خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 73
    1. Top | #16
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      والا به دختر و پسر کاری ندارم
      ولی 14 سال باید بخونی تا تازه بشی پزشک دهکده واسه تخصص و فوق تخصص هم باید 7 سال دیگه بخونی که جمعا میشه 21 سال الان 20 سالت باشه توی 41 سالگی تازه به درآمد خوب میرسی

تازه اگه کار گیرت بیاد که خودش مهارت گذشتن از 7 خان رستم رو میخاد

حالا دختر باشی دیگه بدتر چون باید ازدواج کنی و بچه و...
      پسر هم باشی سخته باید بری سرکار و پول دربیاری خرج خونه و زندگی و....
      در کل باید حامی مالی بالا سرت باشه که تو سرتو از کتاب برنداری

ولی بنظرم نمیصرفه تا 41 سالگی بخایی سرتو بزاری تو کتاب که تازه به درآمد برسی
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

2. Top | #17
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      به نظرم هیچ مزایایی نداره جز اینکه صدات کنن دکتر. واقعیت اینه عمرت تباه میشه برا درس.

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erfan5100.ek نمایش پست ها
      واقعا نمیدونم چرا دیگه خودتون برا خودتون تبعیض جنسیتی میذارید و بهش دامن میزنید!
      حرفتون صد بار لایک داره

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بنظرم فارغ از دختر بودن یکی از معایب پزشکی خوندن همین ۱۰ ،۱۲سال درس خوندنه ...که علاقه اینجا مهم میشه

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.h.m نمایش پست ها

سلام خوب هستید؟
      اگرچه بنظرم وقتش الان نیست و وقتش موقع انتخاب رشته است ولی خواستم بگم که تنها فاکتور انتخاب رشته علاقه نیست
      باید به استعدادت توانایی هات و تیپ شخصیتت و روحیاتت بخوره
      پزشکی یه مسیر طولانیه خیلی طولانی با درسای سنگین
      یه تحقیق بود توی دانشگاه خودمون تهران که از ورودی های سال 97 از لحاظ روانی یه ازمایش گرفته بودند
      نتیجه ازمایش نشون داد 40 درصد بچه ها تو همون سال اول و تو ترم دوم دچار gi ( یکی از انواع افسردگی) شدند بخاطر اینکه فقط سر علاقه انتخاب رشته کردند و پزشکی رشته بدرد بخورش نبود

در کل خیلی هم جنسیتی نیس و فک نکنم تفاوتی داشته باشه بین مزایا و معایب
      مزایاش که میگن درامدش خوبه ولی من میبینم یه فیش حقوقی دیدم که درامد یه تکنسین اکرژانس از پزشک عمومی تو بیمارستان امام بیشتره
      برا رسیدن به اون درامد باید 7 سال یسری دروس سخت رو بخونی 2 سال طرح بری 3 سال تخصص بری 3 سالم طرحشو بری یعنی 15 سال حداقل
      از مزایای دیگه اش پرستیژه که یه چیز چرت و پرته ، بیای دانشگاه میبینی فقط سه رشته تاپ نیستن که پرستیژ دارن تو هر رشته باشی دانشجوی معمولیش نباشی خلاق باشی میشی موفق اون رشته و پرستیژ میگیری و ...
      معایبم که فشار روانی بالا درس سنگین زمان طولانی زندگی دانشجویی طولانی و ...
      در مورد gi توضیح میدید لطفا ؟
      در موردش توی نت سرچ کردم ولی چیزی دستگیرم نشد

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      همونطور که گفتم اگه علاقه نداشته باشید زهره مارتون میشه
      پسرخاله ی مادر من رییس بیمارستان تامین اجتماعی بود(حسین بیات) خودشم جراح هستش, به من گفتش که اگه علاقه نداری نیا چون خیلی دیریازده هستش و کسایی که علاقه دارن فقط لذت میبرن از دوران دانشجوییشون و کسایی که علاقه ندارن زجر میکشن و آخرشم با بدبختی میشن یه پزشک عمومی با عمر از دست رفته.
      شما که بالاتر از استیوجابز نیستی, این آقا بارها و بارها گفته که تنها راه انجام دادن کار سخت اینه که به اون کار علاقه داشته باشی وگرنه بیخیال میشی و این حکایت 99درصد افراد جامعست.

