خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Question لطفا جواب بدید!

شما یه درس رو چند بار میخونین تا یاد بگیرین ،من وسواس شدید دارم پرسیدم تا بتونم تعداد خوندنمو تنظیم کنم.خیلی وسواسم شدیده به طوری که 10 بار یه درس رو میخونم و دوباره میام بعد یه مدت این کارو تکرار میکنم با اینکه بلدم!وسواسم فقط در مورد درس نیست.واقعا فلجم کرده ،یادمه زمانی که زیست رو میخوندم یه جزوه 500 صفحه ای نوشته بودم ولی باز از اول میخوندم(باورش سخته) پیش روانشناس رفتم ولی کمکی نکرده تا حالا ، گفتم خودم دست به کار بشم.
      .
      ویرایش توسط Frigidsoul : 14 فروردین 1399 در ساعت 12:40

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      این طور مواقع از روش بازیابی باید استفاده کنی

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Frigidsoul نمایش پست ها
      شما یه درس رو چند بار میخونین تا یاد بگیرین ،من وسواس شدید دارم پرسیدم تا بتونم تعداد خوندنمو تنظیم کنم.خیلی وسواسم شدیده به طوری که 10 بار یه درس رو میخونم و دوباره میام بعد یه مدت این کارو تکرار میکنم با اینکه بلدم!وسواسم فقط در مورد درس نیست.واقعا فلجم کرده ،یادمه زمانی که زیست رو میخوندم یه جزوه 500 صفحه ای نوشته بودم ولی باز از اول میخوندم(باورش سخته) پیش روانشناس رفتم ولی کمکی نکرده تا حالا ، گفتم خودم دست به کار بشم.
      به جا اینکه با خودت بگی وای نکنه یه چیزی یادم رفته باشه برم یه دور دیگه بخونم تست بزن
      اگه چیزی یادت رفته باشه با تست زدن مشخص میشه نیاز به روخوانی صد باره کتاب نیست

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      وسواس مطالعاتی فقط انرژیتو ازت میگیره ..
      سعی کن بجای دوباره خوانی ، توی برنامت تعداد مرورها رو بیشتر کنی
      و اینکه بعد از مطالعه بری سراغ تست و هرجا رو که ناقص یاد گرفتی و مطلب رو نفهمیدی ، به درسنامه برگردی و نکات مربوطه رو بخونی .
      تمرین و حل تست بیشتر میتونه به رفع وسواست کمک کنه

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ببین عزیز مهم نتیجه هست نه عملکرد...نتیجه رو هم آزمون مشخص میکنه.
      هر فصل یا مبحث رو که خوندی از خودت آزمون بگیر(میتونی از کتاب های آزمون استفاده کنی،یا اگر کتاب تست اصلیت آزمون داره اون رو بزن)اگر آزمون رو خوب دادی یعنی اون مبحث رو بلدی و نیازی نیست دوباره بخونیش.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      والله فقط یه جواب ساده میخواستم همین
      .

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      اصلاً ارتباطی به تعداد دفعات نداره یه بار یه مبحث درسی رو نیم ساعته میخونی و تستاشو رو هوا میزنی یه بار کل هفته یه صفحه درس رو همش میخونی آخرم یه تست ساده ازش نمی تونی بزنی...منم این مشکل وسواسی شدنو داشتم بنظرم یک بار خوب درسو بخون،خلاصه نویسی کن و نکات مهمشو بنویس در آخر همش تست بزن.سراسری بزن،تألیفی بزن،شبیه ساز بزن...تا جان در بدن داری تست بزن و مهمتر از اون،همه تست ها رو تحلیل کن حتی اونایی که درست زدی

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب بریم سراغ داستان زندگی خودم
      سال دوم راهنمایی که بودم وسواس شدید داشتم به جورایی یه بیماری روانیه تو همه چیز وسواس داشتم اعم از درس قفل کردن در خونه خاموش کردن یه وسیله قفل کردن در ماشین و ...
      رفتم یه مشاور که تو مدرسه مان بودم واقعا زندگیم را مدیونشم گفت تو با وسواسی عمل کردنت نابود میکنی خودتو
      ببین واقعا دست خودم نبود ولی با توکل به خدا میشه ترکش کرد
      فقط دو تا جمله مهم تو این ترک هست
      1_ترک عادت موجب مرض است یعنی این که دادا اولش سخته
      2_هر موقع تو کاری وسواس خواستی عمل کنی به خودت بگو حالا من این کارو تکرار نکنم هیچی نمیشه مثلا
      میگم این جزوه را به بار خوندم حالا نخونم طوری میشه نه پس ول بده
      میدونم سخته اما تجربش را داشتم میتونی از پسش بر بیای و فقط هم خودت میتونی کمک خودت کنی
      سوالی بود حتما خصوصی پیام بده
      با احترام

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      مثلا تو زیست یه دور دقیق میخونم بعد مکانیزم کلیشو برای خودم میگم (در حد پنج دقیقه)
      بعد میرم تست میزنم
      دور اول غلط هام مکنه زیاد باشه ولی خیلی از نکات از تو تست توی ذهن باقی میمونه

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      اصلا این اشتباهو نکنین!
      ببینین شما هر درس که میخونین یه سری تست به اسم تست های علامت زده باید داشته باشین. کامل و مفصل توضیح دادم توی مصاحبم که اینا چین و به چه درد میخورن! اگه نیاز دارین بگین بازم براتون بیارمش.

شما یه دور کتاب یه درسنامه رو میخونین
      بعد تستای همون قسمتو میزنین. بعد از اون تست ها یه سری تست علامت میزنین برای مرور.
      بعد توی بازه مرور و جمع بندی اون تست هارو میخونین و اینجور مبحث جمع بندی میشه. نیازی به خودندن و وسواس نداره! شما یاد بگیرین کافیه. دیگه واسه تثبیت بیشتر که مرور رو دارین. جدا از برنامه خوندنتون.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      البته ممکنه وسواس تون هم از ترس آینده باشه.از ترس اینکه کنکور خراب شه و شما به هدفتون نرسید.اصلا مهم نیست.به آینده فکر نکنید فقط تمام تلاشتونو بکنید

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوست عزیز منم خودم خیلی وسواسی بودم حتی روی تعداد تست هم وسواس داشتم.تنها کاری که میتونی بکنی اینه که برعکس اونکارو انجام بدی یعنی 1-اینکه اگه 500 بار متن یا جزوه رو میخوندی سریع متنو یه بار بخونی و دیگه برنگردی به اول و بری سراغ تست و چند تایی تست یزنی و برای مرور اون درس اول تست بزنی وهنگام بررسی تست جاهایی که احساس کردی نفهمیدی و یا تو تست غلط زدی رو برگردی به متن 2-اصلا یه مدت هیچی ننویس یعنی یاداشت برداری نکن یا اینکه اگه یادداشت برداری میکنی فقط و فقط نکات مهم رو بنویس یعنی نکات تست یا چیز جدیدی که تو درسنامه میبینی(اگه چند تا منبع برای درسات داری فقط درسنامه یکی رو بخون) 3-بعضی ها زمانی که مینویسن هم وسواس دارن که تمیز بنویسن یا مرتب و خوش خط بنویسن برای این هم موقع نوشتن بعضی جا ها رو بد خط بنویس و یا اینکه روی صفحه ای داری مینویسی برای خودت شکلک بکش و یه جا هایی رو خط خطی کن

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگه کارهایی رو که گفتم انجام بدی مشکلت حل میشه و یه درد کشیده ای مثل من میتونه درک کنه که وسواس چه عذابی رو به آدم تحمیل میکنه ولی من از شر بیشترشون خلاص شدم.برای وسواس هایی که دارید خلاف وسواستون اگه کار رو انجام بدید وسواس از بین میره

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نمیدونم توصیه ام به ضررت تموم میشه یا به نفعت
      ولی من هم وسواس دارم
      واس همین درسو تو چند صفحه خلاصه میکنم
      مثلا برا امتحان ریاضی 1 نکات کلیدی و اصلی رو تو یه دفترچه یادداشت مینوشتم
      و نیم ساعت صبح
      و بازم نیم ساعت شب همشو میخوندم )))
      و مطمین میشدم چیزی یادم نرفته
      اگه جایی لنگ میزدم فقط همون بخسو دوباره میخوندم

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahtamahi نمایش پست ها
      دوست عزیز منم خودم خیلی وسواسی بودم حتی روی تعداد تست هم وسواس داشتم.تنها کاری که میتونی بکنی اینه که برعکس اونکارو انجام بدی یعنی 1-اینکه اگه 500 بار متن یا جزوه رو میخوندی سریع متنو یه بار بخونی و دیگه برنگردی به اول و بری سراغ تست و چند تایی تست یزنی و برای مرور اون درس اول تست بزنی وهنگام بررسی تست جاهایی که احساس کردی نفهمیدی و یا تو تست غلط زدی رو برگردی به متن 2-اصلا یه مدت هیچی ننویس یعنی یاداشت برداری نکن یا اینکه اگه یادداشت برداری میکنی فقط و فقط نکات مهم رو بنویس یعنی نکات تست یا چیز جدیدی که تو درسنامه میبینی(اگه چند تا منبع برای درسات داری فقط درسنامه یکی رو بخون) 3-بعضی ها زمانی که مینویسن هم وسواس دارن که تمیز بنویسن یا مرتب و خوش خط بنویسن برای این هم موقع نوشتن بعضی جا ها رو بد خط بنویس و یا اینکه روی صفحه ای داری مینویسی برای خودت شکلک بکش و یه جا هایی رو خط خطی کن
      واقعا پیشنهاد خیلی خوبیه برا من. دوست دارم امتحانش کنم. مثلا وقتی میخواستم خلاصه برداری کنم چند بار مینوشتم و بعد پارش میکردم و دورش مینداختم چون فکر میکردم مورد پسندم نیست یا حالا مرتب و قشنگ نیست که به دلم بشینه و وقتی آدم بخواد بخونش از خوندنش لذت ببره و... اینجوری بودم و هستم به طوری که نتونستم امسال یه خلاصه نویسی یا نکته برداری رو تا آخر ادامه بدم و همه رو نصفه نیمه رها کردم. ولی اونایی که هم ادامه پیدا کردن وسطتاش خط خوردگی دارن.
      خلاصه واقعا پیشنهاد و نظرتونو دوست داشتم و میخوام امتحانش کنم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن