خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 54
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bahador نمایش پست ها
      درسنامرو با سرعت بیشتر بخون و رو متنش حساس نشو(نیاز نیست کامل متوجه شی)، بعد برو رو تستای اموزشی، این تستارو قشنگ تحلیل کن پاسخ نامشو. هر تستی که به نظرت مبحثشو خوب متوجه نشدی برو رو درسنامه و اون مبحث خاصو بخون.
      مرسی دوست عزیز. ولی تست آموزشی از کجا پیدا کنم؟ من واسه زیست دهم الگو واسه یازدهم خیلی سبز واسه دوازدهم هردوتاشو دارم ... اینا همش آموزشیه دیگه؟
      ماورای باورهای ما، ماورای بودن ها و نبودن های ما آنجا دشتی‌ست..فراتر از همه ی تصورات راست و چپ تو را آنجا خواهم دید.

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سطحتون بنظرم درحدی نباشه ک بخواین درسنامه نخونین بهتره درسنامه رو بخونید ولی بدون حساسیت مثالاشو ی بار حل کنید بعد برید تو دل تستا.بنظرم درسنامه رو بیشتر از ی بار نخونید و سعی کنید مباحث کوچیگی ک ازش مشکل داری رو کلا از برنامه اون درسه جدا کنی و روزانه براش بین5تا15تست اختصاص بدی هر روز بزنی بعد از 2هفته شما استاد اون مبحث میشی

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

هم درسنامه رو
      مختصر بخونین و هم بیشتر تست بزنید

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Morvarid80 نمایش پست ها
      مرسی دوست عزیز. ولی تست آموزشی از کجا پیدا کنم؟ من واسه زیست دهم الگو واسه یازدهم خیلی سبز واسه دوازدهم هردوتاشو دارم ... اینا همش آموزشیه دیگه؟
      بله اموزشی هستن،منظورم از اموزشی این بود که تستو به حالت ازمونی زماندار نزن و رو تحلیلشون وقت بزار. کیفیت بهتر از کمیت و تعداد تسته

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام به همه. آقا من برم سر اصل مطلب... من دوست دارم تعداد تستم بره بالا ولی درسنامه و کتاب درسی خیلی وقتمو میگیره. به نظرتون منطقیه که بدون هیچ درس خوندنی برم سراغ تستا همه رو هم غلط بزنم ولی تو تست یاد بگیرم؟ یا نه؟ کلا چجوری میتونم بیخیال درس و درسنامه شم؟؟؟؟
      عاشق کسایی هستم که مستقیم میرن سر اصل مطلب و به جای 50 خط 5 خط تایپ میکنن و مطلبو میرسونن. اما اگه یک خط هم مینوشتی تسلطت روی کتاب چقدر هست و چطور خوندیش و همینطور موقع درسنامه خوندن نکته برداری و ... هم انجام میدی میتونست به شخصی که راهنماییت میکنه کمک کنه.
      یا به این دلیل طول میکشه که کتابو خوب نفهمیدین و سرسری خوندین که مربوط میشه به اینکه کتاب مفهمومی نخوندین یا مربوط میشه به اینکه به متن تسلط نسبتا خوبی ندارین و مطالب درسنامه براتون تازگی داره.
      در غیر اینصورت وقتی درسنامه رو میخونین باید مثل این باشه دارین روزنامه میخونین(چون اکثر متن درسنامه رو متن کتاب تشکیل داده) و سریع بخونینش ، بجز ترکیبی ها که معمولی بخونین نه سریع.

خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid1066wrr نمایش پست ها
      سطحتون بنظرم درحدی نباشه ک بخواین درسنامه نخونین بهتره درسنامه رو بخونید ولی بدون حساسیت مثالاشو ی بار حل کنید بعد برید تو دل تستا.بنظرم درسنامه رو بیشتر از ی بار نخونید و سعی کنید مباحث کوچیگی ک ازش مشکل داری رو کلا از برنامه اون درسه جدا کنی و روزانه براش بین5تا15تست اختصاص بدی هر روز بزنی بعد از 2هفته شما استاد اون مبحث میشی
      مثلا من الآن نزدیک یک هفته هست هر روز دارم قلب میخونم. روز اول کتاب درسی رو خوندم؛ بعد سراسری ها رو زدم؛ بعد رفتم گفتار به گفتار علامت دار های خودمو بزنم؛ امروز دیدم هیچی یادم نیست تقریبا، رفتم از اول کتابو مرور کردم. درسنامه نخوندم چون یه بار آبان ماه تستای قلبو با درسنامه زده بودم... خلاصه امروز یه بخشی از وقت مفیدمو مرور کتاب گرفت
      ماورای باورهای ما، ماورای بودن ها و نبودن های ما آنجا دشتی‌ست..فراتر از همه ی تصورات راست و چپ تو را آنجا خواهم دید.

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها

هم درسنامه رو
      مختصر بخونین و هم بیشتر تست بزنید

روزنامه وار بخونم؟ یا یه بخشاییشو حذف کنم
      و یادگیریشو موکول کنم به تست زنی؟

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bahador نمایش پست ها
      بله اموزشی هستن،منظورم از اموزشی این بود که تستو به حالت ازمونی زماندار نزن و رو تحلیلشون وقت بزار. کیفیت بهتر از کمیت و تعداد تسته
      از اول کنکورم حتی یه تست زمان دار نزدم حالا حالاها جای آموزش دارم من

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      عاشق کسایی هستم که مستقیم میرن سر اصل مطلب و به جای 50 خط 5 خط تایپ میکنن و مطلبو میرسونن. اما اگه یک خط هم مینوشتی تسلطت روی کتاب چقدر هست و چطور خوندیش و همینطور موقع درسنامه خوندن نکته برداری و ... هم انجام میدی میتونست به شخصی که راهنماییت میکنه کمک کنه.
      یا به این دلیل طول میکشه که کتابو خوب نفهمیدین و سرسری خوندین که مربوط میشه به اینکه کتاب مفهمومی نخوندین یا مربوط میشه به اینکه به متن تسلط نسبتا خوبی ندارین و مطالب درسنامه براتون تازگی داره.
      در غیر اینصورت وقتی درسنامه رو میخونین باید مثل این باشه دارین روزنامه میخونین(چون اکثر متن درسنامه رو متن کتاب تشکیل داده) و سریع بخونینش ، بجز ترکیبی ها که معمولی بخونین نه سریع.

تسلطم این شکلیه : تو مدرسه همیشه ۱۸ به بالا بوده نمره هام. تو آزمونای گزینه دو حدود ۳۰ میزدم بعد که تحلیل میکردم خودم به غلطام خندم میگرفت چون بلدشون بودم واقعا نمیدونستم با خودم چی فکر کردم سر جلسه که اون گزینه اشتباهو انتخاب کردم.هفته پیش تو آزمون سنجش بدون خوندن و مرور آنچنانی ۴۳ زدم... یادگیریم خوبه ولی حواس پرتم یعنی ذهنم همه جا هست الا سطر کتاب. احتمالا کلاس آقای حنیف عظیمی هم ثبت نام کنم

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      مثلا من الآن نزدیک یک هفته هست هر روز دارم قلب میخونم. روز اول کتاب درسی رو خوندم؛ بعد سراسری ها رو زدم؛ بعد رفتم گفتار به گفتار علامت دار های خودمو بزنم؛ امروز دیدم هیچی یادم نیست تقریبا، رفتم از اول کتابو مرور کردم. درسنامه نخوندم چون یه بار آبان ماه تستای قلبو با درسنامه زده بودم... خلاصه امروز یه بخشی از وقت مفیدمو مرور کتاب گرفت
      اصلا با این تفکر جلو نرو ک اگه کتاب بخونی یا درسنامه وقتت هدر میره
      برا ریاضی و فیزیک قبول دارم بیشتر تایمتون مثلا از دوساعت حدودا1.45بدین ب تست نهایت 30دقیقه بزارین رو درسنامه.
      اما زیست بحثش جداس شما بر اساس درسای مختلف روشاتون باید تغییر کنه.زیستی رو ک میخونید(من نظام جدیدم فرضم اینه شما جدیدی)اول درسنامه نمیخواد بخونی میری متن کتاب رو میخونی هرجا نفهمیدی میری درسنامه رو میخونی وگرنه خیر.جای نکته نویسی سعی کن حاشیه نویسی کنی و مهم تر اینه نکات رو حفظ نکن طریقه اثبات نکات رو یاد بگیری ک خودت بتونی نکته تولید کنی و نیازی ب نوشتنشون نباشه.اتفاقا تو زیست باید سعی کن بیشترمتنو بخونی یعنی زیست کیفیت تست بیشتر مهم تا کمیت شما هرجلسه مطالعه ی ک داری دوبار کتابو بخونی با ی مقدار تست اون کمیت تست بیشتر دوران جمع بندیه ک میاد خودشو نشون میده اما زیست بیشتر تمرکز رو متن کتاب داشته باشی حالا اگه بیشتر خواستید طریقه زیست خوندن خودمو هم میگم شاید برای شما موثر باشه

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      اساسا تست چیزی مستقل از درس خوندن نیست!
      قسمت زیادی از فهم و یادگیری هر درس با تسته!
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوستان آخه مادرم خواسته(بخوانید گیر داده) که از فردا زیست دوازدهمو شروع کنم و بدون خوندن درسنامه و کتاب برم بزنم تو دل تستاااا. خودم دلم نمیخواد این کارو کنم. شاید برای درس ۱ که دوبار خوندم و تست زدمش قبلا این کارو بکنم ولی نه برای درسی که ۱بار خوندم و مسلط نیستم! واسه همین گفتم که نظرشما هم بدونم

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid1066wrr نمایش پست ها
      اصلا با این تفکر جلو نرو ک اگه کتاب بخونی یا درسنامه وقتت هدر میره
      برا ریاضی و فیزیک قبول دارم بیشتر تایمتون مثلا از دوساعت حدودا1.45بدین ب تست نهایت 30دقیقه بزارین رو درسنامه.
      اما زیست بحثش جداس شما بر اساس درسای مختلف روشاتون باید تغییر کنه.زیستی رو ک میخونید(من نظام جدیدم فرضم اینه شما جدیدی)اول درسنامه نمیخواد بخونی میری متن کتاب رو میخونی هرجا نفهمیدی میری درسنامه رو میخونی وگرنه خیر.جای نکته نویسی سعی کن حاشیه نویسی کنی و مهم تر اینه نکات رو حفظ نکن طریقه اثبات نکات رو یاد بگیری ک خودت بتونی نکته تولید کنی و نیازی ب نوشتنشون نباشه.اتفاقا تو زیست باید سعی کن بیشترمتنو بخونی یعنی زیست کیفیت تست بیشتر مهم تا کمیت شما هرجلسه مطالعه ی ک داری دوبار کتابو بخونی با ی مقدار تست اون کمیت تست بیشتر دوران جمع بندیه ک میاد خودشو نشون میده اما زیست بیشتر تمرکز رو متن کتاب داشته باشی حالا اگه بیشتر خواستید طریقه زیست خوندن خودمو هم میگم شاید برای شما موثر باشه
      پس شما طرفدار خوندن تشریحی هستید؟ روش و میانگین درصد خودتونم اگه ممکنه میشه بگید؟

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تسلطم این شکلیه : تو مدرسه همیشه ۱۸ به بالا بوده نمره هام. تو آزمونای گزینه دو حدود ۳۰ میزدم بعد که تحلیل میکردم خودم به غلطام خندم میگرفت چون بلدشون بودم واقعا نمیدونستم با خودم چی فکر کردم سر جلسه که اون گزینه اشتباهو انتخاب کردم.هفته پیش تو آزمون سنجش بدون خوندن و مرور آنچنانی ۴۳ زدم... یادگیریم خوبه ولی حواس پرتم یعنی ذهنم همه جا هست الا سطر کتاب. احتمالا کلاس آقای حنیف عظیمی هم ثبت نام کنم
      با فرض اینکه نظام جدیدی.
      خودت داری میگی موقع خوندن کتاب حواست پرته.یعنی کتابو خوب نمیخونی. بهتره ساعتشو عوض کنی زمانی بخونی که تمرکز داری.
      کتابو به هیچ وجه نباید سریع بخونی و رد بشی هر خطش نکته داره.
      تا روی کتاب مسلط نشی هرچی ترکیبی از درسنامه بخونی فایده نداره چون به سرعت فراموش میکنی.چون تسلط نداری تستهارو هم اشتباه میزنی مجبور میشی همه تستها رو علامت بزنی.
      بهتره یکم درباره روشهای مطالعه هم جستجو کنی شاید روش مطالعت برای زیست مناسب نباشه.

خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      پس شما طرفدار خوندن تشریحی هستید؟ روش و میانگین درصد خودتونم اگه ممکنه میشه بگید؟
      ن من طرفدار خوندن تشریحی نیستم اتفاقا زیاد تستم میزنم تو درس زیست فقط سبک درس خوندنم فرق میکنه ک اونم نگفتم برا شما جواب میده گفتم راه منم برید شاید نتیجه داد و گرنه شما تمام درسا رو باید تست بزنید تا تست نزنید چیزی دستتون نمیاد.من پیشنهاد میکنم شما ی مشاور بگیری خیلی بهتره اینجا هرکسی ی نظر متفاوت میده گیج میشید برید از ی دانشجوی پزشکی یا مشاور یا حالا هرکی بپرسید.تو زیستم درصدای قبلیم یادم نیست ک میانگین بگیرم ازشون اما سه تای قبلیش:60-80-82بود

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)