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مهسایی نمایش پست ها
      راستش بنظرم مزایا و معایبش برا دو جنس یکسانه.مزایاش حقوق و سطح علمی بالاس.
      معایبشم طولانی بودن مدت تحصیل نسبت به بقیه رشته هاس
      به نظرم اتفاقا دوره تحصیلی پزشکی جزء مزایاش محسوب میشه
      چون شما تو 7 سال دکتری میگیری
      در صورتی ک برای بقیه رشته ها منطقا و عرفا 10 ساله
      البته غیر از بحث تخصص و این چیزا ....
      دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
      دانی که پس از از عمر چه ماند باقی
      مهر است و محبت است و باقی همه هیچ

8. Top | #23
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DOCTOR SARA79 نمایش پست ها
      سلام وقت تون بخیر کاربران انجمنمیخواستم سوالی از حضور دوستان بپرسم،بنده از بچگی خیلی به پزشکی علاقه داشتم الانم همینطورم ،میخوام راهنماییم کنید مزایا و معایب پزشکی برای یک دختر خانم چیه؟

بعضی وقتا اهدافمو گم میکنم

اهدافتو گم میکنی ؟ مگه نگفتی علاقه داری دوس داری
      دروغ میگی
      دروغ میگی
      منم قبلا به علاقه قلبی اصلی واقعی ومحبوبم بی توجه بودم
      ربطی به دختر ی پسر بودنت نداره. پیامبر(ص):کار کردن برهر زن ومرد مسلمانی واجب است. نمیدونم دیگه چی بگم این فقط یکیش بود اصولا من زن ومرد رو یکی میبینم از هر نظر هرچی میگن باهم فرق میکنن و الکیه
      تو مشکلت دست کم گرفتن خودته توانایی های خودته یا اینکه به ارزش ها وعلاقه هات توجه نمیکنی بعد هم میای میگی برا دخترا چه مشکلاتی وجود داره؟ ول کن اینارو برو تلاشتو بکن
      اگه منم میخواس
      تم به مشکلاتم فکر کنم هیچوقت آدم هایی رو الگوی خودم قرار نمیدادم که رفتن دنبال چیزی که زندگیشون با اون معنا میشد
      پس اینقد به خودت سخت نگیر اگه دوست داری پزشکی بخونی خوبخون بدون مشکلات و چیزای خوب باهم هستن همیشه

9. Top | #24
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdyu نمایش پست ها
      همونطور که گفتم اگه علاقه نداشته باشید زهره مارتون میشه
      پسرخاله ی مادر من رییس بیمارستان تامین اجتماعی بود(حسین بیات) خودشم جراح هستش, به من گفتش که اگه علاقه نداری نیا چون خیلی دیریازده هستش و کسایی که علاقه دارن فقط لذت میبرن از دوران دانشجوییشون و کسایی که علاقه ندارن زجر میکشن و آخرشم با بدبختی میشن یه پزشک عمومی با عمر از دست رفته.
      شما که بالاتر از استیوجابز نیستی, این آقا بارها و بارها گفته که تنها راه انجام دادن کار سخت اینه که به اون کار علاقه داشته باشی وگرنه بیخیال میشی و این حکایت 99درصد افراد جامعست.
      دقیقا درسته
      استیو جابز اگه اشتباه نکنم یه همچین چیزی هم گفته بود: اگه هدفی توزندگی نداری بهتره بری کنار راننده اتووبوس رانندگی یاد بگیری!
      حالا خود جمله رو بگیر شاید جابز نگفته باشه
      باید خودتو بشناسی که نتیجش میشه علاقه ای که تورو به هدفت سوق میده

