خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 55
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

بیاین تجربیاتمونو به اشتراک بزاریم

به نام خدا
      سلام دوستان سخت کوش و پرتلاشم مخصوصا اونایی که مثل من کنکور 1400 قراره شرکت کینن و بترکونین
      اول از همه ،همه انرژی هاشون بالا باشه و تموم بهونه ها و فکرای تنبلی تونو بندازین دور و بیاین تا دست به دست هم دهیم تا به موفقیت و آرزوهامون برسیم
      ازتون خواستم بیاین اینجا تا تجربیات خودتون رو چه ازقبیل منابعی که استفاده کردید و واسه شما تاثیرگذاری خوبی داشته ، چه روش های مطالعه ای که به کار گرفتین و به درصدای خوب رسیدین ، چه اشتباهاتی داشتین که به بقیه بگین اونا رو تکرار نکنن ، چه چیز های جدید و ایده های توپی که واسه ماها دارین و کلا هرجور میتونین کمک کنین بیاین اینجا
      ضمنا از دوستان دوازدهمی فعلی و اونایی که الان دانشجو هستن هم می خوام بیاین تا اونا هم از تجربیات خود ما رو برخوردار بکنن کلا دست همو بگیریم تا به بالا بالا ها برسیم

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      به هیچ وجه درگیر منابع نشوو
      واقعا فکر کردن به اینکه منابع ای که گرفتم مشکل داره
      یکی اینو میگه
      اونیکی یه چیز دیگه رو
      ولش کن من تا حدودی منابعم رو گرفتم
      اولش خیلی درگیر این بودم که خوبن یا بد!همین باعث میشد وقتم گرفته بشه
      ولی افکارش رو گذاشتم کنار نم نم شروع کردم
      منم 1400 میخوام کنکور بدم
      فقط الان برام سوال شده تابستون و ازمون های قلمچی چی میخواد بشه با این وضع
      و فکر کنم باید از مهر رفت قلمچی

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      بخونین
      اصولی بخونین
      به اندازه بخونین
      با برنامه بخونین
      درگیر حاشیه و منابع نشین
      همین
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیررضاجبرائیلی نمایش پست ها
      به نام خدا
      سلام دوستان سخت کوش و پرتلاشم مخصوصا اونایی که مثل من کنکور 1400 قراره شرکت کینن و بترکونین
      اول از همه ،همه انرژی هاشون بالا باشه و تموم بهونه ها و فکرای تنبلی تونو بندازین دور و بیاین تا دست به دست هم دهیم تا به موفقیت و آرزوهامون برسیم
      ازتون خواستم بیاین اینجا تا تجربیات خودتون رو چه ازقبیل منابعی که استفاده کردید و واسه شما تاثیرگذاری خوبی داشته ، چه روش های مطالعه ای که به کار گرفتین و به درصدای خوب رسیدین ، چه اشتباهاتی داشتین که به بقیه بگین اونا رو تکرار نکنن ، چه چیز های جدید و ایده های توپی که واسه ماها دارین و کلا هرجور میتونین کمک کنین بیاین اینجا
      ضمنا از دوستان دوازدهمی فعلی و اونایی که الان دانشجو هستن هم می خوام بیاین تا اونا هم از تجربیات خود ما رو برخوردار بکنن کلا دست همو بگیریم تا به بالا بالا ها برسیم

سلام دوست عزیزم
      من شخصا پراز اشتباه و غلطم.در واقع کاملا مصداق بی ادبانم.صرفا چندتا ویژگی خوب و محدود کمکم کرد پزشکی بیارم.ولی مهمتر از همه ایرادات فراوانمه که بهت توصیه میکنم به عنوان برادر بزرگتر،ازشون درس بگیری

۱-ساعت مطالعت بالا باشه.من هیچ کاری به هوشت ندارم.خیلی واضح بهت میگم (خرخونی کن).من بدجور ضربه خوردم از ساعت مطالعه نامنظم و پایینم.سعی کن زیاد و مستمر بخونی.شاید پیش خودت فک کنی کمیت مهم نیست چون خیلی از خرخونا موفق نمیشن
      کمیت شرط لازمه نه کافی.یعنی درسته که همه خرخونا موفق نمیشن،ولی باید بدونی اونایی که موفق میشن،در درجه اول خرخونن.مثلا خود من ساعت مطالعم نامنظم و پایین یود.اما در مجموع تحصیلم،با درس و کتاب عجین بودم.یعنی جزو خرخونا محسوب میشم

۲-یه باور غلط هست.من سعی میکنم تاجایی که میتونم تو دانش آموزا حذفش کنم.کتاب درسی به هیچ عنوان کافی نیست.واسه هردرسی کتاب کمک آموزشی ضروریه.و کتاب کمک آموزشی منبع اصلی تو خواهد بود.تمامممممممم.حالا مثلا تو درسی مث زیست خوب لازمه اول کتابو بخونی و حتی متنشو حفظ کنی.اما بازم بعدش میری سراغ کتاب کمکی.به جز زیست،تو ۹۰ درسا تو هیچ نیازی به کتاب درسی پیدا نمیکنی.فقط واسه شروع مطلب،میتونی(اجباری هم نیس) از کتاب درسی شروع کنی

۳-منابع مختلف نباید سردرگمت کنن.ببین اونی که کتاب مینویسه،خودش یه دبیر مطرح و خوبه.پس قطعا کتابش هم خوبه.تحقیق کن ببین با کدوم کتاب حال میکنی،دیگه همینو بخر و شک نکن بش.

۴-تو دوران کنکورت،حاشیه اینجوری معنی میشه:هرچی غیر از سوالای کنکور
      شما درسو که خوندی،درسنامشو یاد گرفتی،میری سراغ تست کنکور
      شخمشون میزنی.ببین داداش شخم زدن تستای کنکور هرمبحث،جزوی از مطالعه اون درسه.پس اگه این کارو نکنی،یعنی اصلا درس نخوندی
      یه موضوع:میگن سوالای کنکورو نباید هدر بدیم تا بتونیم بعدا از خودمون آزمون بگیریم
      پاسخ:غلط کرده هرکی اینو میگه!!!!سوالای کنکورو اینقد حل کن که حفظ بشی.حل کردن سوالای کنکورو به بهانه اینکه برات تازه بمونن،عقب ننداز.سوالای کنکور باید ملکه ذهنت بشه.اشکان هاشمی میگفت اینقدر نکته های سوالای کنکورو بخونین که حالتون به هم بخوره.حاشیه یعنی هرچی غیراز سوالای کنکور

۵-کلاس خوبه.ببین عزیزم اگه تو یه درس مشکل داری،به یه دبیری اعتماد کن و باهاش پیش برو.شک نکن نتیجه میگیری
      من دید خوبی به کلاس نداشتم.چون کلا خودخوانم و سر کلاس گوش نمیدم.حتی الآنم تو دانشگاه کلاسارو میپیچونم.ولی واقعیت اینه که هردبیر با تجربه و مطرحی،قطعا میتونه برات جوری درس بده که خودت با سه چهاربار اول،نتونی اونجوری درس بخونی.فقط کافیه بهش اعتماد کنی و درس بخونی
      البته یادت نره کلاس به اندازه.اگه زیادی بشه اذیتت میکنه.کلا میخوام بدونی کلاس یه داروعه.باید به موقع و طبق درستورالعمل معلم مصرفش کنی تا نتیجه بده

۵-درگیر تعداد تست نشو.مهم نیس تو هفته ۲۰۰۰ تا تست میزنی یا ۱۵۰۰ تا.اصلا شمردنش کار احمقانه ایه.تو یه درسو میخونی،حتما و حتما و حتما و حتما تستای کنکورشو تحلیل میکنی.دیگه به جز این،تست زدن فقط واسه تسلط یا افزایش سرعته.پس به اندازه ای تست بزن که نیاز داری.فک نکن کل ۸۰۰ صفحه کتاب تستو باید بزنی

۶-ناموسا هرآزمونی مینویسی،با برنامش پیش برو.خیلی مهمه که طبق برنامه پیش بری.چون باعث میشه درس خوندنت منظم و مستمر بشه

ببخش که طولانی شد.حس کردم میتونن تجربیاتم کمکت کنن.موفق باشی
      ویرایش توسط ENZO77 : 15 فروردین 1399 در ساعت 06:31

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نام خدا
      سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه
      به هر حال از دوستانی که اومدن نظر دادن ممنونم از دوستایی هم که قراره بیان نظر بدنم پیشاپیش تشکر میکنم راستش هدف این بود که بیشتر به دوستای دیگه کمک کنم ( البته خودمم این وسط چیزای خوب یاد بگیرم که خدا رو شکر تا اینجا خوب پیش رفته )
      راجع به نظر دوستمون که گفته بودن منابعو رو زیاد درگیر نشین موافقم ولی انتخاب کورکورانه هم میتونه صدمات جبران ناپذیری به روند تحصیلی ما ها و همچنین خودشون داشته بباشه پس باید در این مورد دقت کنیم منم تا اینجا هم که با منابع و مولفا آشنایی خوبی پیدا کردم شما رو هم یاری میکنم ( گرچه باید در نظر داشت همون جمله کلیشه ای اما مهم که منابع هر کسی متناسب با وضعیت وی باید انتخاب شود ) پس مشخصا میخوام امشب در مورد منابع حرف بزنم از اونایی که خودم اسفاده کردم و برام خوب بودن ، اونایی که اسفاده کردم و زیاد کمک کننده نبودن ، اونایی که دوستان و معلمان و مشاورانم توصیه کردن و کلا تمام تجربیاتم رو به شکل جمع بندی شده در اختیارتون قرار بدم
      هر کدوم از دوستانم که نظر متفاوتی داشتن هیچ مانعی نیست نظرشون رو بیان کنن تا ببینیم واسه این سال آخرمون یکی از مثلث موفقیت ( برنامه ریزی مناسب+منابع خوب+تلاش و پشتکار و از همه مهم تر توکل به خدا) رو با خیال راحت انتخاب کنیم
      حالا بریم سراغ منابع و امشب مهم ترینش یعنی زیست شناسی :
      زیست شناسی : هر چند این حرفم تکراریه ولی یادآوریش بد نیست که زیست مهم ترین و بالاترین ضریب رو تو درسای تجربی کنکور داره و با توجه به تغییر سبک سوالات و فرار بودن مطالب حفظیش و نیازمند تجزیه و تحلیل بودن مباحث استنباطی و روی آوردن طراحا به سوالات ترکیبی باید در انتخاب منبع مناسب برا زیست دقت کرد گرچه می خواستم نحوه مطالعه زیست رو جداگانه بگم ولی اشاره به یک موضوع بسیار مهم است و آن هم کتاب درسی است که باید توسط داوطلب جویده شود تو سال کنکور و به نظرم تنها منبع آموزش شما باشد و اگر در فهم مطلبی دچار مشکل شدید از درسنامه و فیلم استفاده کنین( به شخصه تجربه استفاده و نتیجه گیری از فیلم های رایگان آقای موقاری رو دارم تو این زمینه خیلی کمک کننده هستش ) ولی مطمئنا با تکرار زیاد مطلب و از اون مهم تر تست زیاد قطعا موفقیت به دست میاد تو زیست حالا دیگه واقعا بریم سراغ منابع :

1. ای کیو آقای زارع : اولین منبعی که میخوام در موردش صحبت کنم کتاب آی کیو آقای زارع هستن که گرچه نیومدن ( قراره تا اردیبهشت توسط یه انتشارات دیگه چاپ بشه ولی اسمش آی کیو نیست) ولی با توجه به آی کیو نظام قدیم و کتابای میکرو نظام جدید که به شخصه از اونا استفاده کردم و نتیجه گرفتم ، میشه گفت جزو بهترین ها قرار بگیره و مناسب اون دسته از دانش آموزانه که می خوان با تستای چالشی و ترکیبی یعنی همون چیزی که کنکورای امروزی میطلبه کشتی بگیرن اما باید در نظر داشت که ( منم از نظام قدیما شنیدم ) که ای کیو برا تست آموزشی مناسب تر هست و ممکنه کسی که میخواد تست سنجشی از ای کیو بزنه و درصد خوبی کسب نکنه نا امید بشه ، پس باید هدفتون رو از انتخاب کتابی مثل ای کیو مشخص کنید این از این.
      2. میکرو : همون طور که در قسمت 1 هم گفتم مولف میکرو هم آقای زارع هستن و منم از کتابای دهم و یازدهمش استفاده کردم و برام نتیجه دادن ولی به شخصه اگه ای کیو بیاد اونو کار میکنم ولی میکرو هم تستای چالشی و ترکیبی و مفهومی خوبی داره ( مخصوصا ترکیبیای آخر فصلا ) و میشه ازش استفاده کرد اگه ای کیو براتون سنگین به نظر رسید یه نکته هم اینکه کتاب پایه میکرو با سال به سالاش هیچ فرقی نداره و فقط پایه تستای کم اهمیت تر رو پوشش نمیده ولی باید به سال تحصیلی اش در انتخابتون دقت کنین با توجه به تغییر بعضی قسمت ها تو زیست .
      3. پایه+دوازدهم ماز خیلی سبز : ماز نوشته که قراره کتاب دوازدهمش تا بهار 99 برسه ولی خیلی سبز ندیدم چیزی بگه ولی به هر حال کتاب پایه که توسط گروه ماز تالیف شده میتونه منبع مناسبی برا تست و جمع بندی مطلب باشه ( شنیدم میگن خیلی ترکیبیه ) ولی به شخصه که 2 فصل قلب و دستگاه عصبی رو نگاه کردم زیاد تستای کنکور رو در برنداشت ( نه اینکه کلا نداشته باشه نه ولی کم بودن) برا همین اگه منبع اولی مثل خیلی سبزای سال به سال یا میکرو یا هر کتاب متوسط تر دیگه ای که کار کردین اگه وقت داشتین اینو بزنین ضرر نداره که هیچ مفیدم هست ولی برا شروع فکر نکنم خوب باشه
      4. کتابای جامع ( البته سال به سالن نوشته جامع ولی ) مهر و ماه آقای پناهی شایق : البته برا یازدهم هنوز نیومده ولی دهم و دوازدهمو که نگاه میکردم چینش خوبی داشت کتاب تستای دهمو هم که دیدم خوب و چالشی بودن و از نظام قدیما هم که شنیده بودم ایشون تو نظام قدیم با اندیشه مهر فاءق همکاری داشتن ، کتابای تست خوبی داشتن پس به عنوان منبع اول میتونه خوب باشه ( فکر نکنین جامع هست زیاد میشه نه مثلا دهمو و دوازدهم هر دو 1400 تست داشتن یازدهمو هم اگه بیاد در همین حدود که در مقایسه با ای کیو پلاس که می خوام حرفش رو بزنم زیاد که هیچ کمه حتی )
      5. ای کیو پلاس : گاج بلاخره ای کیو نظام جدید رو داد ولی نه به تالیف آقای زارع بلکه گروه فنتوم زیست که طراحای آزمونای قلمچی و گاجم هستن پس این کتابم که دیدم یه چیزی شبیه ای کیو نظام قدیم و جدید اگه بیاد و ماز خیلی سبزه پس میتونه به عنوان منبع تست مورد اسفاده قرار بگیره ( تستاشم تستای همون کتابای فانتومشون+ترکیبی بعضا هستن ) و مولفاشم که معروفن پس اینم خوبه

بقیه کتابا هم مثل سال به سال خیلی سبز یا نشر دریافت و حتی الگو(زیاد شنیدم حتی از دوستام تو مدرسه که میگن خیلی زیاد و حجمیه و تستاش بعضا مفاهیم من درآوردی داری ( بشخصه ولی استفاده نکردم) ) و یا هر کتاب دیگه اگه باهاش حال میکنن و براتون مفیده حتما استفاده کنین ولی اگه از یه مشاور یا رتبه برتر مشورت بگیرینم ضرر نکردین ( مثل من که خیلی تحقیق کردم و الان از انتخاب منابعم پشیمون نیستم ) کلا اجباری نیست که شما با فلان کتاب موفق میشین نه این طور نیست بلکه این تست زیاد و مرور چندین و چندباره کتابه که کمک کننده هستش تو افزایش درصد زیست
      حالا هم اگه تو زیست خوب نیستین نگران نباشین ، به خدا توکل کنین و با پشتکار خوب+ مرور روزانه زیست+تست زیاد+جویدن کتاب درسی +کلا هر کاری که میتونه زیستتونو بهتر کنه به درصدای خوب برسین
      انشاءالله در قسمت نحوه مطالعه زیستم بیشتر توضیح میدم تا اگه مثل پارسال من تو زیست مشکل دارین دیگه زیستو به نقطه قوت تبدیل کنین
      برادرانه و از ته دل از همه دوستان مخصوصا دانشجوهای پزشکی و اونایی که تونستن زیستو خوب بزنن تو کنکور و آزمونا خواهشمندم که از تجربیات خودشون ما رو بهره مند کنن و قسمت هایی که مشکل داره رو بیان کنن ، راهکارایی که میتونه کمک کننده تر و سریع آدمو به نتیجه برسونه رو هم بگن تا همه به اون چیزی که می خوان برسن
      منتظر بقیه قسمت ها هم بمونین فعلا خدا نگهدار

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      به نام خدا
      سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه
      به هر حال از دوستانی که اومدن نظر دادن ممنونم از دوستایی هم که قراره بیان نظر بدنم پیشاپیش تشکر میکنم راستش هدف این بود که بیشتر به دوستای دیگه کمک کنم ( البته خودمم این وسط چیزای خوب یاد بگیرم که خدا رو شکر تا اینجا خوب پیش رفته )
      راجع به نظر دوستمون که گفته بودن منابعو رو زیاد درگیر نشین موافقم ولی انتخاب کورکورانه هم میتونه صدمات جبران ناپذیری به روند تحصیلی ما ها و همچنین خودشون داشته بباشه پس باید در این مورد دقت کنیم منم تا اینجا هم که با منابع و مولفا آشنایی خوبی پیدا کردم شما رو هم یاری میکنم ( گرچه باید در نظر داشت همون جمله کلیشه ای اما مهم که منابع هر کسی متناسب با وضعیت وی باید انتخاب شود ) پس مشخصا میخوام امشب در مورد منابع حرف بزنم از اونایی که خودم اسفاده کردم و برام خوب بودن ، اونایی که اسفاده کردم و زیاد کمک کننده نبودن ، اونایی که دوستان و معلمان و مشاورانم توصیه کردن و کلا تمام تجربیاتم رو به شکل جمع بندی شده در اختیارتون قرار بدم
      هر کدوم از دوستانم که نظر متفاوتی داشتن هیچ مانعی نیست نظرشون رو بیان کنن تا ببینیم واسه این سال آخرمون یکی از مثلث موفقیت ( برنامه ریزی مناسب+منابع خوب+تلاش و پشتکار و از همه مهم تر توکل به خدا) رو با خیال راحت انتخاب کنیم
      حالا بریم سراغ منابع و امشب مهم ترینش یعنی زیست شناسی :
      زیست شناسی : هر چند این حرفم تکراریه ولی یادآوریش بد نیست که زیست مهم ترین و بالاترین ضریب رو تو درسای تجربی کنکور داره و با توجه به تغییر سبک سوالات و فرار بودن مطالب حفظیش و نیازمند تجزیه و تحلیل بودن مباحث استنباطی و روی آوردن طراحا به سوالات ترکیبی باید در انتخاب منبع مناسب برا زیست دقت کرد گرچه می خواستم نحوه مطالعه زیست رو جداگانه بگم ولی اشاره به یک موضوع بسیار مهم است و آن هم کتاب درسی است که باید توسط داوطلب جویده شود تو سال کنکور و به نظرم تنها منبع آموزش شما باشد و اگر در فهم مطلبی دچار مشکل شدید از درسنامه و فیلم استفاده کنین( به شخصه تجربه استفاده و نتیجه گیری از فیلم های رایگان آقای موقاری رو دارم تو این زمینه خیلی کمک کننده هستش ) ولی مطمئنا با تکرار زیاد مطلب و از اون مهم تر تست زیاد قطعا موفقیت به دست میاد تو زیست حالا دیگه واقعا بریم سراغ منابع :

1. ای کیو آقای زارع : اولین منبعی که میخوام در موردش صحبت کنم کتاب آی کیو آقای زارع هستن که گرچه نیومدن ( قراره تا اردیبهشت توسط یه انتشارات دیگه چاپ بشه ولی اسمش آی کیو نیست) ولی با توجه به آی کیو نظام قدیم و کتابای میکرو نظام جدید که به شخصه از اونا استفاده کردم و نتیجه گرفتم ، میشه گفت جزو بهترین ها قرار بگیره و مناسب اون دسته از دانش آموزانه که می خوان با تستای چالشی و ترکیبی یعنی همون چیزی که کنکورای امروزی میطلبه کشتی بگیرن اما باید در نظر داشت که ( منم از نظام قدیما شنیدم ) که ای کیو برا تست آموزشی مناسب تر هست و ممکنه کسی که میخواد تست سنجشی از ای کیو بزنه و درصد خوبی کسب نکنه نا امید بشه ، پس باید هدفتون رو از انتخاب کتابی مثل ای کیو مشخص کنید این از این.
      2. میکرو : همون طور که در قسمت 1 هم گفتم مولف میکرو هم آقای زارع هستن و منم از کتابای دهم و یازدهمش استفاده کردم و برام نتیجه دادن ولی به شخصه اگه ای کیو بیاد اونو کار میکنم ولی میکرو هم تستای چالشی و ترکیبی و مفهومی خوبی داره ( مخصوصا ترکیبیای آخر فصلا ) و میشه ازش استفاده کرد اگه ای کیو براتون سنگین به نظر رسید یه نکته هم اینکه کتاب پایه میکرو با سال به سالاش هیچ فرقی نداره و فقط پایه تستای کم اهمیت تر رو پوشش نمیده ولی باید به سال تحصیلی اش در انتخابتون دقت کنین با توجه به تغییر بعضی قسمت ها تو زیست .
      3. پایه+دوازدهم ماز خیلی سبز : ماز نوشته که قراره کتاب دوازدهمش تا بهار 99 برسه ولی خیلی سبز ندیدم چیزی بگه ولی به هر حال کتاب پایه که توسط گروه ماز تالیف شده میتونه منبع مناسبی برا تست و جمع بندی مطلب باشه ( شنیدم میگن خیلی ترکیبیه ) ولی به شخصه که 2 فصل قلب و دستگاه عصبی رو نگاه کردم زیاد تستای کنکور رو در برنداشت ( نه اینکه کلا نداشته باشه نه ولی کم بودن) برا همین اگه منبع اولی مثل خیلی سبزای سال به سال یا میکرو یا هر کتاب متوسط تر دیگه ای که کار کردین اگه وقت داشتین اینو بزنین ضرر نداره که هیچ مفیدم هست ولی برا شروع فکر نکنم خوب باشه
      4. کتابای جامع ( البته سال به سالن نوشته جامع ولی ) مهر و ماه آقای پناهی شایق : البته برا یازدهم هنوز نیومده ولی دهم و دوازدهمو که نگاه میکردم چینش خوبی داشت کتاب تستای دهمو هم که دیدم خوب و چالشی بودن و از نظام قدیما هم که شنیده بودم ایشون تو نظام قدیم با اندیشه مهر فاءق همکاری داشتن ، کتابای تست خوبی داشتن پس به عنوان منبع اول میتونه خوب باشه ( فکر نکنین جامع هست زیاد میشه نه مثلا دهمو و دوازدهم هر دو 1400 تست داشتن یازدهمو هم اگه بیاد در همین حدود که در مقایسه با ای کیو پلاس که می خوام حرفش رو بزنم زیاد که هیچ کمه حتی )
      5. ای کیو پلاس : گاج بلاخره ای کیو نظام جدید رو داد ولی نه به تالیف آقای زارع بلکه گروه فنتوم زیست که طراحای آزمونای قلمچی و گاجم هستن پس این کتابم که دیدم یه چیزی شبیه ای کیو نظام قدیم و جدید اگه بیاد و ماز خیلی سبزه پس میتونه به عنوان منبع تست مورد اسفاده قرار بگیره ( تستاشم تستای همون کتابای فانتومشون+ترکیبی بعضا هستن ) و مولفاشم که معروفن پس اینم خوبه

بقیه کتابا هم مثل سال به سال خیلی سبز یا نشر دریافت و حتی الگو(زیاد شنیدم حتی از دوستام تو مدرسه که میگن خیلی زیاد و حجمیه و تستاش بعضا مفاهیم من درآوردی داری ( بشخصه ولی استفاده نکردم) ) و یا هر کتاب دیگه اگه باهاش حال میکنن و براتون مفیده حتما استفاده کنین ولی اگه از یه مشاور یا رتبه برتر مشورت بگیرینم ضرر نکردین ( مثل من که خیلی تحقیق کردم و الان از انتخاب منابعم پشیمون نیستم ) کلا اجباری نیست که شما با فلان کتاب موفق میشین نه این طور نیست بلکه این تست زیاد و مرور چندین و چندباره کتابه که کمک کننده هستش تو افزایش درصد زیست
      حالا هم اگه تو زیست خوب نیستین نگران نباشین ، به خدا توکل کنین و با پشتکار خوب+ مرور روزانه زیست+تست زیاد+جویدن کتاب درسی +کلا هر کاری که میتونه زیستتونو بهتر کنه به درصدای خوب برسین
      انشاءالله در قسمت نحوه مطالعه زیستم بیشتر توضیح میدم تا اگه مثل پارسال من تو زیست مشکل دارین دیگه زیستو به نقطه قوت تبدیل کنین
      برادرانه و از ته دل از همه دوستان مخصوصا دانشجوهای پزشکی و اونایی که تونستن زیستو خوب بزنن تو کنکور و آزمونا خواهشمندم که از تجربیات خودشون ما رو بهره مند کنن و قسمت هایی که مشکل داره رو بیان کنن ، راهکارایی که میتونه کمک کننده تر و سریع آدمو به نتیجه برسونه رو هم بگن تا همه به اون چیزی که می خوان برسن
      منتظر بقیه قسمت ها هم بمونین فعلا خدا نگهدار
      سلام
      چند وقت پیش تستهای جلد یک یازدهم فانتوم رو میزدم فصل یکش نزدیک ده تایی تست ازش چنتا جواب داشت مثن یه گزینه گفته بود جواب صحیح کدومه هر چهار مورد درست بودن ، جالب اینجاس تو پاسخنامه هم درستی هرچهارتا گزینه رو تایید کرده بود ، نمیدونم تو آیکیو پلاس این مشکلو رفع کردن یا نه ولی واسه منبع اول حداقل فانتومش یخورده ریسکه مخصوصا کسی که میخواد تازه شروع کنه ممکنه به اشتباه بیوفته البته تستهای خوب و سطح بالایی هم داره

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Calvert نمایش پست ها
      سلام
      چند وقت پیش تستهای جلد یک یازدهم فانتوم رو میزدم فصل یکش نزدیک ده تایی تست ازش چنتا جواب داشت مثن یه گزینه گفته بود جواب صحیح کدومه هر چهار مورد درست بودن ، جالب اینجاس تو پاسخنامه هم درستی هرچهارتا گزینه رو تایید کرده بود ، نمیدونم تو آیکیو پلاس این مشکلو رفع کردن یا نه ولی واسه منبع اول حداقل فانتومش یخورده ریسکه مخصوصا کسی که میخواد تازه شروع کنه ممکنه به اشتباه بیوفته البته تستهای خوب و سطح بالایی هم داره

به نام خدا
      سلام دوست عزیز
      اولن تشکر از شما که وقت گذاشتین و مطلب رو خوندین از نظرتون هم ممنونم ولی من میگم اگه ای کیو پلاس رو یکی بخواد منبع اولم کار کنه باید به تستاش به چهره آموزشی نگاه کنه گفتم که انشاءالله در قسمت نحوه مطالعه زیستم بیشتر توضیح خواهم داد ولی حالا یکی میاد میگه 4500 تا تست برا آموزشی زیاد نیست ؟؟؟اولن من طرفداری هیچ کتابی رو نمیکنم مخصوصا اونایی که تا حالا نخونده ام اونا رو ( اگه بخوام طرفداری کنم تو زیست فقط از 3 نفر :کتاب درسی+آقای موقاری+آقای زارع) ولی اگه شما به ساختار ای کی پلاس نگا کنی میبینی که بخشای مختلف رو خودش جدا کرده( یه چیزی مثل شیمی بازرگان) شما تستای tnt و r رو به صورت آموزشی بزن ( اگه وقت کردین بدون علامت ها رو هم به صورت آموزشی یا سنجشی بزنین) و در آخر آزمون اون فصل رو سنجشی بزن ولی از همه مهمتر بررسی کامللللللللل پاسخنامه ( حتی درستهاتون هستش )
      گفتم که انشاءالله در قسمت نحوه مطالعه زیستم کامل توضیح میدم
      موفق باشید

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      به نام خدا
      سلام دوست عزیز
      اولن تشکر از شما که وقت گذاشتین و مطلب رو خوندین از نظرتون هم ممنونم ولی من میگم اگه ای کیو پلاس رو یکی بخواد منبع اولم کار کنه باید به تستاش به چهره آموزشی نگاه کنه گفتم که انشاءالله در قسمت نحوه مطالعه زیستم بیشتر توضیح خواهم داد ولی حالا یکی میاد میگه 4500 تا تست برا آموزشی زیاد نیست ؟؟؟اولن من طرفداری هیچ کتابی رو نمیکنم مخصوصا اونایی که تا حالا نخونده ام اونا رو ( اگه بخوام طرفداری کنم تو زیست فقط از 3 نفر :کتاب درسی+آقای موقاری+آقای زارع) ولی اگه شما به ساختار ای کی پلاس نگا کنی میبینی که بخشای مختلف رو خودش جدا کرده( یه چیزی مثل شیمی بازرگان) شما تستای tnt و r رو به صورت آموزشی بزن ( اگه وقت کردین بدون علامت ها رو هم به صورت آموزشی یا سنجشی بزنین) و در آخر آزمون اون فصل رو سنجشی بزن ولی از همه مهمتر بررسی کامللللللللل پاسخنامه ( حتی درستهاتون هستش )
      گفتم که انشاءالله در قسمت نحوه مطالعه زیستم کامل توضیح میدم
      موفق باشید
      درسته ، فقط درمورد این مشکل فانتوم خواستم بگم که بچها بدونن ، بحث آموزشی و سنجشی نبود. کتابشون تستهای خوب و قدری داره و احتمال زیاد اشتباهشونو تو ایکیو پلاس رفع کردن

9. Top | #9
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      منم دوتا نکته هست میگم
      ۱) متناسب با هدفتون تلاش کنید. گاهی وقتها آدم خوب تلاش میکنه ولی تلاشش متناسب با هدفش نیست و هدفش نیاز به تلاش خیلی بیشتری داره.
      ۲) معمولا ۲۰۰-۳۰۰ نفر اول کنکور از نظر علمی تفاوت زیادی ندارند. یعنی اگر همون کنکور رو بدون محدودیت زمانی ازشون بگیرید اکثرا همه‌ی درسها رو بالای ۸۰ میزنن. چیزی که اون ۳۰۰ تای اول رو از هم جدا میکنه «سرعت تست زدن‌ه»‌ به جای اینکه دنبال منابع سخت باشید سعی کنید سرعت تست زدنتون رو با زدن تستهای استاندارد ولی زیاد افزایش بدید.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عالی بود.ممنون

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alir3zaa نمایش پست ها
      منم دوتا نکته هست میگم
      ۱) متناسب با هدفتون تلاش کنید. گاهی وقتها آدم خوب تلاش میکنه ولی تلاشش متناسب با هدفش نیست و هدفش نیاز به تلاش خیلی بیشتری داره.
      ۲) معمولا ۲۰۰-۳۰۰ نفر اول کنکور از نظر علمی تفاوت زیادی ندارند. یعنی اگر همون کنکور رو بدون محدودیت زمانی ازشون بگیرید اکثرا همه‌ی درسها رو بالای ۸۰ میزنن. چیزی که اون ۳۰۰ تای اول رو از هم جدا میکنه «سرعت تست زدن‌ه»‌ به جای اینکه دنبال منابع سخت باشید سعی کنید سرعت تست زدنتون رو با زدن تستهای استاندارد ولی زیاد افزایش بدید.
      قسمت دومی رو که فرمودین اتفاقا من دو_سه روزیه بهش رسیدم
      وقتی به منابع رتبه های عالی نگاه کردم متوجه این موضوع شدم
      اکثرا معلم ها (یا حداقل معلم های خودم ) بچه ها رو به سمتی سوق میدن که باید تستهای خیلی سخت حل کنی تا بتونی کنکور رو راحت حل کنی
      اما وقتی به منابع رتبه برتر ها نگاه کردم
      کاملا به قسمت دوم فرموده های شما رسیدم

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      به نام خدا

یکی از بچه های داخل سایت انجمن کنکور که خودش ترازش 8200 هست
      میگفت آزمون زیاد برنید
      و خودشون میگفتن که از آزمونای قلمچی _گاج_ گزینه_مدارس برتر_علوی استفاده میکنند
      این آزمونا رو میتونید داخل همین سایت بهشون دسترسی داشته باشید
      ویرایش توسط a.t.n : 20 فروردین 1399 در ساعت 02:51

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.t.n نمایش پست ها
      یکی از بچه های داخل سایت انجمن کنکور که خودش ترازش 8200 هست
      میگفت آزمون زیاد برنید
      و خودشون میگفتن که از آزمونای قلمچی _گاج_ گزینه_مدارس برتر_علوی استفاده میکنند
      این آزمونا رو میتونید داخل همین سایت بهشون دسترسی داشته باشید

به نام خدا
      سلام atn
      سوالای گاج و قلمچی رو سایت کنکور میزاره ولی گزینه 2 و سنجش رو از کجا گیر بیارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کانالی چیزی میشناسین که بعد آزمون گزینه2 و سنجش سوالا و پاسخشو بزاره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      منتظرم

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      به نام خدا
      سلام atn
      سوالای گاج و قلمچی رو سایت کنکور میزاره ولی گزینه 2 و سنجش رو از کجا گیر بیارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کانالی چیزی میشناسین که بعد آزمون گزینه2 و سنجش سوالا و پاسخشو بزاره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      منتظرم
      والا کانال نمیشناسم
      مگر از بچه های انجمن بپرسی
      اما ایشون فکر کنم از سایت لرنیتو استفاده میکردن اما تا اونجایی که من میدونم رایگان نیست
      راستی آقای جبرائیلی کاشکی مطالبی رو که به صورت پیغام خصوصی برام میفرسید رو همینجا بذارید که بقیه هم ببینن
      اینطوری فکر کنم بهتره ولی خب حالا هر جور خودتون صلاح بدونید چون در هر صورت زحمتش روی دوش شماست
      ویرایش توسط a.t.n : 20 فروردین 1399 در ساعت 17:27

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام
      من الان 12 ریاضی هستم با وضع درسی داغون . طوریکه امسال رتبه کشوریم حدود 15 هزار میشه ! (بخاطر ساعت مطالعه های بسیار نامنظم و 99 درصد کمتر از یک ساعت در روز( !
      تصمیمم اینه واسه 1400 کنکور تجربی بدم و هیچی به جز پزشکی نمیخوام . همچنین تصمیم قطعی من اینه مهر ماه تراز قلم چی من 6500+ بشه
      کتاب زیست میکرو دهم 96 و زیست میکرو یازدهم 97 هم دارم نمیدونم تغیبر کرده باید عوضش کنم یا نه .
      خلاصه راهنمایی کنید.

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن