خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 54
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Morvarid80 نمایش پست ها
      پس شما طرفدار خوندن تشریحی هستید؟ روش و میانگین درصد خودتونم اگه ممکنه میشه بگید؟

سلام با توجه به تراز ازمونات قبل هر کاری شما باید یه کار خیلی واجب انجام بدی
      تراز ازمونات در حد خیلی خوب نیستم احتمالا خودتم میدونی .. و جا داری ک خیلی ارتقاش بدی
      حالا اون کار واجب چیه... بشینی اسیب شناسی کنی ببینی مشکلت کجای کاره ... چرا ترازت تو ازمون کم میشه , مشکلت بلد نبودن درسه بی دقتیه یا کم تسلطی و زیاد غلط زدن... باید مهندسیش کنی اگه همه فاکتورا دخیلن اونوقته که میشه بر اساس علتی که پیدا شده میشه بهت پیشنهاد داد که تست بیشتر بزن یا درسنامه بیشتر بخون.
      با توجه به ترازت و هیستوری ای که از نحوه درس خوندنت میگی نظر من اینه که تو درسنامه رو خوب یاد نگیری و بعد اگه درسنامه رو خوب یاد نگیری زدن تستا تا یجایی برات یادگیریه از یه جایی به بعد داری تستاتو تلف میکنی...
      بنابراین بهتره مشکلتو بشناسی
      اما اگه به میزانی ک درسنامه میخونی مطمئنی و فکر میکنی خوب در حد قابل قبول جون مطلبو میگیری اونوفت پیشنهاد من بیشتر تست زدن و البته بعد از اموزشی تست زدن... زدن تست زمانداره...
      موفق باشی

2. Top | #32
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      روزنامه وار بخونم؟ یا یه بخشاییشو حذف کنم
      و یادگیریشو موکول کنم به تست زنی؟
      ببین به صورت کلی در فرآیند یادگیری یک مبحث برای کنکور، مثلا در درسی مثل زیست شناسی، شما باید اول درسنامه اون موضوع رو بارها با دقت مطالعه کنید و ریز جزئیاتش رو دربیارید، بعدش بیاید تست های آموزشی بزنید که هدفش تکمیل کننده فرآیند یادگیری هستش، بعدش که بر موضوع مورد نظر مسلط شدید بیاید تست های استاندارد سنجشی و زمان دار بزنید

در فرآیند مرور و جمع بندی کنکور (که الان در این ایام هستیم و وقتش الانه) شما چون از قبل مطلب رو خوندی و مسلط هستی و الان صرفا میخوای مطلب یا مبحثی رو مرورش کنی و یادآوری بشه مجدد برات، میای از روی جزوت یا درسنامه کتاب به صورت مختصر و مفید مطالب کتابت رو مطالعه میکنی (نه خیلی عمیق و زمانبر و نه خیلی سرسری و سریع) بعدش هم بلافاصله میری تست میزنی با هدف تکمیل فرآیند مرورت یا جمع بندی و ...

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid1066wrr نمایش پست ها
      ن من طرفدار خوندن تشریحی نیستم اتفاقا زیاد تستم میزنم تو درس زیست فقط سبک درس خوندنم فرق میکنه ک اونم نگفتم برا شما جواب میده گفتم راه منم برید شاید نتیجه داد و گرنه شما تمام درسا رو باید تست بزنید تا تست نزنید چیزی دستتون نمیاد.من پیشنهاد میکنم شما ی مشاور بگیری خیلی بهتره اینجا هرکسی ی نظر متفاوت میده گیج میشید برید از ی دانشجوی پزشکی یا مشاور یا حالا هرکی بپرسید.تو زیستم درصدای قبلیم یادم نیست ک میانگین بگیرم ازشون اما سه تای قبلیش:60-80-82بود
      آخه مشاور دارم ولی هیچی حالیش نیست خودش این مسیرو نرفته اصلا رشته آنچنانی نخونده. واسه همین راهنمای خوبی نیست برامون.خیلی هم حواس‌پرته و همش درگیر بور و خرید دلارو.... هیچ روش خاصیبرای تست زیست بلد نیست. اگه بلد بود که از اول سال به جای حرفای متفرقه یادمون میداد...... آفرین درصداتونم خیلی خوبه. فعلا درصد ۸۰ برا من مثل رویاست.... پیامتون منو به تاپیک روش های مطالعه توسط استاد دانشگاه تهران راهنمایی کرد
      ماورای باورهای ما، ماورای بودن ها و نبودن های ما آنجا دشتی‌ست..فراتر از همه ی تصورات راست و چپ تو را آنجا خواهم دید.

