خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

برنامه ریزی برای کنکور 1400

سلام
      دوستان عزیز یه سوال دارم که میخواستم از بچه های با تجربه انجمن مشورت بگیرم

بدون حاشیه و دادن اطلاعات اضافی
      سوالم اینه با توجه به تجربیات خودتون و اطرافیان چقدر احتمال داره کسی که رشتش نه ریاضی بوده و نه تجربی و چند سال هم از درس و کنکور به دور بوده بتونه با برنامه ریزی رتبه حدود 3000 بیاره برای کنکور 1400؟

البته حتما اینم در نظر بگیرید که هیچ پایه ای دردروس نداره (شیمی زیست ریاضی فیزیک) یعنی مثل شخصی که میخواد بره دوم دبیرستان
      اگر امکانش هست چقدر و با چه شرایطی ؟ مثل ( ساعات مطالعه - گرفتن معلم خصوصی - داشتن مشاور و ..)
      به طور مثال از الان تا حدود چند ماه بعد میتونم روزی 4 -5 ساعت مطالعه داشته باشم اما از مهر کم کم میتونم ساعت مطالعه رو بالا ببرم

لطفا بدون دادن انرژی کاذب و تا حدالامکان منطقی و واقع بینانه با توجه به پایه درسی بنده ( نه خودتون )راهنماییم کنید مرسی
      ویرایش توسط pegahmht : 24 فروردین 1399 در ساعت 23:22

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام . والا 3000 که هیچ حتی به نظرم واسه 300 هم امید هس . البته این بستگی به عملکرد یکساله شما داره . من ب معلم خصوصی اعتقاد ندارم . میتونید از کلاس های آنلاین استفاده کنید که هم به صرفه تره و هم سرتر ! چون الان تقریبن همه اساتید برتر هر درس کلاس آنلاین دارن . مشاور هم میتونه مفید باشه ولی نه هر مشاوری

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyarash_1999 نمایش پست ها
      سلام . والا 3000 که هیچ حتی به نظرم واسه 300 هم امید هس . البته این بستگی به عملکرد یکساله شما داره . من ب معلم خصوصی اعتقاد ندارم . میتونید از کلاس های آنلاین استفاده کنید که هم به صرفه تره و هم سرتر ! چون الان تقریبن همه اساتید برتر هر درس کلاس آنلاین دارن . مشاور هم میتونه مفید باشه ولی نه هر مشاوری
      ممنون که جواب دادید
      از لحاظ ساعت مطالعه چطور؟
      میشه چند تا از اساتید که کلاس انلاین میذارن رو معرفی کنید؟
      من در حال حاضر برای درس زیست فیلم های الا رو میبینم ، اما در نهایت باید یک معلم هم برای رفع اشکال و نحوه تست زنی داشته باشم

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوستان دیگه هیچ نظری ندارن؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      والا انتخاب استاد که سلیقه ای هستش ولی اگه نظر من رو بخاید اینارو میگم :

ادبیات شاهین زاد
      عربی فلاح
      دینی فکری
      زبان زینعلی

ریاضی ملاک پور
      فیزیک کامران
      شیمی بابایی
      زیست حنیف عظیمی

واسه ساعت مطالعه از همون 4 ساعت که خودتون گفتین شروع کنید ولی نه اینکه چن ماه بخاید با روزی 4 ساعت ادامه بدین !!
      به ازای هر دو هفته میتونید روزانه 1 ساعت اضاف کنید تا به یک ساعت مطالعه نرمال برسید .

فراموش نکنید مهمترین اصل تو کنکور استمرار و تداومه . همین

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kiyarash_1999 نمایش پست ها
      والا انتخاب استاد که سلیقه ای هستش ولی اگه نظر من رو بخاید اینارو میگم :

ادبیات شاهین زاد
      عربی فلاح
      دینی فکری
      زبان زینعلی

ریاضی ملاک پور
      فیزیک کامران
      شیمی بابایی
      زیست حنیف عظیمی

واسه ساعت مطالعه از همون 4 ساعت که خودتون گفتین شروع کنید ولی نه اینکه چن ماه بخاید با روزی 4 ساعت ادامه بدین !!
      به ازای هر دو هفته میتونید روزانه 1 ساعت اضاف کنید تا به یک ساعت مطالعه نرمال برسید .

فراموش نکنید مهمترین اصل تو کنکور استمرار و تداومه . همین
      ممنون
      این اساتید تو چه موسسه هایی هستن؟
      ریاضی و شیمی و فیزیک و زیست

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تاملند

فیزیک موسسه نیس . خودش تو تلگرام درس میده

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pegahmht نمایش پست ها
      سلام

سوالم اینه با توجه به تجربیات خودتون و اطرافیان چقدر احتمال داره کسی که رشتش نه ریاضی بوده و نه تجربی و چند سال هم از درس و کنکور به دور بوده بتونه با برنامه ریزی رتبه حدود 3000 بیاره برای کنکور 1400؟

البته حتما اینم در نظر بگیرید که هیچ پایه ای دردروس نداره (شیمی زیست ریاضی فیزیک) یعنی مثل شخصی که میخواد بره دوم دبیرستان
      اگر امکانش هست چقدر و با چه شرایطی ؟ مثل ( ساعات مطالعه - گرفتن معلم خصوصی - داشتن مشاور و ..)
      به طور مثال از الان تا حدود چند ماه بعد میتونم روزی 4 -5 ساعت مطالعه داشته باشم اما از مهر کم کم میتونم ساعت مطالعه رو بالا ببرم

لطفا بدون دادن انرژی کاذب و تا حدالامکان منطقی و واقع بینانه با توجه به پایه درسی بنده ( نه خودتون )راهنماییم کنید مرسی
      سلام
      برای زیست من فایل هایِ صوتی رضا امیر رو گوش می‌دم و واضح و خوب توضیح میده . میتونی ازشون استفاده کنی . تویِ چنلش رایگان قرار داده . خودم باهاش پیش میرم و واقعا کمک کرده .
      ریاضی فیزیک و شیمی هم به خودت بستگی داره
      باید شروع کنی که متوجه بشی میتونی خودخوان و صرفا با درسنامه ی کتاب و ویدئوهایِ آموزشی یادبگیری یا احتیاج داری بری کلاس .
      اگر کلاس میخواستی بری حتما مطمئن شو که استاد خوبیه و کلاس هاش ارزش رفتن داره .
      مشاور هم که خب خیلی زیاد شدن
      از اون جایی که تیپ شخصیتی افراد مشابه نیست نمیشه گفت چه مشاوری بهتره
      رتبه هم بستگی به عملکرد و تداوم فرد داره
      روش درس خوندن خیلی خیلی مهمه
      مصاحبه های چند تا از رتبه های خوب رو بخون
      روش های مطالعه شون رو بررسی کن و شروع کن به درس خوندن و اگر حس کردی که روشت خوب نیست ، روش هات رو ارزیابی کن و تصحیحشون کن .
      کنکور فرایند یک شبه نیست ، باید صبور باشی و مدام ایرادات کارت رو پیدا کنی و تصحیحشون کنی
      اگر توانایی مالیش رو داری و مطالعه رو شروع کردی و دیدی خیلی ضعیفی و با درسنامه و فیلم آموزشی متوجه نمیشی با یه استاد خوب خصوصی بگیر که برات کاملا مبحث رو باز کنه
      سعی کن مفاهیم رو دقیق و عمیق یادبگیری
      و فعلا همینا به ذهنم رسید
      stars can't shine without darkness

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ema نمایش پست ها

سلام
      برای زیست من فایل هایِ صوتی رضا امیر رو گوش می‌دم و واضح و خوب توضیح میده . میتونی ازشون استفاده کنی . تویِ چنلش رایگان قرار داده . خودم باهاش پیش میرم و واقعا کمک کرده .
      ریاضی فیزیک و شیمی هم به خودت بستگی داره
      باید شروع کنی که متوجه بشی میتونی خودخوان و صرفا با درسنامه ی کتاب و ویدئوهایِ آموزشی یادبگیری یا احتیاج داری بری کلاس .
      اگر کلاس میخواستی بری حتما مطمئن شو که استاد خوبیه و کلاس هاش ارزش رفتن داره .
      مشاور هم که خب خیلی زیاد شدن
      از اون جایی که تیپ شخصیتی افراد مشابه نیست نمیشه گفت چه مشاوری بهتره
      رتبه هم بستگی به عملکرد و تداوم فرد داره
      روش درس خوندن خیلی خیلی مهمه
      مصاحبه های چند تا از رتبه های خوب رو بخون
      روش های مطالعه شون رو بررسی کن و شروع کن به درس خوندن و اگر حس کردی که روشت خوب نیست ، روش هات رو ارزیابی کن و تصحیحشون کن .
      کنکور فرایند یک شبه نیست ، باید صبور باشی و مدام ایرادات کارت رو پیدا کنی و تصحیحشون کنی
      اگر توانایی مالیش رو داری و مطالعه رو شروع کردی و دیدی خیلی ضعیفی و با درسنامه و فیلم آموزشی متوجه نمیشی با یه استاد خوب خصوصی بگیر که برات کاملا مبحث رو باز کنه
      سعی کن مفاهیم رو دقیق و عمیق یادبگیری
      و فعلا همینا به ذهنم رسید
      مرسی دوست عزیز

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      Up

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام. زیست به نظرم دکتر اشکان هاشمی که کتابای نشر الگو رو مینویسه خیلی خوب باشه. کلاس آنلاینش رو موسسه رایان کلاس میذاره

12. Top | #12
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pegahmht نمایش پست ها
      سلام

احتمالش ۵۰_۵۰ هست
      نخونی نمیاری بخونی بهترشم میاری

بدون پیش زمینه خیلیا اوردن ولی با تلاش
      یکیو میشناسم تو کتابخونه میومد میخوند(رشته ش پزشکی بود) میگفت من انسانی بودم از بهمن شروع کردم کنکور ۹۵ رو داده رتبه ش شده ۸۰۰
      روزی ۱۶_۱۷ ساعت میخونده بکوب تا کنکور!

خب شما اگر روزی ۱۰_۱۱ ساعت بخواید بخونید قطعا نتیجه ی خوبی میگیرید در مورد کلاس خصوصی اصلا باهاش موافق نیستم به شدت وقت گیره چون تا شما بری و بیای یه ساعت از تایمت تلف شده در عین حال چیزی که تو کلاس یاد گرفتی در حد نیم ساعت مطالعه ی کتابه!!!
      دی وی دی رو برای جاهایی که متوجه نمیشی استفاده کن
      بعضیا مشکلی با خودخوانی ندارن و اصلا نیازی به دی وی دی پیدا نمیکنن(چون وقت گیره)

برا شهریور ۶ ساعته بخون
      مرداد۵
      تیرهم شروع کن از ۳_۴ساعت
      مهر از ۸ شروع کن!!!
      بهمن باید حداقل ۱۰ باشه
      و بعد از عید هرچی بیشتر بخونی بهتر( به شرط اینکه خسته نشی)

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)