرت ساعت هایی که نوشتم کافیه؟
      راحت ترین 25 درصد مباحث این دو درس تو نظام قدیم که زمان کمی بخواد و ترکیب کمی داشته باشه به نظرت کدوم مطالب هست؟

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      سلام
      تشکر از تگ
      خصوصی به بنده پیام بدید تا برنامه ریزی خودم رو واستون ارسال کنم
      پیام دادم
      اگه میشه به سوالایی که اینجا کردم در مورد برنامه خودم هم نظر بده

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sh. Gg نمایش پست ها
      کنکور 99؟؟؟؟؟؟؟
      آره

10. Top | #10
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      با ساعت هایی که گفتی به نظرت تو هر درس به چه درصدی میشه رسید؟
      خب به خیلی چیزا بستگی داره. اگه کیفیت خوبی داشته بتشه مطالعه میتونه به درصدای پایین برسی:
      زیست ۵۰%
      شیمی ۵۰%
      ریاضی ۴۰%
      فیزیک ۴۰%
      عمومی ها هم میتونی به ۷۰% برسی

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مشاور نیستم که بتونم بهتون مشاوره بدم.
      ضمن اینکه برای مشاوره مخصوصا در این زمان کوتاه مشاور باید خیلی اطلاعات ریزتری از نحوه در خوندن شما و استعداد شما در درسهای مختلف و مشکل در نحوه مطالعه شما و .... داشته باشه تا بتونه بهترین راهنماییو انجام بده چون جای آزمون و خطا نمونده.
      چون تگ کردین فقط میتونم بگم خودم اگه در این وضعیت بودم چکار می کردم.

برای عمومی ها:
      عمومی ها به جز عربی که نیاز به زمانی بیشتری داره میشه کامل خوند و میرسین.
      عربیو باید دید چقدر اطلاعات قبلی دارین بر اون اساس تصمیم بگیرین اگه اطلاعات قبلی ندارین میتونین از کتاب جمعبندی مثلا خیلی سبز و لغت هم حفظ کنین و همون تستها کفایت میکنه برای درصد خوب.

برای اختصاصی ها:
      با توجه به درصدی که برای ریاضی و فیزیک در نظر گرفتین معلومه نخوندین.
      بعضی افراد ترجیح میدن بعضی بخشها رو حذف کنن اما من به دو دلیل با اینکار مخالف هستم
      1- ممکنه از مبحثی که خوندی تست سختی بیاد و از مبحثی که نخوندی تست ساده
      2- وقتی که مباحثیو نخوندی در زمان اختصاصی کلی وقت اضافه میاری ولی چون مباحث محدودیو خوندی نمیتونی بری سراغ تستهایی که نخوندی و مجبور میشی با تستهای سختی که نتونستی بزنی مشغول باشی که نتیجه ای هم نمی گیری
      پس من اگه باشم در این دو درس از کتاب جمعبندی استفاده میکنم و بطور حجمی می خونموشون(یعنی با این احساس که 2 روز دیگه امتحان فیزیک دارم و باید هر جور شده این فصلها رو بخونم و تست هاشو بزنم) و تستهاشونو که بیشترشون تستهای آزمونهای کنکور گذشته هستن میزنم و در اون روز فقط مثلا ریاضی یا فیزیک بدون استراحت اضافی میخونم.

در مورد شیمی هم میتونین کتابی که خردینو بخونین و اول برین سر تستهای سراسری بعد تالیفی و هم میتونین کتاب جمعبندی بخونین و کتاب حفظی جدا مثل لقمه بخرین و حفظیها رو جدا کار کنین.

زیست سخت ترین درس برای بازه زمانی کم هست چون هر چند خوندن کتاب های نظام جدید زمان زیادی نمیبره ولی تسلط بهش به زمان بیشتری نیاز داره و به راحتی قابل ترکیب با فصلهای مختلف هست و کوچک ترین اشتباه باعث پاسخ غلط میشه پس 3 ماه وقت کافی برای زیست نیست.
      خودم اگه باشم کتابو میخونم و اول میرم سراغ تست های سراسری گذشته همه فصل ها که تموم شد میبینم تو کدوم فصلها تست اشتباه بیشتری داشتم و اون فصل ها رو بیشتر میخونم و تستهای تالیفی هم میزنم.
      میتونی زمان خوندن و تست هم جدا کنی یعنی یک تایم فقط بخونی و مرور کنی و تایم دیگه فقط تست بزنی یعنی زمان خوندنو به تست اختصاص ندی و برعکس زمان تستو به خوندن اختصاص ندی تا یک تعادلی برقرار بشه.
      برخلاف دوستمون به نظرم فصل گیاهی نظام جدیدو حذف نکن چون برعکس نظام قدیم جزء فصلهای ساده زیست نظام جدید هست و بعد از یکبار خوندن هم میتونی بری سراغ تستهاش و همه تستهاشو بزنی.

یه نکته ای هم بگم بعضی ها برای زمان کم مثل وضعیتی که داری زمان خیلی زیادیو برای زیست در نظر میگیرن و درسهای دیگه رو نمیخونن ولی اینو باید توجه داشت تسلط خوب روی زیست به زمان طولانی تری نسبت به بقیه درسها نیاز داره و اگه به همه فصل ها تسلط کافی نداشته باشی امکان اشتباه زدن تست زیاد هست. برعکس درس ریاضی که فصلهای پایینی وابستگی کمتری به فصلهای بالایی دارن و میشه بدون تسلط به فصلهای بالایی خیلی از تستها رو زد.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان
      ویرایش توسط sina_u : 03 اردیبهشت 1399 در ساعت 13:09

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      مشاور نیستم که بتونم بهتون مشاوره بدم.
      ضمن اینکه برای مشاوره مخصوصا در این زمان کوتاه مشاور باید خیلی اطلاعات ریزتری از نحوه در خوندن شما و استعداد شما در درسهای مختلف و مشکل در نحوه مطالعه شما و .... داشته باشه تا بتونه بهترین راهنماییو انجام بده چون جای آزمون و خطا نمونده.
      چون تگ کردین فقط میتونم بگم خودم اگه در این وضعیت بودم چکار می کردم.

برای عمومی ها:
      عمومی ها به جز عربی که نیاز به زمانی بیشتری داره میشه کامل خوند و میرسین.
      عربیو باید دید چقدر اطلاعات قبلی دارین بر اون اساس تصمیم بگیرین اگه اطلاعات قبلی ندارین میتونین از کتاب جمعبندی مثلا خیلی سبز و لغت هم حفظ کنین و همون تستها کفایت میکنه برای درصد خوب.

برای اختصاصی ها:
      با توجه به درصدی که برای ریاضی و فیزیک در نظر گرفتین معلومه نخوندین.
      بعضی افراد ترجیح میدن بعضی بخشها رو حذف کنن اما من به دو دلیل با اینکار مخالف هستم
      1- ممکنه از مبحثی که خوندی تست سختی بیاد و از مبحثی که نخوندی تست ساده
      2- وقتی که مباحثیو نخوندی در زمان اختصاصی کلی وقت اضافه میاری ولی چون مباحث محدودیو خوندی نمیتونی بری سراغ تستهایی که نخوندی و مجبور میشی با تستهای سختی که نتونستی بزنی مشغول باشی که نتیجه ای هم نمی گیری
      پس من اگه باشم در این دو درس از کتاب جمعبندی استفاده میکنم و بطور حجمی می خونموشون(یعنی با این احساس که 2 روز دیگه امتحان فیزیک دارم و باید هر جور شده این فصلها رو بخونم و تست هاشو بزنم) و تستهاشونو که بیشترشون تستهای آزمونهای کنکور گذشته هستن میزنم و در اون روز فقط مثلا ریاضی یا فیزیک بدون استراحت اضافی میخونم.

در مورد شیمی هم میتونین کتابی که خردینو بخونین و اول برین سر تستهای سراسری بعد تالیفی و هم میتونین کتاب جمعبندی بخونین و کتاب حفظی جدا مثل لقمه بخرین و حفظیها رو جدا کار کنین.

زیست سخت ترین درس برای بازه زمانی کم هست چون هر چند خوندن کتاب های نظام جدید زمان زیادی نمیبره ولی تسلط بهش به زمان بیشتری نیاز داره و به راحتی قابل ترکیب با فصلهای مختلف هست و کوچک ترین اشتباه باعث پاسخ غلط میشه پس 3 ماه وقت کافی برای زیست نیست.
      خودم اگه باشم کتابو میخونم و اول میرم سراغ تست های سراسری گذشته همه فصل ها که تموم شد میبینم تو کدوم فصلها تست اشتباه بیشتری داشتم و اون فصل ها رو بیشتر میخونم و تستهای تالیفی هم میزنم.
      میتونی زمان خوندن و تست هم جدا کنی یعنی یک تایم فقط بخونی و مرور کنی و تایم دیگه فقط تست بزنی یعنی زمان خوندنو به تست اختصاص ندی و برعکس زمان تستو به خوندن اختصاص ندی تا یک تعادلی برقرار بشه.
      برخلاف دوستمون به نظرم فصل گیاهی نظام جدیدو حذف نکن چون برعکس نظام قدیم جزء فصلهای ساده زیست نظام جدید هست و بعد از یکبار خوندن هم میتونی بری سراغ تستهاش و همه تستهاشو بزنی.

یه نکته ای هم بگم بعضی ها برای زمان کم مثل وضعیتی که داری زمان خیلی زیادیو برای زیست در نظر میگیرن و درسهای دیگه رو نمیخونن ولی اینو باید توجه داشت تسلط خوب روی زیست به زمان طولانی تری نسبت به بقیه درسها نیاز داره و اگه به همه فصل ها تسلط کافی نداشته باشی امکان اشتباه زدن تست زیاد هست. برعکس درس ریاضی که فصلهای پایینی وابستگی کمتری به فصلهای بالایی دارن و میشه بدون تسلط به فصلهای بالایی خیلی از تستها رو زد.
      ممنون از اینکه جواب دادی
      از متنی که نوشتی چنتا سوال دیگه برام پیش اومد لطفا اینا رو هم جواب بده
      من بخاطر وقت کمی که هست کلا نمیخوام برای عربی لغت بخونم در این صورت چنتا تست رو از دست میدم؟چه تو ترجمه چه سوال هایی که از متن میاد و چه سوال مستقیم از خود لغت
      برای زیست گفتی وقت کمه.کلا برای همه درسا وقت کمه ولی به نظرت تو همین 450 ساعت نمیشه جمعش کرد؟ یه دور میتونم کامل بخونم با یه مرور و بعدا براش تست جامع بزنم.با همین 450 ساعت به چه درصدی میتونم برسم؟
      برای ریاضی و فیزیک اگه بخوام همین 60 ساعت وقت رو برای هر کدوم در نظر بگیرم و چنتا مبحث رو کامل بخونم کدوم مباحث رو پیشنهاد میدی؟مباحثی که ترکیب کم داشته باشه یا با هم یکی باشه و بشه در 60 ساعت جمعش کرد

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیزم خیلی ممنون که قابل دونستی و منو تگ کردی ولی من فقط یه کنکوری هستم هنوز موفق نشدم روشام هنوز امتحانشو پس نداده پس شرمنده صلاح نمیدونم بیخود و بی جهت کسی رو راهنمایی کنم...ولی بخاطر اینکه ناراحت نشی برنامه خودمو یه خورده بهت میگم
      من خودم:
      عمومی ها کامل
      زیست کامل
      شیمی کامل
      زمین کامل
      ریاضی کاربرد مشتق+هندسه رو حذف کردم
      فیزیک مدارالکتریکی+مغناطیس و الکترومغناطیس رو حذف کردم
      ساعت هم تعیین نمیکنم براشون چون استرس میگیرم در واقع مبحثی پیش میرم...لطفا اگه راهنمایی درست و حسابی میخوای از پاسخگوهای انجمن کمک بگیر اونا از من با تجربه تر هستن (^^)
      ویرایش توسط maryam6 : 03 اردیبهشت 1399 در ساعت 16:03

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان خوب هستین ؟
      درخواست دوم هم اینکه
      جمع ساعت های هر درس
      زیست450 شیمی 230
      ریاضی 50 فیزیک 70
      زمین40 زبان 40 ادبیات40
      عربی 100 دینی100

داداش من تجربه زیادی ندارم که پاشم بگم اره با این ساعتا مثلا زیستو میزنی 60 . اما با این تجربه کمی که دارم و یه ساله کسبش کردم خیلی خوب میدونم که هیچکس نمیتونه حد و مرزی برات مشخص کنه . من خودم دهم و یازدهم میانگین ترازم 5200 بوده ( فک کنم بتونی اوج فاجعه رو حدس بزنی ) و بیشترین درصدم فیزیک میشد که میزدم 50 . بعد به هرکی ام میگفتم مثلا میگفت تو سعی کن واسه رشته هایی مثل بینایی سنجی و فلان تلاش کنی . حتی تا تابستونه پارسال که میشه اخره یازدهم من بیشترین ترازم یبار 5700 شده بود . بعدش یکی از دوستامون که اتفاقا جزو زیر 10 های کشوره ( اسمشم نمیبرم شاید خوشش نیاد ) بهم گفت تو از الان شروع کن هدفتو بزار رو تراز 7000 . منم یادمه که قشنگ خندیدم بهشو فلان . درسته شاید الان که الانه به 7000 نرسیدم اما میتونی وضعیتمو حدس بزنی که بین دندان یا دارو یا فیزیو دارم مقایسه میکنم . منی که شاید پرستاری واسم یه رویای بزرگ بود . خواستم بهت بگم نزار کسی واست حد و مرز بزاره . برو جلو و مثل چی بخون . صبح 6 بیدار شو . بخون بخون بخون . حتی غذا هم که میخوری یه دستت لغت و تاریخ ادبیات بخون . هی پیشرفت کن . اولش شاید ببینی هی داری میخونی و هیچی نمیشه . اما شاید اگه من میدونستم تو یه سال میتونم اینهمه پیشرفت کنم از دهم شروع میکردم و الان رتبه زیر 300 تو فکرم بود . میتونی هم همینجوری بچرخی تو انجمن و هی به این تاپیکا نگاه کنی که یکی میگه از الان میشه؟ درصدم فلانه میخوام بکنمش فلان باید کدوم استادو بگیرم؟ حاجی پاشو کتاب و بزار جلوت . ازمونای یه موسسه رو بزار جلوت . ببین کدوم سوالا میاد . هایلایت کن . تست بزن براش . برگرد ازمونو بزن . اشکالارو درار . دوباره بخون . شاید اگه حد و مرزی واسه خودت قائل نباشی میشه به زیر 3000 هم فک کرد

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ویرایش توسط maryam6 : 03 اردیبهشت 1399 در ساعت 16:21

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)