10. Top | #25
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erfan5100.ek نمایش پست ها
      واقعا نمیدونم چرا دیگه خودتون برا خودتون تبعیض جنسیتی میذارید و بهش دامن میزنید!
      با حرفت موافقم
      ابته بگی نگی چون فک نکنم تبعیض جنسیتی زیاد جالب باشه به نظرم درماندگی خودساخته بهتر منظورتو بیان کنه

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط a.t.n نمایش پست ها
      در مورد gi توضیح میدید لطفا ؟
      در موردش توی نت سرچ کردم ولی چیزی دستگیرم نشد
      شاخص گلایسمی
      یه شاخصه در مورد گلوکز خون که اگه بالا باشه میشه به احتمال افسردگی فکر کرد
      یجورایی یه ساین برای افسردگیه
      هرچند مطالعاتی هستن که اینو رد کرد ولی یه مطالعاتی هم قبولش کردند
      راستی خواستی جستجو کنی فارسی بنویسی و تو گوگل بنویسی چیزی گیرت نمیاد
      انگلیسی بنویس و تو گوگل اسکالر بنویس

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DOCTOR SARA79 نمایش پست ها
      سلام وقت تون بخیر کاربران انجمنمیخواستم سوالی از حضور دوستان بپرسم،بنده از بچگی خیلی به پزشکی علاقه داشتم الانم همینطورم ،میخوام راهنماییم کنید مزایا و معایب پزشکی برای یک دختر خانم چیه؟

بعضی وقتا اهدافمو گم میکنم

سلام
      خب جواب این سوال فرق داره واس هرکسی ، هرکی یه روحیه ای داره و میتوانه یه عیب دیگری واسش حُسن باشه یا برعکس حُسن یک کار واسش عیب باشه ولی در کل
      مزایاش واس یه دختر ، موقعیت اجتماعیش داخا خانواده و اجتماع هست مخصوصا برای ازدواج و اگر به علم علاقه داشته باشه ز گهواره تا گور دانش بجوی هست
      معایب هم ، مدت طولانی تحصیل هست ، نه فقط با فارغ التحصیلی تموم نمیشه بلکه تا آخر عمر باید محصل باقی بمونی و مدام دوره های آموزشی و علمی شرکت کنی چون بعنوان یک پزشک وظیفه داری تمام بیماری ها و داروهای جدید رو بشناسی ، یکی از عیب های دیگه اش اینه ک ممکنه نتوانی مادر خوبی برای بچه ات و همسرخوبی برای شوهرت باشی بخاطر بازه زمانی شغلی بالا ، درسته یک پزشک در آمد تقرریبا خوبیداره ولی خب زمانی هم ک سر کار میره زیاد هست ، بعضی متخصص ها رو ببینی صبح تا ظهر مطب ، دو-سه ساعت خونه هستن و بازم تا شب مطب و بیمارستان و اتاق عمل و غیره .
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      درسته حرف شما.ولی الان ما فامیل داریم بعد چهار سال فیزیوتراپی درامدش ماهی 15 میله.ولی برا پزشکی باید حتما اون 7 سالو بخونی که مینیمم در امد داشته باشی.

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      زیاد درس خوندن واقعا جزو معایب به حساب نمیاد
      پزشک که بشی کلا راه و روش زندگیت با بقیه آدما فرق میکنه،باید علمت به روز باشه،تجربه ات بالا بره،دقتت بیشتر بشه
      اینکه میگم عیب به حساب نمیاد ولی سختیش فقط شیفت وایسادنه
      بعضیام هستن روحیه حساسی دارن(عین خودم) وضع بیمارا رو ببین،احتمال افسردگی مقطعی دارن که قابل حله
      ♡Be your Own HERO

15. Top | #30
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      بزرگ ترین عیبش طول مدت تحصیل بسیار زیاده. و عملا تا ۱۰ سال اینده شما به ازدواج هم نمیتونی فکر کنی ...
      استرسش هم براتون نگم که واسه یه دختر به شدت تخریب کنندست !
      به دندون پزشکی فکر کنید. ۲۴ ۲۵ سالگی عمومی میگیرید و زندگی کاملا مرفهی میتونید فراهم کنید و ازدواج کنید ‌. استرس هم خیلی خیلی کمتر داره

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن