خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

اشتراک گذاری تکنیک های کلوز و ریدینگ

سلام دوستان
      هدف ایجاد تاپیک اشتراک گذاری مهارت و تکنیک های خاص برای زبان انگلیسی و بیشتر کلوز و ریدینگ هست
      لطفا اگه تکنیک خاص و کمیابی بلد هستین برای سایرین به اشتراک بگذارین
      درسته تست زدن و تمرین اصلی ترین گزینه هست اما هدف تاپیک استفاده از روش های خاص برای جوابگویی سریع تر برخی تست ها میباشد
      مشاور

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      حتما حتما حتما حتما لغت کار کنید.
      هم برای ریدینگ عربی هم برای زبان ولی مخصوصا برای زبان
      شما هر چقدر دامنه لغاتتون گسترده تر باشه سریع تر میتونید متن رو بخونید و سریع تر میتونید تست ها رو جواب بدید.

علاوه بر این که هر یک روز در میون تست ریدینگ کار میکنید (اونی که هر روزه قرابت و آرایه هست نه زیدینگ)
      هر دو هفته هم یک بار دو ساعت وقت بذارید کل لغات نا آشنایی که تو ریدینگ هاتون دیدید رو یه جا بنویسید همراه با جمله ی مثال
      دقت کنید گفتم با جمله ی مثال. کلمه ی خالی خیلی طول میکشه حفظ کنید
      برای لغات زبان ترجیحا معنیشون رو کنارشون ننویسید فقط معنی جمله ی مثال رو کلا بنویسید و سعی کنید که معنی کلمات زبان و عربی رو به کمک جمله ی مثال حفظ کنید نه با معنی اونا به فارسی

اگه باز هم دیدید حفظ کردن یک کلمه با جمله ی مثالی سخته کنارش نقاشی بکشید که معنیشو برسونه نگاه کردن به معنی فارسی کلمه باید اخرین اولویت باشه

بعد از اون هر یک روز در میون نیم ساعت وقت بذارید جملاتتون رو مرور کنید که خوب حفظ بشید
      موقع انتخاب ریدینگ برای تست زنی ترجیحا اونیو بردارید که کلمات نا آشنا بیشتر داره چون این ریدینگ ها پر از جملات مثالی برای اون کلمه هان که میتونید یک جا یادداشت کنید

اگه احیانا کلمه ای رو یه جا دیدید و خواستید جمله مثالی پیدا کنید از دیشکنری عربی به عربی یا انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید:
      برای انگلیسی به انگلیسی سایت لانگمن خوبه:
      https://www.ldoceonline.com/
      برای عربی به عربی سایت المعانی:
      https://www.almaany.com

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من تو ریدینگ مشکل داشتم خیلی زیاد
      یک ماه فقط لغت های زبان دبیرستان و از کتاب مبتکران خوندم ( عالیه لغت و داخل جمله کار کرده ) و خیلی راحت میتونی لغت و حفظ کنی
      بعد رفتم سراغ کتاب 1201 لغت مهرماه 60 تا درس داره و خوبی این کتاب هم اینه که لغت و داخل جمله یاد میده
      درصد 10 بهمن من تو ازمون قلم 100 شد من پارسال زبان 33 درصد زدم تو کنکور
      زبان فقط باید لغت بلد باشی اونم تو جمله , نه تنها ! ( مثلا کتاب تیک ایت اصلا بدرد نمیخوره)
      عربی هم دقیقا همینه اول باید لغات دبیرستان و یاد بگیری بعد بری سراغ قواعد و دیگر داستانا
      لغت معجزه میکنه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BARONI نمایش پست ها
      من تو ریدینگ مشکل داشتم خیلی زیاد
      یک ماه فقط لغت های زبان دبیرستان و از کتاب مبتکران خوندم ( عالیه لغت و داخل جمله کار کرده ) و خیلی راحت میتونی لغت و حفظ کنی
      بعد رفتم سراغ کتاب 1201 لغت مهرماه 60 تا درس داره و خوبی این کتاب هم اینه که لغت و داخل جمله یاد میده
      درصد 10 بهمن من تو ازمون قلم 100 شد من پارسال زبان 33 درصد زدم تو کنکور
      زبان فقط باید لغت بلد باشی اونم تو جمله , نه تنها ! ( مثلا کتاب تیک ایت اصلا بدرد نمیخوره)
      عربی هم دقیقا همینه اول باید لغات دبیرستان و یاد بگیری بعد بری سراغ قواعد و دیگر داستانا
      لغت معجزه میکنه
      تایم زدن یه ریدینگ براتون چقدر میشه؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من خودم ریدینگ رو توی ۸ دقیقه میزنم و خیلی خیلی کم پیش میاد غلط بزنم اونم فقط بعضی وقتا main idea رو اشتباه میزنم چون طراح ها بعضی وقتا خیلی بی سواد هستن.
      اگه زبانت قویه اول سریع در عرض ۱ دقیقه یا یکم بیشتر کل متن رو بخون و سوال هایی که توی متن زیرش خط کشیده رو همون لحظه بزن ولی بقیه رو بعد خوندن سریع متن بزن.

برای اونهایی که ضعیفن میتونم بگم اول به تعداد زیاد تست کلوز بزنین، همراه با تست لغت ،بعد فقط متن خوانی رو تمرین کنین و در آخر زیر ۱۰ دقیقه سوالات متن رو بزنین و بعد ۱۰ ثانیه هر روز کم کنین.
      Cheers
      ?Hello
      ?Is there anybody in there
      Just nod if you can hear me
      ?Is there anyone home

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من خودم توی ریدینگ سعی میکنم اول سوالات رو بخونم و گزینه هاش رو
      بعد با توجه به اینکه سوال از کدوم بخش پرسیده شده میرم و دنبال جواب میگردم و شباهت پیدا میکنم بین گزینه ها و جمله
      تایم زیادی هم نمیگیره
      فقط هدف اصلی متن یکم مشکل دارم من یه چیز میفهمم و طراح یه چیز دیگه

کلوز تست هم سریع میزنم . برای زدنش باید به قواعد هم مسلط بود چون گاها بر اساس قواعد جای خالی پر میشه
      اول نگاه میکنم ببینم جمله ای که جای خالی داره از کجا شروع شده و از اونجا میخونم و با توجه به کلمات اون جمله سریع میفهمم چیو میخواد

فکر نمیکنم دایره لغات زیادی بلد بودن زیاد هم مهم باشه (مهم هستا اما نه زیاد)
      من کنکور 98 کنکور تخصصی زبان هم دادم هیچ مطالعه ای هم نداشتم حتی بعضی لغات هم برام سخت میومدن اما زبان تخصصی رو 54/3% زدم

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maria_sbz نمایش پست ها
      تایم زدن یه ریدینگ براتون چقدر میشه؟
      من چون با سرعت رعد و برقی میخونم هر ریدینگو تو 4 دیقه میزنم
      ولی اگه کسی بخواد منو به چالش دعوت کنه دو دقیقه ای هم میزنم

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط artim نمایش پست ها
      سلام دوستان
      هدف ایجاد تاپیک اشتراک گذاری مهارت و تکنیک های خاص برای زبان انگلیسی و بیشتر کلوز و ریدینگ هست
      لطفا اگه تکنیک خاص و کمیابی بلد هستین برای سایرین به اشتراک بگذارین
      درسته تست زدن و تمرین اصلی ترین گزینه هست اما هدف تاپیک استفاده از روش های خاص برای جوابگویی سریع تر برخی تست ها میباشد
      معمولا یک مجموعه سوال کلوز تست (4 یا 5 تست) رو توی حدود سی ثانیه (یعنی هر تست 5 یا 6 ثانیه) و هر ریدینگ رو توی 3 یا 4 دقیقه جواب میدم.
      مهم ترین چیز افزایش دامنه لغات و گرامر هست.
      برای ریدینگ بیشتر لغت لازمه و برای کلوز بیشتر گرامر مهمه.
      و اینکه خب, تمرین و تکرار هم خیلی مهمه.
      مثلا هفته ای چند تا ریدینگ یا کلوز کار کنید.
      برای کلوز شخصا تکنیک خاصی ندارم.
      ولی برای ریدینگ شخصا اول یه نگاه یک دقیقه ای یک دقیقه ای به ریدینگ میندازم که یه ایده کلی از هر پاراگراف دستم بیاد.
      و خب اولین سوالاتی که سراغشون میرم سوالات اندرلاین شده هست که میگن معنی کلمه اندرلاین شده توی متن چیه و یک کلمه رو توی متن علامت گذاری میکنن
      اگه دامنه لغت خوبی داشته باشید و یه نگاه به جمله قبل و بعد اون کلمه بندازید میتونید اون تست هارو توی کمتر از ده ثانیه جواب بدید.
      و بعد سراغ سوالات مفهوم و پیام متن میرم که میبینم داره از چه چیزی سوال میپرسه و بعد به متن برمیگردم و جواب سوال رو توی متن پیدا میکنم.
      در کل تمرین و تمرین و تمرین مهم ترین چیز هایی هستند که میتونن توی مبحث کلوز و درک مطلب بهتون کمک میکنند.
      ویرایش توسط yeetmaster : 17 تیر 1399 در ساعت 14:14

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SinaMegapolis نمایش پست ها
      بسیار هم عالی

10. Top | #10
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SinaMegapolis نمایش پست ها
      هر ریدینگ تو دو دقیقه کاره خداس..دمت گرم

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza fff نمایش پست ها
      هر ریدینگ تو دو دقیقه کاره خداس..دمت گرم
      چی بگم والا
      من از کلاس پنجم با متون انگلیسی برخورد داشتم در طول 5 سال کم کم مهارت ریدینگم زیاد شد به این درجه رسیدم
      وگرنه به نظر من برای هر ریدینگ همون 4 دقیقه بهترین آپشنه

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      من پارگراف اولو میخونم بعد سوالا رو نگاه میکنم
      فقط صورت سوالارو و نه گزینه هارو
      اینجوری میفهمم چی رو باید بیشتر روش دقت کنم
      بعد متن رو میخونم و جواب سوالی که به نظرم درست اومد رو همون موقع میزنم!
      اخرش میبینم کدوم سوالا مونده میزنم
      +
      خیلی وقتا سه تا سوالای متن میگه کدوم درسه یا کدوم غلطه و یکیش لغته
      اینجوری اصلا وقت رو تلف نمیکنم و همون جوری میخونمش
      +
      رو زمانا و اسم کشور و شهر و سن و اعداد و اینا کلا حساس باشین
      +
      لغت بخونین
      +
      !
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یک کلام بخوام بگم کتاب درک متن شهاب اناری رو بگیری قشنگ کارتون رو راه میندازه البته به دوشرط یکی اینکه جدی بگیرید و دو مستمر باشه کار کردنتون.متن های قلمچی رو هم خیلی معیار قرار ندید

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من متنو تند و سریع میخونم و جاهایی که فک میکنم سوال میشه رو زیرش خط میکشم.اگرم اول سوالارو بخونی بازم خوبه.

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تو چندتا کانال رفتم معلممون هم یه فایل فرستاده نگاشون کنم نکته مهمی توش بود میگم.
      من نمی‌توانم جلوی فرا رسیدن شب را بگیرم اما می‌توانم از تاریکی برای کشف زیبایی‌ها استفاده کنید. تنها در تاریکی می‌توانم ستاره‌ها را ببینم.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن