خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

کنکور 1400 تجربی (نیاز به راهنمایی شما دارم )

سلام
      من الان دوازدهم ریاضی هستم و درسم افتضاحه طوریکه امسال واسه کنکور 99 درصدام به نظرم بین 30 تا 40 درصد میشه و رتبه م حدود 15 هزار کشوری میشه .
      البته علتش اینه که من یازدهم خوب میخوندم اما از تابستون تا الان ساعت مطالعه م نزدیک صفر شده و هرچی برنامه میریزم که زیادش کنم مثلا 8 ساعت بخونم نمیتونم بیشتر از 3 ساعت بخونم .
      قصدم اینه 1400 کنکور تجربی شرکت کنم و هدفم هم پزشکیه و دوست دارم تو ازمون مهرماه قلم چی با تراز بالای 6500 شروع کنم .
      زیست میکرو دهم 96 و میکرو یازدهم 97 رو هم دارم لازمه واسه 1400 عوضشون کنم ؟
      خلاصه راهکار بگید واسم
      ویرایش توسط Amir_m4 : 21 فروردین 1399 در ساعت 00:41

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      دوستان لطفا راهنمایی کنید
      ویرایش توسط Amir_m4 : 21 فروردین 1399 در ساعت 00:40

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_m4 نمایش پست ها
      دوستان لطفا راهنمایی کنید
      من یه تاپیک دارم با عنوان
      خیلی دلم میخواد دندون تهران قبول شم
      برو اونو بخون دوستان منو اونجا راهنمایی کردن
      و نکات خوبی گفتن

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.t.n نمایش پست ها
      من یه تاپیک دارم با عنوان
      خیلی دلم میخواد دندون تهران قبول شم
      برو اونو بخون دوستان منو اونجا راهنمایی کردن
      و نکات خوبی گفتن
      تاپیک شما رو تا حدی مطالعه کردم اما مشکل من اینه که رشته م ریاضیه و الان هم فارغ التحصیل نیستم بلکه دانش آموزم و شرایطم با شما متفاوته

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      من الان دوازدهم ریاضی هستم و درسم افتضاحه طوریکه امسال واسه کنکور 99 درصدام به نظرم بین 30 تا 40 درصد میشه و رتبه م حدود 15 هزار کشوری میشه .
      البته علتش اینه که من یازدهم خوب میخوندم اما از تابستون تا الان ساعت مطالعه م نزدیک صفر شده و هرچی برنامه میریزم که زیادش کنم مثلا 8 ساعت بخونم نمیتونم بیشتر از 3 ساعت بخونم .
      قصدم اینه 1400 کنکور تجربی شرکت کنم و هدفم هم پزشکیه و دوست دارم تو ازمون مهرماه قلم چی با تراز بالای 6500 شروع کنم .
      زیست میکرو دهم 96 و میکرو یازدهم 97 رو هم دارم لازمه واسه 1400 عوضشون کنم ؟
      خلاصه راهکار بگید واسم
      منم 1400 هستم میکروی منم یازدهمش چاپ 97 هستش. فقط بعضی جاها عوض شدن خودت باید تستا رو عوض کنی متاسفانه جملات کم اما خیلی اساسی رو به کتاب اضافه کردن یا حذفش کردن...

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خب دوستان من چند تا سوال دارم . (اول پست اول رو بخونید بعد جواب بدید)
      1- کنکور ریاضی 99 رو بدم یا نه ؟ اصلا شرکت کردن کنکور 99 یا شرکت نکردن اون چه تاثیری واسه من که رتبه کشوریم حدود 15هزار میشه داره؟
      2- چرا من هرچی برنامه میریزم مثلا 8 ساعت بخونم اصلا نمیتونم بیشتر از 3 ساعت بخونم ؟ (البته یازدهم که بودم رکورد 12ساعت هم دارم ولی نمیدونم امسال چرا اینجور شد.)
      3- منابع معرفی کنید (واسه من رشته ریاضی که میخوام 1400 کنکور تجربی بدم و درصد های فعلی من بین 30 تا 40 درصده و زیستم صفر صفره)
      4- تراز بالاهای تجربی هم تجربیات خودشونو به اشتراک بذارن .

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      1- کنکور ریاضی 99 رو بدم یا نه ؟ اصلا شرکت کردن کنکور 99 یا شرکت نکردن اون چه تاثیری واسه من که رتبه کشوریم حدود 15هزار میشه داره؟
      2- چرا من هرچی برنامه میریزم مثلا 8 ساعت بخونم اصلا نمیتونم بیشتر از 3 ساعت بخونم ؟ (البته یازدهم که بودم رکورد 12ساعت هم دارم ولی نمیدونم امسال چرا اینجور شد.)
      3- منابع معرفی کنید (واسه من رشته ریاضی که میخوام 1400 کنکور تجربی بدم و درصد های فعلی من بین 30 تا 40 درصده و زیستم صفر صفره)
      2_ حتما حتما برو سر جلسه
      تا یه بار شرایط خود کنکور رو ببینی
      نذار 1400 اولین تجربه ی سر جلسه ی کنکور نشستن تون
      باشه
      حتما باید بری حتی اگه بخوای برگه رو سفید تحویل بدی و همون 30 40 درصد رو هم نزنی

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      1. بله شرکت کن . تجربه میشه
      2. بخاطر اینه که شما حالت ایده ال رو در نظر میگیری نه حالته واقعی رو ! همون 3 ساعت رو سه روز پشت سر هم بخون . میبینی روز 4 ام یه افزایش ساعت مطالعه داشتی . کم کم بعد 2 هفته میرسی به همون 8 ساعت . اون موقع میشه برای زمان درس خوندنت حجم معین کرد
      3.زیست هایی که بالا گفتی تغییرات داشتن ! جون اشنایی زیادی با رشته ی تجربی نداری فک نکنم بتونی تست هارو مطابقت بدی . پس منبع جدید لازمی
      در موزد منابع توی تاپیک دوستمون حرف زدم . از بین اونا ریاضی و زیست رو انتخاب کن . در مورد فیزیک و شیمی هم کم کم پست میزارم

چندتا نکته:
      اول : از همون سه ساعت شروع کن تا ساعت مطالعه ت رو برسونی به 6
      دوم : کتب درسی زیست و شیمی دهم سال 97 و زیست و شیمی یازدهم سال 98 رو حتما بخیر . اینا مهم ترین درس هایی که باید از روی کتاب مطالعه کنی
      سوم : اول یه روز رو به صورت امتحانی درس بخون ببین ساعت مطالعه ت چقدره و بعد براش برنامه بریز ! اینجوری میفهمی با خودت چند چندی
      چهارم : حسابان 1 و 2 شما مباحث مشترک با تجربی زیاد داره . پس سعی کن روشون مانور خوبی بدی
      پنجم : حذفیات عمومی هات رو به برنامه ی درسیت اضافه کن . تا 1400 نباید چیزی رو حذف کنی
      ششم : اولویت درسی شما به خاطر تغییر رشته برای درس زیست شناسیه . اگر بیشترین وقت رو ازت گرفت شوکه نشو
      هفتم : تعدد منابع رو بزار کنار . اگه یه منبع تست خریدی دیگه نیاز نیست دورتو شلوغ کنی . یه منبع ازمون کنارش بخر
      هشتم : زمان یک سال و اندی اصلا وسوسه ت نکنه که شل درس بخونی . چشم رو هم بزاری تابستون اومده . اینو نگفتم استرس بگیری ! گفتم مدیریت زمان داشته باشی
      نهم : در مورد شیوه ی مطالعه ی زیست شناسی به حرف هیچ مشاوری گوش نده . توی سایت کانون بهترین شیوه های مطالعه ی زیست هست . اونارو برو بخون
      دهم : تا اخره تابستون اگه یه پایه رو هم ببندی برد کردی . خیلیا با توهم تموم کردن هر دو پایه تابستون رو از دست دادن
      یازدهم : ریاضی رشته ی تجربی از ریاضی رشته ی ریاضی راحت تره ولی این اصلا نباید تورو گول بزنه یا اعتماد بنفس کاذب بهت بده . چون سطح سوالات مباحث مشترک هر دو رشته یکسانه

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      1-بله حتما شرکت کن
      2-از ساعت مطالعه کم شروع کن...مثلا اگر الان میتونی روزانه 3 ساعت بخونی،هفته اول برنامه ریزی کن که روزانه 4 ساعت بخونی،هفته دوم 4/5ساعت هفته سوم 5 ساعت و...همینطوری ساعت مطالعه رو افزایش بده.از استراحت بین مطالعه غافل نشو
      3-برای زیست اگر فکر میکنی نیاز به درسنامه داری کتاب های سال به سال خیلی سبز رو بگیر(حواست باشه منطبق با کنکنور 1400 باشن).ویس های آقای رضا امیر هم بسیار کمک کننده هستن.

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      دهم نمیدونم ولی میکرو ۹۷ با ۹۸ اصلا فرقی نداره و فقط الکی روش زدن مطابق کتاب ۹۸ و من خیلی پشیمونم چاپ جدیدشو امسال دوباره گرفتم

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ممنونم از راهنمایی های خوبتون
      برای این چندتا درس هم منبع معرفی کنید
      ریاضی تجربی ، شیمی ، فیزیک
      راستی ، الگوی زیست رو کنار میکرو کار کنم خوبه؟ میکرو دوازدهم دوجلدی زیست رو بگیرم یا تک جلدی خیلی سبزو؟

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      بعد یه موضوعی بگم
      من پارسال خیلی خوب میخوندم بدون خستگی
      الان یک ساعت درس میخونم خستگی خیلی شدیدی میگیرم با حالت تهوع !
      شما هم اینجوری میشید ؟

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنونم از راهنمایی های خوبتون
      برای این چندتا درس هم منبع معرفی کنید
      ریاضی تجربی ، شیمی ، فیزیک
      راستی ، الگوی زیست رو کنار میکرو کار کنم خوبه؟ میکرو دوازدهم دوجلدی زیست رو بگیرم یا تک جلدی خیلی سبزو؟
      ریاضی : خیلی سبز یا مهروماه
      شیمی : مبتکران تک جلدی
      فیزیک: اموزش شگفت انگیز یا خیلی سبز4جلدی یا گاج
      در مورد زیست،برای دوازده خیلی سبز بهتر از گاج هست.خیر نیازی به الگو نیست.

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      ریاضی : خیلی سبز یا مهروماه
      شیمی : مبتکران تک جلدی
      فیزیک: اموزش شگفت انگیز یا خیلی سبز4جلدی یا گاج
      در مورد زیست،برای دوازده خیلی سبز بهتر از گاج هست.خیر نیازی به الگو نیست.
      با اجازه استارتر تاپیک
      من زیست دوازدهم خیلی سبز کنکور ۹۹ رو دارم به نظر شما برای کنکور ۱۴۰۰ قابل استفاده هست؟
      شیمی پایه خیلی سبز چاپ ۹۷ و شیمی دوازدهم خیلی سبز چاپ ۹۸ رو دارم. اینا هم برای کنکور ۱۴۰۰ قابل استفاده هست؟
      ویرایش توسط Ham1 : 21 فروردین 1399 در ساعت 23:23

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط heavymakeup نمایش پست ها
      1. بله شرکت کن . تجربه میشه
      2. بخاطر اینه که شما حالت ایده ال رو در نظر میگیری نه حالته واقعی رو ! همون 3 ساعت رو سه روز پشت سر هم بخون . میبینی روز 4 ام یه افزایش ساعت مطالعه داشتی . کم کم بعد 2 هفته میرسی به همون 8 ساعت . اون موقع میشه برای زمان درس خوندنت حجم معین کرد
      3.زیست هایی که بالا گفتی تغییرات داشتن ! جون اشنایی زیادی با رشته ی تجربی نداری فک نکنم بتونی تست هارو مطابقت بدی . پس منبع جدید لازمی
      در موزد منابع توی تاپیک دوستمون حرف زدم . از بین اونا ریاضی و زیست رو انتخاب کن . در مورد فیزیک و شیمی هم کم کم پست میزارم

چندتا نکته:
      اول : از همون سه ساعت شروع کن تا ساعت مطالعه ت رو برسونی به 6
      دوم : کتب درسی زیست و شیمی دهم سال 97 و زیست و شیمی یازدهم سال 98 رو حتما بخیر . اینا مهم ترین درس هایی که باید از روی کتاب مطالعه کنی
      سوم : اول یه روز رو به صورت امتحانی درس بخون ببین ساعت مطالعه ت چقدره و بعد براش برنامه بریز ! اینجوری میفهمی با خودت چند چندی
      چهارم : حسابان 1 و 2 شما مباحث مشترک با تجربی زیاد داره . پس سعی کن روشون مانور خوبی بدی
      پنجم : حذفیات عمومی هات رو به برنامه ی درسیت اضافه کن . تا 1400 نباید چیزی رو حذف کنی
      ششم : اولویت درسی شما به خاطر تغییر رشته برای درس زیست شناسیه . اگر بیشترین وقت رو ازت گرفت شوکه نشو
      هفتم : تعدد منابع رو بزار کنار . اگه یه منبع تست خریدی دیگه نیاز نیست دورتو شلوغ کنی . یه منبع ازمون کنارش بخر
      هشتم : زمان یک سال و اندی اصلا وسوسه ت نکنه که شل درس بخونی . چشم رو هم بزاری تابستون اومده . اینو نگفتم استرس بگیری ! گفتم مدیریت زمان داشته باشی
      نهم : در مورد شیوه ی مطالعه ی زیست شناسی به حرف هیچ مشاوری گوش نده . توی سایت کانون بهترین شیوه های مطالعه ی زیست هست . اونارو برو بخون
      دهم : تا اخره تابستون اگه یه پایه رو هم ببندی برد کردی . خیلیا با توهم تموم کردن هر دو پایه تابستون رو از دست دادن
      یازدهم : ریاضی رشته ی تجربی از ریاضی رشته ی ریاضی راحت تره ولی این اصلا نباید تورو گول بزنه یا اعتماد بنفس کاذب بهت بده . چون سطح سوالات مباحث مشترک هر دو رشته یکسانه
      حرف این دوستمونو باید با طلا نوشت. من هم فکر می کردم باید دهم و یازدهم رو تو تابستان ببندم. ولی اینقدر بهم فشار روحی وارد، اینقدر که فکر کم آوردن زمان بودم که تمام تابستان رو از دست دادم و هیچی نخوندم.
      حالا شما بتونی یک پایه رو بخونی کلی جلو افتادی.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)