4. Top | #34
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها

سلام با توجه به تراز ازمونات قبل هر کاری شما باید یه کار خیلی واجب انجام بدی
      تراز ازمونات در حد خیلی خوب نیستم احتمالا خودتم میدونی .. و جا داری ک خیلی ارتقاش بدی
      حالا اون کار واجب چیه... بشینی اسیب شناسی کنی ببینی مشکلت کجای کاره ... چرا ترازت تو ازمون کم میشه , مشکلت بلد نبودن درسه بی دقتیه یا کم تسلطی و زیاد غلط زدن... باید مهندسیش کنی اگه همه فاکتورا دخیلن اونوقته که میشه بر اساس علتی که پیدا شده میشه بهت پیشنهاد داد که تست بیشتر بزن یا درسنامه بیشتر بخون.
      با توجه به ترازت و هیستوری ای که از نحوه درس خوندنت میگی نظر من اینه که تو درسنامه رو خوب یاد نگیری و بعد اگه درسنامه رو خوب یاد نگیری زدن تستا تا یجایی برات یادگیریه از یه جایی به بعد داری تستاتو تلف میکنی...
      بنابراین بهتره مشکلتو بشناسی
      اما اگه به میزانی ک درسنامه میخونی مطمئنی و فکر میکنی خوب در حد قابل قبول جون مطلبو میگیری اونوفت پیشنهاد من بیشتر تست زدن و البته بعد از اموزشی تست زدن... زدن تست زمانداره...
      موفق باشی

مشکلم ساعت مطالعمه که کمه. من فوقش بتونم برای یه فصل زیست ۱۰۰ تا تست بزنم.. چون یکی در میون میزنم تستامو ولی حالا میخوام تغییر کنم میخوام بیشتر بخونم ولی سردرگمم که چیکار کنم. رو بعضی درسها که قبلا خوندم ولی تسلطم کمه هم درسنامه بخونم؟
      ماورای باورهای ما، ماورای بودن ها و نبودن های ما آنجا دشتی‌ست..فراتر از همه ی تصورات راست و چپ تو را آنجا خواهم دید.

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها
      ببین به صورت کلی در فرآیند یادگیری یک مبحث برای کنکور، مثلا در درسی مثل زیست شناسی، شما باید اول درسنامه اون موضوع رو بارها با دقت مطالعه کنید و ریز جزئیاتش رو دربیارید، بعدش بیاید تست های آموزشی بزنید که هدفش تکمیل کننده فرآیند یادگیری هستش، بعدش که بر موضوع مورد نظر مسلط شدید بیاید تست های استاندارد سنجشی و زمان دار بزنید

در فرآیند مرور و جمع بندی کنکور (که الان در این ایام هستیم و وقتش الانه) شما چون از قبل مطلب رو خوندی و مسلط هستی و الان صرفا میخوای مطلب یا مبحثی رو مرورش کنی و یادآوری بشه مجدد برات، میای از روی جزوت یا درسنامه کتاب به صورت مختصر و مفید مطالب کتابت رو مطالعه میکنی (نه خیلی عمیق و زمانبر و نه خیلی سرسری و سریع) بعدش هم بلافاصله میری تست میزنی با هدف تکمیل فرآیند مرورت یا جمع بندی و ...
      ممنونم احتمالا همین کارو بکنم. در طول سال اینجوری بودم که اول درسنامه+کل تستا و بعد سری دوم کتاب درسی+علامت دار و سراسری
      واسه همین وقتی بچه ها میگن تست آموزشی، تست سنجشی من یکم گیج میشم ... لازمه تو یه درس دو تا کتاب تست داشته باشم ؟؟؟؟؟؟؟؟

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      درود
      خوب درس به درس فرق داره
      دروس عمومی که معمولا درسنامه خاصی ندارن به غیر از عربی که اون هم زیاد وقت نمیگیره اگه قبلا یه نگاه مجمل بهش کرده باشی
      درباره شیمی و فیزیک درسنامه بخون بعد تست بزن
      ریاضی هم که فقط تست بزنی یاد میگیری فقط باید قبلش قوانین و فرمولا رو یاد گرفته باشی
      زیست هم درسنامه خیلی سبز رو نخون چون طولانیه خیلی وقتتو میگیره(درباره میکرو اطلاع ندارم)...کتاب رو بخون اگه جایی متوجه نشدی از الا استفاده کن
      باشد که رستگار شوی

7. Top | #37
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      ممنونم احتمالا همین کارو بکنم. در طول سال اینجوری بودم که اول درسنامه+کل تستا و بعد سری دوم کتاب درسی+علامت دار و سراسری
      واسه همین وقتی بچه ها میگن تست آموزشی، تست سنجشی من یکم گیج میشم ... لازمه تو یه درس دو تا کتاب تست داشته باشم ؟؟؟؟؟؟؟؟
      خواهش میکنم
      فرق تست آموزشی و سنجشی رو بالا عرض کردم خدمتتون
      خیر نیازی نیست دو تا کتاب تست داشته باشین
      البته برای زیست و شیمی اگر دو منبع هم کسی داشته باشه اشکالی نداره ولی برای سایر دروس یک منبع کافی هستش و نیاز به تعدد منابع نیست واقعا
      شما اگر همون تست های قبلی رو هم مرور کنین به نظرم اوکیه، به هر حال هدف شما مرور حجم زیادی از مطالب و مباحثه

8. Top | #38
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      من امضا میدم به تک تکتون
      که کنکور دو هفته عقب میوفته
      و خیلی فرقی نداره براتون
      پس بشینین بخونین عوض این کارا
      -_-
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      من امضا میدم به تک تکتون
      که کنکور دو هفته عقب میوفته
      و خیلی فرقی نداره براتون
      پس بشینین بخونین عوض این کارا
      -_-
      این جواب من نبود دوست عزیز ...ربطش به تاپیک چیه؟

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط wext82 نمایش پست ها
      درود
      خوب درس به درس فرق داره
      دروس عمومی که معمولا درسنامه خاصی ندارن به غیر از عربی که اون هم زیاد وقت نمیگیره اگه قبلا یه نگاه مجمل بهش کرده باشی
      درباره شیمی و فیزیک درسنامه بخون بعد تست بزن
      ریاضی هم که فقط تست بزنی یاد میگیری فقط باید قبلش قوانین و فرمولا رو یاد گرفته باشی
      زیست هم درسنامه خیلی سبز رو نخون چون طولانیه خیلی وقتتو میگیره(درباره میکرو اطلاع ندارم)...کتاب رو بخون اگه جایی متوجه نشدی از الا استفاده کن
      باشد که رستگار شوی

مرسی

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مشکلم ساعت مطالعمه که کمه. من فوقش بتونم برای یه فصل زیست ۱۰۰ تا تست بزنم.. چون یکی در میون میزنم تستامو ولی حالا میخوام تغییر کنم میخوام بیشتر بخونم ولی سردرگمم که چیکار کنم. رو بعضی درسها که قبلا خوندم ولی تسلطم کمه هم درسنامه بخونم؟
      تو اون فصلا اول برو سراغ تست اگ دیدی خیلی داری غلط میزنی و اصلا عملکرد خوبی تو تست نداری برو سراغ درسنامه

12. Top | #42
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      آخه مشاور دارم ولی هیچی حالیش نیست خودش این مسیرو نرفته اصلا رشته آنچنانی نخونده. واسه همین راهنمای خوبی نیست برامون.خیلی هم حواس‌پرته و همش درگیر بور و خرید دلارو.... هیچ روش خاصیبرای تست زیست بلد نیست. اگه بلد بود که از اول سال به جای حرفای متفرقه یادمون میداد...... آفرین درصداتونم خیلی خوبه. فعلا درصد ۸۰ برا من مثل رویاست.... پیامتون منو به تاپیک روش های مطالعه توسط استاد دانشگاه تهران راهنمایی کرد
      خوب مشاورتون رو عوض کنید سعی کنید یکی از دانشجو های پزشکی باشه ک بهتره

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid1066wrr نمایش پست ها
      خوب مشاورتون رو عوض کنید سعی کنید یکی از دانشجو های پزشکی باشه ک بهتره
      آخه نزدیک ۴ تومن هزینه کردم۰ دانشجو پزشکی بهترین گزینه برای مشاورست‌ .... واقعا الآن میفهمم باید یکی از همین تیمای مشاوره که تو اینستا تبلیغشونو میدیدم انتخاب میکردم

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها
      تو اون فصلا اول برو سراغ تست اگ دیدی خیلی داری غلط میزنی و اصلا عملکرد خوبی تو تست نداری برو سراغ درسنامه
      ممنونم

15. Top | #45
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      آخه نزدیک ۴ تومن هزینه کردم۰ دانشجو پزشکی بهترین گزینه برای مشاورست‌ .... واقعا الآن میفهمم باید یکی از همین تیمای مشاوره که تو اینستا تبلیغشونو میدیدم انتخاب میکردم
      نگران نباشید خیلی اگه میبینید حرفاش بدردتون نمیخوره ب اونا عمل نکنید پس با همین نکاتی ک بچه های انجمن میگن پیش برید سعی کنید گام های کوچیک بردارید هر بحثی ک میخواید بخونید رو کمش کنید تا خوب مطاب جا بیوفته.موفق باشین

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)